dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 816 z 902
Pokaż wyniki od 16.301 do 16.320 z 18033
  1. #16301

    Domyślnie

    Witaj
    Planuje posadzic Rhododendron „Scarlet Wonder”, Tawułka Arendsa Bressingham
    Beauty”, Turzyca Morrowa „Variegata” na szambie.... będą mieć 50cm ziemi. Czy wystarczy dla korzeni?

  2. #16302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak. Ale na włókninie łatwo wywieje ją wiatr.
    Przepraszam, napisałem geo-, a chodzi oczywiście o cienką agrowłókninę.
    drzewka i krzewy wokół chcemy podsypać korą, a obrzeża tego pasa od strony trawnika obsadzić jakimiś roślinami zakrywowymi, ale jakie zastosować? B. proszę p radę.

  3. #16303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma znaczenia, Nataly - chodzi o to, że włoknina odcina korę od podłoża, przez co szybciej kora schnie, jest lekka i łatwo się wywiewa.

  4. #16304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Witaj
    Planuje posadzic Rhododendron „Scarlet Wonder”, Tawułka Arendsa Bressingham
    Beauty”, Turzyca Morrowa „Variegata” na szambie.... będą mieć 50cm ziemi. Czy wystarczy dla korzeni?
    Teoretycznie tak. Ale trzeba bardzo pilnować wilgotności. No i zimą nie wiem jak dadzą radę.

  5. #16305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    nie ma znaczenia, Nataly - chodzi o to, że włóknina odcina korę od podłoża, przez co szybciej kora schnie, jest lekka i łatwo się wywiewa.
    Dzięki Elfir. Wybacz, że nadal drążę temat, zapomnijmy na chwile o tej włókninie. Może wokół drzewek i krzewów zrobić odpowiednie koła i pasy bez włókniny i dać tam korę? No i te obrzeża od strony trawnika chcielibyśmy jednak zakryć jakimiś roślinami zakrywowymi, coś jak bariera antywiatrowa.

  6. #16306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie ma znaczenia czy zrobisz koła, kwadraty czy pasy - to tylko decyzja estetyczna.
    Odpowiedz brzmi: tak, można sypać korę pod drzewa.

  7. #16307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tak.
    Po podlaniu Magnicur Energy w stężeniu 0,15%. na razie bez poprawy. Jest coraz gorzej. Wszystkie liście są uschnięte.
    Ostatnio edytowane przez andrzej49 ; 22-07-2019 o 18:23

  8. #16308

    Domyślnie

    Powojnik wygląda tak po podlaniu Magnicur Energy w stężeniu 0,15%. Poprzednie zdjęcia str. 814
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3275.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	41,4 KB
ID:	432751   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3276.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	43,1 KB
ID:	432752   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3277.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	54,0 KB
ID:	432754  
    Ostatnio edytowane przez andrzej49 ; 23-07-2019 o 09:59

  9. #16309
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie jest to objaw choroby nalistnej. Jest to problem z korzeniami. Za sucho, za mokro, pędraki, nornice, itd.

  10. #16310
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cześć Elfir, doradź proszę jaką trawę ozdobną posadzić przy 20m szpalerze z hortensji Limelight? Półcień -> do cienia.
    Mam tam murek, więc trawa musi być z tych trochę wyższych, min. 40-50 cm wysokości.

  11. #16311

    Domyślnie

    Kompostownik - pytania do zawodowców w celu zrozumienia procesu - może i "głupie" - ale ponoć takich niet :
    1. czy początkowy okres kompostowania przypomina bardziej suszenie siana, czy lekkie gnicie z mniejszym dostępem powietrza?
    2. czy wyrywane chwasty (z korzeniami) nadają się do kompostowania?
    3. i co z trawą? Pierwsze próby nie wyszły, jak to zrobić najlepiej, czym przekładać, co dodawać żeby trawa z koszenia się kompostowała?

  12. #16312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Basia - turzyca muskengońska lub obiedka szerokolistna.

    Adaxis - kompostowanie ma przypominać rozkład ściółki leśnej. Czyli umiarkowana wilgotność i dostęp tlenu. Gnicie jest zjawiskiem niekorzystnym. Chwasty się nadają o ile nie mają nasion (bo jak rozrzucić kompost z nasionami, to one wyrosną). Trawę trzeba układać cienkimi warstwami naprzemiennie z czymś luźniejszym. Idealne byłyby pokrzywy ze skorupkami jajek (azot + wapń).

  13. #16313

    Domyślnie

    Elfir -dzięki, satysfakcjonująca odpowiedź, ale ośmielam się zapytać o uszczegółowienie: czy rzeczywiście rzucić trawę na kupę, aby np. przez tydzień zagrzała się i dopiero po tym czasie wrzucać do kompostownika? Jak to zrobić naj?
    Ostatnio edytowane przez Adaxis ; 27-07-2019 o 20:59

  14. #16314

    Domyślnie

    Jednak powojnik po podlaniu Magnicur Energy w stężeniu 0,15% "ruszył" i wypuszcza nowe listki. Podlałem do wczoraj ponownie tym preparatem. Dziękuję za pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3288-001.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	432927   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3289-001.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	432928  

  15. #16315
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Cześć Elfir, doradź proszę jaką trawę ozdobną posadzić przy 20m szpalerze z hortensji Limelight? Półcień -> do cienia.
    Mam tam murek, więc trawa musi być z tych trochę wyższych, min. 40-50 cm wysokości.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Basia - turzyca muskengońska lub obiedka szerokolistna.
    Dziękuję Elfir! Nie znałam tych traw, piękne! Widzę jednak że one rozrastają się w wielkie kępy, potrzebuję coś wąskiego, kolumnowego, a'la miskant, ale do półcienia/cienia. Czy jakaś trawa da radę i będzie ładnie wyglądała z tymi hortensjami? Proso rózgowate??
    Miałam tam trzcinniki ostrokwiatowe "Overdam", ale one w ogóle nie chciały rosnąć, chyba za mało słońca...

  16. #16316
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    hej.
    rok temu na wiosnę zakupiłem na dwa gatunki malin. nie znam nazw gatunków, wiem tylko, że jedne są polskie a drugie ponoć skandynawskie. sprzedawca powiedział mi, że o ile polskie mogą owocować już w pierwszym roku to te skandynawskie dopiero w drugim (czyli teraz). te nasze owocują już drugi rok, ale te norweskie czy jak im tam, wcale. są większe od polskich i ciemnozielone. widać, że teren i służy, ale co mi z tego. jaka może być tego przyczyna? z moich obserwacji (polskich malin) wynika, że są jakby dwa rodzaje krzaczków: niższe, wątlejsze, ale za to z owocami oraz okazalsze, ale bez owoców. czy to możliwe, że zakupiłem 12 krzaków "trutni"?

  17. #16317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaxis Zobacz post
    Elfir -dzięki, satysfakcjonująca odpowiedź, ale ośmielam się zapytać o uszczegółowienie: czy rzeczywiście rzucić trawę na kupę, aby np. przez tydzień zagrzała się i dopiero po tym czasie wrzucać do kompostownika? Jak to zrobić naj?
    naj to przesypywanie warstwami z luźniejszym materiałem w kompostowniku.

    Jak pokos bez nasion to można nim cienką warstwą ściółkować krzewy i drzewa zamiast kory.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-07-2019 o 00:00

  18. #16318
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Dziękuję Elfir! Nie znałam tych traw, piękne! Widzę jednak że one rozrastają się w wielkie kępy, potrzebuję coś wąskiego, kolumnowego, a'la miskant, ale do półcienia/cienia. Czy jakaś trawa da radę i będzie ładnie wyglądała z tymi hortensjami? Proso rózgowate??
    Miałam tam trzcinniki ostrokwiatowe "Overdam", ale one w ogóle nie chciały rosnąć, chyba za mało słońca...
    proso będzie się wykładać.
    Moim zdaniem te trawy jak najbardziej pasują do hortensji.

    Ale tobie chyba chodzi o to, by ta trawa była za hortensjami a nie przed nimi? To musiałaby wyrastać na min. 1,5 m by była widoczna (zakładając , że hortensje ogrodowe, drzewiaste mają ok. 1,2 m, a wiechowate dochodzą do 3 m wysokości). 40-50 cm to za mało. W takiej sytuacji można posadzić bambus Fargesia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-07-2019 o 23:59

  19. #16319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7 Zobacz post
    czy to możliwe, że zakupiłem 12 krzaków "trutni"?
    Nie.

    Maliny dzielą się na:
    - owocujące na pędach dwuletnich. Aby owocowały zaraz po zebraniu owoców wycina się pęd który owocował a zostawia wszystkie te, które w danym roku dopiero wyrosły. One będą owocować w kolejnym roku.

    - na pędach dwuletnich i jednorocznych. Zasadniczo ścina się je wiosną do zera (rezygnując z pędów dwuletnich) i owocują w drugiej połowie lata na pędach jednorocznych.

    Podejrzewam, że brak owocowania spowodowany jest niewłaściwym terminem cięcia.

  20. #16320

    Domyślnie Owoce gruszy Konferencja.

    Przy gruszy Konferencja znalazłem kilka zniekształconych owoców. Jaka jest tego przyczyna i jak uchronić inne owoce. Bardzo proszę o pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3306.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	73,4 KB
ID:	432996   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3308.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	432997   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN3307.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	77,1 KB
ID:	432999  

Strona 816 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony