dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 129
  1. #81

    Domyślnie

    Damianwlkp,co prawda mam "prawdziwy" rąbek a nie kliki,ale wykonawca też coś tam pojękiwał o falowaniu.Obserwuję,obserwuję i nic nie widzę, żadnych pofalowań.Za to widzę skopane karpiówki i inne nie trzymające wymiarów dachówki nawet tu na forum.
    Wiesz co mi się wydaje?Że nie jest ważne co kładziesz na dach,tylko kto Ci to kładzie.Jak będziesz miał byle jakiego dekarza,to nawet najlepszy materiał nie pomoże,a dobry dekarz papą jak przykryje,to zrobi z tego dzieło sztuki.

  2. #82

    Domyślnie

    co racja to racja u mnie na budowie byli fachowcy dwoje polecani wlasnie z ruuki po ich szkoleniach i tylko to robia poczatkowo bylem juz ugadany ale wyszlo jak wyszlo co do dachowki to prawda jak z kazdym pokrycie partacz najladniejszy towar skopie ale dachowka sie nie odksztalca a blacha tak wiec sa takie mozliwosci i kazdy wlasnie co to kladzie informuje o tym by potem niebylo. Co do dachowki bede kladl z wujem sami wiec musi byc dobrze a wiem jak on robi i widze jego prace wiec sie nieobawiam

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynata Zobacz post
    ... nie jest ważne co kładziesz na dach,tylko kto Ci to kładzie.Jak będziesz miał byle jakiego dekarza,to nawet najlepszy materiał nie pomoże...
    Amen. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #84

    Domyślnie

    Muszę powiedzieć że mój rąbek w te największe upały zafalował.
    Nie były to jakieś buły rozsiane to tu to tam,ale mała,lekka,"równa" fala pokrywająca cały dach.
    Na kominach nic.

  5. #85

    Domyślnie

    a wczesniej o tym pisalem to mowili ze niemozliwe ogladalem takie dachy i na kazdym to bylo ale sie skurczy i zniknie

  6. #86
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jest to normalne zjawisko i jak ktoś tego nie rozumie nie może mieć dachu krytego takim pokryciem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #87

    Domyślnie

    damianwlkp-tak jak mówi Andrzej,te wrażenia są chyba tylko dla niewielkiej części inwestorów.
    Dla mnie dach nie stracił kompletnie uroku,ale napisałam o tym żeby inwestorzy których boli ta estetyka,a koniecznie chcą mieć rąbek, nie zastanawiali się czy rąbek robiony ręcznie(jaki ja mam)może być w tym kierunku lepszy od systemowych klików.
    Może tylko ładniej i równiej faluje.

  8. #88
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    serwcom

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam, widziałem w mojej okolicy kilkanaście dachów pokrytych rąbkiem i powiem szczerze że nie zauważyłem na żadnym dachu jakichkolwiek pofalowań, czy to w upały (a ostatnio były dosyć wysokie temperatury), czy inna porą roku. Jedynie co mi się nie podoba to że po kilku latach zaczynają odznaczać się łaty. I tu jest moje pytanie do fachowców, czy można temu zaradzić, nie wiem np jakaś folia amortyzująca, wygłuszająca, czy coś innego
    pozdrawiam

  9. #89

    Domyślnie

    napiszcie proszę wiecej jak oceniacie ten typ ( panel na rabek) pokrycia juz po jakims czasie uzytkowania
    jak wizualnie ?, jak z halasem ?
    czy w przypadku poddasza nieuzytkowego halas tez w jakis sposob moze przeszkadzac ?

  10. #90
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    m_a_r_i_o

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    chorzów
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    15

    Domyślnie

    Jesli komus nie przeszkadza efekt pofalowania na dachu to z chęcią sprzedam wszystkie panele SRP 25 kolor ciemny grafit bez przetłoczeń ok. 220m2. Wszystkie praktycznie nowe składowane wg skazań producenta, kilka z nich było założonych na dachu, ale nie posiada żadnych oznak użytkowania. Długości paneli ok 6,3m. Gdyby ktoś był zainteresowany to tanio sprzedam- w takiej cenie na pewno nigdzie się go nie kupi. Panel w najlepszej powłoce Elite z 30-letnią gwarancją.
    [email protected]

  11. #91
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Nasz dom obecnie wygląda tak (elewacja jeszcze nie gotowa - razie tylko klej i grunt)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia DSC_0670.jpg
Wyświetleń:	1361
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	169719

    Pozdrawiam

  12. #92
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    CZy nie masz za mało rur spustowych. Przy tylu narożnikach . Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  13. #93
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Od frontu jedna rura będzie dodana - będzie odprowadzała wodę na dach na garażu.
    Cytat Napisał MistrzJan Zobacz post
    CZy nie masz za mało rur spustowych. Przy tylu narożnikach . Jan.

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Teraz jest tam najwyżej. Będzie gimnastyka ,żeby przerobić spadki. Gdzie był inspektor nadzoru ? Blacharz bez doświadczenia , nie mówiąc o projektancie bo ci kreślą różne bzdury ( wiadomo ,papier cierpliwy) Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał homecactus Zobacz post
    Nasz dom obecnie wygląda tak (elewacja jeszcze nie gotowa - razie tylko klej i grunt)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kopia DSC_0670.jpg
Wyświetleń:	1361
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	169719

    Pozdrawiam
    Witam
    Chciałbym zobaczyć jak wygląda przejście rury spustowej przez gzyms od góry i połączenie blach gzymsowych. Po obejrzeniu tych dwóch detali można stwierdzić czy partacze czy nie
    Pozdrawiam

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Przy takim dachu sugerowałbym inwestorowi w miejsce rynien koryta. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  17. #97

    Domyślnie

    Witam !
    Dom mamy w trakcie budowy, gdzieś za ok/ miesiąc będzie mógł wejść cieśla.
    Dach dwuspadowy bezokapowy w literę L, chcemy pełne deskowanie z opapowaniem.
    Tak chcemy zostawić na zimę.
    W nastepnym roku na to blachę na rąbek stojący. Rynny schowane w ociepleniu.
    Powierzchnia dachu to 270 m2
    Szukam solidnej ekipy, która by mogła nam to wszystko zrobić. ( PS budujemy się w Wielkopolsce)
    Prosze o jakieś namiary, może być na priv

  18. #98

    Domyślnie

    Moja ekipa wlasnye polizyla kilka paneli i po przykreceniu do lat widac falowanie. Narazie przerwalismy prace. Stanelo na reklamacji blachy budmat prima click.

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał anawii Zobacz post
    . Rynny schowane w ociepleniu.
    Takie rozwiązanie to zły pomysł chyba, że będą koryta. Oczywiście mogę się podjąć wykonania tego dachu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #100

    Domyślnie

    Tak, będą koryta rynnowe.
    Chodzi nam o coś takiego:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bezokapowy-system-rynnowy-galeco.JPG
Wyświetleń:	912
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	230989

    Dach mamy odeskowany i opapowany, wiosną albo wczesnym latem chcemy go pokryć blachą na rąbek stojący, teraz mamy czas do namysłu jaką wybrać...a może jakieś podpowiedzi
    Panie Andrzeju, poproszę o wycenę, rysunek podeśle na @

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony