dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 437 z 458
Pokaż wyniki od 8.721 do 8.740 z 9160
  1. #8721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    ... WM skutecznie wysusza ręczniki a jak włączy podłogówkę w okresie grzewczym, to schną migiem.
    Ale latem (bez włączonej podłogówki/grzejników) u mnie nie chcą schnąć, szczególnie jak ręcznik cały mokry po kąpieli.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  2. #8722
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Ale latem (bez włączonej podłogówki/grzejników) u mnie nie chcą schnąć, szczególnie jak ręcznik cały mokry po kąpieli.
    Hmm... w bloku teraz mieszkam i ręczniki po kąpieli wysychają w łazience po 3-4ch godzinach a piszesz, że przy WM nie? W sumie latem to nie problem, bo można przecież na zewnątrz wywiesić, ale dziwi mnie to, że z WM gorzej niż z grawitacyjną ;/

  3. #8723

    Domyślnie

    Cytat Napisał polanka Zobacz post
    Kurcze, a ile garderób i pralni można zmieścić na 102 mkw?
    A mając do wyboru dom bez garderoby albo brak domu?
    Na naszych 102mkw zmieściła się kotłownia i spiżarnia, a praniem niestety będę przyozdabiać łazienkę. Może wytrzyma stylistycznie (patrz wątek o architektach wnętrz)

    Ja mam suszarkę kondensacyjną do suszenia prania. Jest bardzo energooszczędna, szybko suszy, pranie nie niszczy się (przy pralko-suszarce miałam problem ze zbyt wysoką temperaturą suszenia, mimo ustawiania odpowiedniego programu)
    marzę,marzę

  4. #8724
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    ... ale dziwi mnie to, że z WM gorzej niż z grawitacyjną ;/
    z WM jest lepiej niż z grawitacyjną - bez porównania.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  5. #8725
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Sądzac po wynikach ostatnich wyborów, to punkt 3. jest zadziwiająco popularny wśród ludu polskiego.
    moderowanoErgo FM to chyba nie miejsce na politykowanie... a najlepsze to ogrzewanie podłogowe (czy inne płaszczynowe) najlepsze. Pomijając aspekt cieplny, likwidacja tradycyjnych grzejników jako fizycznych urządzeń daje dużego plusa do estetyki i ergonomii pomieszczenia.
    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    Z części gniazdek i tak nie będziesz korzystał - wylądują za szafą, łóżkiem czy innym meblem. Warto przemyśleć gdzie będą stać meble.
    Może niekoniecznie warto dawać gniazdka na każdą możliwą ścianę. Ale mimo wszystko warto przemyśleć też przynajmniej jedno alternatywne ustawienie mebli.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 25-06-2018 o 18:44 Powód: Usunięto treść niezwiązaną z tematem wątku.

  6. #8726

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Jaką masz wentylację w domu? Pytam, bo moja przyszła sąsiadka ma WM i drabinki elektryczne w łazience, których..nigdy nie włącza, bo jak mówi WM skutecznie wysusza ręczniki a jak włączy podłogówkę w okresie grzewczym, to schną migiem.
    Mam WM z reku , a grzejniki odpalam głownie latem , chociaż i zimą przy wilgotności względnej 45% odpalam aby przyspieszyć suszenie.

  7. #8727

    Domyślnie

    Zrobiłem prawie czarną podłogę. Niby ładnie, ale utrzymanie tego to tragedia. Nie polecam. Tak samo płytki ryflowane na ścianach - strasznie osad łapią. Chyba że mam taką ciężką wodę

  8. #8728
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thaturne1975 Zobacz post
    Zrobiłem prawie czarną podłogę. Niby ładnie, ale utrzymanie tego to tragedia. Nie polecam. Tak samo płytki ryflowane na ścianach - strasznie osad łapią. Chyba że mam taką ciężką wodę
    A ile waży ta woda?
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  9. #8729
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    A ile waży ta woda?
    Ciężka woda ma gęstość 1,11g/cm3

  10. #8730

    Domyślnie

    @fenix2 taki skrót myślowy, chodziło mi o zawartość kamienia

  11. #8731
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thaturne1975 Zobacz post
    @fenix2 taki skrót myślowy, chodziło mi o zawartość kamienia
    Nie myślałeś o zmiękczaczu?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  12. #8732
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thaturne1975 Zobacz post
    @fenix2 taki skrót myślowy, chodziło mi o zawartość kamienia
    Czyli "twarda woda".
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 18-07-2018 o 13:22
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  13. #8733

    Domyślnie

    Próbowałem zmiękczać ale koszty przeważały korzyści. Poza tym osady z mydła, szamponów itd. No źle to wygląda po kilku dniach

  14. #8734
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thaturne1975 Zobacz post
    Próbowałem zmiękczać ale koszty przeważały korzyści. Poza tym osady z mydła, szamponów itd. No źle to wygląda po kilku dniach
    O jakich osadach z mydła piszesz? I czemu koszty przeważyły korzyści? Ci co maja zmiękczacze chwalą sobie właśnie brak zacieków. Wiadomo, że i sam zmiękczacz i sól kosztuje, ale z opinii znajomych jest to worek 20kg chyba na dwa miesiące, więc tragedii nie ma imho.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #8735

    Domyślnie

    Osady z mydła i szamponów, zostaną na armaturze, czy płytkach, niezależnie od jakości wody, jeśli ich nie zmyjesz na bieżąco wodą
    Osad z kamienia i innych związków zawartych w wodzie, będzie tworzył, trudne do usunięcia bez silnych środków czyszczących, zacieki. Zastosowanie zmiękczacza, nie spowoduje całkowitego pozbycia się osadów, ale sprawi, że staną się one łatwe do usunięcia, nawet zwykłą szmatką. Trzeba mieć tego świadomość, żeby nie być rozczarowanym działaniem zmiękczacza.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #8736
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Osady z mydła i szamponów, zostaną na armaturze, czy płytkach, niezależnie od jakości wody, jeśli ich nie zmyjesz na bieżąco wodą
    Osad z kamienia i innych związków zawartych w wodzie, będzie tworzył, trudne do usunięcia bez silnych środków czyszczących, zacieki. Zastosowanie zmiękczacza, nie spowoduje całkowitego pozbycia się osadów, ale sprawi, że staną się one łatwe do usunięcia, nawet zwykłą szmatką. Trzeba mieć tego świadomość, żeby nie być rozczarowanym działaniem zmiękczacza.
    Wydaje się oczywiste, że zastosowanie zmiękczacza nie zastępuje sprzątania łazienki Ale może oczywiste nie jest.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #8737
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    e_gregor

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław, Oleśniczka
    Kod pocztowy
    51-314
    Posty
    521

    Domyślnie

    Mydło w płynie osadów nie tworzy. Z wygody własnie nie używam (lepszego) mydła w kostkach.

  18. #8738
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    O jakich osadach z mydła piszesz? I czemu koszty przeważyły korzyści? Ci co maja zmiękczacze chwalą sobie właśnie brak zacieków. Wiadomo, że i sam zmiękczacz i sól kosztuje, ale z opinii znajomych jest to worek 20kg chyba na dwa miesiące, więc tragedii nie ma imho.
    Być może kolega Thaturne1975 próbował zmiękczać za pomocą wkładów do filtrów narurowych, np:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	filtr.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	4,6 KB
ID:	416520

    co rzeczywiście jest mało efektywne i dosyć kosztowne w porównaniu do zmiękczacza.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #8739

    Domyślnie

    @Doli. sprzątanie łązienki codziennie to trochę za często jak na moje możliwości czasowe
    @przemo1 właśnie coś takiego miałem.

    Poszukajcie u znajomych czarnych lub ogólnie ciemnych płytek w łazienkach i zapytajcie się o utrzymanie tego

  20. #8740
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Thaturne1975 Zobacz post
    @Doli. sprzątanie łązienki codziennie to trochę za często jak na moje możliwości czasowe
    @przemo1 właśnie coś takiego miałem.

    Poszukajcie u znajomych czarnych lub ogólnie ciemnych płytek w łazienkach i zapytajcie się o utrzymanie tego
    Mam wrażenie, że zmiękczacz z regenerowanym złożem ("na sól") ma zupełnie inną skalę działania niż przepływowy filtr zakładany na rurę. Właśnie obejrzałam film na yt pokazujące jak działa taki przepływowy filtr, poczytałam opinie ludzi i twierdzą oni, że nie widzą, aby filtr zmiękczający w ogóle działał.

    No i nie mówię o codziennym sprzątaniu łazienki, chociaż jeśli się stosuje mydło w kostkach (moi rodzice używają; brak zmiękczacza) to osad powstaje niemal od razu. Jak u nich jestem to mimowolnie przecieram umywalkę za każdym razem kiedy wyczuję ten osad
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 20-07-2018 o 09:15
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 437 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony