dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 319 z 902
Pokaż wyniki od 6.361 do 6.380 z 18033
  1. #6361

    Domyślnie

    Tak właśnie mam zrobione, roślinki są już posadzone, ale agrowłóknina dokładnie je otacza. Chodzi mi o to, czy nie lepiej dla roślin, jeśli wokół nich odsunie się, czy odetnie tę włókninę, bo może tak nie mają dobrego dostępu powietrza i korzenie im się duszą.

  2. #6362
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dodidor Zobacz post
    Czy agrowłóknina powinna być rozłożona do samych roślin, czy lepiej ją odciąć i zostawić trochę miejsca wokół każdej roślinki?
    Jak zostawisz miejsce wokół roślin to tam będą wyrastać chwasty.
    Czyli cała idea włókniny robi się bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-06-2012 o 12:13

  3. #6363
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulek123 Zobacz post
    Takie słabe te kloniki? Wstawiam fotkę mojego
    Klony palmowe sa wrażliwe na mrozy. Wymagają opatulania na zimę i specyficznego mikroklimatu.

    Nie rób symetrycznych układów typu kolumnowy berberys "Erecta i po bokach dwie kulki tawuły, bo wyjdzie ci...penis.

    hosty, trzmieliny wykorzystaj do "zalepiania dziur" w rabacie, pomiędzy krzewami.

    Mnie osobiście te jałowce do niczego nie pasują.

  4. #6364

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.

    He, he... penis nie był zamierzony ale ... faktycznie masz rację - daruje go sobie

    Co do klonika to opatulę go mocno ale klimatu nie dam rady zmienić Zostanie mi tylko modlić się aby przeżył. W ostateczności jakoś przeżyję jego odejście
    Z jałowcami też bym mogła się rozstać ale ich jest aż 7 szt Chyba zostanie mi je jednak gdzieś upchnąć i ciąć aby się nie rozrosły

    czy do reszty nie masz większych zastrzeżeń?

  5. #6365
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Elfir, ja mam pytanie. Na cyprysiku i żywotniku pojawiły mi się wiosną takie jakby małe szyszeczki lub "owoce". Rośliny były posadzone w zeszłym roku, miały piękny kolor, a teraz sa jakieś takie marne. Czy to przez te owoce? co mam zrobić?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

  6. #6366
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szyszki nie powinny mieć związku z kondycją roślin.
    Cyprysik mógł przemarznąć, ale żywotnik dlaczego kiepsko wygląda, trudno powiedzieć.
    Woda, gleba, choroba?

  7. #6367

    Domyślnie

    Witam,
    Poszukuję niskiej rośliny max do 20-30 cm. szybko lub dość szybko zadarniającej na suchą piaszczysto-ilastą glebę. Nie musi a nawet nie powinna być ozdobna - po prostu zwykłe "zielone" aby chwasty nie rosły. Miejsce słoneczne - bardzo słoneczne. Nie będę tego widział ja lecz sąsiad więc dlatego mało ozdobne lub wcale Co dałoby radę przetrwać w tych warunkach?
    Bogdan

  8. #6368
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jałowiec - każdy z płożących.

  9. #6369

    Domyślnie

    Bogdansk, może chcesz moje Jakaś wymianka?

  10. #6370
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Elfir czy szczepiony klon flamingo tez rosnie tak szeroki jak formy nieszczepione. bo wysokoscia bedzie taki gdzie jest miejsce szczepienia + przyrosty galazek? bardzo mi sie podoba a nie mam za duzo miejsca, wiec przed zakupem wole zapytac zeby w cos sie nie wrobic

  11. #6371
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jest spory, ale bez problemu można przycinać. Znajomy ma Flamingo ciętego na ok 2,5 m średnicy

  12. #6372

    Domyślnie

    Witaj Elfir

    Czy mogłą byś doradzić co posadzić pod wykuszem przy tarasie.
    Proponowałaś mi kiedyś rabatę sucholubną. Ja trochę namazgrałąm za pomocą Painta na zdjęciu i widziała bym to mniej więcej tak:

    W skrócie miał by być jakiś iglak szczepiony na pniu, Berberys w jakimś zielono cytrynowym kolorze , pionowy, kosodrzewina a na około Lawenda. Po prawej stronie przy schodkach myślałąm o jakichś różach. Czy mogę prosić o Twoją opinię. Rabata jest bardzo słoneczna - strona PD
    Całość ma za zadanie zasłonić wysoki cokół który nie wygląda zbyt ładnie a za mało miejsca jest raczej na usypanie skarpki.

  13. #6373

    Domyślnie

    Asiulek123 - poszło PW

  14. #6374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Miejsce przy rynnie zaakcentowałabym wyższym krzewem np.budleją.
    Ja osobiście nie przepadam za berberysami blisko tarasu.
    Może wykorzystaj kosówkę do osłonięcia ścianki tarasu - beton rzuca się w oczy. Albo z palisady zbuduj podwyższoną rabatę i posadź płożącego świerka Procumbens, który będzie się przewieszał.

  15. #6375

    Domyślnie

    Witam
    Jakieś 3- 4 tygodnie temu posadziliśmy trawę jest już pierwszy raz skoszona, zastanawiam się kiedy mogę trawnik zacząć nawozić i czym najlepiej to robić - trawa sportowa z Iławy. Drugie pytanie to jak najlepiej poradzić sobie z chwastami, które się pojawiają - szczególnie tam gdzie trawa jest rzadka i czy należy dosiać w tych miejscach trawę czy poczekać na jej samodzielny rozrost?
    pokaż na cię stać , ale nie jeden raz...

  16. #6376

    Domyślnie

    Zaglądam i zaglądam, negatywów na temat ostatecznej wersji moich rabatek nie widzę więc chyba źle nie jest
    Czas więc pomyśleć o przygotowaniu podłoża. Podobno gleba na mojej działce jest gliniasta ale ja się nie znam więc na 100% tego nie stwierdzę. Po wykopaniu dołka i wlaniu do niego wody zrobiła się kałuża Przy wysokich temperaturach widać pęknięcia na grządkach w warzywniku. Pięknie rosną piwonie a one chyba kwaśnolubne? To tyle moich obserwacji,

    Pytanko mam następujące - czy przygotowując rabatę pod kwaśnolubne wystarczy rozluźnić glebę piaskiem gruboziarnistym a torf sypać tylko do dołków czy nawieźć na całość torfu kwaśnego i wszystko przekopać? Wiem, że mnóstwo jest wątków na ten temat w necie ale też mnóstwo opinii więc chciałabym poznać zdanie mojej wybawicielki

  17. #6377

    Domyślnie

    Elfir czy mogłabyś doradzić co w posadzić w ten trójkąt? Początkowo miała to być rabata z cebulowymi bo ładnie wygląda wiosną i mogę podziwiać ją z okna kuchni. Jednak po pierwszym roku stwierdziłam, że trzeba ją trochę zmienić bo jak przekwitną wiosenne to nic sie na tej rabacie nie dzieje,nic nie kwitnie, sterczą suche patyki po tulipanach a rosną jedynie posadzone teraz lilie i mieczyki. Dosadziłam tam 2 pięciorniki, te po prawej stronie a po lewej rośnie malutka piwonia. Chciałabym więc prosić o pomoc w doborze roślin na to miejsce. Wszystkie rośliny teraz tam rosnące mogę przesadzić więc przyjmijmy, że rabata jest pusta.Miejsce jest słoneczne (wschód od strony ogrodzenia), ziemia gliniasta ale będzie rozrzedzona piaskiem i białym żwirkiem. Bardzo proszę o wszelkie sugestie.
    [

    Zapomniałam dodać, że aktualny wymiar trójkąta to 2,5m na 2,5m. Jednak wymiary jak i kształt mogę zmienić gdy będzie taka potrzeba.
    Ostatnio edytowane przez Niureczka ; 24-06-2012 o 22:36

  18. #6378

    Domyślnie

    Moje żywotniki posadzone 3 tygodnie temu zaczęły żółknąć i brązowieć na końcach igieł. Podobno jest to oznaka braku magnezu. Kupiłam florovit przeciw brązowieniu igieł, ale boję się, że mogę im zaszkodzić. Elfir, co radzisz? Czy podsypać je tym, czy lepiej zastosować dolistnie? Czy można też tym samym potraktować jałowiec skyrocket, bo też jakoś podejrzanie zmienia kolor igieł, zwłaszcza na dole. Dziękuję z góry za podpowiedź.

  19. #6379

    Domyślnie

    Dzięki Elfir
    Czy pisząc kosówka masz na myśli kosodrzewinę?

  20. #6380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Planuję oprysk p. mszycom, po obejrzeniu potencjalnie "podejrzanych" roślin znalazłam jeszcze sporo takich owadów:



    Są głównie na hortensji i świerku Końca. Czy to też jakieś szkodniki, czy też czymś powinnam spryskać te rośliny?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

Strona 319 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony