dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Jestem w trakcie zakupu działki budowlanej (2500 m)
    nieuzbrojonej.W świeżutkim /uprawomocnionym w lutym 2002/ zatwierdzeniu wójta gminy i planie zagospodarowania przestrzennego 5 działek (w tym- potencjalnie- moja/ przeznaczone
    są pod budownictwo jednorodzinne (M1)i ew.usługi nieuciążliwe.
    W obecnym wykazie i mapce gruntów /z podpisem geodety z kwietnia
    2002/ są wpisy : rola kl.V (...m) i rola kl.VI (...m).
    Co mam zrobić, aby w Akcie Notarialnym "stało" DZIAŁKA BUDOWLANA.
    Notariusz oglądając dokumenty powiedział, że w Akcie Notarialnym powinien wpisać ROLA !!!!!
    Na moje pytanie :No to kiedy ta działka staje się budowlaną ? nie otrzymałem ŻADNEJ SENSOWNEJ ODPOWIEDZI.
    P.S.
    Na szczęście jest jeszcze czas i ZMIENIAM NOTARIUSZA.
    Poradźcie co zrobić, aby w Akcie Notarialnym "stało" DZIAŁKA BUDOWLANA.
    Kochani, śledzę TO WSPANIAŁE FORUM od kilku miesięcy i liczę, że
    nie zabraknie życzliwych i kompetentnych "podpowiedzi" CO ROBIĆ DALEJ.

  2. #2

    Domyślnie

    Zwróć się do urzędu gminy o aktualny wypis z rejestru gruntów. W moim przypadku jeszcze pół roku po kupieniu działki w rejestrze był poprzedni właściciel. Poślizgi w zmianach danych są tak powszechne, że nikt się tym nie przejmuje. Jak popędzisz urzędasów, to notariusz dostanie to co chce (chociaż IHMO skoro mu tyle płacisz to powinien sam ruszyć dupsko i sprawdzić stan faktyczny) i wpisze w akt to czego oczekujesz i co jest zgodne z prawdą.

  3. #3

    Domyślnie

    Hawkmoon ! Dziękuję !
    Już mi trochę lżej.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Problematykę związaną z wyłączaniem gruntów rolnych i leśnych z produkcji rolnej i leśnej normuje ustawa z dnia 3 lutego 1995r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych /Dz.U. Nr 16 poz. 78/, zmieniona ustawą z dnia 22 maja 1997r.
    o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych /Dz.U.Nr 60 poz.370/.
    Ustawa przewiduje, że na cele nierolnicze i nieleśne można przeznaczyć przede wszystkim grunty oznaczone w ewidencji gruntów jako nieużytki, a w razie ich braku - inne grunty o najniższej przydatności rolniczej.
    Przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne dokonuje się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, sporządzonym w trybie określonym w przepisach o zagospodarowaniu przestrzennym
    Wyłączenie z produkcji rolniczej konkretnych gruntów rolnych, które zostały przeznaczone w planie zagospodarowania przestrzennego na cele nierolnicze, następuje dopiero po wydaniu decyzji zezwalającej na takie wyłączenie. Decyzja ta może być wydana przed dniem faktycznego wyłączenia gruntów z produkcji, tj. przed rozpoczęciem innego niż rolnicze użytkowania gruntów.
    Wydanie decyzji powinno nastąpić przed uzyskaniem przez inwestora pozwolenia na budowę.

    Wyłączeniu podlegają grunty wytworzone z gleb pochodzenia mineralnego klasy I-III oraz wszystkie grunty pochodzenia organicznego
    Wszczęcie postępowania w sprawie wyłączenia z produkcji gruntów rolnych położonych na terenie gminy następuje na wniosek inwestora (w gminach są specjalne druki)
    Należy dostarczyć decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, projekt zagospodarowania terenu z bilansem gruntów do wyłączenia, oraz dowód stwierdzający prawo do dysponowania gruntem. Myślę, ze sprawa powinna być załatwiona w ciągu 2 tygodni. Odrolnienie jest bezpłatne.
    S-O

  5. #5

    Domyślnie

    Sanipro
    Serdeczne dzięki !

  6. #6

    Domyślnie

    Do aktu notarialnego należałoby dołączyć wypis z planu zagospodarowania przestrzennego niezależnie od wypisu z rejestru ewidencji gruntów i wtedy notariusz opisałby w akcie notarialnym , że działka jest przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe .W ewidencji gruntów zmiana z roli na działkę budowlaną /w części / nastąpi po wydaniu decyzji o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony