dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 720 z 902
Pokaż wyniki od 14.381 do 14.400 z 18033
  1. #14381

    Domyślnie

    Witajcie.
    Robię rabatę, na której będą juki, róże a od strony chodnika szałwia. Moje pytanie: z czym połączyć szałwię? Jak przekwitnie, to będzie to średnio wyglądało. Myślałam o jakiejś trawie, musiałaby mieć kolumnowy pokrój, no i nie za wysoka. A może coś innego... Gleba piaszczysta. Proszę, Elfir doradź

  2. #14382
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    Dzieki Elfir, wsadze wiec Smaragdy do donic, sosen mam w ogrodzie az za dość

    Mam jeszcze jeden dylemat dotyczacy tej rabaty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170708_195913.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	392622
    jest od północy, większość roku zacieniona przez dom, raczej wilgotno tam jest, czy moge całą ziemie pokryć mchem? zaszkodzi to jakoś rosnącym tam roślinkom?
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  3. #14383
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Jałowiec chiński spartan - od zeszłego roku praktycznie zastój, nie poszedł nic do góry, dolne gałązki żółte.
    Co jest nie tak ?

  4. #14384
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    coachu - trochę skąpy opis, nie sądzisz? Może posadziłeś na glinie, która jest teraz za mokra i mu korzenie gniją?

    vesila - nie zaszkodzi. Ale to może być trudne do uzyskania. Jakby co to można posadzić runiankę.

    roszki - może Schizachyrium scoparium? Ja mam szałwię (ale wysoką 70-80 cm) z trzcinnikiem. Albo zamiast trawy klasyczny rozchodnik okazały? Mi ten rozchodnik trzyma w ryzach perowskie - nie rozkłada się za bardzo.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-07-2017 o 13:47

  5. #14385
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał vesila Zobacz post
    Dzieki Elfir, wsadze wiec Smaragdy do donic, sosen mam w ogrodzie az za dość

    Mam jeszcze jeden dylemat dotyczacy tej rabaty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170708_195913.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	392622
    jest od północy, większość roku zacieniona przez dom, raczej wilgotno tam jest, czy moge całą ziemie pokryć mchem? zaszkodzi to jakoś rosnącym tam roślinkom?
    Vesi, robiłam z mchem eksperyment. Zresztą pewnie widziałaś, bo pokazywałam w kilku wątkach. Mech leśny. Całkiem dobrze się dal przenieść, ale zbyt słabo odchwaściłam. To się da zrobić i będzie pięknie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #14386
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    U mnie brak gliny, z 20cm czarnej gleby, dalej sam piach.

  7. #14387
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no to może szkodnik, grzyb? przesuszenie nowej sadzonki. Trochę opcji jest.
    Za mało informacji.

  8. #14388
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Pomidory w doniczkach.
    Czy brak balkonu oraz działki dyskwalifikuje uprawę warzyw? Czy pomidory trzymane w doniczkach na parapecie mają możliwość zaowocowania?

  9. #14389
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał agamemnon91 Zobacz post
    Pomidory w doniczkach.
    Czy brak balkonu oraz działki dyskwalifikuje uprawę warzyw? Czy pomidory trzymane w doniczkach na parapecie mają możliwość zaowocowania?
    Na forum Ogrodowisko jest bardzo dużo ogrodniczek, które mają pomidory wyłącznie w doniczkach i wspaniale im owocują. Cała sztuka we właściwym nawożeniu, dobrej podporze i cierpliwym zapylaniu ręcznym. Do tego pamiętaj o obrywaniu liści poniżej pędów z zawiązanymi owocami i przerywaniu tych powyżej. Pomidor potrzebuje liści, jak każda roślina, ale także owoce potrzebują składników pokarmowych i słońca.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #14390

    Domyślnie

    to ja jeszcze raz
    "Witam Elfir proszę o pomoc w znalezieniu wątku o ogrodowych kranach ,PLANUJĘ WYMYŚLIĆ COŚ SAMA BO NIESTETY DLA MNIE SĄ ZA DROGIE ( CHODZI O TE OZDOBNE ) może forumowicze robią sami takie rzeczy i założyli jakiś wątek - dziękuję"

  11. #14391
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam zwykly kran, więc nie pomogę

  12. #14392
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zacznę od zdjecie obrazującego skarpę od zachodu o długosci ok 10 m i tak od lewej
    rozplenica japońska, pod nią turzyca muskegońska i kostrzewa sina, nastepnie Lilak Meyera 'Palibin, jałowiec płożący golden carpet, róża na pniu, dalej jałowiec pospolity gold cone (na zdjęciu jest wstawiona tuja wschodnia aurea nana, ale jest chyba zbyt niska), pod spodem wrzosieć czerwony Snow Qeen i wrzos pospolity Boskoop, berberys thunberga Red Pillar,cis pośredni Wojtek, lawenda, oraz na rogu róża Zephrine Drouhin (puszczona na kratce lub zamiennie np. pnącze).

    Kolejne zdjęcie obrazuje stronę południową 10 m.
    Na początku od rogu przedłużenie róży aż do rogu budynku oraz lawendy, następnie sosna czarna Bambino na pniu, cyprysik groszkowy Filifera Aurea, Jałowiec płożący Prince of Wales, FLOKS SZYDLASTY MC DANIELS-CUSHION-PHLOX-SUBULATA, tawułki goldmound, Wierzba-Hakuro-Nishiki na pniu, azalia japonica Orlice, cis posredni wojtek, trawa pampasowa, stipa lesigniana, szałwia, jałowiec pospolity gold cone.

    Dalej widoczna jest również śliwa wiśniowa nigra otoczona tawułami badź jałowcem płożącym, ale ona juz byłaby poza skarpą.

    Czy coś takiego w ogole ma ręce inogi, czy dno kompletne ?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przed kotłownia.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	393048Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skarpa  bok gotowa.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	393046 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skarpa tył gotowa.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	393047

  13. #14393
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Trochę namieszane z wymaganiami glebowym - vide zasadolubna lawenda i kwasolubne wrzośce i wrzosy. Zasadolubny cis i kwasolubna azalia.
    Trawa pampasowa - znasz kogoś, komu zimuje w gruncie?

  14. #14394
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem, nie pytałam, nie znam nikogo kto ma trawę pampasową, ale jeśli nie zimuje to podmienie na "coś innego". A jeśli chodzi o glebę to rzeczywiście nie zawsze patrzyłam na to jaką glębę dana roslina lubi. Jesli wrzosy i wrzośce zamienie miejsami z jałowcem płożąym golden carpet to będzie ok?, a zamiast cisa i trawy pampasowej Cyprysik Lavsona Ivonne i cyprysik groszkowy Gold Dust.

  15. #14395
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bok poprawiony.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	100,3 KB
ID:	393063
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tył poprawiony.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	393064

  16. #14396
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cyprysik Ivonne rośnie o wiele szybciej i wyżej niż cis. Jest żółta a nie zielona.
    Część tych nasadzeń bez silnego cięcia odetnie taras i okna od ogrodu.

    Może warto posadzić przy tarasie coś pachnącego i dekorującego przede wszystkim latem, kiedy na tarasie się siedzi?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 13-07-2017 o 18:02

  17. #14397
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mari180790
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Włoszczowa
    Kod pocztowy
    29-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Witajcie!
    Powiedzcie mi czy można zrobić sadzonki z berberysów? Jak przeprowadzić zabieg cięcia oraz sadzenia aby sadzonka się ukorzeniła... ?
    Czy jak zrobię to teraz na jesień będę mogła roślinę do ziemi (do ogrodu) wysadzić?

  18. #14398
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Po części chciałam uzyskać taki efekt, żeby taras osłonić , może nie w 100% ale jednak. Nie chce obsadzać skarpy tylko niskimi roślinami bo mi się takie nasadzenia nie podobają. Elfir, może cos zaproponujesz? Może któreś rośliny z mojego projektu dałoby radę zastąpić czymś innym, żeby zniwelować efekt "odcięcia"? Ja już naprawdę nie mam pomysłu. Skarpa ma ogólnie 2 m szerokości. Chciałabym jak najszybciej posadzic rośliny żeby mi chwasty nie zaczęły wychodzić.

  19. #14399
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może mniej gatunków a większe plamy? Może zamiast drzew kulek, jakieś drzewko kilkupniowe?

  20. #14400
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakieś konkretne propozycje?

    Co zamiast krzewu lilaka, wysokiego jałowca i cisów, chociaż może chociaż róg bardziej osłonić.


    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    może mniej gatunków a większe plamy? Może zamiast drzew kulek, jakieś drzewko kilkupniowe?

Strona 720 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony