dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 458
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 9160
  1. #1

    Domyślnie Czego w urządzaniu domu nie zrobilibyście ponownie?

    Ciekawa jestem czy z perspektywy czasu nie uwazacie, ze pewnych rozwiazan przy urzadzaniu wnetrz, gdybyscie urzadzali jeszcze raz, nie zrobilibyscie. Napisze prosze jakie bledy popelniliscie, na czym warto bylo oszczedzic, albo tego nie robic, a gdzie oszczednosc okazala sie bez sensu. pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja do nowego domu kupie dobre szafki kuchenne i bardzo dobry wyciag. To mi obecnie najbardziej dziala na nerwy. I przydalby sie zlew w garazu (mycie butow) i prysznic dla psa (ale ten prysznic to moze w nastepnym domu))
    Iwona

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    strzecha

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Z prysznicem dla pas to może faktycznie niezły pomysł. Jestem śiweżo po remoncie łazienki i dopiero teraz sie zastanawiam jk ja bede kompał moje 2 psy w akrylowej wannie. Przecież one pazurami wszystko porysują

  4. #4

    Domyślnie

    O qrcze! Masz rację. A ja mam trzy psy I co ja teraz zrobię

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Katy

    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z kąpaniem nie ma problemu, tylko trzeba wyłożyć dno wanny, taką matą antypoślizgową, wanna się nie rysuje i pies ma też większy komfort, stoi stabilnie i mniej się stresuje kąpielą

  6. #6

    Domyślnie

    Obecnie w mieszkaniu mam zwykłe panele podłogowe - NIGDY więcej. W domu tego błędu nie powtórzę. Głuchy dźwięk, wyglądają na 20 lat a mają 5 ... koszmar

  7. #7

    Domyślnie

    O tak, panele won! Już wolę zwykłą wykładzinę elastyczną, bo jest cichsza i cieplejsza, zgadzam się w 102%.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Mam dwa psy-wilczura i kundla. Jednak są one na dworze a nie w domu. Jeśli chodzi o kąpiel to w grę wchodzi tylko podwórko- w dużej misce (a'la wanienka dla małego dziecka) nalewam ciepłej wody i kąpie psy. Na wiosnę i w lecie codziennie chodzimy nad jezioro i tam się kąpią. Tak więc kąpiele podwórkowe odbywają się dość rzadko.

  9. #9

    Domyślnie

    całkowici rezygnuję z firan i zasłon - wykańcza mnie prasowanie tych długich , ciągnących się szmat i wieszanie ich ze scierpniętymi rękami- uf ohyda - a jak mają być wiecznie brudne tak iak u mnie - to koniec!!!! Na to konto zrobię sobie piękne parapety i tylko z nich będę wycierać kurz ( choć i tego nie jestem pewna)

  10. #10

    Domyślnie

    Nigdy więcej nie zrobię kuchenki w rogu. Choćby nie wiem co!

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Nigdy więcej nie zrobię kuchenki w rogu. Choćby nie wiem co!
    A moze by tak wiecej szczegolow ?? Czemu w rogu jest niedobrze ??

  12. #12

    Domyślnie

    A ja nie mam gdzie wieszac prania. Łazienka w pomieszczeniu ze skosem (na pietrze)po skosem wanna i nad nią nie mam jak umieścić linek. Latem owszem mozna w ogrodzie ale jesienią jak pada i zimą - nie wiem. Skończy sie na tym, że będę suszarkę rozladała w sypialni - a potem do tego jeszcze deska do prasowania i cały wystój pokoju szlag trafił. I brakuje mi jeszcze osobnej garderoby, oraz miejsca na psią i kocią miskę i kuwetę. Reszta jako tako. Musiałabym zacząc wszystko od nowa to trochę mniej by było błędów ale tylko trochę. Pozdrawiam.

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Otóż - w praktyce okazało się, że przy takim układzie:

    1. Pichcić może tylko jedna osoba. Druga - choćby chciała tylko pomóc - nawet nie ma jak! Chodzi mi głównie o sytuacje, w których potrzebna jest trzecia ręka: wlewamy powoli olej i śmietanę ucierając sos. Gdyby przywierał - unosimy naczynie.

    2. Kompletnie nie można zajrzeć do garnka w rogu (po przekątnej). Za daleko.

    3. Trudniej wykonać okap. W zasadzie tylko samodzielnie.

    Ale za to:

    1. Róg jest 100% wykorzystany. Blat w rogu nie jest bowiem blatem roboczym tylko blatem magazynowym.

    Mówię oczywiście o takiej zwykłej chamskiej kuchence w rogu a nie designerskich rozwiązaniach ścinających róg.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał polanka
    O tak, panele won! Już wolę zwykłą wykładzinę elastyczną, bo jest cichsza i cieplejsza, zgadzam się w 102%.
    O rany !!!, właśnie miałem jutro zakupić ( jeszcze 7%)
    panele na całą górę , może na poddasze to dobre rozwiązanie?
    Artur

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Letka
    A ja nie mam gdzie wieszac prania. Łazienka w pomieszczeniu ze skosem (na pietrze)po skosem wanna i nad nią nie mam jak umieścić linek. Latem owszem mozna w ogrodzie ale jesienią jak pada i zimą - nie wiem. Skończy sie na tym, że będę suszarkę rozladała w sypialni - a potem do tego jeszcze deska do prasowania i cały wystój pokoju szlag trafił. I brakuje mi jeszcze osobnej garderoby, oraz miejsca na psią i kocią miskę i kuwetę. Reszta jako tako. Musiałabym zacząc wszystko od nowa to trochę mniej by było błędów ale tylko trochę. Pozdrawiam.
    Powinni to usłyszeć przeciwnicy pomieszczeń gospodarczych w budowanym domu. I ci którzy likwidują pralnie, suszarnie, schowki i garderoby, bo zabierają im metraz

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał art63
    Cytat Napisał polanka
    O tak, panele won! Już wolę zwykłą wykładzinę elastyczną, bo jest cichsza i cieplejsza, zgadzam się w 102%.
    O rany !!!, właśnie miałem jutro zakupić ( jeszcze 7%)
    panele na całą górę , może na poddasze to dobre rozwiązanie?
    Jeśli to wynika z faktu że nie stać Cię na parkiet to oczywiście rozumiem Cię dobrze. Niemniej ja mając teraz w mieszkaniu panele, do domu wybiorę wykładziny -do sypialni dywanowe a na korytarz elastyczną. Panele może na pierwszy rzut oka wyglądają lepiej, ale są naprawdę głośne i śliskie. Dzieci w skarpetkach łatwo się wywalają, a psu ślizgają się łapy (ale może Ciebie ten problem wcale nie dotyczy).

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał Letka
    A ja nie mam gdzie wieszac prania. ..
    Powinni to usłyszeć przeciwnicy pomieszczeń gospodarczych w budowanym domu. I ci którzy likwidują pralnie, suszarnie, schowki i garderoby, bo zabierają im metraz
    Kurcze, a ile garderób i pralni można zmieścić na 102 mkw?
    A mając do wyboru dom bez garderoby albo brak domu?
    Na naszych 102mkw zmieściła się kotłownia i spiżarnia, a praniem niestety będę przyozdabiać łazienkę. Może wytrzyma stylistycznie (patrz wątek o architektach wnętrz)

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał polanka
    Cytat Napisał Ewunia
    Cytat Napisał Letka
    A ja nie mam gdzie wieszac prania. ..
    Powinni to usłyszeć przeciwnicy pomieszczeń gospodarczych w budowanym domu. I ci którzy likwidują pralnie, suszarnie, schowki i garderoby, bo zabierają im metraz
    Kurcze, a ile garderób i pralni można zmieścić na 102 mkw?
    A mając do wyboru dom bez garderoby albo brak domu?
    Na naszych 102mkw zmieściła się kotłownia i spiżarnia, a praniem niestety będę przyozdabiać łazienkę. Może wytrzyma stylistycznie (patrz wątek o architektach wnętrz)
    Nie dasz rady w kotłowni? Ja mam tak teraz i identycznie planuje w nowym domu. U mnie sie sprawdza. Mozna tez zainwestowac w suszarke kondensacyjna i w ten sposob ograniczyc ilosc suszenia.
    pozdrowienia
    Iwona

  20. #20

    Domyślnie

    odnosnie paneli - znajomi kupili 3 mieś. temu panele AC4 P32- czyli do pomieszczeń takich jak przedszkola butiki biura- nie są śliskie mają wręcz chropowatę powierzchnię dali piankę tą 5 cm. i efekt jest wyśmienity - może mówicie o tych panelach sprzed 2 - 10 lat ale te najnowsze sa świetnie dopracowane - osobiście takie kupię - cena z pianką to ok. 52 zł.

Strona 1 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony