dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 70
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    no tak, zdarza się, ale takich aut handlarze nie wystawiają na sprzedarz. Takie perełki to idą po rodzinie i znajomych królika.
    Ja niestety nie mam znajomych w kregach warsztatowo/handlowych. Poza tym jedno ale jest...
    Kiedyś chciałam kupić dom. Pojechałam z kolegą architektem, czynnym budowlańcem na oględziny. Uznał, ze super okazja i brać w ciemno. Dokładnie oglądał, macał, pukał, odłupał... W końcu nie kupiłam, bo baba cenę podniosła ale okazało się, że kupiła koleżanka kolezanki. Jak ona klęła.... Dom cały był do remontu i kosztował ją majątek. Jak w żartach powiedziałam to mojemu koledze, nie rozumiał o co chodzi. KONSTRUKCYJNIE dom był super. Znaczy nie walił się, nie był podmokły. A że mieszkać się nie dało - cóż, przecież to było oczywiste. Hmmm, jak dla kogo... Od tej pory ostrożnie podchodzę do pomocy zaprzyjaźnionych fachowców.
    Wypatrzyłam ceeda w komisie... pojadę jutro popatrzeć, bo blisko. Kurcze, automat. Czy naprawa automatu jest dużo droższa? Czy częściej się psuje????

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ironek
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    Nie wiem czy auto już zostało kupione czy nie. Napisze jednak odpowiedz bo może komuś innemu się przyda.

    Z kupnem samochodów w Polsce trzeba BARDZO uważać. Z każdej strony chcą oszukać, czy to poprzez skręcenie licznika, wspawanie ćwiartki samochodu czy ukrycia faktu, ze samochód jest po pożarze lub powodzi. Proponuje wejść na stronę http://www.bezwypadkowy.net/forum . Można tam poprosić o ocenę auta z ogłoszenia, poprzez numer VIN oraz za drobna oplata, osoba może podjechać i sprawdzić samochód w innym mieście.

    Proponuje do każdego samochodu i ogłoszenia podchodzić z dystansem, na ww stronie jest mnóstwo przykładów jak oszukuje się kupujących.
    O to jeden z nich: http://www.bezwypadkowy.net/forum/55...bs53432ju91298

    Pozdrawiam

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kupiony choć nie odebrany jeszcze.
    Bylismy w ASO i wygląda, że stan zgadza się z opisem.
    Mam za to pytanie - czy VIN sprawdzają przy rejestrowaniu? Bo my płacimy dopiero po zarejestrowaniu, teoretycznie powinien być sprawdzony... czy w takim wypadku ma sens jechać jeszcze na policję na ogledziny?


    aaa, dodam jeszcze, że te płatne adresy mają głównie dostęp do baz postradzieckich i słoweńskich, nic z zachodu. Nie opłaca się za nie płacić
    Ostatnio edytowane przez EZS ; 05-10-2011 o 22:12

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ironek
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Policja samochodu nie będzie oglądać, ewentualnie mogą sprawdzić czy samochód widnieje w bazie danych jako kradziony. Zależnie od marki jest możliwość sprawdzenia poprzez VIN historii serwisowej, przebiegu itp. Napisz markę samochodu, model i czy został sprowadzony z zagranicy czy kupiony w salonie w Polsce.

    Moze być na pw.
    Ostatnio edytowane przez ironek ; 05-10-2011 o 22:25

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar ironek
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post


    aaa, dodam jeszcze, że te płatne adresy mają głównie dostęp do baz postradzieckich i słoweńskich, nic z zachodu. Nie opłaca się za nie płacić
    Nie bardzo rozumiem o co chodzi z płatnymi adresami...

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    january168

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Ja mogę polecić Nissan Note.
    Mam go już rok i bardzo jestem zadowolony. Z zewnątrz wydaje się nieduży, ale wewnątrz bardzo przestronny. Byłem w 3 osoby na wakacjach i bagaż mieści się bez problemu. Przy 4 osobach trzeba mieć boxa na dach. Ale to przede wszystkim dobre auto do miasta. Z silnikiem benzynowym 1,4 pali 6,3 l w mieście.
    Jak bym do niego nie wsiadł, to bym go nie kupił. Ten samochód kupuje się rozsądkiem, a nie oczami.

    Pozdr.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS Zobacz post
    . Kurcze, automat. Czy naprawa automatu jest dużo droższa? Czy częściej się psuje????
    Akurat ja siedzę automat nie jest aż tak drogi dopóki się nie zepsuje a jak się zepsuje to jest .....zawał bo remont skrzyni idzie w tysiące nie wiem jak w KIa ale w takim prawie kilkunastoletnim Audi A6 6k-10k koszt naprawy skrzyni. Wymiana oleju w skrzyni 400-600zł ( wymienia się go co 3-4 wymiany zwykłego oleju czasem rzadziej ) .Ja pomimo braku rodziny chce duże auto i zbieram na S-maxa ( a na co nie zbieram nawet na dom zbieram) .

  8. #48

    Domyślnie

    a może Suzuki SX4 lub Toyota Corolla verso byłoby dobrą propozycjądla Ciebie?

  9. #49

    Domyślnie

    Co do przebiegu.
    Ja żonie jesienią ubiegłego roku kupiłem Peugeota 1007 1.4i Tip Tronic z 2005 roku.
    Idealne auto do miasta i na krótkie wypady.
    Przebieg w momencie kupna 15.000km, realne?, dla większości nie.
    Ale wystarczy wsiąść do tego auta i od razu widać, że jakby właśnie z linii produkcyjnej zjechał.
    Oczywiście auto było sprowadzone i wypadkowe, ale handlarz amator (bo tylko tym dorabia do normalnej pracy), zaprosił Nas do domu gdzie spisywaliśmy umowę, do garażu gdzie leżały wymienione i wycięte elementy (nawet chciał mi to do bagażnika wrzucić) i to mi wystarczyło.
    Kupiłem bitego, i co z tego? ważne jest wiedzieć gdzie i jak był bity oraz co było zrobione, jestem realistą, i nie łudzę się że te 95% aut wystawionych na sprzedaż z opisem "bezwypadkowy" to prawda, raczej jest odwrotnie. A nie bitego z zachodu nie szukam bo takich nie ma, ceny bezwypadkowych są takie same albo i wyższe jak u Nas, stuknięte to właśnie te tzw. okazje.

    Ale mam problem.....moja żona nie lubi tego auta....wszystkie kobiety je uwielbiają, a moją żona nie. Życie.....

  10. #50

    Domyślnie

    mnie już tu nie ma..
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 29-10-2014 o 14:11

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dwiemuchy
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    668
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave Zobacz post
    a może Suzuki SX4 lub Toyota Corolla verso byłoby dobrą propozycjądla Ciebie?
    SX4 ma mikry bagażnik - i generalnie chyba niewiele zalet. Żona przesiadła się w tym roku do Hondy Jazz - i to jest strzał w 10-tkę. Bagażnik jak w aucie o klasę wyższym + trochę przestrzeni pod tylnymi fotelami (mieści się tam np. wózek - parasolka). Generalnie z bagażem na tydzień, wózkiem, hulajnogą i rowerkami dla dzieci mieści się spokojnie. Do miasta super, w trasę - jak na auto tej klasy też.

    Jedno z najbardziej bezawaryjnych aut - nie tylko w swojej klasie; zresztą Hondzie nie zdarzył się jeszcze żaden awaryjny silnik na przykład. Wadą - trzyma cenę jak cholera (choć to potem staje się zaletą).

    A co do auta - my kupiliśmy w sumie 7-letnią z przebiegiem 100.000 km - wygląda na tyle, na tyle też wskazuje dokumentacja (nie mówię o książce serwisowej, a o całym pliku innych papierów).

  12. #52

    Domyślnie

    HOnda JAzz...dobry wybór, tez mi się podobała swego czasu...

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar domek_na_wsi
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    12

    Domyślnie

    Czy to koniecznie musi być samochód z rocznika 2008/2007? Jakiś czas temu kupowałem auto do 20 tys zł. Szukałem kombi. Wybór padł na Audi A4 1.9TDI. Dałem około 15 tys. Zainwestowałem kolejne 2 tys. w pakiet startowy i od tamtego czasu wymieniam tylko płyny eksploatacyjne. Auto z roku 2001

    Miałem też małą stłuczkę. W tył przywaliła mi mazda 323f. Mój tylni zderzak został lekko zarysowany i ma niewielki otwór. Z kolei Mazda mado wymiany oba reflektory, zderzak plastikowy do spawania i 3 albo 2 elementy do prostowania ;]

  14. #54

    Domyślnie

    Ja mam zamiar na wiosnę coś kupić, tak zastanawiam się, skoda felicia pick-up, albo jakieś kombi, co waszym zdaniem lepsze na dojeżdżanie na budowę.

  15. #55

    Domyślnie

    A nie lepiej coś w stylu VW Caddy albo Peugeot Partner?

  16. #56

    Domyślnie

    Dobry
    Nigdy nie dyskutuj z głupcem – ludzie mogą nie zauważyć różnicy!

  17. #57
    Banned
    DPoter

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Lubachowy
    Kod pocztowy
    87-355
    Posty
    8

    Domyślnie

    My autko sprowadzaliśmy z Niemiec i wyszło sporo mniej niż w Polsce bym kupił takie, a przynajmniej wiem że przebieg prawdziwy.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPoter Zobacz post
    My autko sprowadzaliśmy z Niemiec i wyszło sporo mniej niż w Polsce bym kupił takie, a przynajmniej wiem że przebieg prawdziwy.
    Oczywiście zdjęcie stanu auta z przed naprawy widziałeś ?
    Ostatnio edytowane przez piotrek0m ; 08-11-2016 o 11:36

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał DPoter Zobacz post
    My autko sprowadzaliśmy z Niemiec i wyszło sporo mniej niż w Polsce bym kupił takie, a przynajmniej wiem że przebieg prawdziwy.
    Jeśli kupione "z domu" to w przebieg można uwierzyć. Jeśli z jakiegokolwiek komisu to mnożymy minimum x 2.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jeśli kupione "z domu" to w przebieg można uwierzyć. Jeśli z jakiegokolwiek komisu to mnożymy minimum x 2.
    A tak na marginesie wystarczy porównać średnie przebiegi aut używanych sprzedawanych w Polsce przez salony (aut pozostawionych w rozliczeniu) i ten sam rocznik aut sprowadzanych z Niemiec - wyraźnie widać, że Polacy zdecydowanie więcej jeżdżą niż Niemcy. Zrozumiałe, jak dorwaliśmy się do motoryzacji po latach zaniedbań, to jeździmy i jeździmy, no i autostrad mamy coraz więcej ...

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony