dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 879 z 902
Pokaż wyniki od 17.561 do 17.580 z 18033
  1. #17561
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał cypryski Zobacz post
    Może ktoś ma pomysł na pnącza, które mają szanse sobie poradzić? Z góry dziękuję!
    bluszcz na 100% nie da rady na zalewanej glebie. Ma problem już na ciężkich glinach.
    winobluszcz nie jest zimozielony.
    obawiam się, że nic nie przetrwa z pnączy, o ile jest zalewane.

  2. #17562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiacz22 Zobacz post
    Witam,
    Mam dylemat co wsadzić do donic widocznych na zdj od str płd-zach. Donice są ocieplone ale niestety dość wąskie 30 cm szer i 70 wys. Wstępne wyobrażenie mam ale zastanawiam się czy wszystko się pomieści. Chciałabym na pewno w każdej z donic roślinę która będzie pkt centralnym i tutaj myślałam nad jakimś bordowym berberysem lub nad pęcherznicą Little Joker, następnie na pewno coś zwisającego irgę lub trzmielinę albo jałowca płożącego i dodatkowo byliny kwitnące np. jeżówki. Czy będzie to dobrze wyglądało? Jeszcze mam pytanie czy hortensje dadzą radę w donicy czy raczej nie ma sensu ich tam męczyć?

    Tam zimą będzie momentalnie zamarzała ziemia. Irga może nie przeżyć.
    Co do hortensji to najwyżej wiechowata w jakiejś karłowatej odmianie i w sumie też nie jestem pewna czy korzenie się nie zmrożą.

  3. #17563
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tam zimą będzie momentalnie zamarzała ziemia. Irga może nie przeżyć.
    Co do hortensji to najwyżej wiechowata w jakiejś karłowatej odmianie i w sumie też nie jestem pewna czy korzenie się nie zmrożą.
    A pozostałe rośliny wymienione przeze mnie mają szanse przetrwać? Jałowiec, jeżówki, pęcherznica, berberys albo dereń biały to dobry pomysł? Wiadomo, że zimowanie roślin w donicach to tak właściwie ruletka bo nigdy nie wiadomo co na 100% przetrwa...

  4. #17564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na derenia białego za mała donica.
    berberys, jałowiec, jeżówki dadzą rade. pecherznica raczej też.

  5. #17565

    Domyślnie

    Elfir, jako że na razie działam tylko w ramach przygotowan ogrodu wypoczynkowego, a w realu przygotowuję mini sad i warzywnik- drzewka i krzewy już są, ale teraz jeszcze rozkładam kartony, nasypuję kompost - ciut jak "no dig", ale głównie żeby chwasty na nawiezionej ziemi przygłuszyć. Dobra dusza podpowiedziała mi program Gardenphilia i tamże popełniłam +/- plan. Wersja demo plus moja ograniczona znajomość systemu... ale jak dla laika chyba nie jest najgorzej?
    Zgodnie z sugestią ciurkadełko przed tarasem będzie wybudowane i dwustopniowe.

    Co o nim sądzisz? da radę czy błądzę zupełnie? To co zaproponowałaś oczywiście jest umieszczone czyli ścieżka z parkingu do domu oraz jej otoczenie rabatami.

    Ogród z 2 str jest otoczony żywopłotem. w praktyce pewnie cisy będę musiała zastąpić czymś tanszym i szybciej rosnącym. Pewnie buk bo jeśli dobrze czytam to on zostawia liście na zimę, czyli trochę chroni rośliny przed wiatrem i nam daje prywatności?!
    Czy jest sens kupić dużą ilość sadzonek jesienią, wsadzić je i po 2-3 latach przesadzać na miejsce właściwe? Czy dać sobie spokój i kupić jak będzie można sadzić na miejsce docelowe?


    bbc medium linked








    Sciezka z parking do domu



    Widok z ogrodka [tuz obok parkingu/jest on po lewej stronie] na czesc wejsciowa. szare to dom, gdzies po srodku wejscie. Rabaa naprzeciw bordowego klona jest tuz przed duzym fixem do podlogi

    Widok od wschodu/dolu ogrodu wzdluz domu/na przestrzal w kierunku parkingu




    Widok na brabaty obok tarasu ze stolem - krzew toświdośliwa larmancka wielopienna. na rabatach wzdłuż domu to hortki, róże , trawy

    Poniżej widok od rogu domu na ciurkadełko, rabatę z hortkami, trawami, magnolią może Genie. W tle to klony oraz derenie. Po prawej rabata obok tarasu w obwódce - w niej świdośliwa, irysy syberyjskie, hakone i czosnki

    Poniżej widok od placu zabaw na rabaty obok tarasu ze stołem.


    Ostatnio edytowane przez nicol21 ; 08-05-2021 o 21:35
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  6. #17566

    Domyślnie

    Stalo sie i kupilam czarna wloknine p/chwastom.
    Mam 10-12 m kw dobrej ziemi co w ciagu 2sezonow zarosla trawa, ktorej nie
    przekopie (synek i rowerek). Wg opisu nalezy pozbyc sie darni i polozyc plachte. Gdyby totakie proste bylo to wloknina nie byla by mi potrzebna. W pojedynczych miejscach przekopalam, podlalam gnojowka, przykrykam plachta, w nacieciach wsadzilam cukinie i pomidora. Trawa obok zostala. Bedzie mi teraz robic dziury i przerastac czy uchnie, zwiednie pod plandeka?
    W innym miejsca probowalam z kartonami, tylko w skoszonej trawie siedza slimaki, a w trociny robi kot.
    .

  7. #17567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Gdybyś położyła zwkła czarną folię budowlaną, okazała trochę cierpliwości i pozwoliła słońcu zadziałać, to wypaliłoby to co pod folią. Ale tak jak zrobiłaś, to chwasty będą sobie pod tą włókniną nadal rosły i unosiły ją do góry.
    Moje 5 kotów, a nawet te przechodnie, nie są zainteresowane trocinami. Wolą piasek
    Nie wiem czemu te ślimaki siedzą w skoszonej trawie. Powinny się stamtąd wynieść, jeszcze zanim trawa zamieni się w susz.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  8. #17568

    Domyślnie

    planuje założyć trawnik, obecnie jest średniej jakości ziemia . Chce to wyplantować i nawieźć dobrej jakości ziemi, myśle też o siatce na krety.
    -ile cm dobrej ziemi powinno się nawieźć pod trawnik?
    -na jakiej głębokości kładzie się siatkę na krety?
    już na swoim ale dobrze żyje się nie mając "na głowie" budowy

  9. #17569
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co nadawałoby sie z traw do tych donic? One sa wąskie bo maja jedynie 30 cm szer więc na pewno jakaś trawa która nie jest zbyt ekspansywna. Na pewno Red baron ale zastanawiam sie nad jakąs wyższą jeszcze, żeby troszkę się osłonić.

  10. #17570
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gosiacz22

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Teresin Gaj
    Kod pocztowy
    96-515
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co sądzisz Elfir o posadzeniu w tych donicach skrzypu japońskiego?

  11. #17571

    Domyślnie

    Poszukuję roślin okrywowych do ziemi kwaśnej i do cienia, proszę o pomoc.
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 25-05-2021 o 16:48

  12. #17572

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Gdybyś położyła zwkła czarną folię budowlaną, okazała trochę cierpliwości i pozwoliła słońcu zadziałać, to wypaliłoby to co pod folią. Ale tak jak zrobiłaś, to chwasty będą sobie pod tą włókniną nadal rosły i unosiły ją do góry.
    Moje 5 kotów, a nawet te przechodnie, nie są zainteresowane trocinami. Wolą piasek
    Nie wiem czemu te ślimaki siedzą w skoszonej trawie. Powinny się stamtąd wynieść, jeszcze zanim trawa zamieni się w susz.
    ślimaki zjadły cukinie i pomidora, zwijam co położyłam

  13. #17573

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nataly Zobacz post
    Poszukuję roślin okrywowych do ziemi kwaśnej i do cienia, proszę o pomoc.
    jak kwaśna ziemia?

    widzę po ogródkach, że pięknie okrywa konwalia
    u mnie zadomowił się pióropusznik strusi, wszystko po nim zdycha bo zasłania światło
    fiołek motylkowaty też ładnie zarasta, tylko nie wiem skąd skąd nasiona albo tanie sadzonki pozyskać

    i wrzosy - choć wrzos chyba raczej słońce lubi, bo na polanach rośnie
    (a ja nie mam, to nie wiem dokładnie)
    Ostatnio edytowane przez ollencja ; 28-05-2021 o 11:40 Powód: dopisek

  14. #17574

    Domyślnie

    Dzięki za odzew ollencja, hmmm, dokładnie to nie wiem, po prostu otrzymaliśmy 2 cyprysy na "kijach" i raczej podłoże lekko kwaśne (iglakowe). Będą po stronie wschodniej bo czytam, że nie lubią ostrego słońca, czyli słońce tylko do południa. No i chcemy wypełnić miejsce pod nimi czymś dla kontrastu najlepiej mniej zielonym Miała być trzmielina "Gold", nawet azalia japońska, żurawki bordo, ale ciągle poszukujemy jakiegoś najlepszego rozwiązania

    PS. Nie wiem czy to jednak nie cyprysiki, przepraszam namieszało mi się -muszę to potwierdzić
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 27-05-2021 o 15:45

  15. #17575

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie regeneracji sosen po walce z osutką jesienną sosen.

    Przyjmijmy, że chore igły spadły, a choroba została zażegnana. Jaki jest czas regeneracji 6-8 letnich drzewek do stanu przed chorobą ?
    Czy igły kiedykolwiek powrócą w ogołocone miejsca ? Jeśli tak to spodziewać się tego w przyszłym sezonie, za dwa czy może pięć ?

    Opryski scorpionem i topsinem na zmianę, czyszczenie z chorych igieł zarówno na drzewku jak i podłoże mam nadzieję że przyniosą efekt w postaci nie poszerzania się ogniska choroby. Ciekawy jednak jestem czego się spodziewać w nadchodzącym czasie jeśli chodzi o wygląd drzew.

  16. #17576

    Domyślnie

    Elfir pomóż proszę.
    Trawa zasiana we wrześniu, zgodnie z Twoja sugestią ziemia leżała ok 5 tygodni by ruszyły chwasty, następnie usuwanie chwastów i siew.
    Na wiosnę aeracja i piaskowanie i yara mila complex.
    Czemu to tak wygląda, co zrobić dalej?


  17. #17577

    Domyślnie

    Przy powojniku Jan Paweł II na kilku liściach mam takie plamy. Jaka to przyczyna?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4598.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	40,3 KB
ID:	456908   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4600.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	456909  

  18. #17578

    Domyślnie

    Cały powojnik wygląda tak:
    Proszę o pomoc.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4606.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	65,7 KB
ID:	456954   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4607.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	53,5 KB
ID:	456955   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4610.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	64,8 KB
ID:	456956   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4608.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	83,5 KB
ID:	456957   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN4609.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	75,1 KB
ID:	456958  


  19. #17579

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ta mieszkanka może być. Ma być tania. Po co ci wysokiej jakości skład (czyli wysoka cena) na tymczasowy trawnik? I tak pewnie na końcu ostanie się głownie kostrzewa trzcinowata.
    Ostatecznie kupiłem taką. Jakie są jej właściwości?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210605_211256a.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	456962

    I jeszcze jedno.
    Co to za trawsko przeważa na mojej działce?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20210604_194059a.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	456963

  20. #17580
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    yara mila complex.
    "Religia" yary mili complex szkodzi.
    Na wiosnę nawóz z dominującym potasem, po co.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

Strona 879 z 902

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony