dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 446 z 458
Pokaż wyniki od 8.901 do 8.920 z 9160
  1. #8901
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Każdy ma inne odczucia , ja na przykład słyszę odgłos zmywarki a mam kuchnie zamknięta (muszę zamykać drzwi) żeby stłumić hałas.
    Tak samo z wentylacją, dopóki nie usnę albo się nie obudzę to słyszę. Do torów kolejowych mam ok 400m i dźwięk pendolino słychać bardzo.
    Do zjazdu z autostrady mam ponad 2 km w linii prostej i jak jakiś "dawca nerek" przejeżdża to też słychać.
    Dla jednych jest to pomijalne lub się tym nie przejmują.

  2. #8902

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimoh Zobacz post
    dzięki lekturze tego wątku uniknęłam wielu błędów, więc teraz wkład ode mnie - czego nie zrobiłabym ponownie:
    _...)
    - bidetu - nie używam
    bardzo polecam - nie tylko do odświeżenia stref intymnych (nieoceniony w czasie okresu), ale i np. do mycia stóp po przyjściu z pracy (szczególnie przydatne latem)

  3. #8903
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Co to za zmywarki macie? Swojej pracującej w kuchni w ogóle nie słyszę, nieraz pytam żony czy włączona, gdy mam wątpliwości jak wkładam jakiś kubek do mycia. Niejednokrotnie zdarzało mi się otworzyć ją w trakcie pracy. Ta zmywarka to jakiś Bosch, nie wiem co za model.
    Mieszkałem długie lata w domach z odseparowaną kuchnią i... nigdy więcej. Dla mnie najważniejsze jest, by z drugą połową mieć jak najbliższy kontakt, a gotujemy oboje, zależnie kto dysponuje czasem. Uciążliwość gotowania nie jest żadną uciążliwością, wręcz przeciwnie, nieco zapachu potrawy rozchodzącej się po domu nikomu nie wadzi, jeszcze podkręca apetyt. A gdy zjawią się goście, to już w ogóle, aż się oblizują w oczekiwaniu na serwowanie.
    Każdemu według potrzeb, kto potrzebuje, niech się zamurowuje w kuchni i nie niepokoi domowników. I gości.

  4. #8904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam odseparowaną, bo nie umiem utrzymać w niej porządku. Stale coś stoi na blatach.

  5. #8905
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam odseparowaną, bo nie umiem utrzymać w niej porządku. Stale coś stoi na blatach.
    Lodówka/wysoka szafka/blenda i przy otwartej kuchni blatu widać tyle, co nic i na takim skrawku da się bez najmniejszego problemu trzymać porządek.
    Tylko jakie to ma znaczenie? To ma wyglądać sterylnie, czy żyć i być użytkowe?

  6. #8906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam odseparowaną, bo nie umiem utrzymać w niej porządku. Stale coś stoi na blatach.
    Trzymanie rzeczy na blatach to się nazywa normalne życie a nie nieporządek. Nie da się mieć wiecznie kuchni jak z katalogu, z resztą wyglądało by to trochę dziwnie. Strasznie upierdliwe by było za każdym razem wyciągać kawę czy sól nawet z najdroższego kosza kargo

  7. #8907
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale mnie to drażni, dlatego wolę nie widzieć.
    Nie siedzę w kuchni całymi dniami, żeby czuć się odseparowaną.

  8. #8908

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Bzdury piszesz, aż mi Ciebie szkoda... O historii masz takie pojęcie jak o gotowaniu, czyli żadne.

    Możesz mieć swoje zdanie, każdy może, ale po co poruszać tematy, o których nie ma się pojęcia.
    Sugeruję wizytę u oftalmologa bo zwyczajnie węch tracisz . Flaki surowe zwyczajnie capią kupą jak, zapach kapusty gotowanej surowej czy kiszonej nie każdemu pasuje. Jak gotowałeś flaczki i tego nie czułeś to miałes juz preparowane (wygotowane do półproduktu fabrycznie)
    masz wątpliwości to idź do masarza po świnobiciu. Bo sam teoretyzujesz jak ślepy o kolorach. przy całym szacunku dla ociemniałych

  9. #8909
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Sugeruję wizytę u oftalmologa bo zwyczajnie węch tracisz . Flaki surowe zwyczajnie capią kupą jak, zapach kapusty gotowanej surowej czy kiszonej nie każdemu pasuje. Jak gotowałeś flaczki i tego nie czułeś to miałes juz preparowane (wygotowane do półproduktu fabrycznie)
    masz wątpliwości to idź do masarza po świnobiciu. Bo sam teoretyzujesz jak ślepy o kolorach. przy całym szacunku dla ociemniałych
    Unikam takich "aromatycznych" potraw. Z codziennych uciążliwości zapachowych, najgorsze z czym się borykam, to zwyczajne gotowanie mięsa na bulion do zupy. Mdli mnie strasznie i staram się otwierać pokrywkę gara z daleka, gdy kontroluję wywar.

  10. #8910

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Unikam takich "aromatycznych" potraw. Z codziennych uciążliwości zapachowych, najgorsze z czym się borykam, to zwyczajne gotowanie mięsa na bulion do zupy. Mdli mnie strasznie i staram się otwierać pokrywkę gara z daleka, gdy kontroluję wywar.
    gotuj w szybkowarze

  11. #8911

    Domyślnie

    Również wolałbym odseparowaną kuchnię, gdy coś smażę przykładowo to później śmierdzi mi w pokoju....
    REKLAMA NA FORUM JEST PŁATNA (a szeptany marketing banowany)

  12. #8912
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Moim zdaniem absolutnie w każdym domu z kuchnią pachnie jedzeniem podczas przygotowywania obiadu. Czy to kuchnia otwarta czy zamknięta, czy z wyciągiem czy bez.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #8913

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Moim zdaniem absolutnie w każdym domu z kuchnią pachnie jedzeniem podczas przygotowywania obiadu. Czy to kuchnia otwarta czy zamknięta, czy z wyciągiem czy bez.
    To oznacza, że źle jest roplanowana wentylacja. U mnie kuchnia zamknieta, wentylacja mechaniczna, kuchnia ma wyciąg plus spirzarka. Nie ma szans żeby w pokojach coś było czuć z gotowania. Oczywiście jak gotuje coś mocno woniejącego to podkręcam wentylacje .
    Pozdrawiam
    Katka

  14. #8914
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Jeszcze mi się nie zdarzyło wejść do domu w którym ktoś gotuje i nie czuć absolutnie nic "kuchennego".
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #8915
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Rozumiem, że w domach z WM też bywałaś w trakcie gotowania obiadu?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #8916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Mam WM ale pieczone ciasto czuć. Z tym, że nie podkręcam wentylacji ani nie mam pochłaniacza.

  17. #8917
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam WM ale pieczone ciasto czuć. Z tym, że nie podkręcam wentylacji ani nie mam pochłaniacza.
    Co da pochłaniacz który zazwyczaj jest nad kuchnią indukcyjną podczas pieczenia ciasta w piekarniku?

  18. #8918
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Rozumiem, że w domach z WM też bywałaś w trakcie gotowania obiadu?
    Sama mam dom z WM WM to nie cud na kółkach

    Największe rozczarowanie to niemożność schłodzenia domu przez noc w lecie. Myślałam, że jak tyle razy CAŁE powietrze się wymieni w domu przez noc, to rano będzie chłodniej o 2-3 stopnie. Wyciskaliśmy max 1 stopień mniej.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  19. #8919
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Mam WM ale pieczone ciasto czuć. Z tym, że nie podkręcam wentylacji ani nie mam pochłaniacza.
    U nas podczas gotowania i włączonym pochłaniaczu, w salonie rozchodzą się zapachy gotowanych potraw. Wówczas podkręcam moc wentylacji i po jakimś czasie zmniejsza się intensywność zapachów. Może to być moja subiektywna opinia gdyż człowiek po jakimś czasie może przyzwyczaić się do woni gotowanych potraw rozchodzącej się z kuchni. Dopiero po zjedzonym obiedzie zmniejszam mniejszam bieg wentylacji.
    Co dla mnie naistotniejsze i niezaprzeczalnie różni budynki, mieszkania z i bez WM, to fakt iż ubrania nie przesiąkają zapachem z kuchni.

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Sama mam dom z WM WM to nie cud na kółkach

    Największe rozczarowanie to niemożność schłodzenia domu przez noc w lecie. Myślałam, że jak tyle razy CAŁE powietrze się wymieni w domu przez noc, to rano będzie chłodniej o 2-3 stopnie. Wyciskaliśmy max 1 stopień mniej.
    Zgadza się, przez pierwszy rok od wprowadzenia sam przez to przechodziłem. Po założeniu GGWC sytuacja uległa zmianie, wilgotność powietrza się obniżyła a komofort snu znacznie poprawił.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 13-11-2019 o 21:21 Powód: Łączenie postów.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #8920
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Co dla mnie naistotniejsze i niezaprzeczalnie różni budynki, mieszkania z i bez WM, to fakt iż ubrania nie przesiąkają zapachem z kuchni.
    To fakt. Ostatnio byłam na obiedzie u koleżanki, nowy dom, ale wentylacja grawitacyjna. Po przyjściu do domu stwierdziłam, że całe ubranie śmierdzi smażonymi kotletami.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 446 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony