dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 197
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Zepsuć może się wszystko. Jednak prawdopodobieństwo awarii zależy od zastosowanych rozwiązań technicznych.

    Ci , których wynieśli w workach foliowych (zatrucie tlenkiem węgla) , mieli awarię
    tylko raz . Jeden jedyny raz

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    To wszystko jest już w tym domu zaprojektowane i realizowane (obecnie wykonywany jest strop nad parterem).
    Dom ma idealne położenie względem stron świata. Od południa jest ponad powierzchni 70% wszystkich okien. Przez ukształtowanie okapów dom będzie słabo nagrzewał się latem, ale będzie miał znaczne zyski słoneczne w zimie. Ma zaprojektowaną masywną posadzkę z okładzinami ceramicznymi, ściany konstrukcyjne oraz ścianki działowe są zaprojektowane z bloczków wapienno-piaskowych, stropy są żelbetowe, wylewane na mokro.
    Dom posadowiony jest na płycie fundamentowej izolowanej od gruntu, ściany zewnętrzne i dach spełniają wymogi Instytutu Domów Pasywnych. Okna trzyszybowe również będą certyfikowane.

    Co do tych strat w kominie, myślę o jakimś prostym mechanizmie niezależnym od energii elektrycznej.
    Może to być szyber zamykany dopiero wtedy, gdy temperatura komina spadnie poniżej określonej wartości.
    Otwieranie szybra może być związane z otwarciem drzwiczek kominka, a jego zamknięcie z niską temperaturą w kominie i określonym czasem (coś takiego, jak wolno opadająca klapa do klopa ).
    Ten kominek ma być alternatywą ogrzewania domu na wypadek braku dostawy energii elektrycznej.

    Jak pisałem planuję zastosować akumulacyjne moduły CMA:

    Zwrotnica powietrza pomiędzy kominem i blokiem akumulacyjnym także będzie "zautomatyzowane" - spaliny do bloku akumulacyjnego będą trafiały po osiągnięciu odpowiedniej temperatury w kominie.
    Tą klapę (rozpałową), możesz zamknąć bez obaw. Spowoduje
    spore utrudnienie dla ruchu powietrza . Może to wystarczy ?
    Oczywiście palenisko musi być w 100% szczelne.

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar duss
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Dzielnica
    Ciężkowice
    Posty
    111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jakie rozwiazanie "kominkowe" polecacie do domu energoosczednego???

    Bede mial dom z silikatow 24 + 30 styro (prawie 300m2 uzytkowej) i bankowo chce kominek w domu, tylko teraz pyt czy:
    - wybrac kominek z Plaszczem Wodnym ?
    - wybrac kominek z rozprowadzeniem cieplego powietrza? ( boje sie, ze bedzie sie brudzilo w domu bardzo),
    - wybrac kominek z CMA?

    Jeden znajomy mi wogole odradza kominek twierdzac, ze "przegrzeje" dom ;P, ale nie wyobrazam sobie miec domu bez kominka.


    pomozcie w wyborze
    Moj dziennik budowy
    Dom:
    Jest Stodoła pow.grz. 292m2,całkowita : 550m2, płyta fund. z odizolowanym gruntem 20 cm EPS,ściany silikat 24 + 20cm styro 0,031 grafit od samych fundamentów, okna 3-szyby, drzwi Delta Prestige Ud 0,64, Brama Horman.
    Dach: OSB22PW,Montana ScalaPlastic + ~30cm piany,Fakro FTT-U6,Czarny Lindab,
    CO: 100%podłogówka + PE 18kW, reku,
    Wew: KNX, alarm Grade II, multiroomy ,and HOTSPRING
    start: 14-05-2012, koniec: ~ 02.2014;D OZC~?? kWh/m2.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Straty policz jakie dom mieć będzie.
    Nawet jak policzysz to te 30 cm styropianu spowoduje że najrozsądniej będzie posiadać kominek z baaardzo małym wypromieniowaniem ciepła "na bieżąco".
    Czyli albo faktycznie woda plus olbrzymi bufor w postaci podłogówki i zbiornika, i palenisko odpowiednie do tego ... albo olbrzymia akumulacja (tak ze 3 tony spokojnie) ... albo ... nie jedno a kilka źródeł domowego ognia, z których każde wedle własnego kaprysu używać można ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Forest-Natura

    ".. kominek z baaardzo małym wypromieniowaniem ciepła "na bieżąco".
    Czyli albo faktycznie woda plus olbrzymi bufor w postaci podłogówki i zbiornika, i palenisko odpowiednie do tego ... "

    Zakładam, że kolega będzie miał dom max. 5-cio litrowy.

    Znasz kominki z PW, które pasuję do takiego domu? Tylko tak z praktyki sprawdzone rozwiązanie poprosiłbym.

    Czyli bufor 1-2m3, podłogówka i jaki kociołek... przepraszam kominek z PW.

    Też bym rozważył taki zakup.

    Pewnie aby nie stać nad nim cały dzień wypadałoby aby miał ze 20 -24KW.
    Tylko przy takiej mocy to się robi sauna w salonie?

    Może ktoś inny takie cudo zna?

    W forumowej wyszukiwarce nie znalazłem

    PS. Jak za 8lat będą stawiać same pasywniaki, to z branży wypadniecie, koledzy, jak nic nie wymyślicie nowego!

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raźny Zobacz post
    Forest-NaturaPS. Jak za 8lat będą stawiać same pasywniaki, to z branży wypadniecie, koledzy, jak nic nie wymyślicie nowego!
    Ktoś te rozwiązania dla "nowych" pasywniaków musi przetestować. Twoja teoria jest do poprawy.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    duss Co wybrałeś do domku? Znalazłeś jakiś kominek, który nie zrobi Ci dyskomfortu w domu?

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Znasz kominki z PW, które pasuję do takiego domu? Tylko tak z praktyki sprawdzone rozwiązanie poprosiłbym.
    Jest mnóstwo takich palenisk, do domów pasywnych, tyle że większość ludzi, podobnie jak Ty wychodzi od razu z założenia że muszą mieć ogromne moce by naładować bufor i że od razu w salonie musi być ukrop przy ich użytkowaniu.
    Tymczasem mają one niewiele wspólnego z wyobrażeniem "normalnego wkładu z płaszczem wodnym" jakie funkcjonuje w potocznym tych słów znaczeniu.
    Bardzo dobrymi przykładami takich palenisk jest np. oferta palenisk wodnych firmy Brunner i niektóre modele firmy Spartherm.
    W sieci możesz sobie szukać ... ale jak Ci takich rzeczy nie pokaże konkretnie paluszkiem i nie podpowie w jaki sposób mają być podłączone i funkcjonować, ktoś kto jest świadomy technicznie tych rzeczy, to małe szanse że znajdziesz sam .
    Z tą świadomością techniczną jest jeszcze w naszym kraju nie za bardzo dobrze. Tak szczerze mówiąc to na 1,5 - 2 tysiące firm, które parają się kominkami, jest może kilkanaście, dla których dom pasywny lub podobny jemu nie jest żadną tajemnicą i problemem do ogrzania kominkiem/piecem.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Jest mnóstwo takich palenisk, do domów pasywnych, tyle że większość ludzi, podobnie jak Ty wychodzi od razu z założenia że muszą mieć ogromne moce by naładować bufor i że od razu w salonie musi być ukrop przy ich użytkowaniu.
    Tymczasem mają one niewiele wspólnego z wyobrażeniem "normalnego wkładu z płaszczem wodnym" jakie funkcjonuje w potocznym tych słów znaczeniu.
    Bardzo dobrymi przykładami takich palenisk jest np. oferta palenisk wodnych firmy Brunner i niektóre modele firmy Spartherm.
    W sieci możesz sobie szukać ... ale jak Ci takich rzeczy nie pokaże konkretnie paluszkiem i nie podpowie w jaki sposób mają być podłączone i funkcjonować, ktoś kto jest świadomy technicznie tych rzeczy, to małe szanse że znajdziesz sam .
    Z tą świadomością techniczną jest jeszcze w naszym kraju nie za bardzo dobrze. Tak szczerze mówiąc to na 1,5 - 2 tysiące firm, które parają się kominkami, jest może kilkanaście, dla których dom pasywny lub podobny jemu nie jest żadną tajemnicą i problemem do ogrzania kominkiem/piecem.
    Pozdrawiam.
    a jaki kominek poleciłbyś mi do mojego małego domu mocnoenergooszczędnego 120m2,
    Domek z użytkowym poddaszem, po podłogach 126m2, dach dwuspadowy. Ściany z mega-maxa+20cm styro 031. Fundamenty 15cm xps. Podloga 20cm styro 032. Poddasze 30cm wełny 033 w skosach, i 40 cm w suficie. . Okna schuco si82 u=0,8. Rekuperator brink excellent. Ogrzewanie elektryczne w "drogiej" taryfie (zwykłe konwektory atlantica) + okazyjnie piecokominek 5kw westfire'a. OZC by Asolt EAH=32 kWh/(m2·rok)
    ogrzewanie za sezon2014\2015 (prąd,drewno,brykiety) - 1340zł

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    ... żółty ... albo zielony ...
    A skąd mam wiedzieć ...
    Wiem tylko tyle że Twój domek jest dobrze "ogacony". Więc może tak ... wszystko zależy od tego w jakich proporcjach chcesz ogrzewać prądem i drewnem.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    W tym wątku to raczej same dobrze ogacone. Trzy i max pięć litrów.
    Zaproponuj nam Foreście rozwiązania odpowiednie dla naszych konstrukcji. Tak aby kominek z instalacją i kominem się "nie męczył na kiszeniu" ani mieszkańcy nie latali po domu jak ich Pan Bóg stworzył. Ku gapiostwu sąsiadów.

    Podobnie jak mar1982kaz, celuję w dom trzy litrowy. W moim domu będzie 100% podłogówki.

    Jakie rozwiązania na dziś, byłby celowe i sensowne przy proporcjach:
    25% kominek - 75% bezobsługowe źródło,
    75% kominek - 25% bezobsługowe źródło.

    Mnie najbardziej interesuje akumulacje w wodzie.

    Myślę, że do tych proporcji "podciągnąć się" może większość chętnych na palenie drewnem. W domach o małym zapotrzebowanie na ciepło.

    Mam nadzieję, że przywrócisz wielu, na tym zesłaniu bio kominkowym, wiarę w moc palenia drewnem!!!
    Ostatnio edytowane przez Raźny ; 11-08-2012 o 18:08

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Strasznie dużo pisania ... właściwie to mały elaborat mógłby powstać.
    Bo jakoś strasznie tendencyjnie brzmiała by odpowiedź że najlepszy to jest ten a ten model jakiegoś producenta ...
    Ale ... z tego wszystkiego zrodził się pomysł na artykuł w najnowszym numerze Świata Kominków, który ukaże się we wrześniu.
    Postaram się tam opisać dosyć konkretnie i obszernie (kilka stron) temat ogrzewania kominkami domów pasywnych i bardzo energooszczędnych.
    Będzie i więcej przez to miejsca na pokazania konkretnych wielu modeli palenisk i rozwiązań stosownych do tego typu konstrukcji.
    Także na razie przepraszam zawiedzionych i proszę o cierpliwość ... oraz o oglądanie w kioskach we wrześniu czy już numer 4(33)/2012 tego pięknego kwartalnika się ukazał.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    mar bierz jak najmniejszy
    u ciebie 4m3 drewna wystarczy na cały sezon
    faktycznie spalisz max 2 m3 drewna

    wkład jest u mnie dosunięty do ściany z silikatu drążonego 12 cm , obudowa betonowa trzyma cieplo nieżle
    prawdopodobnie przez to że u mnie góra obudowy to jedna wielka kratka wylotowa ten silikat pięknie się nagrzewa i ta ściana dłużej trzyma cieplo od obudowy betonowej wkładu
    Ostatnio edytowane przez malux20 ; 13-08-2012 o 08:37
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    To czekam. Mam nadzieję, że nie będzie tam ani słowa o bio kominkach.

    Pozdrawiam Foreście.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    nie rozumiem jak można wstawiac do domu pasywnego klasyczny kominek / klasyczne palenisko na cokolwiek
    jak mają się dziury w domu i szczelność domu do pasywnyości ? nijak !
    dom pasywny mozna ogrzać suszarką a nie kominkiem ... do takich domow tylko i wylacznie bio kominek !!!!

    oczywiscie jesli dom jest 3-4-5 l to śmiało ...

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jesteś w błędzie.
    Dom pasywny można ogrzać suszarką w środkowych Niemczech, Beneluxie, Danii, tudzież Francji (z wyłączeniem rejonów górskich).
    Jak u nas -25 "potrzyma" przez okrąglutki tydzień - a ostatnia zima pokazała że w naszym kraju jednak jest klimat kontynentalny z tym co przywieje od Moskwy, to suszarką dalej trzeba suszyć włosy a z wdzięcznością wielką popatrzeć na buzujący ogniem piecyk lub kominek.
    Oczywiście dostosowany do domu pasywnego ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    konkrety poproszę !!!! bo na razie próbujesz pokazać że wiesz ... a ja mam wrażenie że nic nie wiesz...
    mój dom wg OZC ma zapotrzebowanie na ok 2900 kWh / dom / rok co daje średnio na dzień w sezonie grzewczym 16 kWh
    przy mrozach o jakich piszesz mój dom przez pierwsze 2-3 dni będzie się opierał dzięki akumulacji przy niewielkim wzroście w stosunku do średniej
    po kolejnych dniach niech jego zapotrzebowanie wzrośnie do 30-50 kWh na dobę (mówimy o całym domu)
    pokaż mi kominek / wkład który nie przegrzeje mi salonu z kuchnią i korytarza o łącznej pow. ok 50 m2 i będzie nadawał się również na okresy przejściowe a nie tylko na te 7-10 dni siarczystego mrozu

    napisz ile taka instalacja / cały układ z kominem kosztuje
    ja rozumiem że ktoś powie - lubię patrzeć na palący się ogień, na skrzeczące drzewo etc ... pytanie za ile $$??
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 14-08-2012 o 15:55

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    konkrety poproszę !!!! bo na razie próbujesz pokazać że wiesz ... a ja mam wrażenie że nic nie wiesz...
    mój dom wg OZC ma zapotrzebowanie na ok 2900 kWh / dom / rok co daje na dzień w sezonie grzewczym 16 kWh
    ...
    Jak na razie to ty jeszcze mało wiesz! Te 2900 kWh zweryfikuje najbliższa zima i obyś nie stracił wówczas pewności siebie.
    Gala z Archetonu bez wykuszu i garażu (140 m^2 po podłodze z poddaszem użytkowym)+15m^2 piwniczki. Fundament lany w gruncie, ceramika, dach dwuspadowy kryty blachą. Ocieplenie 20+30+40. Ocieplenie fundamentu: opaska 0.5 m x 1m z proszku poliuretanowego. WM (podwójny wymiennik Siwickiego +dwa EBMy 175). Okna z szybami potrójnymi+5 "pasywnych" dachowych. CO+CWU+kuchenka: gaz (Immergas EOLO STAR 24KW+grzejniki 7kw)+koza ESPO II Flamingo.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar1982kaz Zobacz post
    a jaki kominek poleciłbyś mi do mojego małego domu mocnoenergooszczędnego 120m2,
    Jak najmniejszej mocy i palenie od góry.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Twój wpis orko niczego nie wnosi do tematu nad którym tu dyskutujemy

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony