dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 129
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał winiu1 Zobacz post
    Ps. Deskowanie i papa to najlepsze krycie wstępne, na tym niema co oszczędzać.
    Podchodząc w ten sposób na każdym etapie można nawet i podwoić koszt budowy domu. Moim zdaniem na każdym etapie budowy trzeba zastanowić się, czy warto dokładać za teoretycznie lepsze rozwiązania, bo dokładając 20% na każdym etapie budowy finalna cena domu wyjdzie +- 100 tys zł więcej, a nie zawsze ma to uzasadnienie.

    Dla ludzi którzy budują, żeby uniknąć kupowania mieszkań za straszne pieniądze (dom 150m2 zamiast mieszkania 50m2),a nie mają nadmiaru budżetu, takie dokładanie może całkiem zdewaluować ich wstępne plany (bo np przed deskowanie dachu nie starczy im na płytki w kuchni)

    A moim zdaniem, deskowanie nie zawsze jest uzasadnione, szczególnie pod blachę, choć jasne jest, że lepiej jest zadeskować. Na tej samej zasadzie wiadomo, lepiej nie oszczędzać i nie kupować malucha, tylko od razu mercedesa - to najlepsze auta, a będziesz miał na lata

  2. #22

    Smile

    Homecactus, utrafiłeś "panie" w samo sedno .
    Chcę zrobić dom w sam raz, tzn. nie przedobrzyć tam gdzie nie ma potrzeby. Nie sztuką jest przekonstruować budynek. Koszt deskowania nie powinien być jednak aż tak znaczący, więc chyba się na nie zdecyduję...
    less is more

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    atenar

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-959
    Posty
    11

    Domyślnie

    Jak sama nazwa wskazuje mowa tu o KONSTRUKCJI DACHU a więc pewne wymagania powinny być spełnione jak dla konstrukcji każdej przegrody pionowej mi poziomej. Jak wiadomo przegroda powinna spełniać oprócz warunków wytrzymałościowych także prawidłowe przejście termiczne i nierozerwalnie z tym związane przejście wilgoci. W 95% krzywa przejścia wilgoci jest pomijana jako zbędna a w dachu jest najważniejsza. Pierwszymi pomijającymi te obliczenia są producenci i sprzedawcy. Deskowanie z papą jest dobrym rozwiązaniem w wypadku gdy wykonana jest podwójna szczelina wentylacyjna. W każdym innym papa jest przegrodą hydrostatyczna o H=30000 i więcej i wywołuje punk rosy na powierzchni desek. Same deski zaś są jedynym stabilizatorem sztywności dachu i jedynym stabilizatorem termicznym całego przekroju dachu. szczególnie uwagę na to zwracali Niemcy w czasie wprowadzania swojego towaru na nasz rynek po odzyskaniu naszej niepodległości. Obecnie pytanie o krzywą przejścia wilgoci powoduje grymas na twarzy u zapytanego. Deski procentowo do całości dachu to około 10 % ale pamiętać trzeba że konstrukcja i pokrycie dachu to roboty zanikowe i dołożenie czegokolwiek w późniejszym okresie czasu lub bieżąca naprawa spartolonej roboty to koszty nieporównywalnie większe. Co do blachy, blachy na rąbek dowolny, wymagania są jasno określone przez technologie (nie mylić z informacją producenta lub sprzedawcy) w odpowiednich normach i przepisach. Już w kabarecie "DUDEK" mówili " Nie bądź Pan głąb. Praw fizyki Pan nie zmienisz. Dlatego ja stosuje zasadę że mądrzejszy od tysiącletnich doświadczeń nie jestem a jak bym był to ustanawiałbym nowe prawa.

  4. #24

    Domyślnie

    atenar Przed miesiącem rozebraliśmy dach płaski 40- letniej kamienicy ( konstrukcja dachu krokiew, deska calowa, papa na smołę ). Odzyskane deski wykorzystaliśmy na nowa konstrukcję dachu bo szkoda było wyrzucić, bo były w nienaruszonym stanie.

  5. #25
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    atenar

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-959
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ale dach był nieocieplony i wentylowany od spodu. Zgadza się. A ja w tym miesiącu rozbierałem dach 20 letni i pracownicy w kilku miejscach wpadli przez spróchniałe deski i wełnę po kolana do pokojów na poddaszu. i też kryte papą na lepiku. Bez wentylacji. I tu sprostowanie. To coś co było wełną wcale jej nie przypominało. A wymiana dachu nastąpiła tylko dlatego że krokwie w kilku miejsca po prostu się złamały jak się okazało z przegnicia.
    Ostatnio edytowane przez atenar ; 28-09-2011 o 21:17

  6. #26

    Domyślnie

    W tym przypadku dach się rozsypał bo była nieprawidłowa wentylacja między ociepleniem a deską. A nie dlatego że popa leżała bezpośrednio na deskach.

  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    My wczoraj dostaliśmy Panele na rąbek Prime Click na plac, pewnie za kilka dni pokażę efekty

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    My wczoraj dostaliśmy Panele na rąbek Prime Click na plac, pewnie za kilka dni pokażę efekty
    Homecactus możesz mi na priva zdradzić jaie ceny dostaliście, bo ja właśnie jestem w trakcie zakupu. Druga sprawa to napisz jaka powłoka i jaki kolor bo od tego też zależy cena.

    Kupowaliście razem ze wszystkimi obróbkami blacharski mi na gotowo czy dekarz będzie robił z arkuszy blachy?
    No i jeszcze ile czekaliście na materiał bo ostatnio przedstawiciel Budmatu mi powiedział że trzy tygodnie się czeka.

    Powodzenia...

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Kolor 035 poliester Mat, SSAB.
    Obróbki gięte z blachy płaskiej przez dekarzy
    Na materiał czekaliśmy 2 tygodnie, od momentu zamówienia. Ale długo zeszło z wyceną, bo Budmat robi krótko te panele, i do wymiarowania wysyła do Płocka (bo dystrybutorzy nie mają doświadczenia w liczeniu), więc suma sumarum zeszło około miesiąca.

    Blacha na dachu wygląda świetnie!
    Pzdr

  10. #30

    Domyślnie

    Jak dokładnie kładłeś blachę?
    Deskowanie, łaty, jakieś folie? Bede wdzieczny za info bo też sie do tego przymierzam.

    wibart

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    bez deskowania, folia/membrana Marma Dachowa 3, kontrłaty klasycznie na każdą krokiew, łaty gęsto - co 18cm (żeby zabezpieczyć przed ewentualnym wypaczaniem pod ciężarem śniegu, a także, żeby się wygodnie chodziło, blacha na rąbek jest jednak bardzie wrażliwa, bo nie ma przetłoczeń i łatwiej się może pogiąć a i bardziej to będzie widać w razie czego - tak mi doradzili dekarze. Poza tym ja mam dach 22*, więc płaski, gdybym miał dom z poddaszem i kąt 40* to bym pewnie kładł łaty co 24, albo co 30cm. (rozstaw dziurek w blasze co 6cm)

    Pzdr
    homecactus

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wow, nareszcie jest coś na temat paneli na rąbek. Super!!!
    z niecierpliwością czekam na pierwsze zdjęcia z realizacji Waszych dachów.

    My będziemy kłaść panele na wiosnę 2012. jeszcze nie wiemy jakie wlasnie jestesmy na etapie wyboru.
    Ostatnio edytowane przez maggieQ ; 11-10-2011 o 14:27
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Oto zdjęcie naszego domu już przykrytego (prawie - brakuje jeszcze kilku gąsiorów na garażu i części rynien)


  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    wow,
    homecactus - jest suuper !!!
    Dzieki jeszcze raz za wstawienie foty ))
    To jest wlasnie ten efekt jaki chce osiągnąć. Bomba!!!
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  15. #35
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    maggieQ, dzięki za miłe słowa, fajnie że się podoba - bo my robiliśmy to w ciemno, bazując jedynie na zdjęciach w Internecie, niezbyt szeroko dostępnych. Ale teraz jesteśmy zadowoleni.

    Jakby co, zapraszam na budowę zobaczyć jak to wygląda - dom stoi w Tarczynie pod Warszawą.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    No właśnie nie ma za wiele fotek w sieci.

    A z zaproszenia kto wie, kto wie... być może skorzystamy bo w tym samym powiecie się budujemy ) Będziemy mieć to na uwadze. Dzięki.

    Czy panele bezpośrednio ze strony BUDMATu zamawialiście czy przez jakiegoś przedstawiciela??
    Szukam dostępnej kolorystyki paneli na ich stronie ale coś nie mogę znaleźć, źle szukam?

    Czy Wasze panele mają te wyżłobienia po środku??
    Bo w ofercie na stronie sa z takimi wyżłobieniami a na dachu widzę, ze za bardzo tego nie widać (co jest pozytywne).
    Macie szerokość 515?
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Co do kolorystyki Budmatu - ciężko na stronie znaleść, bo jej po prostu nie ma
    Możesz szukać na allegro - tam czasem ludzie wrzucają tabelę kolorów, ale ograniczoną. Więcej znajdziesz u dystrybutorów, bo mają wzorniki, ale bardzo małej wielkości - więc tak na prawdę trudno sobie wyobrazić jak będzie wyglądał dach.
    My chcieliśmy ciemny grafit - nasi znajomi akurat kładli z Budmatu SARĘ w tym kolorze (035) , więc pojechaliśmy zobaczyć i się nam podobał. Jaśnieszy grafit (kolor 087) jest moim zdaniem niezbyt ładny - taki lekko niebieskawy, siny (też mam gdzieś zdjęcie, ale komórką więc słabo widać)
    W ogóle kolorystyka BUDMAT zależy od producenta blachy. My chcieliśmy SSAB, więc kolory 035 czy 087 to kolory producenta SSAB, więc może tym tropem coś się da znaleść.
    Tutaj jest trochę kolorystyki Budmatu, ale np. naszego koloru (035) nie ma:
    http://www.ambit.gda.pl/Blachodachowka/BudMat/Sara.htm

    Mamy panel 515, są wyżłobienia, trochę je widać z bliska ale nie dużo, mi one jakoś nie przeszkadzają.
    Gdybyś miała ochotę wpaść do Tarczyna, to dostaniesz ode mnie próbkę blachy porządnej wielkości, bo trochę odpadu się wala po budowie No chyba że chcecie inny kolor.

    Pzdr

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar maggieQ
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jeśli chodzi o kolorystykę, to chcemy raczej ciemną.
    Albo taka jak Wy albo ciemniejszą, kto wie może zupełnie czarny.
    Czy jest jeszcze jakiś odcień pomiędzy Waszym a czarnym? czy kolejny to juz zupełna czerń?

    Wygrzebałam gdzieś w necie adres e-mail do Płocka, poproszę o przesłanie kolorystyki. Może coś przyślą.
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny...
    Dziennik budowy
    Komentarze

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Kolejny kolor to już czarny.

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar koka1
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    NWW
    Kod pocztowy
    86-060
    Posty
    173
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Nie, nooo, mucha nie siada
    Prezentuje się ślicznie,
    normalnie szok, jak to mawia mój trzylatek
    Gratuluję!
    Ach, ten mój durny MPZP ...

    Pozdrawiam.

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony