dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 775 z 902
Pokaż wyniki od 15.481 do 15.500 z 18033
  1. #15481

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Może to galasy
    Nie Pestko
    Właśnie zerwałam jeden i zrobiłam zdjęcia (wrzucę wieczorem).
    Po otwarciu „skorupki” jest... nasiono.
    Czasami dwa.
    Przeszukałam cały internet wzdłuż i wszerz i czegoś takiego jeszcze nie widziałam.
    Przy tej ilości nasion martwię się, żeby magnolii wystarczyło sił na zimę

  2. #15482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Nie Pestko
    Właśnie zerwałam jeden i zrobiłam zdjęcia (wrzucę wieczorem).
    Po otwarciu „skorupki” jest... nasiono.
    Czasami dwa.
    Przeszukałam cały internet wzdłuż i wszerz i czegoś takiego jeszcze nie widziałam.
    Przy tej ilości nasion martwię się, żeby magnolii wystarczyło sił na zimę
    Zdeformowane strąki nasienne.
    Teraz obejrzałam zdjęcia na komputerze. Na tablecie były zbyt malutkie.
    Część to mogą być nie strąki nasienne, ale zawiązki przyszłorocznych kwiatów.
    Akurat nie mam magnolii, ale rhododendrony formuja pąki kwiatowe już teraz, a zakwitną w maju przyszłego roku.
    Może tu znajdziesz wyjaśnienie problemu
    http://forums.botanicalgarden.ubc.ca/threads/deformed-buds-on-magnolia.75805/
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 11-08-2018 o 12:55
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #15483

    Domyślnie

    Dziękuję Pestko
    Jak myślisz, czy tak duża ilość zawiązanych nasion nie zagraża magnolii?
    Nie wiem czy mogę jakoś jej pomóc, czy poradzi sobie sama
    Edycja: i jeszcze jedno pytanie-czy wydanie nasion faktycznie jest oznaką „próby ratowania gatunku”?
    Magnolia przepięknie kwitła nam przez dwa lata, była nawożona raz, tylko w tym roku, zgodnie z wytycznymi na kartonie.
    Nie wiem co o tym myśleć
    Ostatnio edytowane przez Kamila. ; 11-08-2018 o 13:06

  4. #15484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49 Zobacz post
    Zastanawiam się czy można trochę przyciąć bo bokach świerk "Conica" czy poczekać do kwietnia. Oczywiście chcę go przyciąć tak by nie odsłonić gołych pędów. Utrudnia mi trochę przejście. Ma on kształt stożka.
    Poczekaj do marca-kwietnia. Tnij połowę tegorocznych przyrostów. Tak jest wedle sztuki
    Ale możesz zaryzykować mocniejsze cięcie. On odnowi te miejsca, nawet jeśli utniesz do zbrązowiałych pędów.
    Miałam taki przypadek, że musiałam wyciąć spore kawałki z zaatakowanej przez przędziorka kulki miniaturowego świerka. Po 3 latach są w tych miejscach niewielkie zagłębienia, ale całość jest zielona.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  5. #15485
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Dziękuję Pestko
    Jak myślisz, czy tak duża ilość zawiązanych nasion nie zagraża magnolii?
    Nie wiem czy mogę jakoś jej pomóc, czy poradzi sobie sama
    Szkoda, że nie ma Elfir. Ona jest fachowcem. Ja tylko radzę zdroworozsądkowo, albo posiłkuję się informacjami na dobrych stronach ogrodniczych.

    Znalazłam taką odpowiedź ogrodnika na podobne pytanie:
    Jeżeli drzewo obficie kwitnie, to zawiązuje też nasiona. Te na magnolii uznawane są zazwyczaj za element dekoracyjny. Można je obrywać (na przykład już na etapie opadania płatków kwiatów) - wtedy rzeczywiście roślina oszczędzi substancje odżywcze, ale trudno mi stwierdzić czy jest to potrzebne. W dostępnej mi literaturze nikt nie poruszał tego problemu. Obawiam się, że trzeba zaryzykować - i jeżeli nie podoba się Pani drzewo z nasionami - oberwać je delikatnie nie naruszając pędów i obserwować jak magnolia na to zareaguje.

    Na pewno każde drzewo, czy krzew robi duży wysiłek zawiązując nasiona. Z Rhododendronów i Wisterii (glicynia) usuwam co roku wszystkie zawiązki tuż po przekwitnięciu. Myślę, że skoro twoje drzewko jest młodziutkie, to możesz mu pomóc usuwając zawiązki nasienne. Na pewno nie zaszkodzisz. Tylko musisz je odróżnić od pąków kwiatowych
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #15486

    Domyślnie

    Dziękuję Pestko, bardzo mi pomogłaś
    Wisteria też mi kwitnie jak szalona ale tam od momentu zawiązania nasion na jednym z krzaków obcinam przekwitłe kwiaty.
    W przypadku magnolii nie pomyslałam że kwiat często równa się owocowi

  7. #15487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cieszę się, że coś udało się wyjaśnić
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #15488

    Domyślnie

    Wrzucam zdjęcia.
    Tak to wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Magnolia.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	417424

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Magnolia_nasiona.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	417425

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Magnolia_1.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	417426

    Ktoś napisał, że po tak dorodnym owocowaniu jego magnolia nie dożyła do kolejnej wiosny, inni piszą, że u nich to standard i ich drzewka "produkują" nasiona niemalże hurtowo.

    Niestety nie wiem jak jej pomóc i czy w ogóle pomagać. Ciężki jest żywot niezbyt doświadczonego ogrodnika i nie ukrywam że chętnie wsparłabym się Waszym doświadczeniem

  9. #15489
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kamila, po prostu tak jek jest w poście 15 485 ciut wyżej. Poobcinaj tylko delikatnie, żeby nie uszkodzić pędów. Będzie dobrze
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #15490

    Domyślnie

    Witam
    Prośba o poradę.
    Po dłuższej nieobecności w domu dopiero teraz zauważyłem coś takiego na jednym z moich klonów(niestety nie pamiętam nawy gatunku).Tzw.kula.
    Są to pionowe pęknięcia,długie na kilkanaście centymetrów i głębokie na kilka,kilkanaście milimetrów.Wygłąda jakby coś wcześniej sączyło się z tych pęknięć-białawo-zielonkawy osad.Jest tych pęknięć ok.trzy i występują tylko na tym jednym drzewku.
    Co to mogłoby być i co z tym ewentualnie można zrobić?
    Liście na tym egzemplarzu wyglądają na zdrowe.Choć samo drzewko jakby trochę marniejsze/mniejsze od pozostałych.
    Owinąłem je taśmą dwustronną ponieważ chodziły po nim mrówki-nie wiem czy to wogóle potrzebne.
    Z góry pięknie dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon 1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	417449   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klon 2.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	417450   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klony 1.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	417453  

  11. #15491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Coci, nie wiem dlaczego Elfir nie zagląda. Może wakacje Zajrzyj na Ogrodowisko i tam zadaj pytanie
    https://www.ogrodowisko.pl/watek/799...w-acer?page=44
    Może Toszka, Danusia, albo któryś z ogrodników będzie wiedzieć.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  12. #15492

    Domyślnie

    Dzięki pestka56
    Serdecznie pozdrawiam.

  13. #15493
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Coś dolega katalpie, drzewka sadzone były w jednym czasie, do tej pory rozwijały się jednakowo. Od dwóch miesięcy jedno choruje, wyraźnie ma mniejszy od innych przyrost liści. Do tej pory wszystkie drzewa dwukrotnie opryskałem na mączniaka, ale bez rezultatu. Co jej dolega?





    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #15494
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie inaczej, tj jedna cześć usycha a druga nie. Zgłupiałem.






    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #15495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Coś dolega katalpie, drzewka sadzone były w jednym czasie, do tej pory rozwijały się jednakowo. Od dwóch miesięcy jedno choruje, wyraźnie ma mniejszy od innych przyrost liści. Do tej pory wszystkie drzewa dwukrotnie opryskałem na mączniaka, ale bez rezultatu. Co jej dolega?
    Czy to był biały nalot na liściach, czy też to są żółte plamki?
    Jeśli żółte plamki, to może być werticylioza
    http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=425
    To solidny portal, warto korzystać z informacji
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  16. #15496
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    U mnie inaczej, tj jedna cześć usycha a druga nie. Zgłupiałem.
    Może tu znajdziesz odpowiedź
    https://poradnikogrodniczy.pl/klon-p...wa-choroby.php
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 15-08-2018 o 19:57 Powód: Korekta formuły cytowanego linku.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #15497
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Czy to był biały nalot na liściach, czy też to są żółte plamki?
    Jeśli żółte plamki, to może być werticylioza
    http://www.szkolkarstwo.pl/article.php?id=425
    To solidny portal, warto korzystać z informacji
    Dziękuję za odzew.
    Białego nalotu na liściach nie ma. Liście pokryte są żółtymi plamkami, zwijają się jakby czymś porażone.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #15498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    To nie jest wobec tego mączniak. Przeczytaj o werticiliozie pod linkiem, który podałam.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #15499
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Oki, raz jeszczę dziękuję.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #15500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie

    Elfir planujemy umyć elewacje domu szarym mydłem. Czy mydliny nie będą szkodliwe na rośliny rosnące w ogrodzie??
    Niby zalecają opryski z szrego mydła na rośliny przeciwko mszycom, więc nie powinno być szkodliwe......ale wolę zapytać fachowca
    Z góry dziękuję za odpowiedź

Strona 775 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony