dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 401 z 458
Pokaż wyniki od 8.001 do 8.020 z 9160
  1. #8001

    Domyślnie

    Dyskusje nalezaloby zakonczyc podsumowaniem ze zarowno brodzik jak i brak brodzika sa dobrym rozwiazaniem. Wiecej nie ma co pisac bo kazdy ma swoje doswiadczenia a i tak nikt nikogo nie przekona

  2. #8002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Dyskusje nalezaloby zakonczyc podsumowaniem ze zarowno brodzik jak i brak brodzika sa dobrym rozwiazaniem. Wiecej nie ma co pisac bo kazdy ma swoje doswiadczenia a i tak nikt nikogo nie przekona
    I to jest kluczowa kwintesencja dyskusji, a tak na marginesie mieliśmy w poniższej dyskusji świetny przykład dysonansu poznawczego w zastosowaniu niektórych forumowiczów, którzy za wszelką cenę uzasadniają swoje decyzje.
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #8003
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Ale w czym problem? Fuga wygląda jak piasek na plaży.
    z brudzeniem (np. osad z mydła). Kamień, płytkę łatwiej czyścić niż fugi. Więc użyłam maksymalnie dużego, dostępnego mi finansowo formatu, by zminimalizować fugi.

  4. #8004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    1. maly wiatrolap - nie sprawdza sie, w tym domu mam sporo wiekszy i miescimy sie ze wszystkim szafami, ciuchami, kurtkami, torebkami i butami. a co najwazniejsze mieszkancy i goscie swobodnie moga sie ubrac/rozebrac
    Tak, tak po stokroć tak - jeśli miałabym techniczną możliwość, to jedyna rzecz , którą zmieniłabym w naszym domu.
    Duży wiatrołap/korytarz to, to czego mi brakuje.


    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    2. nie dla brodzikow - zdecydowanie lepszym jest odplyw liniowy tak w sprzataniu jak i uzytkowaniu
    Brodzik "na poziomie zero" też jest dobrym rozwiązaniem, na plus - brak fug.

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    3. nie dla progow - rowna powierzchnia jest super zrówno dla sprzatania i uzytkowania
    4. okna balkonowe w kazdym pokoju - bez sensu
    5. balkony - zbedny wydatek
    6. okna suwane - super wynalazek

    i znów TAK nigdy nie pojmowałam idei balkonu w domu jednorodzinnym.

  5. #8005
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    z brudzeniem (np. osad z mydła).
    Nie widzimy problemu i jeszcze raz powtórzę. Dzisiaj najchętniej wywalilibyśmy brodzik z drugiej łazienki i dali otoczaki.

  6. #8006

    Domyślnie

    Cytat Napisał malka Zobacz post
    Tak, tak po stokroć tak - jeśli miałabym techniczną możliwość, to jedyna rzecz , którą zmieniłabym w naszym domu.
    Duży wiatrołap/korytarz to, to czego mi brakuje.
    Duży tzn. jaki metraż jest wg Was optymalny albo minimalny aby mieć już jakiś komfort ?

  7. #8007

    Domyślnie

    Niskie brodziki tak jak prysznice z odplywami liniowymi również wymagają odpowiedniego doprowadzenia i przygotowania kanalizacji. Te z niskie nue są z akrylu a z kongromelatu i wcale już takie ciepłe nie są. Kwestia fugi to jedynie kwestia wyłożenia pieniędzy na epoksydy i dopłatę za ich nałożenie. Chemia pod tym względem poszła do przodu i nie ma z nimi już takich kłopotów na etapie aplikacji.

  8. #8008

    Domyślnie

    Niskie brodziki sa zarowno z konglomeratu i akrylu. Niskie tj 3cm. Polecam akryl bo jest cieply a konglomeratowy daje maly komfort o ile nie jest podgrzewany. W obydwu przypadkach trzeba kuc wylewke pod syfon ale to nie jest problemem. Wygodne sa niskie brodziki nie sa tak niebezpieczne jak te z ktorych wychodzac trzeba pokonac roznice poziomow. Przy brodziku 3cm stoimy praktycznie na wysokoscibpodlogi w lazience max 2cm ponad

  9. #8009
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    łatwiej sie czysci, brodzik ze swoja iloscia załaman, sylikonami musialam niestety robic na kolanach czy kucaku. gabki, spraye, itp. kazda szpara zwlaszcza przy drzwiach do czyszczenia. oblesnie wyglada tez sylikon po kilkunastu miesiacach. dla mnie malo wygodne rozwiazanie. do tego akryl po czasie matowieje, jest po prostu brzydki. a brodziki metalowe sa wlasnie zimne i śliskie.
    Brodzik a brodzi to też trzeba rozróżnić. Bo obecnie popularne są brodziki bardzo cienkie 3 czy 5cm i można je nawet zlitować z płytkami. I w zasadzie są to raczej dość proste powierzchnie. Więc nie ma zakamarków.
    CO do tych silikonów to przy brodzikach z płytek przecież też trzeba zasilikonować łączenie szklanych ścianek z podłogą i ścianą. I jeżeli nie mamy otwartej kabiny to drzwi występują i tu i tu.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  10. #8010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Brodzik a brodzi to też trzeba rozróżnić. Bo obecnie popularne są brodziki bardzo cienkie 3 czy 5cm i można je nawet zlitować z płytkami. I w zasadzie są to raczej dość proste powierzchnie. Więc nie ma zakamarków.
    CO do tych silikonów to przy brodzikach z płytek przecież też trzeba zasilikonować łączenie szklanych ścianek z podłogą i ścianą. I jeżeli nie mamy otwartej kabiny to drzwi występują i tu i tu.
    wiem, ze tak jest. mialam w poprzednim domu brodzik klasyczny sredniowysoki i o takim pisalam. byl niewygodny do sprzatania i w uzytkowaniu. dlatego zdecydowalam sie na rozwiazanie wg. mnie prostsze i bardziej mi odpowiadajace. ja nie przekonuje nikogo zeby sobie robil bez brodzika czy z brodzikiem, napisalam jedynie o swoich odczuciach i o swoich wyborach. nikomu nie narzucam tych rozwiazan. nie rozumiem skad takie obruszenie milosnikow brodzikow

  11. #8011
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    wiem, ze tak jest. mialam w poprzednim domu brodzik klasyczny sredniowysoki i o takim pisalam. byl niewygodny do sprzatania i w uzytkowaniu. dlatego zdecydowalam sie na rozwiazanie wg. mnie prostsze i bardziej mi odpowiadajace. ja nie przekonuje nikogo zeby sobie robil bez brodzika czy z brodzikiem, napisalam jedynie o swoich odczuciach i o swoich wyborach. nikomu nie narzucam tych rozwiazan. nie rozumiem skad takie obruszenie milosnikow brodzikow
    Ja się nie obruszam tylko chodzi o to by pisać precyzyjnie i nie wrzucać wszystkiego do jednego worka.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  12. #8012

    Domyślnie

    Ja widzę raczej obruszenie tych, którzy chyba się spodziewali poklasku dla ich argumentów za brakiem brodzika. Jednych te argumenty przekonały, innych nie. I tyle... Następny temat czego nie robić

  13. #8013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    qrcze czegos nie rozumiem, watek jest o tym czego bysmy nie zrobili ponownie a nie moje rozwiazanie jest lepsze niz twoje, bo ile ludzi tyle opinii. wiec skad to ocenianie. nie chcesz - nie rob i tyle
    a poklasku mi nie potrzeba, nie musze sie dowartosciowywac w ten sposob

    .....i pewnie znowu wloze kij w mrowisko alc rybka mi to nie zrobilam ponownie kominka

  14. #8014
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    ... nie zrobilam ponownie kominka
    A ja mam dwa, w domu i w ogrodzie

    W domu rozpalany jest może z 5 razy na rok, a w ogrodzie z 50

  15. #8015

    Domyślnie

    Zapalne wątki w tym temacie:
    zlew jednokomorowy, czy dwukomorowy
    prysznic z brodzikiem, czy bez
    kuchnia otwarta, czy zamknięta
    kuchenka gazowa, czy indukcyjna
    itd

    wiem, bo przeczytałem wszystkie 400 stron

  16. #8016
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Zapalne wątki w tym temacie:
    zlew jednokomorowy, czy dwukomorowy
    prysznic z brodzikiem, czy bez
    kuchnia otwarta, czy zamknięta
    kuchenka gazowa, czy indukcyjna
    itd
    -dwukomorowy
    -bez brodzika
    -otwarta
    -indukcja


  17. #8017

    Domyślnie

    A ja bym zrobił tak :
    dwukomorowy
    -bez brodzika
    -otwarta
    -gazowa
    Zbudujemy razem nasz dom

  18. #8018

    Domyślnie

    A ja zrobię tak:
    - jak będzie chciała żona
    - w sumie ryba
    - półotwarta w kształcie "L" kuchnia-jadalnia-salon
    - indukcja

  19. #8019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar c32bud
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Zapalne wątki w tym temacie:
    zlew jednokomorowy, czy dwukomorowy
    prysznic z brodzikiem, czy bez
    kuchnia otwarta, czy zamknięta
    kuchenka gazowa, czy indukcyjna
    itd

    wiem, bo przeczytałem wszystkie 400 stron
    Mój głos w tej kwestii:
    -zlew 1,5 komory
    - miałem i jedno i drugie nie mam zdania bo nie ja sprzątałem pewnie
    - kuchnia otwarta przymknięta częściowo wyspą i półkami nad nią przy suficie (wyspa w wersji blatu roboczego i szafek na gary i inne gadżety kuchenne)
    - zdecydowanie indukcyjna (miałem również oba rozwiązania)
    acha i jeszcze głos na pralkę na dole a nie przy sypialniach
    buduję C32b Ustronny - wariant II (podpiwniczony) lustro, płyta fundamentowa

  20. #8020

    Domyślnie

    -zlew 1.5 komory ( pod mniejszą podpięty młynek do odpadków )
    - bez brodzika
    - kuchnia z możliwością pełnego zamknięcia ( 1,5 metrowe przeszklone drzwi )
    - indukcja rulez

Strona 401 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony