dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 64
  1. #41

    Domyślnie

    Pewnie G12w też obejmuje taka możliwość, bo ja mam G12r (Ekonomiczna Dolina w Energa) i problemu nie było. Warunek to <10.000 kWh rocznie.

  2. #42

    Domyślnie

    akurat ten warunek spełniam bez problemu...no cóż - pożyjemy, zobaczymy
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zapomniałem że tu jeszcze te całe taryfy są , ja myśle jeszcze po groszkowemu
    Wsadzam 10kW i jedzie aż furczy, jeszcze by się nie "spocił"
    Ja nie lubię niewoli
    A bez taryf?
    Jak są, to grzech ich nie wykorzystac a w szczegolnosci G13 w Tauronie jak kto oczywiscie ma. To nie jest niewola wystarczy odpowiednio ustawic. Taryfę wykorzystujemy nie tylko do grzania i cwu ale równiez do celów bytowych. Trzeba wyjątkowo złej woli aby udowodnic ze G12w sie nie opłaca, o G13 nawet nie wspomnę.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    To ja z tych co maja złą wolę
    Nie lubię się podporządkowywać z tym bardziej zegarkowi

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To ja z tych co maja złą wolę
    Nie lubię się podporządkowywać z tym bardziej zegarkowi
    Nie ma jeszcze nakazu korzystania z tanszej energii aby placic mniej, w mysl powiedzenia "któz bogatemu zabroni"

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To ja z tych co maja złą wolę
    Nie lubię się podporządkowywać z tym bardziej zegarkowi
    mam invertera. miałem jedną taryfę, bo nie chciałem się podporządkować zegarkowi
    policzyłem, zmieniłem na g12w
    płace mniej, nie żyje według zegarka, jestem zadowolony
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    mam invertera. miałem jedną taryfę, bo nie chciałem się podporządkować zegarkowi
    policzyłem, zmieniłem na g12w
    płace mniej, nie żyje według zegarka, jestem zadowolony
    Witam,
    mam podobne doświadczenia i potwierdzam to w 100% -u mnie na kalafiorach jest taniej na G12W o ok 20-25% (cały dom).Oczywiście przy pełnym komforcie CO i CWU.
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami, u mnie od dwóch lat również taryfa G12w i jakiegoś dyskomfortu nie odczuwamy.
    Zbiornik CWU mam 400 litrowy, dogrzewam go dwa razy dziennie do 45oC.
    Nie pamiętam sytuacji by kiedykolwiek zabrakło nam ciepłej wody. Dorośli korzystają z prysznica a dzieci z wanny.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ja tam nigdy się nie zarzekam ale nie interesuje mnie jakieś pranie, prasowanie czy właczanie zmywarki w nocy to jest dla mnie niedopuszczalne po prostu.
    Trzeba by było kogoś dobrym z"liczydłem" albo po prostu to przetestować w dłuższym okresie czasu.
    Nie wiem czy to ważne ale mam 7,32kWp na dachu, od 20 czerwca skapło z dachu ponad 2200kWh.
    Nie doczytałem do końca wszystkiego ale przy PV jest chyba tak że to co wyprodukujesz w taniej odbierasz w taniej a co w drogiej to w drogiej, jest to chyba podzielone w ten sposób. Tutaj mam niepewność czy byłoby to dla mnie opłacalne bo w ciągu tygodnia instalacja będzie mi produkowała tani prąd tylko prze 2 godziny dziennie bo w nocy już po produkcji, do tego dochodzą jeszcze dwa dni czyli sobota i niedziela?

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ja tam nigdy się nie zarzekam ale nie interesuje mnie jakieś pranie, prasowanie czy właczanie zmywarki w nocy to jest dla mnie niedopuszczalne po prostu.
    Trzeba by było kogoś dobrym z"liczydłem" albo po prostu to przetestować w dłuższym okresie czasu.
    Nie wiem czy to ważne ale mam 7,32kWp na dachu, od 20 czerwca skapło z dachu ponad 2200kWh.
    Nie doczytałem do końca wszystkiego ale przy PV jest chyba tak że to co wyprodukujesz w taniej odbierasz w taniej a co w drogiej to w drogiej, jest to chyba podzielone w ten sposób. Tutaj mam niepewność czy byłoby to dla mnie opłacalne bo w ciągu tygodnia instalacja będzie mi produkowała tani prąd tylko prze 2 godziny dziennie bo w nocy już po produkcji, do tego dochodzą jeszcze dwa dni czyli sobota i niedziela?
    A dlaczego tylko 2 godz. ?, przeciez w G13 w okresie letnim czyli od 01.04 do 30.09 czyli wtedy kiedy jest najwieksza produkcja mamy do dyspozycji az 6 godz. taryfy III, od 13 do 19, a dodatkowo 6 godz. taryfy posredniej (II) od 7 do 13. Nawet w okresie zimowym mamy 3 godz III taryfy od 13 do 16 i dodatkowo taryfę II jak w okresie letnim. Oj Wiesiek dokształc sie z taryf bo opowiadasz bajki. Ale zeby tak codziennie prasowac po obiedzie, dziwne to..

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Przeleciałem to kiedyś po łebkach ale nie dokładnie jak to wygląda.
    Żona przychodzi z pracy, coś zje i bierze się za prace domowe, w tym tez prasowanie.
    Co mam jej powiedzieć? kochanie nie prasuj teraz bo jest prąd drogi?
    U kuźwa, żelazko odbite na czole
    Takie numery nie przejdą i ja sam czegoś takie nie akceptuję.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ja tam nigdy się nie zarzekam ale nie interesuje mnie jakieś pranie, prasowanie czy właczanie zmywarki w nocy to jest dla mnie niedopuszczalne po prostu.
    U mnie- 1 licznik, 2 mieszkania, roczne zużycie jakieś 5500kWh. W grudniu zmieniliśmy na G13. Średnia za kWh spadła do ok 40gr mimo bojkotu taryf tańszych przez praktycznie wszystkich poza mną. W letnim okienku to nie ma o czym mówić, zużycie droga do najtańszej to 1:5. W tamtym domu nie ma pompy ciepła. W nowym domu od razu założyłem G13.

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie doczytałem do końca wszystkiego ale przy PV jest chyba tak że to co wyprodukujesz w taniej odbierasz w taniej a co w drogiej to w drogiej, jest to chyba podzielone w ten sposób. Tutaj mam niepewność czy byłoby to dla mnie opłacalne bo w ciągu tygodnia instalacja będzie mi produkowała tani prąd tylko prze 2 godziny dziennie bo w nocy już po produkcji, do tego dochodzą jeszcze dwa dni czyli sobota i niedziela?
    To zależy z kim masz umowę. Tauron np. to co nie wykorzystasz w danej strefie przerzuca na kolejne strefy. Co więcej ostatnio niewykorzystanej energii w danym roku nie tracisz, tylko przerzucają na kolejne lata.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Przeleciałem to kiedyś po łebkach ale nie dokładnie jak to wygląda.
    Żona przychodzi z pracy, coś zje i bierze się za prace domowe, w tym tez prasowanie.
    Co mam jej powiedzieć? kochanie nie prasuj teraz bo jest prąd drogi?
    U kuźwa, żelazko odbite na czole
    Takie numery nie przejdą i ja sam czegoś takie nie akceptuję.
    Do 13 do 19 w lecie sie nie wyrobi? Ile dajesz jej tych robót, niewolnica jakas czy co?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Andrzej nie wiesz jak jest na wsi?
    Chłop na zimę funduje kobiecie dziecko a na lato 2 hektary buraków do obrobenia żeby się nie nudziła, hehe
    Żartuję
    Dobrze że ona forum nie czyta, żelazko byłoby w ruchu ale nie przy prasowaniu

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Przeleciałem to kiedyś po łebkach ale nie dokładnie jak to wygląda.
    Żona przychodzi z pracy, coś zje i bierze się za prace domowe, w tym tez prasowanie.
    Co mam jej powiedzieć? kochanie nie prasuj teraz bo jest prąd drogi?
    U kuźwa, żelazko odbite na czole
    Takie numery nie przejdą i ja sam czegoś takie nie akceptuję.
    coś przesadzasz, u mnie wszystko na prąd, 2 dorosłych + 2 małych dzieci (śpią przy włączonym świetle )
    pralka i zmywarka codziennie (pralka w drogiej, zmywarka w taniej)
    w weekendy pralka 2-3x dziennie (sobota i niedziela też)
    telewizor plazmowy - około 10-12 godzin dziennie (minimum)
    komputer stacjonarny - około 12 godzin dziennie (minimum)
    rekuperator z WM i pompa ciepła, indukcja, nawet durny czajnik elektryczny, zmiękczacz wody i reszta barachła też na prąd, o kanalizacji z przepompownią na mój prąd nie wspomnę (nie ma możliwości grawitacyjnej)


    i nikt nie żyje pod dyktat II taryfy
    PC ogrzewa kiedy potrzebuje, CWU podbija mi raz w taniej i raz w drogiej, w domu ciągle ktoś jest.... nikt nikomu nie narzuca kiedy co ma działać
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ja tam nigdy się nie zarzekam ale nie interesuje mnie jakieś pranie, prasowanie czy właczanie zmywarki w nocy to jest dla mnie niedopuszczalne po prostu.
    Trzeba by było kogoś dobrym z"liczydłem" albo po prostu to przetestować w dłuższym okresie czasu.
    Nie wiem czy to ważne ale mam 7,32kWp na dachu, od 20 czerwca skapło z dachu ponad 2200kWh.
    Nie doczytałem do końca wszystkiego ale przy PV jest chyba tak że to co wyprodukujesz w taniej odbierasz w taniej a co w drogiej to w drogiej, jest to chyba podzielone w ten sposób. Tutaj mam niepewność czy byłoby to dla mnie opłacalne bo w ciągu tygodnia instalacja będzie mi produkowała tani prąd tylko prze 2 godziny dziennie bo w nocy już po produkcji, do tego dochodzą jeszcze dwa dni czyli sobota i niedziela?
    Zmywarkę uruchamiany wieczorem przed snem, jak trzeba to wcześnie- sytuavje marginalne ale to tylko w weekendy gdzie taryfa jest przez dwa dni z rzędu tańsza. Odkurzanie pranie tylko w weekendy, zbiornik CWU jak pisałem już wcześniej dobijam dwa razy dziennie. Gdyby rodzina przesiadywała większość czasu, w tygidniu w domu sytuacja wyglądałaby zgoła inaczej, a że tak nie jest to czemu miałbym rezygnować z weekendowej taryfy? Sam widzisz, każdy dobiera taryfę pod swoje, indywidualne potrzeby. Mnie pasuje G12w, jest mi z tym dobrze, inny postawi na G11, bo tak chce i też dobrze.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #57
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    u mnie rodzina siedzi cały dzien w domu (żona na wychowawczym)
    i dwutaryfówka opłaca się dalej, więc to też zalezy


    co to za durny topik się zrobił? my o pompach ciepła piszemy, nie o oświetleniu
    do pomp ciepła proszę przenieść
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A dlaczego tylko 2 godz. ?, przeciez w G13 w okresie letnim czyli od 01.04 do 30.09 czyli wtedy kiedy jest najwieksza produkcja mamy do dyspozycji az 6 godz. taryfy III, od 13 do 19, a dodatkowo 6 godz. taryfy posredniej (II) od 7 do 13. Nawet w okresie zimowym mamy 3 godz III taryfy od 13 do 16 i dodatkowo taryfę II jak w okresie letnim. Oj Wiesiek dokształc sie z taryf bo opowiadasz bajki. Ale zeby tak codziennie prasowac po obiedzie, dziwne to..
    Pytanie Karoki jak najbardziej na miejscu jest, bo nie wszędzie jest G13 (u mnie nie było) i wydaje mi się że karoka pytał o g12w...
    karoka, trzeba by to dokładnie policzyć, ale może się okazać, że to i tak będzie się opłacać. Mi rocznie idzie dla całego domu około 8500kwh, gdybym miał te panele co ty, to chyba produkcja z paneli pokryłaby mi całe zużycie w drogiej taryfie (a jeśli nie, to byłaby niewielka różnica), zostałoby tylko dociągnąć to co brakuje w taniej. Jak będę montował PV (kwestia czasu) to właśnie pod tym kątem będę dobierał, żeby pokryć całe zapotrzebowanie w drogiej taryfie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    u mnie rodzina siedzi cały dzien w domu (żona na wychowawczym)
    i dwutaryfówka opłaca się dalej, więc to też zalezy
    jasne, że dalej się opłaca. Mi w domu przybyła teściowa, prawie non stop leci TV, cały czas coś pichci w drogiej tafyfe - trochę pogorszyło się zużycie w taniej taryfie. Jak ostatnio przeliczyłem opłacalność G11 vs G12w to przy zużyciu około 31% w taniej taryfie miało się dokładnie taki sam rachunek jak w G11. Ja przy korzystaniu wszystkiego wtedy kiedy potrzebuję, bez problemu osiągam w okolicy 70% w taniej taryfie...co oznacza spore oszczędności w porównaniu do G11
    I tutaj zgodzę się z Asoltem, nie ma nakazu korzystania z tańszej energii żeby płacić mniej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Pytanie Karoki jak najbardziej na miejscu jest, bo nie wszędzie jest G13 (u mnie nie było) i wydaje mi się że karoka pytał o g12w...
    karoka, trzeba by to dokładnie policzyć, ale może się okazać, że to i tak będzie się opłacać. Mi rocznie idzie dla całego domu około 8500kwh, gdybym miał te panele co ty, to chyba produkcja z paneli pokryłaby mi całe zużycie w drogiej taryfie (a jeśli nie, to byłaby niewielka różnica), zostałoby tylko dociągnąć to co brakuje w taniej. Jak będę montował PV (kwestia czasu) to właśnie pod tym kątem będę dobierał, żeby pokryć całe zapotrzebowanie w drogiej taryfie.
    Karoka jak i kazdy odbiorca na terenie Tauronu ma mozliwosc skorzystania z G13. Nie ma przymusu wybory tej czy innej taryfy. Karoka pytał o g12w bo nie wiedział ze G13 jest korzystniejsza.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony