dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 902
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 18033
  1. #61

    Domyślnie

    Elfirku
    Dzięki bardzo. Podany przez Ciebie wątek wklepuję do moich zakładek i do roboty

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Elfir

    zerknij na PW

  3. #63

    Domyślnie

    Elfir , mam pytanie w którymś wątku pisałam o sianiu i zasiałam i... tadaaaammm wykiełkowały mi i kobea i poziomki. I: poziomki robią się wątłe i chude... stoją po oknem dachowym południowym więc słońce mają, podlewam a jakże! jest w miarę ciepło. Co zrobić sadzonkom, żeby były solidniejsze i "tłuściejsze"?

  4. #64

    Domyślnie

    Przepikuj je.
    A do tego okna to nie mają za daleko? Może wcale nie dociera do nich dużo światła (chyba nie stoją w samym oknie połaciowym)?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał egry
    Przepikuj je.
    A do tego okna to nie mają za daleko? Może wcale nie dociera do nich dużo światła (chyba nie stoją w samym oknie połaciowym)?
    w zasadzie bezpośrednio pod - wydaje mi się, że mają dość światła. Na pikowanie chyba za wcześnie - są jeszcze malutkie - chyba, że pęsetką powyrywam.
    Powinny mieć dużo wilgoci, czy nie ? odżywkę jakąś - nawóz - dać im?

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Światła... guzik go mają. Sama podwójna szyba odbija i pochłania większość tego, co roślinie potrzebne.

  7. #67

    Domyślnie

    czyli jesli przeniosę pod okno tarasowe od południa - będzie O.K? (z tymże tam też szyba podwójna....)
    ciężkie jest życie ogrodnika..........

    p.s. kobea która mi wzeszła jest prosta i wygląda ok dynie posiałam i też mi wzeszły chociaż może są za długie.....

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Życie ogrodnika nie jest ciężkie..
    Jest ciężkie życie co poniektórych hodowanych przez niego roślinek

    A po diabła było tak wcześnie siać. Przyrody nie oszukacie. Ta poziomka pięknie by do jesieni urosła posiana 15 kwietnia..

  9. #69

    Domyślnie

    Jest ciężkie życie co poniektórych hodowanych przez niego roślinek

    A po diabła było tak wcześnie siać.
    ad1:
    ad2. wiosna ! tak mi się przynajmniej wydawało................




    i znów poniosę ogrodniczą klęskę...........

  10. #70
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mało światła nie jest na oknie, tylko w przyrodzie. Dni nie sa jeszcze tak długie jak latem, czesto jest pochmurno. W profesjonalnych hodowlach rośliny się w okresie zimowym doświetla lampami sodowymi lub wysokoprężnymi. W warunkach domowych można zawiesić nad roslinami świetlówkę akwarystyczną o odpowiedniej barwie i długości fali światła (stymulującym rozrost wszerz a nie na wysokośc).

  11. #71

    Domyślnie

    Dziękuję za porady.
    wnioski na przyszły rok :
    - siać najwyżej koniec marca i kwietnia, mimo, że na papierkach jest napisane, że w lutym (tak jest w przypadku poziomek i kobei)

    proszę o dopisywanie co jeszcze początkujący ogrodnik - amator powinien czynić

  12. #72

    Domyślnie

    Elfirku
    Rysuje sobie mój projekt na kartce. Zaplanowałam leszczynę.Patrzę a o leszczynie pospolitej Contorta piszą różnie. W jednym zródle że rośnie do 4 m w innym że do 1,5. A może posadzić leszczynę purpurową. Poradż proszę

  13. #73

    Domyślnie

    No to już rozrysowałam sobie.Brałam pod uwagą wysokości, barwę liści latem i na jesieni, barwy kwiatów i owoców. I tak zaczynając od lewej

    Dereń mas - 3 szt, Tawuła Van Houtta - 3 szt, Irga pomarszczona Bullata - 3 szt,
    świdośliwa kanadyjska - 2 szt, pęcherznica kalinolistna Darts Gold - 5 szt, leszczyna pospolita Contorta/?/ - 3 szt, trzmielina europejska Red Cascade - 5 szt

    Dereń,świdośliwa,leszczyna - sadzone co 2 m
    Tawuła,Irga,pęcherznica,trzmielina - sadzone co 1m
    Czy tak będzie dobrze?
    Czekam niecierpliwie na Twoją odpowiedz

  14. #74
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Elfir, jak myślisz, mogłabym posadzić już dalie?
    /południowa Wielkopolska/

    i drugie pytanie:
    czy posadzone zeszłej wiosny krzaki porzeczek będą w tym roku owocowały?

  15. #75
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Concorta nie nadaje sie na zywopłoty. To typowy krzew soliterowy, do wyeksponowania samotnie.

    Dalie - posadz na razie w doniczkach i trzymaj w domu. Ja zawsze sadzę po zimnych ogrodnikach. W maju moga sie jeszcze zdarzyc przymrozki - a ja mam ogrodek w zastiosku mrozowym.

  16. #76

    Domyślnie

    Elutek
    Moje owocowały ,mało bo mało ale już wiedziałam jaki rodzaj

  17. #77
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaki
    Elutek
    Moje owocowały ,mało bo mało ale już wiedziałam jaki rodzaj
    fajnie to ja też mogę mieć nadzieję

    są 4 krzaczki, 2 czerwonych i 2 czarnych, ale czy na pewno, to się dopiero okaże

  18. #78

    Domyślnie

    elutek prosba,zmien te obrzydliwe zdjecie
    Pozdrawiam

  19. #79
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    elutek prosba,zmien te obrzydliwe zdjecie
    dlaczego?

  20. #80

    Domyślnie

    mnie się podoba (elutek )
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

Strona 4 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony