dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ravJG
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    36

    Domyślnie Laser krzyżowy pll 360 bosch

    Proszę o rade czy laser ten będzie odpowiedni do wyznaczenia poziomu przy montażu sufitu podwieszanego, jak również do kafelkowania łazienki?

    Link:
    http://allegro.pl/show_item.php?item...0a86acf77d00be

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dobra zabawka, do wszelakich prac wewnątrz - polecam.
    sam kupiłem z 2 miechy temu - w pomieszczeniach to świetne urządzenie, ustalenie poziomu to bajka. Ale jeżeli ktoś się łudzi, że pomierzy coś na zewnątrz w dzień, to raczej bez większych szans.
    Zasięg w pomieszczeniach to spokojnie kilka metrów. Szkoda, że tyka dołączona w zestawie nie ma lepszej podziałki, ale tak czy siak przydaje się.

    postaram się wrzucić fotki pokazujące działanie na zewnątrz:
    pogoda jak... , niebo zachmurzone, kapuśniaczek - dlatego cokolwiek widać z lasera. przy braku chmur bez szans.
    1. testy balkonowe, rzut na ścianę - poniżej 1,5m odległości.

    2. tutaj 2 ściana - ok. 4m odległości przy odrobinie fantazji i wysiłku można cośtam zobaczyć...
    Ostatnio edytowane przez lesz ; 20-09-2011 o 10:29

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ravJG
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    36

    Domyślnie

    W moim przypadku miało by służyć tylko do wyznaczania pionu i poziomo wewnątrz budynków, do poziomowania sufitu podwieszanego, kafelkowania przede wszystkim, więc w takim przypadku polecasz ten sprzęt ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ale na pewno chcesz wydać 500zł żeby zawiesić sufit ?

    Choć w sumie ja jestem gadżeciarzem i mam różne dziwne i nie dziwne urządzenia powiedzmy mało potrzebne Np. rejestrator temperatury. Sprawdza temperaturę co 1h i zapisuje.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Ja używałem lasera krzyżowego (tyle że Skill) również przy układaniu styropianu pod podłogówkę oraz wyznaczaniu poziomów drzwi i podłóg. Ten laser, wkrętarka i młot udarowy to narzędzia bez których nie zbudowałbym domu.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ravJG
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    36

    Domyślnie

    możesz podac jaki masz model ?

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Z obudowy da się tylko odczytać moc - 1 mW ..... sprzęt dużo przeszedł i aktualnie jest tak pobrudzony farbą że nie znalazłem modelu... to chyba jest taki: http://megastore.pl/44397,Narzedzia-...0150515AC.html
    W tym Boschu z pierwszego postu fajna jest ta tyczka... ja poradziłem sobie przyklejając laser do profilu CD lub rury taśmą klejącą... Lasery tej klasy widać tylko w pochmurne dni lub po zaciemnieniu okien, ale akurat ja robiłem wszystko późną jesienią.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    już raz pisałem - nada się. jeżeli naprawdę będziesz sporo robić (wspomniane sufity, kafelki) warto. Ale jak tylko na wykończenie 1 pokoju, to kup dobrą poziomice, a za resztę kasy zrób rodzinie jakąś frajdę ;p
    Co do boscha - do tej pory w pomieszczeniach nie spotkałem się z problemem braku widoczności, nawet jak słońce dawało przez południowe okno (duży fix + wyjście na balkon) nie było problemu.

    dla mnie wadą skilla jest to, że daje tylko krzyż. Bosch 360 daje poziomą linię dookoła + pionową krechę. Owszem, można mieć tykę/statyw i powoli obracać skilla... ale jak masz wyrzucić z 400 na skilla a potem klnąc... dołóż i te 100 do wygody. (na www boscha ww. produktu był kiedyś filmik jak można go uzywać, marnie nakręcony..., ale można zobaczyć jak toto działa)
    Ostatnio edytowane przez lesz ; 21-09-2011 o 00:19

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    To trochę nie tak - Skill daje albo linię poziomą, albo pionową albo krzyż. Brak rzutowania 360 stopni nie jest jakoś szczególnie uciążliwy, aczkolwiek faktycznie dopłacić do tego bajeru warto.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  10. #10

    Domyślnie

    -- Witam. Mam pytanie co do działania lasera Bosch PLL 360. Czy to normalny objaw, że linia pozioma nie jest idealnie gładka o równej grubości? Widać to zwłaszcza podczas używania lasera w nocy. Wygląda to tak, że oprócz głównej linii, z dołu i z góry widocznych jest jeszcze kilka cieniutkich linii? Zwłaszcza z odległości 8-10 m. Czy taki objaw świadczy o uszkodzeniu lasera?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ravJG Zobacz post
    Proszę o rade czy laser ten będzie odpowiedni do wyznaczenia poziomu przy montażu sufitu podwieszanego, jak również do kafelkowania łazienki?

    Link:
    http://allegro.pl/show_item.php?item...0a86acf77d00be
    Witam,
    tego lasera używałem zaczynając już od ustalania poziomu ław - w nocy widać linie lasera nawet na odległych budynkach. Następnie wyznaczałem poziom muru fundamentowego, póżniej wg. linii pionowej murowałem ścianki wewnętrzne - bardzo wygodne rozwiązanie. Przydał się także przy przenoszeniu poziomów wylewanych nadproży czy innych rzeczy. Ostatnio robiłem sufit podwieszany - sprawdził się w 100%.
    W przyszłości przyda się pewnie do kafelek, do czego jeszcze zobaczymy. W każdym bądź razie ja mam i sobie chwalę.

    pozdro

    henry

  12. #12

    Domyślnie

    To miło henry22, ale ravJG zadał to pytanie prawie dwa lata temu więc pewnie już dokonał wyboru. Może ustosunkujesz się do mojego problemu. Zamieszczam poniżej zdjęcie z funkcjonalności mojego lasera. W załączeniu przesyłam zdjęcie jak to wygląda. Zdjęcie zrobione w dzień, ale pomieszczenie zacienione, światło w pomieszczeniu nie zapalone, bez lampy błyskowej. Odległość poziomicy od ściany ok. 2 m. Główna linia nie zwęża się, ani nie rozszerza, to tylko tak wygląda na zdjęciu. Chodzi mi o te dodatkowe linie widoczne ponad główną linią.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030562.jpg
Wyświetleń:	3077
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	204150
    Nie wiem, czy to świadczy o uszkodzeniu lasera, czy też taka jego uroda

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darkob

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    warszawa
    Dzielnica
    wawer
    Posty
    247

    Domyślnie

    To chyba normalne bo w moim też są te linie.

  14. #14

    Domyślnie

    No to trochę mnie uspokoiłeś. Zaniepokoiła mnie ta różnica w stosunku do idealnej linii pionowej, ale wynika to pewnie z różnicy w ich projekcji. Gdyby ktoś miał inne zdanie proszę o wpis.

  15. #15

    Domyślnie

    Obserwowałem zastosowanie lasera podczas prac związanych z suchą zabudową z płyt gk. Wyznaczanie poziomów sufitów i montaż profili przyściennych szło błyskawicznie,tak samo zresztą było w przypadku zabudów pionowych.Punkty świetlne po odznaczeniu na podłodze przenoszono za pomocą funkcji pionu na sufit.Praktycznie przy wyznaczaniu poziomów i pionów moi wykonawcy nie korzystali z poziomic.Tak mnie ta zabawka zafascynowała, że kupiłem na allegro, podobny lecz znacznie tańszy laser krzyżowy z funkcją samoczynnej niwelacji oraz funkcją pionu -PCL 20 boscha wraz ze statywem.Jak dotąd sprawdza się znakomicie.Jedyne zastrzeżenia mam do tyczki-dwukrotnie wymieniałem ją na gwarancji po tym jak się zablokowała i nie dawała się ani wydłużyć ani też skrócić.

  16. #16

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że chciałem zakupić laser od tego sprzedawcy http://allegro.pl/show_item.php?item=3426293831, ale ktoś mnie ubiegł. Później z nim pisałem, i on z kolei twierdził, że u niego żadnych dodatkowych linii poziomych nie było, co wydają się potwierdzać zamieszczone zdjęcia.

  17. #17

    Domyślnie

    Używałem regularnie 3 laserów (Bosz PCL 1 i 20, CST ILMXL) i takich linii nie odnotowałem

  18. #18

    Domyślnie

    Zastanawiam sie nad tym laserem a Bosch GLL 2-15 Professional . Cena podobna. Ciągle się zastanawiam i mysle czy dookólny rzut lasera bedzie mi na cos potrzebny skoto ten krzyzowy tez moge podwieśićw kącie i tez będe mial cała plaszczyzne. a poza tym niebieski jest dokładniejszy..

  19. #19

    Domyślnie

    Mam pll360 i żałuję że go kupiłem... tak późno Odrysowanie poziomów w pomieszczeniu zajmuje minutę i zawsze wychodzi równa płaszczyzna. Z poziomicą obrysowując pomieszczenie np 4x5m zawsze wyjdą jakieś nierówności, no chyba że stosować jakieś wynalazki typu szlaufwaga ale to trochę nie ta epoka Gdybym robił więcej w wykończeniówce to następnym zakupem byłby GLL 3-80 (ztcp to taki model). Nie wiem w czym ten GLL 2-15 ma być dokładniejszy, bo jeśli robotę z robisz dokładnością tego zielonego PLL to raczej z poziomicą nie masz co szukać odchyłek. Oczywiście jeśli masz sprawny laser bo jak mniemam jest możliwość jego uszkodzenia/rozkalibrowania jak każdego urządzenia

  20. #20

    Domyślnie

    Zastanawiam sie nad Boshem PCL 20 ktoś używał ? Gdzie kupić aby nie przepłacić ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony