dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 444 z 458
Pokaż wyniki od 8.861 do 8.880 z 9160
  1. #8861

    Domyślnie

    Wydzieliłbym kuchnie jako osobne pomiesczenie z drzwiami...

  2. #8862

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelajasinska121 Zobacz post
    Nigdy nie położyłabym już paneli! wykładzina jak już
    Uzasadnij ......dlaczego?
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #8863
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    majkot

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-800
    Posty
    191

    Domyślnie

    Posłuchałabym intuicji, nigdy szarej łazienki.Mam biało szarą według wszystkich modną i śliczną, a ja mam odruch wymiotny gdy do niej wchodzę.Tęsknie za ciepłym beżem, ale to dopiero za kilka lat.Moda modą ,a życie życiem.

  4. #8864

    Domyślnie

    Dlatego ja olewam modę i robię tak jak mi się podoba. To ja będę tam mieszkał a nie znajomi

  5. #8865
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał orto Zobacz post
    Wydzieliłbym kuchnie jako osobne pomiesczenie z drzwiami...
    Dlaczego?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  6. #8866

    Domyślnie

    Cytat Napisał orto Zobacz post
    Wydzieliłbym kuchnie jako osobne pomiesczenie z drzwiami...
    zgadzam sie w 100% ,kuchnia musi mieć MOŻLIWOŚĆ wydzielenia dlatego najlepiej tu sie sprawdzą szerokie drzwi podwójne chowane w ścianie. Przez 90% czasu będą otwarte a kiedy będzię sie smazyc czy tłuc garami zamknietę i swiety spokój w reszcie domu. Przerabiałam juz całkiem otwartą kuchnie , nigdy wiecej.

  7. #8867
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkot Zobacz post
    Posłuchałabym intuicji, nigdy szarej łazienki.Mam biało szarą według wszystkich modną i śliczną, a ja mam odruch wymiotny gdy do niej wchodzę.Tęsknie za ciepłym beżem, ale to dopiero za kilka lat.Moda modą ,a życie życiem.

    Teraz trendy jest "greige": połączenie szarości i beżów, kolory ziemi, ale bardzo pastelowe.

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    zgadzam sie w 100% ,kuchnia musi mieć MOŻLIWOŚĆ wydzielenia dlatego najlepiej tu sie sprawdzą szerokie drzwi podwójne chowane w ścianie. Przez 90% czasu będą otwarte a kiedy będzię sie smazyc czy tłuc garami zamknietę i swiety spokój w reszcie domu. Przerabiałam juz całkiem otwartą kuchnie , nigdy wiecej.
    Najbardziej upierdliwe są odgłosy z działającej zmywarki - przeszkadza w oglądaniu TV.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  8. #8868

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Teraz trendy jest "greige": połączenie szarości i beżów, kolory ziemi, ale bardzo pastelowe.



    Najbardziej upierdliwe są odgłosy z działającej zmywarki - przeszkadza w oglądaniu TV.
    Już nie...od jakiegoś czasu na tapecie są kolory, czym bardziej kolorowo to trendy.
    Ale modą nie warto się kierować, bo zaraz się zmienia. Natomiast nasze upodobania nie i kto mądry lub biedny to niech kieruje się swoim gustem a nie czyimś.

    Co do zmywarki to polecam Bosch silence, cichutka.

    Kuchnia zamknięta czy otwarta, to zależy od wielu czynników, m.in. czy duża przestrzeń, czy są małe dzieci, czy gospodyni lubi sprzątać.

    Moja córa kupiła mieszkanie z pięknymi 3,5m szklanymi drzwiami chowanymi w ścianie i myśli o ich usunięciu, bo ciągle jej 5 letnia córcia je otwiera i zamyka....kilkadziesiąt razy dziennie. Cały czas coś z kuchni chce. Mieszkają 2 lata i to się nie zmienia a najgorzej jest kiedy mają gości z innymi dziećmi.
    Nie jest w stanie upilnować, bo mają duże mieszkanie . Może jakby to był dom, by nie było problemu...dzieci na dwór i jest spokój.
    Więcej zamieszania robią drzwi niż jakiekolwiek odgłosy z kuchni.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  9. #8869
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Greige to było modne w 2011.
    Teraz są butelkowe zielenie, granat, złamane odcienie burgunda urozmaicone delikatnymi pastelami, jak pudrowy róż, koralowy (kolor roku 2019 Pantone).
    Instagrama i pinteresta nie oglądacie?

  10. #8870

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    zgadzam sie w 100% ,kuchnia musi mieć MOŻLIWOŚĆ wydzielenia dlatego najlepiej tu sie sprawdzą szerokie drzwi podwójne chowane w ścianie. Przez 90% czasu będą otwarte a kiedy będzię sie smazyc czy tłuc garami zamknietę i swiety spokój w reszcie domu. Przerabiałam juz całkiem otwartą kuchnie , nigdy wiecej.
    Dokladnie tak kolego, ubijanie kotletow a obok ogladanie meczu w tv... problem stary jak swiat a czlowiek nie pomysli w pore A tak powaznie to przede wszystkim zapachy przeszkadzaja bo sie mocno rozchodza

  11. #8871

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Greige to było modne w 2011.
    Teraz są butelkowe zielenie, granat, złamane odcienie burgunda urozmaicone delikatnymi pastelami, jak pudrowy róż, koralowy (kolor roku 2019 Pantone).
    Instagrama i pinteresta nie oglądacie?
    Zapomniałaś o cytrynowym żółtym
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  12. #8872
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RafiRuX

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-139
    Posty
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimoh Zobacz post
    dzięki lekturze tego wątku uniknęłam wielu błędów, więc teraz wkład ode mnie - czego nie zrobiłabym ponownie:

    - podwieszanych umywalek w łazienkach, blat ciągle zachlapany wodą
    - bidetu - nie używam
    - kupowanie stołu i krzeseł przez internet również nie było dobrym pomysłem, krzesła były zbyt wysokie i trzeba było je podcinać
    - mam łóżko szerokie na 180 cm, projektantka proponowała 200 cm i żałuję, że jej nie posłuchałam
    - a jeszcze jedno - sprzęty agd kupiłabym najprostsze jakie są dostępne na rynku, w praktyce nie korzysta się z dodatkowych bajerow
    - Nie zrobiłbym w kuchni baru, teraz nie ma miejsca na porządny stół
    - Zdecydowałbym się na mniejsze łóżko w sypialni... brakuje miejsca do pracy. Gdybym wstawił mniejsze, zmieściłoby się biurko i krzesło.

  13. #8873
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Greige to było modne w 2011.
    Teraz są butelkowe zielenie, granat, złamane odcienie burgunda urozmaicone delikatnymi pastelami, jak pudrowy róż, koralowy (kolor roku 2019 Pantone).
    Instagrama i pinteresta nie oglądacie?
    Nie. Oglądam youtube
    Właśnie widzę powrót greige jako tło do mocniejszych kolorów.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  14. #8874

    Domyślnie

    Kup flaczki te surowe jeszcze nie preparowane, wersja soft przyrządź kapuśniak. Wyjdź i wróć po kilku godzinach uruchom węch. Ta "trendy" kuchnia połączona z salonem to zakłada stołowanie za domem. Ew. uzywanie gotowych potraw czy półproduktów. Za starych czasów kuchnię wznoszono jako oddzielny budynek z dala od pałacu dworu ew. w piwnicach a najlepiej ponad pomieszczeniami pańskimi

  15. #8875

    Domyślnie

    Ale jak te kuchnie otwarte ładnie wyglądają na zdjęciach nie dziwie sie, że jest taka moda na nie.

  16. #8876

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Kup flaczki te surowe jeszcze nie preparowane, wersja soft przyrządź kapuśniak. Wyjdź i wróć po kilku godzinach uruchom węch. Ta "trendy" kuchnia połączona z salonem to zakłada stołowanie za domem. Ew. uzywanie gotowych potraw czy półproduktów. Za starych czasów kuchnię wznoszono jako oddzielny budynek z dala od pałacu dworu ew. w piwnicach a najlepiej ponad pomieszczeniami pańskimi
    Bzdury piszesz, aż mi Ciebie szkoda... O historii masz takie pojęcie jak o gotowaniu, czyli żadne.

    Możesz mieć swoje zdanie, każdy może, ale po co poruszać tematy, o których nie ma się pojęcia.

  17. #8877

    Domyślnie

    Naprawdę cały dzień ubijacie kotlety , robicie od rana do nocy codziennie bigos , smażycie cały czas ???

    Bo raczej większość po powrocie z pracy robi obiad , myje naczynia i na tym kończy się "przygoda" kuchenna ..

    Oczywiście kuchnia w salonie to pewien dyskomfort , ale też ma tą zaletę że osoba gotująca ma cały czas kontakt z innymi osobami znajdującymi się w tym pomieszczeniu i może gotować i rozmawiać (czy tez oglądać TV)

    My mieliśmy kuchnię w osobnym pomieszczeniu , obecnie mamy łączoną . W kuchnio-salono-jadalni mamy dodatkowo wyspę i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie obecnie mieć kuchni w osobnym pomieszczeniu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #8878
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.311
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak miałem wydzieloną kuchnię, to w czasie wszelkich spotkań i imprez większość ludzi tam się cisnęła. Ani to wygodne dla gości, ani dla kucharza. Zapachy i tak się rozchodziły. Jak coś na to pomaga, to dobra wentylacja i/lub okap.
    Zmywarka hałasuje jak śpię - więc to żaden argument nawet dla audiofila. Za to dla audiofila lodówka może być problemem.

  19. #8879

    Domyślnie

    Dla każdego coś innego. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Ja nie wyobrażam sobie mieć całkowicie otwartej kuchni, więc będą drzwi przesuwne. Ale to kwestia bardzo indywidualna.

  20. #8880

    Domyślnie

    Cytat Napisał lilium Zobacz post
    Dla każdego coś innego. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Ale to kwestia bardzo indywidualna.
    Dokładnie!
    Czym człowiek starszy tym bardziej docenia obecność osób bliskich obok.
    Mieszkałam w różnych opcjach; z kuchnią zamkniętą oraz otwartą i mnie zapachy nie przeszkadzają za to potrzebuję kontaktu z ludźmi a najbardziej z mężem.
    Oboje mamy swoje firmy, to czasu dla siebie mamy mało, dlatego teraz w nowym domu zaprojektowałam jego gabinet obok kuchni, bo to następny sposób by być bliżej siebie.
    Mąż jest też zadowolony

    Co do zapachów, to czy kuchnia zamknięta czy otwarta to i tak te intensywne jest czuć.
    Tak jak w restauracji.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

Strona 444 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony