dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 814 z 902
Pokaż wyniki od 16.261 do 16.280 z 18033
  1. #16261
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Elfir jeszcze pytanie, co zrobić z rabatą (wym. ok. 3x4 m), na której w pierwszej linii (tak jakby jako obwódka) rosną mi irysy / kosaćce syberyjskie? Na razie nic więcej za nimi nie mam posadzone
    Rabata jest pod wielką sosną, wygląda to mniej więcej tak:



    Jak kwitną, to jest pięknie, ale już od dwóch tygodni jest mniej ciekawie... wszystko przekwitło, liście zaczynają się pokładać, co z nią zrobić? Co tam nasadzić? One są na granicy słońca, za nimi jest już więcej cienia (bo pod sosną).

  2. #16262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Adiantum w ogrodzie botanicznym w Poznaniu rośnie w pełnym słońcu. Trochę się przypala i jest bardziej zółtawy niż jasnozielony.

    Na ślimaki dobre sa ropuchy (lub taka katastrofalna susza jak w Wielkopolsce )

  3. #16263
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    U nas ślimaka z lupą nie znajdziesz. Ropuchy mamy 2 Ale sucho tak, że jak nie podleję azalii i rhododendronów co wieczór, mdleją im liście następnego ranka.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #16264
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie trawnika. Przez rok był z niewiedzy koszony za nisko - 2 cm. Obecnie jest dużo koniczyny i trawa jest trochę przesuszona. Zamierzamy od teraz kosić ją na wysokość 4 cm raz w tygodniu. Zastanawiamy się czy jest sens spryskania jej preparatem na dwuliścienne? czy nie zaszkodzi roślinom na rabatach wokół trawnika? Poza tym jest nawożona raz w miesiącu yara mila complex.

  5. #16265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Elfir jeszcze pytanie, co zrobić z rabatą (wym. ok. 3x4 m),).
    Najbardziej klasyczne rozwiązanie to hortensje wiechowate - zakwitną po kosaćcach.
    Polecam przesunąć o 40 cm linię kosaćców i przed nimi posadzić coś trwale zimozielonego.

  6. #16266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lens79 Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie trawnika. Przez rok był z niewiedzy koszony za nisko - 2 cm. Obecnie jest dużo koniczyny i trawa jest trochę przesuszona. Zamierzamy od teraz kosić ją na wysokość 4 cm raz w tygodniu. Zastanawiamy się czy jest sens spryskania jej preparatem na dwuliścienne? czy nie zaszkodzi roślinom na rabatach wokół trawnika? Poza tym jest nawożona raz w miesiącu yara mila complex.
    Ma sens, bo koniczyna zagłuszy trawę. Pryskać tak, aby nie zalatywało na rabaty. Pomocna będzie druga osoba trzymająca np. ekran z kartonu.

  7. #16267

    Domyślnie powojniki

    Przy powojnikach usychają mi liście od dołu. Zasilam je specjalnym nawozem do powojników. Odczyn gleby - sprawdzałem dziś wynosi pH 6. Aktualnie jeden z nich nie ma już prawie liści. Jaka jest tego przyczyna? Wygląda tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3217.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	432237   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3218.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	51,4 KB
ID:	432238   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3219.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	432239   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3220.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	432240  

  8. #16268
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    uwiąd powojnika.
    Podlać preparatami na fytoftorozę a potem zapobiegawczo podlewać Bioseptem.

    Powojniki nie lubią zbyt kwaśnej gleby.

  9. #16269

    Domyślnie

    Pryskałem preparatami Topsin i Signum. Chyba to nie uwiąd - objawia się on więdnięciem i zamieraniem pojedynczych pędów lub całych części nadziemnych roślin a tego nie ma na roślinie.

  10. #16270

    Domyślnie

    Cześć,
    wsród tuji szmaragd spod warstwy 5cm kory , wyrasta mnóstwo skrzypu polnego. Jak je zwalczyć nie szkodząc tują??
    Pod korą nie mam żadnej agrowłókniny.

  11. #16271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wyrywając. Nie ma żadnego sposobu na skrzyp.

  12. #16272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49 Zobacz post
    Pryskałem preparatami Topsin i Signum. Chyba to nie uwiąd - objawia się on więdnięciem i zamieraniem pojedynczych pędów lub całych części nadziemnych roślin a tego nie ma na roślinie.
    Topsin na fytoftorozę niewiele poradzi. Poza tym na fytoftorozę się nie pryska a podlewa.

    Może po prostu przesuszyłeś w upały?

  13. #16273

    Domyślnie

    Raczej nie przesuszyłem gleby. A jakim środkiem podlać?

  14. #16274
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Lens79

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Żuromin
    Kod pocztowy
    09-300
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ma sens, bo koniczyna zagłuszy trawę. Pryskać tak, aby nie zalatywało na rabaty. Pomocna będzie druga osoba trzymająca np. ekran z kartonu.
    Dziękuję bardzo. Tak zrobimy

  15. #16275

    Domyślnie

    Elfir, Pestka, Inni pomóżcie w kwestii Tuji Smaragd - kilka sztuk zaczyna nam chorować, szybko brązowieją i nie wiemy dlaczego, nic tam nie dostrzegamy, co sprawdzić i ew. robić?

  16. #16276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    uwiąd powojnika.
    Podlać preparatami na fytoftorozę a potem zapobiegawczo podlewać Bioseptem.

    Powojniki nie lubią zbyt kwaśnej gleby.
    Podleję preparatem RIDOMIL GOLD w stężeniu 0,25%.

  17. #16277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej49 Zobacz post
    Raczej nie przesuszyłem gleby. A jakim środkiem podlać?
    Previcur, Magnicur Energy - obficie zlać glebę.

  18. #16278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Elfir, Pestka, Inni pomóżcie w kwestii Tuji Smaragd - kilka sztuk zaczyna nam chorować, szybko brązowieją i nie wiemy dlaczego, nic tam nie dostrzegamy, co sprawdzić i ew. robić?
    Sprawdź czy nie zatkała się linia kroplująca.

  19. #16279

    Domyślnie

    LK jest OK, wszystkie były na tych upałach podlewane podobnie. Gdzieś wyczytałem, że może to być jakiś grzyb i że Topsin może pomóc zarówno profilaktycznie jak i już podczas choroby. Co sądzisz, czy na wszelki wypadek spryskać te i pozostałe? To brązowienie nie jest takie wprost, robią się całe jakby przejściowo bladsze i przechodzą w kolor brązowawy. Po południu dołączę foto. Pozdrawiam

  20. #16280

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Previcur, Magnicur Energy - obficie zlać glebę.
    Bardzo dziękuję.
    Podlałem dziś Magnicur Energy w stężeniu 0,15%.
    Czy można podlać za 7 - 15 dni też preparatem RIDOMIL GOLD w stężeniu 0,25%. (też na fytoftorozę)

Strona 814 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony