dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 452 z 458
Pokaż wyniki od 9.021 do 9.040 z 9160
  1. #9021

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zawsze mnie to intrygowało: (do osób, które zamontowały) czy ponownie wykonalibyście system odkurzacza centralnego oraz czy lub jak często korzystacie z niego?
    mieszkam 11 rok i tyle używam OC, używany jest do każdego sprzątania, innego nie mam,
    żona mówi, że nie chce innego
    też mam w kuchni vroom, to super sprawa

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  2. #9022
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zawsze mnie to intrygowało: (do osób, które zamontowały) czy ponownie wykonalibyście system odkurzacza centralnego oraz czy lub jak często korzystacie z niego?
    Jedna z fajniejszych rzeczy po PC i reku. Najważniejszą zaletą jest wyrzut powietrza po odkurzaczu z resztkami kurzu na zewnątrz budynku.
    Tylko muszę przy odkurzaniu rozszczelnić okno, bo trudno drzwi wejściowe otworzyć, a otwierają się na zewnątrz.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #9023

    Domyślnie

    - kuchnia otwarta na salon również nie jest najlepszym pomysłem - hałas i zapach w całym domu mimo wyciągu



    Bez przesady z tym hałasem i zapachem ...

    No .... może te smakowite zapachy i aromaty czasem się rozchodzą ...

  4. #9024
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał OjStary Zobacz post

    Bez przesady z tym hałasem i zapachem ...
    Zmywarka potrafi jednak hałasować, co czasem przeszkadza np. przy oglądaniu tv.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  5. #9025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Zmywarka potrafi jednak hałasować, co czasem przeszkadza np. przy oglądaniu tv.
    Od tego jest opóźniony start, żeby chodziła jak nikogo nie ma.

  6. #9026
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od tego jest opóźniony start, żeby chodziła jak nikogo nie ma.
    Dlatego u nas zmywarka chodzi codziennie rano, gdy wszyscy wychodzą do pracy/szkoły. Gorzej w weekend a i czasem jednak zgromadzi się więcej naczyń i trzeba gdzieś wcisnąć dodatkowy przebieg a to trudniej zaplanować tak aby nie kolidowało z tym, gdy ktoś coś ogląda.
    Zresztą hałasów jest sporo takich jak grzanie wody w czajniku czy mielenie kawy.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  7. #9027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Czajnik czy mielenie kawy to jest hałas ale zmywarka? W nocy ciche mruczenie czy chwila szumu gdy pobiera wodę, ale w dzień ginie w tle radia lub szelestu słów "fur deutschland" - o ile ktoś odważy się przełaczyć na 15 kanał

  8. #9028

    Domyślnie

    Też już nie zrobiłbym kuchni otwartej na salon, conajwyżej półotwartą. Hałasy jednak bardzo przeszkadzają, przede wszystkim czajnik, ale i gotowanie (smażenie) na płycie też jest głośne i przeszkadza w słuchaniu np tv. Zapachy to dla mnie mniejszy problem.
    Jak ktoś ma malutką kuchnie to otwarcie na salon jest często jedynym sensownym wyjściem ale przy duzej kuchni i salonie to nie jest mądre posunięcie.

  9. #9029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja na pewno nie powtorze bledu zamontowania plyty na wyspie i wiszacego nad nia okapu, fajne tylko w filmach. choc wyspa jako taka swietna ale bardziej jako blat roboczy. to samo tyczy sie zlewu na wyspie. otwarta kuchnia mi juz nie przeszkadza, czajnik i mlynek chwile pohalasuja i tyle. nie pracuja 24/h, zmywarki maja takie ustawienia, ze w nocy sobie mrucza.

  10. #9030
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Zawsze mnie to intrygowało: (do osób, które zamontowały) czy ponownie wykonalibyście system odkurzacza centralnego oraz czy lub jak często korzystacie z niego?
    Mam odkurzacz centralny. Używany głównie do gruntowego sprzątania powiedzmy raz na tydzień. Przewód 9m jest na tyle niewygodny, szczególnie dla żony, że kupiliśmy też odkurzacz bezprzewodowy pionowy do codziennego użytku. Instalacja OC ma też dwie szufelki - w kuchni i hallu - z nich korzystamy regularnie.
    Ponownie też bym zrobił instalacje OC.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 07-09-2022 o 19:41

  11. #9031

    Domyślnie

    Hol i kuchnię codziennie w nocy odkurza robot. Resztę pomieszczeń na dole regularnie również w nocy. Górę też robot z kolei w dzień kiedy nikogo tam nie ma. Do tego bezprzewodowy na doraźnie potrzeby. Jak myślę, że miałbym teraz z jakąś kilkumetrową rurą biegać, bo śmiać mi się chce.

  12. #9032
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Pani sprzątającej kilkumetrowa rura nie przeszkadza
    Ale zgadzam się, że do codziennego użytku nie jest to wygodne rozwiązanie.

  13. #9033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Mam odkurzacz centralny. Używany głównie do gruntowego sprzątania powiedzmy raz na tydzień. Przewód 9m jest na tyle niewygodny, szczególnie dla żony, że kupiliśmy też odkurzacz bezprzewodowy pionowy do codziennego użytku. Instalacja OC ma też dwie szufelki - w kuchni i hallu - z nich korzystamy regularnie.
    Ponownie też bym zrobił instalacje OC.
    ponownie robie OC ale szufelki okazaly sie nieporozumieniem, zamiast nich beda vroomy.

  14. #9034
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Czajnik czy mielenie kawy to jest hałas ale zmywarka? W nocy ciche mruczenie czy chwila szumu gdy pobiera wodę, ale w dzień ginie w tle radia lub szelestu słów "fur deutschland" - o ile ktoś odważy się przełaczyć na 15 kanał
    Czasem cicho zaszumi a czasem jednak głośno "zagwiżdże" - zależy jak ułożą się naczynia. W ciągu dnia może i ginie w szumie tła, szczególnie w sobotę, gdy jest sporo różnych aktywności. Ale popołudniu czy w niedzielę w czasie relaksu daje się we znaki.
    Może część osób ma tak, jak moja żona, która jednym okiem ogląda film, drugim czyta książkę a w międzyczasie pisze na fejsie, więc w tym wszystkim zmywarka to faktycznie odbierana jest jako ledwo słyszalne mruczenie. Ja natomiast lubię skupić się na odbiorze wyłącznie filmu lub tylko na książce a odgłosy z otwartej kuchni, która zaczyna się 2-3m od tv sprawiają, że trzeba jeszcze bardziej wysilić uwagę albo cofnąć, bo część dialogu zgubiła się w szumie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  15. #9035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    876

    Domyślnie

    Po 10 latach mieszkania w mieszkaniu w którym była kuchnia otwarta na salon moja pani powiedziała ze w domu ma być tak samo.
    Zmywarka zawsze chodzi w nocy. Pralkę moja pani programuje , jak wraca z pracy to pranie na nią czeka ( lub na mnie ) . W mieszkaniu mamy kuchenke na gaz, w domu bedzie indukcja więc bedzie mniej "tłusto" na ścianach i suficie . W mieszkaniu mamy wanne, w domu będzie "wanno-prysznic" . W sumie dom będzie sie różnił od mieszkania detalami i powierzchnią.... ( ale nie dużo ) . No i w domu zamiast balkonu będziemy mieli taras
    )

  16. #9036

    Domyślnie

    Mieszkanie i dom to dwa różne światy. Trzeba zmienić nastawienie do wielu rzeczy.

  17. #9037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja bardzo sobie chwalę kuchnię otwartą, a moja żona jeszcze bardziej.
    Zmywarka działa ciicho (Bosch z serii Silence) jedynie młynek żarnowy, ekspresa kolbowy i jakiś klon Thermomixa potrafią przeszkodzić w rozmowie, oglądaniu TV.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #9038
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Zmywarka potrafi jednak hałasować, co czasem przeszkadza np. przy oglądaniu tv.
    dobra zmywarka jest cichsza od lodówki
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  19. #9039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.265
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1igor1 Zobacz post
    dobra zmywarka jest cichsza od lodówki
    Wystarczy włożyć miskę blaszaną i dzwoni jak na stołówce z protestującymi więźniami. Inne lekkie naczynia też potrafią nieźle stukać.

  20. #9040
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Wystarczy zaprogramować zmywarkę, by włączyła się kiedy np. jesteśmy w pracy i po problemie
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

Strona 452 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony