dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 850 z 902
Pokaż wyniki od 16.981 do 17.000 z 18033
  1. #16981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madala Zobacz post
    Cześć,
    Elfir, może Ty, albo ktoś wie gdzie, i czy w ogóle, kupię bodziszki Rozanne? Chodzi mi o zakupy on-line.
    Nie pomogę. W szkółce, gdzie zaopatrują się poznańskie firmy, wszystko wykupione i dopiero ukorzeniają nowe sadzonki.

    Inne długo kwitnące odmiany to Bloom Time i Patricia.
    Pewnie jest więcej, ale niestety ciężko znaleźć mi rzetelne informacje o długości kwitnienia (bodziszek 'Brookside', Jolly joy)

  2. #16982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Wystarczy, chociaż nie licz, ze wypełni całą przestrzeń w rozsądnym czasie. Pamiętaj, że różaneczniki wymagaj gleby obligatoryjnie kwaśnej.
    No ale podobno ta konkretna odmiana szybko rośnie. W takim razie za ile lat mniej wiecej ta przestrzeń zostałaby zakryta? To może pójść w innym kierunku...moze cos iglastego?
    Ostatnio edytowane przez gosiacz22 ; 29-05-2020 o 18:48

  3. #16983
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiacz22 Zobacz post
    No ale podobno ta konkretna odmiana szybko rośnie. W takim razie za ile lat mniej wiecej ta przestrzeń zostałaby zakryta? To może pójść w innym kierunku...moze cos iglastego?
    być moze za 20 lat.
    Za to runianka zarośnie obszar.

  4. #16984

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Nie pomogę. W szkółce, gdzie zaopatrują się poznańskie firmy, wszystko wykupione i dopiero ukorzeniają nowe sadzonki.

    Inne długo kwitnące odmiany to Bloom Time i Patricia.
    Pewnie jest więcej, ale niestety ciężko znaleźć mi rzetelne informacje o długości kwitnienia (bodziszek 'Brookside', Jolly joy)
    też bezskutecznie od dłuższego czasu szukam Rosanne i pozostałych bodziszków, w końcu je upoluję

  5. #16985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w zeszłym roku dla klienta po prostu kupiłam takie ukorzeniane sadzonki (akurat dotyczyło to żurawki Paris) i klient trzymał kilka tygodni w doniczkach.
    Bodziszki i ta żurawka schodziły setkami z placu i była po prostu walka, kto pierwszy ten lepszy.

  6. #16986
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madala Zobacz post
    Cześć,
    Elfir, może Ty, albo ktoś wie gdzie, i czy w ogóle, kupię bodziszki Rozanne? Chodzi mi o zakupy on-line.
    Szukam i szukam, ale nigdzie nie jest dostępny...
    Dzięki poprzednim postom wiem, że warto kupić bodziszki mieszańcowe, ale może są jeszcze jakieś sprawdzone odmiany? Szukam alternatywy, gdyby nie udało mi się jednak zdobyć Rozanne.

    Pozdrawiam,
    M.
    Pytaj u Godlewskich w Ogrody o Zielonych Progach. Widzę, że zaczęli sprzedawać wysyłkowo. Rozanne mają w ofercie i na pewno wiedzą coś o bodziszkach mieszańcowych.
    http://www.zieloneprogi.pl/kontakt.htm
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #16987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    być moze za 20 lat.
    Za to runianka zarośnie obszar.
    W katalogu roslin było info, że po 10 latach osiąga 1,5 m dł i szer, ale skoro na efekt trzeba będzie tak długo czekać to nie ma to sensu tym bardziej, że jest to rabata przed domem ;( Chciałabym cos co będzie zimozielone...Może zaproponujesz jakąś alternatywę?

  8. #16988
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gosia - twoja rabatka ma większe wymiary niż 1,5x1,5 m - czyli 1 krzew w 10 lat nie wypełni całości. Nowa Zembla z czasem zwalnia wzrost, więc osiągniecie wymiaru 1,8x1,7 może te 20 lat potrwać.

    jak chcesz efekt natychmiast to posadź 3 krzewy obok siebie.

    Każda roślina rośnie - albo sadzisz maleństwo z efektem za 20 lat, albo sadzisz coś dużego, ale skazana jesteś na regularne cięcie lub co +/- 10 lat korygowanie nasadzeń poprzez usuwanie, przesadzanie.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-05-2020 o 10:57

  9. #16989
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    gosia - twoja rabatka ma większe wymiary niż 1,5x1,5 m - czyli 1 krzew w 10 lat nie wypełni całości. Nowa Zembla z czasem zwalnia wzrost, więc osiągniecie wymiaru 1,8x1,7 może te 20 lat potrwać.

    jak chcesz efekt natychmiast to posadź 3 krzewy obok siebie.

    Każda roślina rośnie - albo sadzisz maleństwo z efektem za 20 lat, albo sadzisz coś dużego, ale skazana jesteś na regularne cięcie lub co +/- 10 lat korygowanie nasadzeń poprzez usuwanie, przesadzanie.
    Dziękuję za odp. Wiesz nie muszę miec od razu pokrytej całej rabaty ale tez nie chciałabym mięć tam zbyt goło przez nastepne 10 lat. Także może faktycznie posadze 2-3 różaneczniki obok siebie a na obrzeżach dam runianke, nie wiem odmiana Variegata będzie dobra, czy może lepsza jakas inna? Co ile ją się sadzi? Bardzo dziekuje za pomoc

  10. #16990
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Pytaj u Godlewskich w Ogrody o Zielonych Progach. Widzę, że zaczęli sprzedawać wysyłkowo. Rozanne mają w ofercie i na pewno wiedzą coś o bodziszkach mieszańcowych.
    http://www.zieloneprogi.pl/kontakt.htm
    Pestko, skąd taka informacja? Nigdzie nie widzę oficjalnej sprzedaży od nich A szkoda, bo to świetna szkółka.

  11. #16991
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Elfir, mam jeszcze jedno pytanie. Zrobiłam w ogrodzie taką ławeczkę, coś podobnego jak na poniższych zdjęciach, co pod nią posadzić?



    Elfir, powracam jeszcze do tematu nasadzeń pod ławeczką. A czy jakbym zrobiła kopię ze zdjęcia to czy to będzie miało sens? Znalazłam powiększenie zdjęcia i w zasadzie to są rośliny, które mam już w ogrodzie, więc fajnie mogłabym je "powtórzyć" pod ławką. Widzę tam epimedium (rubrum lub orangekonigin - mam oba), do tego serduszka miniaturowe Dicentra 'King of Hearts' (mam), jakaś paprotka (mam sadzonki np. nerecznicy Dryopteris erythrosora "Brillance") i chyba tam widzę jeszcze błyszczące liście kopytnika (tego nie mam) - to chyba zimozielone okrywowe? Czy to się uda, w sensie czy będzie razem rosło? Wszystko jest w zasadzie do cienia, więc chyba pod ławeczkę OK?


  12. #16992
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Pestko, skąd taka informacja? Nigdzie nie widzę oficjalnej sprzedaży od nich A szkoda, bo to świetna szkółka.
    Ja się z nimi kontaktowałam o jakieś roślinki i opowiedzieli mi, że sprzedaż wysyłkową ich roslin prowadzi Andrzej Marzec z funkie.pl
    http://funkia.pl/

    I faktycznie tak kupiłam (mailowo). Ale jeszcze nie dotarły, więc nie wiem w jakim stanie przyjadą.

  13. #16993
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiacz22 Zobacz post
    Dziękuję za odp. Wiesz nie muszę miec od razu pokrytej całej rabaty ale tez nie chciałabym mięć tam zbyt goło przez nastepne 10 lat. Także może faktycznie posadze 2-3 różaneczniki obok siebie a na obrzeżach dam runianke, nie wiem odmiana Variegata będzie dobra, czy może lepsza jakas inna? Co ile ją się sadzi? Bardzo dziekuje za pomoc
    zieloną posadź. Zasadniczo sadzi sie ok. 10 szt/m2 runianka sie rozrasta dośc szybko

  14. #16994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Wszystko jest w zasadzie do cienia, więc chyba pod ławeczkę OK?
    tak, kopytnik.
    IMHo za ciasno. To młodociane roślinki gesto posadzone do konkursu. Wygra z czasem najsilniejsza.

  15. #16995

    Domyślnie bodziszki

    Bardzo dziękuję za odzew w sprawie bodziszków
    Właśnie u Godlewskich już sprawdzałam. Na stronie widziałam, że prowadzą też sprzedaż wysyłkową. W katalogu sprawdzałam, że Rozanne są, więc dzwoniłam, ale wysyłek nie prowadzą bezpośrednio, a przez sklep funkie.pl, a Rozanne i tak nie mają na chwilę obecną.

    Pozdrawiam,
    M

  16. #16996
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Ja się z nimi kontaktowałam o jakieś roślinki i opowiedzieli mi, że sprzedaż wysyłkową ich roslin prowadzi Andrzej Marzec z funkie.pl
    http://funkia.pl/

    I faktycznie tak kupiłam (mailowo). Ale jeszcze nie dotarły, więc nie wiem w jakim stanie przyjadą.
    No, patrz a na stronie jest, że prowadzą. Do jesieni sprzedawali tak jak piszesz. Przy czym Godlewski, jak u nich byłam, prosił, żeby najpierw zadzwonić i dopytać u niego, a potem dopiero zamawiać przez funkia.pl (nie funkie!). Może jakaś pomyłka na stronie.
    W każdym razie byłam, widziałąm i kupowałam, i rośliny mają bardzo zadbane, a sadzonki duże.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #16997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Trzy i dwa lata temu kupowałam przez pana Andrzeja właśnie, jednak ceny były niestety wyższe niż w szkółce. Jakość roślin była naprawdę bardzo dobra! No i wyjątkowe okazy! Ostatnio, każde do niego wysłane zamówienie było bez echa.. odpuściłam więc.

  18. #16998
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Basia_KRK
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    tak, kopytnik.
    IMHo za ciasno. To młodociane roślinki gesto posadzone do konkursu. Wygra z czasem najsilniejsza.

    Elfir, dziękuję, uwielbiam Twoje trafne komentarze Chyba jednak spróbuję z tymi nasadzeniami, zobaczymy jak to porośnie, która roślinka wygra, wydaje mi się też, że moja ławeczka jest trochę większa. Ułożyłam sobie wstępnie te roślinki (bez paprotek na razie), brakuje mi tylko kopytnika, nasadę do na samym tyle pod ławką. Wiesz jak to u mnie, nasadzam gęsto, potem przesadzam po kilku latach... Jestem kompletnie niecierpliwa jeżeli chodzi o rośliny


  19. #16999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Trzy i dwa lata temu kupowałam przez pana Andrzeja właśnie, jednak ceny były niestety wyższe niż w szkółce. Jakość roślin była naprawdę bardzo dobra! No i wyjątkowe okazy! Ostatnio, każde do niego wysłane zamówienie było bez echa.. odpuściłam więc.
    Tzn. funkia nie odpowiedziała na zamówienia? Zapytaj Godlewskiego na facebooku dlaczego.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #17000

    Domyślnie

    Witaj Elfir, mam prośbę o podpowiedź co posadzić.

    Mam pas ziemi wzdłuż płotu z sąsiadką (chcę się osłonić i przede wszystkim poprawić widok), który to aktualnie porządkuję i obsadzam. W zeszłym roku przy płocie posadziłam kilka odmian krzewuszek, żylistki, kilka odmian żywotników, to wszystko przemieszane i jeszcze małe, a pomiędzy powsadzałam wierzby Hakuro. Chodziło o to, żeby z czasem stworzył się w okresie wegetacji kolorowy żywopłot. W tym roku wzdłuż płotu, ale dalej od niego (jakieś 2 m ) posadziłam 2 rajskie jabłonki i wiśnię piłkowaną. Drzewka są bliżej domku i w założeniu miały szybciej dać ładniejszy widok z okien. Pomiędzy drzewkami, a domkiem chcę zrobić ścieżkę, a pod domkiem posadzić prawdopodobnie funkie.
    Chciałabym obsadzić czymś ten fragment pomiędzy jabłonkami/wiśnią, a krzewuszkami/żylistkami, a nie do końca wiem czym konkretnie. Zapewne czymś niskim, zadarniającym, niekłopotliwym w uprawie, być może kwitnącym. Wyobrażam sobie, że mogłoby stworzyć taki zielony, jednolity dywan, a może zakwitać w okresie lipiec/sierpień. Myślałam też o powojniku bylinowym np. Arabella, ale nie mam doświadczenia w uprawie. Podejrzewam, że zanim się rozrośnie i zakwitnie to przez dłuższy czas będzie goła ziemia i walka z chwastami..?
    Doradź proszę

Strona 850 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony