dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 458
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 9160
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał peilin
    Cytat Napisał Letka
    A ja nie mam gdzie wieszac prania. ..
    Nie dasz rady w kotłowni? Ja mam tak teraz i identycznie planuje w nowym domu. U mnie sie sprawdza. Mozna tez zainwestowac w suszarke kondensacyjna i w ten sposob ograniczyc ilosc suszenia.
    pozdrowienia
    Niestety, kocioł jest na węgiel

  2. #22

    Domyślnie

    Duduś odnośnie prasowania firanek - jeśli je powiesisz jeszcze lekko wilgotne to wyschną i rozprostują się od razu układając w fałdy. Na zasłonki nie ma żadnego patentu ...
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    odnosnie paneli - znajomi kupili 3 mieś. temu panele AC4 P32- czyli do pomieszczeń takich jak przedszkola butiki biura- nie są śliskie mają wręcz chropowatę powierzchnię dali piankę tą 5 cm. i efekt jest wyśmienity - może mówicie o tych panelach sprzed 2 - 10 lat ale te najnowsze sa świetnie dopracowane - osobiście takie kupię - cena z pianką to ok. 52 zł.
    Jakbym miał tyle zapłacić to parkiet dąb lub buk można już kupić
    za 40zł ( sam materiał)
    Artur

  4. #24

    Domyślnie

    Art 63 napisał:"
    Jakbym miał tyle zapłacić to parkiet dąb lub buk można już kupić
    za 40zł ( sam materiał) - tylko nie każdy chce mieć po czasie te wstrętne szpary (a one itak po latach się pokażą i tak) , poza tym ich położenie znacznie zwiększa koszty( bo chyba sama pianka nie wystarczy) i jest b. pracochłonne

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał duduś
    Art 63 napisał:"
    Jakbym miał tyle zapłacić to parkiet dąb lub buk można już kupić
    za 40zł ( sam materiał) - tylko nie każdy chce mieć po czasie te wstrętne szpary (a one itak po latach się pokażą i tak) , poza tym ich położenie znacznie zwiększa koszty( bo chyba sama pianka nie wystarczy) i jest b. pracochłonne
    No tak, dlatego porównuję panele do wykładziny a nie do drewna. I w ramach tych samych pieniędzy wolę wykładzinę, a jeśli kasa nie jest przeszkodą to oczywiście parkiet.
    Chyba jedyną zaletą paneli jest fakt że łatwo się ich pozbyć .

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    ja bym nie zamontowała drugi raz kompaktu tylko koniecznie miska podwieszana...

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    ja bym nie zamontowała drugi raz kompaktu tylko koniecznie miska podwieszana...


    dlaczego ?

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice
    Cytat Napisał Ivonesca
    ja bym nie zamontowała drugi raz kompaktu tylko koniecznie miska podwieszana...


    dlaczego ?
    oprócz estetyki to wkurza mnie kurz w tych wszystkich zakamarkach ........

  9. #29

    Domyślnie

    Ivonesca zgdadzam się w 100% - zwłaszcza gdy aby umyć biorę szczoteczkę do zębów i super silny środek
    Dlatego w nowym domu - wszystko wiszące.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Moira - tylko ja już taki mam w nowym domu .....ale choć drugi, na poddaszu zrobię podwieszany

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    Moira - tylko ja już taki mam w nowym domu .....ale choć drugi, na poddaszu zrobię podwieszany

    nie ma większego problemu (poza finansowym) aby w miejsce kompaktu wstawić podwieszana miske

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał dobrzykowice
    Cytat Napisał Ivonesca
    Moira - tylko ja już taki mam w nowym domu .....ale choć drugi, na poddaszu zrobię podwieszany

    nie ma większego problemu (poza finansowym) aby w miejsce kompaktu wstawić podwieszana miske
    no tak...poza finansowym ....czyli jednak problem jest

  13. #33

    Domyślnie

    Dwie umywalki we wspólnej łazience...
    Nie miałem miejsca na dwie, bo mieszkam w starej chałupie. W związku z tym w sytuacjach stresowych (wspólne wyjście z domu, na które właśnie jesteśmy spóźnieni) oboje wzdychamy do drugiej łazienki (wykończenie następna pięciolatka )
    Ale mogąc zaprojektować łazienkę od podstaw, dałbym dwie umywalki.
    A tak musze Żonie zafundować toaletkę w sypialni, dobrze że tam przynajmniej jest dość miejsca na taki sprzęt

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Sławek - taka toaletka to chyba marzenie każdej z pań......

  15. #35

    Domyślnie

    No wlasnie, moj maz nie chce miec dwoch umywalek w naszej malzenskiej lazience.. Tlumaczy sie, ze dzieci maja swoja lazienke (tak dwie umywalki), a my i tak nigdy w tym samym czasie nie korzystamy z lazienki. Czy jest jakis sens go przekonac?

  16. #36

    Domyślnie

    ---moje dobre pomysły---
    1. koniecznie dwie umywalki w łazience, bardzo wygodne
    2. w małych domach, zamiast obwieszać łazienki praniem polecem suszarkę elektryczną wywiewową, ( latem suszymy na tarasie ). Dzięki temu pralnia z suszarnią zajmuje 0,5 m2.
    3. sprzęt AGD z opóźnieniem startu ( można odpalić maszynę na taryfie nocnej bez czekania )

    ---moje nienajlepsze pomysły---
    1. garaż bez przejscia do domu
    2. lokalizacja spiżarki przy ścianie południowej - jest tam za ciepło
    3. za mało gniazdek w kuchni ( tzn. jest ich dużo, ale nie tam gdzie są potrzebne )
    4. ścianki działowe z materiału o słabych właściwościach akustycznych.

    pozdro

  17. #37

    Domyślnie

    Nie dałabym jasnych płytek na taras mam teraz jasnobeżowe i się bardzo brudzą, a w słoneczne dni rażą w oczy. Myślę, że dobre byłyby w kolorze zielonym. Drzwi wejściowe wybrałabym z małą ilością lub bez okienek.
    A bardzo polecam dwie umywalki w jednej łazience którą użytkujemy z mężem - w jednym czasie. Dzieci mają osobną swoją łazienkę.

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar magi
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    7.224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    181

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafał ...
    ---moje nienajlepsze pomysły---
    1. garaż bez przejscia do domu
    4. ścianki działowe z materiału o słabych właściwościach akustycznych.

    pozdro
    proszę więcej szczegółów
    Jeśli nie wiesz co zrobić - uśmiechnij się

    Dziennik
    Skomentujesz?

  19. #39

    Domyślnie

    • 1. garaż bez przejscia do domu


    rafal, a co dygasz zakupy przez "przez Szczecin do Zakopanego", albo wychodzisz suchy z garażu, gdzie wprowadziłeś samochód, a potem na deszcz i mokry głównym wejściem? . Ja to robię od kilku lat. I nigdy więcej. Moj nowy dom będzie miał bezpośrednie połączenie z garażem i to od strony kuchennej Tak miałam w USA, jak mieszkałam i jest to jeden z nalepszych wynalazków amerykańskich w ostatnim 100-leciu.

  20. #40

    Domyślnie

    tak źle nie jest bo przejście z garażu do domu jest zadaszone, ale faktycznie jest to męczące, najbardziej mnie denerwuje gdy zapomnę czegoś z samochodu a np. jestem już w piżamce.... Połączenie domu z garażem nie jest żadną nowością, ale nie udało nam się go wykonać ze względcu na specyfikę projektu, choć myślę że gdybym budował jeszcze raz to coś bym wykombinował.

    co do ścianek działowych, to są z BK, i to jakiegoś byle jakiego bo słabo tłumią hałas co mnie denerwuje.

Strona 2 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony