dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 180
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    gosiabar gratuluję stanu zamkniętego może wrzucisz jakieś fotki , my czekamy na okna zamówiliśmy schuco corona ct 70 cava w kolorze indian
    Tadeusz6 witaj w gronie budujących

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    SSO

    czekamy na okna

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fasmad

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-150
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam budujących. Ma zaczęliśmy budowę domu z projektu jabłoń pod koniec maja. Obecnie jestesmy na etapie dachu. Pozdrawiam

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    super witamy w gronie budujących jabłonkę

  5. #25
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    jutro wstawiamy okna hurrrrrraaaaaaaaaaaaaaa

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    22 WRZESIEŃ 2012 SSZ




  7. #27

    Domyślnie

    aksuda gratuluję SSZ, wygląda super!
    My jesteśmy na etapie stropu, dodałem parę zdjęć do albumu: http://forum.muratordom.pl/album.php?u=158358

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Dzięki
    Tadeusz6 czekam na kolejne zdjęcia z etapów budowy, gratuluję postępów

  9. #29

    Domyślnie

    Witam. Gratuluję wszystkim budującym jabłonkę. Mam pytanie - w sprawie ogrzewania. Czy jesteście już zdecydowani czym będziecie ogrzewać? Braliście może pod rozwagę ogrzewanie pompą ciepła? Co o tym myślicie? Pozdrawiam.

  10. #30

    Domyślnie

    Myślę, że jeśli zastosujecie takie ocieplenie jak w projekcie, to inwestycja w pompę ciepła będzie się bardzo długo zwracać. My zamierzamy ogrzewać gazem i liczymy na rachunki nie większe niż 2500zł, może nawet poniżej 2000zł. Stosując PC możnaby zaoszczędzić 1000-1500zł rocznie. PC będzie kosztować co najmniej 30000 więcej niż instalacja na gazie. Ile lat będzie się zwracać? Chyba że nie macie możliwości podłączenia gazu. Pozdrawiam.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Ze względu na cenę PC nie decydujemy się w tej chwili na ten typ ogrzewania , będziemy robić ogrzewanie gazowe kocioł kondensacyjny firmy Junkers, przy wyborze kotła do ogrzania Jabłonki trzeba się sugerować modulacją palnika tz. dolna moc palnika powinna być jak najniższa od 3KW . Sezon grzewczy trwa około 6-7 m-cy lecz średnia temperatura w sezonie grzewczym waha się 0-5 stopni. Więc zapotrzebowanie na moc grzewczą jest dość niskie.
    A co do PC to przy niskich temperaturach poniżej -8 stopni dodatkowo załącza się grzałka co powoduje ,że zyski z oszczędności maleją.

  12. #32

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Każda propozycja godna jest do przemyślenia. Nie braliśmy pod uwagę ogrzewania gazowego, ponieważ nie mamy możliwości podłączenia gazu.

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    A ja mam pytanie , jak macie zamiar rozwiązać sprawę wiatrołapu . Chodzi mi o przejście czy będziecie wstawiać tam drzwi czy zostawiacie otwartą przestrzeń?
    Jeżeli wstawiacie drzwi to jakie ? Ja mam własnie duży dylemat co zrobić aby uzyskać ciekawy efekt.

  14. #34

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy mamy w planie wstawić drzwi bardziej przeszklone.Tak, żeby nie ograniczać wizualnie przestrzeni,a "odciąć" się od chłodnego wiatrołapu w zimie. Pewnie trudno będzie kupić ładne ( i tanie ) drzwi, ale masz rację - żeby uzyskać ciekawy efekt, trzeba ruszyć wyobraźnią.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    to mamy ten sam problem, właśnie z mężem przeglądamy katalogi , ja chcę bardziej przeszklone ale jest problem z wyborem ( oczywiście w przystępnej cenie) ze względu na wielkość drzwi jakie chcemy wstawić .Wielkość ma być taka sama jak drzwi wejściowych

  16. #36

    Domyślnie

    Gosiabar, czy rozważacie ogrzewanie prądem? Np. nasz sąsiad ogrzewa dom prądem i kominkiem z DGP, stwierdził że koszty instalacji gazu i instalacji c.o. są tak duże, że przy dobrze ocieplonym domu się nie opłaca.
    Aksuda, my też przymierzamy się do Junkersa. Czy Waszym zdaniem model CERAPUR SMART ZSB 14-3C będzie wystarczającej mocy?

  17. #37

    Domyślnie

    W pierwszej wersji myśleliśmy o eko groszku, ale podobno ma być zakaz palenia od przyszłego roku i trzeba byłoby kupować za granicą ,w związku z tym rozpatrujemy różne wersje. Znajomy namawia nas na PC powietrze- powietrze lub powietrze- woda. Ale trzeba zrobić dokładne wyliczenia Trudno jest się zdecydować jeśli chce się mieć czysto, wygodnie, ciepło, tanio. Czy ten sąsiad mówił ile wynosi go ogrzewanie?

  18. #38

    Domyślnie

    Mówił, że w ubiegłym sezonie za drewno i prąd razem zapłacił 2500zł. Trudno jednak bazować na tych danych, bo po pierwsze jego dom jeszcze nie jest wykończony i nie ma zabudowanego poddasza i ocieplenia pod dachem (na ścianach ma 15 cm styropianu), po drugie nie wiem ile zużył drewna. Zimą chyba codziennie pali w kominku. Na pewno nie jest to czyste i wygodne rozwiązanie.

  19. #39
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    aksuda

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    zielona góra
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    my bierzemy taki sam kocioł

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    peterpan77

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    92-517
    Posty
    1

    Domyślnie Zastanawiam się nad kupnem projektu Jabłonki

    Cytat Napisał aksuda Zobacz post
    my bierzemy taki sam kocioł
    Witam,
    Czy ktoś z budujących w '12 może podzielić się informacją ile stan surowy z wyniósł ( choć w przybliżeniu)
    z góry dzięki

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony