dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 115
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    podraza i to durzo jak wczesniej pisaliscie nawet do 30% wiec nie warto jej budowac lepiej sobie na powiezchni wybudowac dodatkowe 50m za to sama cene niz 25m piwnicy...

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie Ile kosztuje piwnica?

    Podoba mi się projekt małego domku (http://www.ciepledomy.pl/23992.xml?a...ion=yes&page=1.), mam jednak problem. Projekt ten przystosowany jest do ogrzewania gazem, ja jednak (z powodu braku gazu) chciałbym go ogrzewać eko-groszkiem lub pelletami. Jak widzicie w tym domku nigdzie nie zmieści się taki piec. Wpadłem na pewien pomysł (i tu prośba do Was o ocenienie mojego konceptu) aby kotłownie umieścić w piwnicy, pod 1/4 domu aby wykorzystać komin. Drugi mój zamysł to poszerzyć garaż o ok. 2m i umieścić kotłownię między domem a garażem (trzeba będzie dobudować komin). Jak myślicie, który z tych pomysłów jest lepszy i ile by kosztowała taka modernizacja. A może wogóle jestem w błędzie, a Wy macie lepsze pomysły. Z góry dziękuję.

  3. #23

  4. #24

    Domyślnie

    Ja doprojektowałam piwnicę do GLX19 ze studiaatrium. Z tego co widzę na dzień dzisiejszy to koszt budowy zwiększy sie o jakieś 30kPLN - na gotowo. Sama miałam również podobny oroblem i dziś planuje piec na ekogroszek właśnie w piwnicy (VIADRUS - ale ten z czech lub HEF).

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Cytat Napisał AldonkaS
    Ja doprojektowałam piwnicę do GLX19 ze studiaatrium. Z tego co widzę na dzień dzisiejszy to koszt budowy zwiększy sie o jakieś 30kPLN - na gotowo. Sama miałam również podobny oroblem i dziś planuje piec na ekogroszek właśnie w piwnicy (VIADRUS - ale ten z czech lub HEF).
    Drogo. Te piwnice są pod całym domem czy tylko częściowo?

  6. #26

    Domyślnie

    cześć. osobiście wybrałbym rozwiązanie w jednym poziomie, schodzenie i wchodzenie do piwnicy to problem izolacja, nie wiem jaki jest poziom wód gruntowych ale też koszt b. wysoki .budowa drugiego komina ma o tyle zaletę (nie biore pod uwagę względów estetycznych) że kotłownia jest w innym trzonie kominowym niż wentylacja pomieszczeń i moim zdaniem jest to korzystne rozwiazanie.cześć

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Moj dom jest czesciowo podpiwniczony. W piwnicy mam kotlownie, pralnie, spizarnie, saune - łącznie ponad 40 m2. Z piwnicy jestem b. zadowolony.

    Koszt 1 m2 piwnicy przekracza jednak koszt 1 m2 powierzchni parteru lub pietra. Jesli Twoj budzet pozwala na wykonanie piwnicy, rozwaz jej budowe. Posiadanie piwnicy ma moim zdaniem same zalety, jednak jej budowa sporo kosztuje.
    Budownictwo to moja pasja

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim,może jeszcze ktoś?

  9. #29

    Domyślnie

    Podpiwniczyłam całość, bo koszty podpiwniczenia częściowego sa prawie takie same a efekt żaden. Jak masz te parę groszy na wydanie, to buduj piwnice - naprawdę warto

  10. #30

    Domyślnie

    Jeśli w piwnicy ma być garaż,jakiś warsztacik,magazyn,o kotłowni już nie wspominam to warto.Te wszystki pomieszczenia umiejscowione na parterze "rozdmuchają" wymiary domu,co w efekcie może okazać się droższe.Jeszcze droższym rozwiązaniem byłoby postawienie oddzielnego budynku gospodarczego.Według mnie różnica cen między fundamentami,a piwnicą nie jest na tyle wielka by z niej rezygnować,a doceni się jej wszystkie walory w czasie użytkowania.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekS
    Koszt 1 m2 piwnicy przekracza jednak koszt 1 m2 powierzchni parteru lub pietra. Jesli Twoj budzet pozwala na wykonanie piwnicy, rozwaz jej budowe. Posiadanie piwnicy ma moim zdaniem same zalety, jednak jej budowa sporo kosztuje.

    W jaki sposób wyliczyłeś te koszty?

    Uważam, że licząc koszt piwnicy należy od kosztu piwnicy odjąć koszt fundamentów, które i tak trzeba by było zrobić. Ja 5 lat temu za piwnicę wraz ze stropem zapłaciłam ok. 25.000 zł . Moi znajomi w tym samym czasie za fundamenty zapłacili ok. 17.000. Czyli różnica: 8 000 zł. Oczywiście musiałam potem zrobić wylewkę, elektryczność i okienka, ale na pewno 80 m2 piwnicy kosztowało mnie o wiele mniej niż 80 m2 parteru!
    A jaką mam teraz wygodę. Przeprowadziłam się 3 miesiące temu, zrzuciłam do piwnicy worki z mniej potrzebnymi rzeczami i stopniowo je rozpakowuję.

    Jestem wielkim zwolennikiem piwnicy. I to pod całym domem.
    Ulka

  12. #32

    Domyślnie

    Podmokła działka może sporo podrożyć inwestycję.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    Koszty liczyłem w ten sposob,że koszt fundamentu przy domu niepodpiwniczonym to raptem najwyzej 1,2 m wysokosci.

    Przy piwnicy ten fundament, ta sciana ma o 2,5 metra wiecej. Dochodzą potezne roboty ziemne - wybranie i wywoz gory ziemi. Nad piwnicą nalezy jeszcze wykonac strop oraz do piwnicy zrobic schody.

    Sciana piwnicy jest u mnie dobrze zaizolowana termicznie i przeciwwilgociowo. W piwnicy mam te same instalacje i sposob wykonczenia jak na parterze domu (kafle na podlodze, tynki, lampy, gniazda, kanalizacje, wszystko wymalowane itd).

    Piwnica jest drozsza od czesci nadziemnej budynku o roboty ziemne i izolacje przeciwwilgociowe, koszt stropu oraz schodow.

    Uwazam, że jesli kogos na to stac, piwnica jest bardzo potrzebnym elementem budynku i znacznie podnosi jego walory uzytkowe bez rozdmuchania bryły budynku.
    Budownictwo to moja pasja

  14. #34

    Domyślnie

    Z zemnymi pracami nasza piwnica -trójwartwowa ściana ,z ociepleniem stryropianem z izolacjami ok 33,5tys.Piwnica pod całym domem 135 kw powierzchni.W niej piekiełko z kominkiem ,kącik na wina,garaż ,rowerownia,rolkarnia,pontoniarnia,kotłownia,grac iarnia,spiżarnia z zamrażarką,narzędziownia.Dla mnie wartość domu to włąśnie jego zaplecze gospodarcze.Nie wyobrażam sobie domu bez piwnicy.K

  15. #35

    Domyślnie

    Ja też uważam, że piwnica to wspaniała sprawa, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli poziom wód gruntowych jest wysoko to stanowczo odradzam, za wysokie koszty, a tu półśrodki nie wchodzą w rachubę. To ma być suche i praktyczne pomieszczenie, a nie zagrzybiony i śmierdzący loch.
    Aby zmniejszyć koszty proponuję zrobić 1,5-1,6m poniżej poziomu a wybraną ziemię wykorzystać do obsypania fundamentu i ewentualnie pod taras. Jeśli jest ładnie wymurowana zbloczków to można jej w środku nie tynkować tylko taką ścianę pomalować.(widziałem cos takiego w niemczech) ma to swój urok.
    No i wysokość piwnicy na gotowo nie więcej niż 219cm.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał zeep
    No i wysokość piwnicy na gotowo nie więcej niż 219cm.
    Rowno 2,20 (od 1,4 do 2,2 placimy 50% tego co pelnowymiarowej uzytkowej), latwiej liczyc hihi
    U mnie piwnica pod calym domem. Koszt podobny jak podpiwniczenia czesciowego (problematyczne rozwiazanie 'schodow' fundamentowych czy jak sie zwa). Zyskuje zwarta bryle, brudna kotlownie poza mieszkaniem, pokoj hobby na kolejke, pokoj na puzzle, no i graciarnie (skutery rowery i inne bajery ).

  17. #37

    Domyślnie ania


    Nasza działka ma spadek, który "wymusza" podpowniczenie domu. Dzięki temu będziemy mieli garaż, co, graciarnię itp. Na poczatku miałam obawy, trochę bałam się o koszty, ale teraz wiem, że piwnica to dobra sprawa- między innymi dzięki Wam Piwnica, no i oczywiście dom, będzie miała ok. 100m.Jeżeli chodzi o koszty, to jeszcze ich nie znam, ponieważ jestem na etapie adaptacji i pozwolenia.Mam nadzieję, że ok.30.000 wystarczy???
    Ania

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosć 12

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    8

    Domyślnie Re: Ile kosztuje piwnica?

    Cytat Napisał AxLe
    Podoba mi się projekt małego domku (http://www.ciepledomy.pl/23992.xml?a...ion=yes&page=1.), mam jednak problem. Projekt ten przystosowany jest do ogrzewania gazem, ja jednak (z powodu braku gazu) chciałbym go ogrzewać eko-groszkiem lub pelletami. Jak widzicie w tym domku nigdzie nie zmieści się taki piec. Wpadłem na pewien pomysł (i tu prośba do Was o ocenienie mojego konceptu) aby kotłownie umieścić w piwnicy, pod 1/4 domu aby wykorzystać komin. Drugi mój zamysł to poszerzyć garaż o ok. 2m i umieścić kotłownię między domem a garażem (trzeba będzie dobudować komin). Jak myślicie, który z tych pomysłów jest lepszy i ile by kosztowała taka modernizacja. A może wogóle jestem w błędzie, a Wy macie lepsze pomysły. Z góry dziękuję.

    a nie lepiej ogrzewać suszonymi BURAKAMI
    jak by ci kiedys brakło to byś wsadził swoj łeb

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekS
    Piwnica jest drozsza od czesci nadziemnej budynku o roboty ziemne i izolacje przeciwwilgociowe, koszt stropu oraz schodow.
    Hehe, ale okna na pewno będą tańsze niż na parterze I wykoańczać nie trzeba aż tak jak parter, żadnych dywanów, mebli i takich tam, a przestrzeń gospodarcza zdecydowanie przydatna.

    Ja tam piwnicę buduję, a co! Będę tam mieć garaż (niestety wąska działeczka, innego wyjścia nie ma), kotłownię, pralnię, suszarnię, duuuży pokój do ćwiczeń, miejsce na rowery, narty, sanki i inne duperelki i dużo półek na przetwory. Już się uśmiecham do tej piwnicy.
    zofija

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał zofija
    hehe, ale okna na pewno będą tańsze niż na parterze
    sama prawda
    nie bede wstawiac okien, klasc kafli, tapet itp, czyli nie wydam ani na 'rzeczy' ani na robocizne

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony