dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 873 z 902
Pokaż wyniki od 17.441 do 17.460 z 18033
  1. #17441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    latem podobno lepiej regenerują uszkodzenia.
    Ale też dużo zależy od tego jak sadzonka wygląda.

    Maść ogrodnicza to tylko zabezpieczenie rany przed wysychaniem, nie chroni przed chorobami. Przy małych cięciach to ranki są tak małe że nie ma to większego znaczenia

  2. #17442
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Jak szukam aeratora do trawnika to większość to jakieś druciki na wałku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	walek-do-aeracji-35cm-do-wertykulatorow-ryobi-rac821-74615.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	452692

    Czy to da radę czy raczej "placebo" i trzeba poszukać jakiś masywny dziurkacz (drogi i niemal niedostępny w wypożyczalniach w okolicy)?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aerator-tlokowy-usa-45-billy-goat-1800-lancuchy-dolnoslaskie-wroclaw-371037012.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	452693 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Core-Aerating-Machine.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	452694
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  3. #17443

    Domyślnie

    Twój ogrodnik radzi by miedzianem pryskać teraz na przedwiośniu
    "Brzoskwinie, morele i nektaryny trzeba opryskać przeciwko groźnej chorobie, jaką jest kędzierzawość liści, nazywana kędzierzawką. Jak tylko mróz odpuści i temperatura podniesie się powyżej 6˚C możesz wykonać opryski preparatem Miedzian. Opryski musisz wykonać bardzo dokładnie, całe drzewo ma być zmoczone cieczą.Koniecznie zrób to teraz albo najpóźniej na przedwiośniu, bowiem opryski wiosną nic nie dadzą. Zarodniki grzyba kędzierzawki znajdują się na gałązkach i pąkach i teraz należy je niszczyć. Kiedy pąki zaczną się rozwijać choroba zaatakuje liście i kwiaty, no i twoje brzoskwinie będą miały nie tylko poskręcane liście, ale nie wydadzą też należytego plonu." kalendarium luty, drugi tydzień https://www.twojogrodnik.pl/pl/kalen...woce-i-warzywa

  4. #17444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Jak szukam aeratora do trawnika to większość to jakieś druciki na wałku:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	walek-do-aeracji-35cm-do-wertykulatorow-ryobi-rac821-74615.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	50,8 KB
ID:	452692

    Czy to da radę czy raczej "placebo" i trzeba poszukać jakiś masywny dziurkacz (drogi i niemal niedostępny w wypożyczalniach w okolicy)?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aerator-tlokowy-usa-45-billy-goat-1800-lancuchy-dolnoslaskie-wroclaw-371037012.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	452693 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Core-Aerating-Machine.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	452694
    to jest raczej wyczesywacz filcu a nie aerator.

  5. #17445
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Tak myślałem.
    Widać spalinowy aerator to taki rarytas, że w wypożyczalniach nie mają (tzn. jest w 1 na 10 sprawdzonych w okolicy, ale liczyłem bliżej i lepiej).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  6. #17446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a masz tak ubitą glebę, że konieczne jest nakłuwanie?

  7. #17447
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a masz tak ubitą glebę, że konieczne jest nakłuwanie?
    Masakrycznie gliniasta na skałę, ze śrubokręta nie wbiję latem.
    Radziłaś mi areaować 4 razy w nadchodzącym roku i zamierzam tak zrobić (+piaskowanie do tego).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  8. #17448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak taka glina to konieczne.
    To ci to urządzenie z drucikami na pewno nie pomoże.
    potrzebujesz ciezki sprzęt.


  9. #17449
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Taki wał raczej nie ma szans, pewnie jakieś parędziesiąt kg max.
    W zeszłym roku jak założyłem takie nakładki na buty z kolcami to chodziłem w nich po powierzchni a jak się zatrzymałem i docisnąłem (spokojnie nacisk ponad 100kg) to ledwo połowę się wbiło gdzieniegdzie a w wielu miejscach wcale.

    Zostaje poszukać wypożyczalni z czymś takim:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aerator-tlokowy-usa-45-billy-goat-1800-lancuchy-dolnoslaskie-wroclaw-371037012.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	452693 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Core-Aerating-Machine.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	452694
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  10. #17450

    Domyślnie

    Nie znam się, ale czy glina podziurkowana zmieni się w coś innego? Nie byłoby lepsze piaskowanie i zaraz wertykulacja (by piasek wszedł w glebę)?

  11. #17451
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Na wertykulację za młoda trawka. A poza tym wertykulacja to chyba jednak inny cel (nacięcie korzeni, rozrost).
    A ta aeracja którą planuję to jasne, że wraz z piaskowaniem.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  12. #17452
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Wał z kolcami, przynajmniej mój napelniany wodą, waży około 150 kg. Ciężko go ciągnąć, ale efekt jest.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  13. #17453

    Domyślnie

    Między domem a ogrodzeniem mam 3m szerokości. Ściana od strony sąsiada jest bez okien. Dom jest piętrowy i w związku z tym dość wysoki (9m, do podbitki 6m). Z tych 3 m między domem a ogrodzeniem 1 m zajmie żywopłot z cisa (formowany, muszę zasłonić się od sąsiada), kolejny 1 m zajmie ścieżka przytulona do domu. Zostaje 1 m w środku. Elfir jak zagospodarować ten 1m? Chciałabym zrównoważyć bryłę domu jakimiś wysokimi ale wąskimi nasadzeniami (drzewami?). Myślałam żeby w połowie tego wolnego metra (czyli 0,5m od cisa i 0,5m od ścieżki posadzić grab Frans Fontain, ale czy tam w ogóle się zmieści? I czy nie za blisko domu? (byłoby ok. 1,5m). A jeśli nie to co tu wymyślić żeby było w miarę dobrze?
    Jeśli żadne wąskie drzewo tam się nie zmieści, to co posadzić na tym 1 m przed cisami? A może przytulić ścieżkę do cisów, wówczas przy domu zostanie 1m i tam coś posadzić? Tylko co? Zresztą przy braku drzew to cokolwiek bym nie posadziła (obojętne czy przed cisami, czy przy domu), nie zrównoważy mi bryły budynku. To północna strona i słońce jest tam co najwyżej tylko do południa. Proszę o pomoc, może komuś coś przyjdzie do głowy.

  14. #17454
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może dąb błotny "Green Pillar"?

    graba można strzyc, aby był wąski.

  15. #17455

    Domyślnie

    Elfir fajny ten dąb, ale piszą w internetach że on lubi miejsca słoneczne, a u mnie cień (strona północna). Dałby radę? Nie chcę walczyć z naturą a potem się wściekać że nie rośnie. To może jednak ten grab FF? Podobno nadaje się do cienia. Wiem że można go strzyc tylko jak urośnie to jak dosięgnąć? A czy między drzewami mogłabym ewentualnie posadzić hortensje bukietowe (uwielbiam) i chyba fajnie wyglądałyby na tle cisa, a może coś innego albo nic?

  16. #17456
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Czytam i czytam i coraz więcej sprzecznych informacji nazbierałem.
    Mam taką mieszankę traw ozdobnych do wysiania, taki mix wszystkiego.
    Poleżała sobie paczuszka w nieocieplonym garażu, jest tam zimnica około 0 stopni.
    Pomyślałem że to taka stratyfikacja dla nich, mam zamiar w tym tygodniu wysiać to na parapecie nad kaloryferkiem.
    I teraz pytanie - sieć w domu czy czekać do wiosny i do gruntu?
    No bo większość zaleca wiosną do gruntu, a ja bardzo chciałbym wiosną już jakieś fajne siewki poprzenosić.
    Uda się ta trawa w domu?
    Siać do ziemi z piachem, czy może jednak lepsza normalna ziemia do wysiewania?
    Sypać nasionka bezpośrednio do pojemniczków i tylko docisnąć, czy może lepiej jakieś wilgotne ligniny i podkiełkować?
    Pozdrawiam
    Autostrada przez mój nowo wybudowany dom


    Palę dużo bo lubię - i nie wstydzę się tego

  17. #17457
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał maksimini Zobacz post
    To może jednak ten grab FF? Podobno nadaje się do cienia. Wiem że można go strzyc tylko jak urośnie to jak dosięgnąć? A czy między drzewami mogłabym ewentualnie posadzić hortensje bukietowe (uwielbiam) i chyba fajnie wyglądałyby na tle cisa, a może coś innego albo nic?
    Tnij go na wysokość na jaką sięga drabina i nie pozwól by rósł wyzej.

    Hortensja w permanentnym cieniu będzie słabo kwitła. Nieco lepiej poradzi sobie drzewiasta (Hyrangea arborescens)

  18. #17458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobiczek Zobacz post

    I teraz pytanie - sieć w domu czy czekać do wiosny i do gruntu?
    jak ci wygodniej. Nie ma znaczenia.

    Siać bezpośrednio w podłoże, a nie na ligninę.

  19. #17459
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Poszukuję rośliny cud (wszystkomająca dla pewnych założeń)

    - do stworzenia zapory (długość kilka metrów, a nie typowy żywopłot)
    - zimozielona,
    - nierozłożysta i nie wielkości dużego drzewa docelowo,
    - niewymagająca formowania (lub niewielkie przycinki),
    - bardzo szybko rosnąca,
    - nie żywotnik ('tuja')
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #17460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie ma takiej.

    Szybki wzrost wyklucza karłowość. Szybki wzrost oznacza dużo cięcia, bo szybko rośnie.

Strona 873 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony