dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 449 z 458
Pokaż wyniki od 8.961 do 8.980 z 9160
  1. #8961

    Domyślnie

    Ten wątek nie zawodzi
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  2. #8962

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakoś przegapiłem na tym filmiku - gdzie tu wykazują wyższość gazu nad indukcją? Czy chodzi o robienie kuchni na drewno, bo gaz i prąd są tak samo be?
    Cześć Kaizen! Gdzie jutro jesteś na Wigilii?

  3. #8963
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Cześć Kaizen! Gdzie jutro jesteś na Wigilii?
    W jadalni. Przy stole.

  4. #8964

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W jadalni. Przy stole.
    Pamiętaj, nie zapomnij, miejsce dla gościa puste pozostaw przy stole!

  5. #8965
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    Masz swoje zdanie poparte osobowością. U made my day.
    Mistrz
    Moja żona połowę czasu, który jesteśmy razem gotowała na gazie, drugą na indukcji.
    Pogorszenia, czy nawet zmiany smaku nie zauważyłem.

  6. #8966

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    …... może niektórzy z Was będą kiedyś w Azji i poczują tamte zapachy i skosztują tamtych smaków...
    Byłem, mają paskudną kuchnię. IMHO oczywiście.

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    ….Byłem również w Peru i tam sytuacja podobna. ….
    Tego nie wiem, nie byłem, nie próbowałem.

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    M... Byłem na Syberii i też podobnie to wygląda...
    Fakt, niezła kuchnia, aczkolwiek za dużo ryb jak dla mnie. Tyle, że wszystko można zrobić na indukcji.

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    ...Ja jednak mam swoje zdanie poparte osobowością i doświadczeniem...
    Ja również. Aczkolwiek całkowicie odmienne od Twojego.

    I nie wyobrażam sobie stawiać w kuchni jakiegoś taboreta z butlą tylko po to, żeby upichcić coś w woku. Jak weźmie mnie najdzie ochota na chińszczyznę to idę do knajpy.
    Ale faktycznie ostatnio widzę na FM, że jest część osób "tradycjonalistów", co to indukcję, rekuperację, podłogówkę, czy cokolwiek nowocześniejszego uważają za zło.
    Ja wole jednak korzystać z dobrodziejstw rozwoju techniki.

    Tak czy owak, Wesołych Świąt.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  7. #8967
    Banned
    ngreen

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-028
    Posty
    147

    Domyślnie

    Z pewnością zrezygnowałbym z pstrokatych kolorów na rzecz bieli. Mam tutaj na myśli malowanie ścian. Z pewnością nie żałowałbym na listwy przypodłogowe, to te tanie, plastikowe wyglądając o najmniej tandetnie. Te dwie rzeczy tak na szybko przychodzą mi do głowy.

  8. #8968

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Byłem, mają paskudną kuchnię. IMHO oczywiście.



    Tego nie wiem, nie byłem, nie próbowałem.



    Fakt, niezła kuchnia, aczkolwiek za dużo ryb jak dla mnie. Tyle, że wszystko można zrobić na indukcji.



    Ja również. Aczkolwiek całkowicie odmienne od Twojego.

    I nie wyobrażam sobie stawiać w kuchni jakiegoś taboreta z butlą tylko po to, żeby upichcić coś w woku. Jak weźmie mnie najdzie ochota na chińszczyznę to idę do knajpy.
    Ale faktycznie ostatnio widzę na FM, że jest część osób "tradycjonalistów", co to indukcję, rekuperację, podłogówkę, czy cokolwiek nowocześniejszego uważają za zło.
    Ja wole jednak korzystać z dobrodziejstw rozwoju techniki.

    Tak czy owak, Wesołych Świąt.
    Kłamczuszek....

  9. #8969
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Domyślnie

    Mój dom parterowy z poddaszem użytkowym 109m zabudowy, pow. użytkowa 150m.

    Na pewno niepotrzebny jest balkon. Nikt z domowników z niego ni korzysta a kosztował sporo i jeszcze były problemy z izolacją i płytkami. Ale duże okna na szczycie poddasza są ok. ale bez bez balkonu wystarczy tylko barierka.
    W domu najczęściej korzysta się z tarasu. Mój jest za mały ma ok 10m. Został wylany z betonu i wyłożony płytkami tarasowymi. Lepiej taras zrobić większy ok 16-20 m z kostki brukowej lub desek tarasowych.
    Płytki na tarasy, schody i balkony to nieporozumienie na 100% po kilku latach będą odpadać.

    Gdybym miał możliwość to budowałbym dom na jednym poziomie bez schodów i skosów. Ale ziemia jest droga i warunki zabudowy nie pozwalają na zbyt dużą zabudowę działki dlatego trzeba szukać kompromisu w postaci domu z poddaszem użytkowym. Ja mam na parterze garaż, kotłownię, salon, kuchnię, spiżarkę i ubikację. Brakuje mi jeszcze jednego pokoju na parterze takiego ok 16 m. Jak dzieci były małe to jak usypiały w salonie to albo trzeba było być cicho albo przenosić na górę. A jak nie mogły zasnąć to trzeba biegać na górę. Teraz gdy chodzą do szkoły to jak odrabiają lekcje w swoich pokojach to często wołają, aby przyjść im coś pomóc, wiec odrabiają najczęściej lekcje w salonie.

    Po kilku latach musiałem dobudować drugi garaż i wiatę, bo nie było miejsca na sprzęt drewno i drugi samochód. Lepiej byłoby wybudować mniejszy dom 90m zabudowy ale zaplanować żeby do domu można było dobudować 60 m garażu z pom. gospodarczym na opał i sprzęty w tańszej technologii. Tak żeby dom i garaże stanowiły jedna bryłę najlepiej w kształcie litery L. Wówczas ma się podwórko które jest osłonięte z 2 stron od wiatru i sąsiadów.

    Ja obawiałem się dużych przeszkleń w domu. Jeżeli okna są od południa i zachodu to idealnie. Rozjaśniają pomieszania a słońce mocno nagrzewa szczególnie w zimie i wczesna jesienią i wiosną. Ale latem trzeba pomyśleć o ich zacienieniu. Ja po kilku latach założyłem żaluzje zewnętrzne i to był dobry pomysł. Jedynie od północy i wschodu duże przeszklenia się nie sprawdzają. Na odwrót z oknami dachowymi. Jeżeli trzeba je zakładać to raczej od północnej strony, bo latem na południu za mocno nagrzewają pomieszczenia. Lepiej na poddaszu założyć duże okna 220 x 160 niż okno okno dachowe.

    Dobrym pomysłem było zrobienie suszarni. Jeszcze lepszym byłoby powiększenie jej o kilka metrów, aby dało się wstawić na stałe deskę do prasowania.
    Podobnie garderoba przy sypialni była dobrym pomysłem. Drugą garderobę zrobiłbym dla dzieci.

  10. #8970
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    I nie wyobrażam sobie stawiać w kuchni jakiegoś taboreta z butlą tylko po to, żeby upichcić coś w woku. Jak weźmie mnie najdzie ochota na chińszczyznę to idę do knajpy.
    Płyta elektryczna/indukcja wygrywa ergonomią. A jak wok to ja wolę żywy ogień - ognicho na ogródku.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  11. #8971
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Do jednego woka na ruski rok można nawet palnik turystyczny sobie kupić.

  12. #8972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    Lepiej byłoby wybudować mniejszy dom 90m zabudowy ale zaplanować żeby do domu można było dobudować 60 m garażu z pom. gospodarczym na opał i sprzęty w tańszej technologii.

    A nie lepiej dom, w którym nie potrzeba opału?

  13. #8973
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Tomasz Mi

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Kaszuby
    Posty
    182

    Smile

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A nie lepiej dom, w którym nie potrzeba opału?
    No, co Ty, życie bez hobby nie ma sensu . Palenie w piecu to ostatnia czynność, do której kobiecie potrzebny jest mężczyzna. Kiedy muszę wyjechać służbowo od mojej żony słyszę tylko, a kto mi rozpali w piecu?

    Gdyby był gaz to rozwiązanie byłoby proste. U mnie 15 lat temu nie było gazu, dziś nie ma ale za 15 lat ma być. Inne alternatywy to jednak wymagają większych nakładów niż kilka metrów na opał.

    Ale, gdy pisałem o dodatkowych 60 m w tańszej technologii, to myślałem głownie o garażach połączonych bezpośrednio z domem bez wychodzenia za zewnątrz, i jakimś pomieszczeniu gospodarczym, które gdy ma się działkę jest bardzo potrzebne. A czy ktoś będzie tam trzymał opał, czy króliki, czy też beczkę z winem to jego prywatna sprawa.

  14. #8974

    Domyślnie

    Bezobsługowe grzanie domu nie kończy się na gazie - są jeszcze pompy ciepła (gruntowe, powietrzne) i prąd. I pewnie jeszcze kilka innych.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  15. #8975
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Bezobsługowe grzanie domu nie kończy się na gazie - są jeszcze pompy ciepła (gruntowe, powietrzne) i prąd. I pewnie jeszcze kilka innych.
    Dokładnie tak.
    1. - pompa ciepła (w zakupie z montażem powietrzna od kilkunastu tys. zł ) potrzebuje jeszcze odpowiedniego odbiornika ciepła np. podłogówka (60-80zł za m2 powierzchni)
    2. - kable grzejne (z własną robocizną to koszt kilka tys. zł)
    3. - klimatyzatory z funkcją grzania (pojedynczo lub kanałówka)
    4. - zwykłe grzejniki elektryczne
    5. - wodna podłogówka + grzałka
    6. - elektryczne grzejniki akumulacyjne
    Zaletą ogrzewania prądem, poza bezobsługowością, jest też możliwość zasilania "własną energią" np. z zainstalowanych PV-ek (obecna oferta w BB to 27 tys. za 5kW i zwrot od miasta 5 tys. zł, czyli 5 kW za 22 tys. zł)

    Cytat Napisał Tomasz Mi Zobacz post
    No, co Ty, życie bez hobby nie ma sensu . Palenie w piecu to ostatnia czynność, do której kobiecie potrzebny jest mężczyzna. Kiedy muszę wyjechać służbowo od mojej żony słyszę tylko, a kto mi rozpali w piecu?

    Gdyby był gaz to rozwiązanie byłoby proste. U mnie 15 lat temu nie było gazu, dziś nie ma ale za 15 lat ma być. Inne alternatywy to jednak wymagają większych nakładów niż kilka metrów na opał.
    Tomku, nie zapominaj, że poza dodatkową powierzchnią domu, trzeba jeszcze kupić kociołek za ok. 12 tys. i postawić komin do onego. No i jeszcze kupić opał (800 -1000 zł za tonę) + praca własna.

    A czy hobby kominkowe by Tobie odpowiadało? Przepalić od czasu do czasu w kominku w salonie + nastrojowa muzyka + wino. Wszystko po to aby dodatkowo zapunktować u żony
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #8976

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post

    A czy hobby kominkowe by Tobie odpowiadało? Przepalić od czasu do czasu w kominku w salonie + nastrojowa muzyka + wino. Wszystko po to aby dodatkowo zapunktować u żony
    No co ty! Przecież napisał że rozpalanie w piecu to OSTATNIA czynnośc do której potrzebny jest żonie. Do takich rzeczy pewnie też już ma zastępstwo

  17. #8977
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie


    Jak widać, trzeba bardzo uważać co się wypisuje na forum
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 02-01-2020 o 23:57
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  18. #8978

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzie Zobacz post
    Ciekawa jestem czy z perspektywy czasu nie uwazacie, ze pewnych rozwiazan przy urzadzaniu wnetrz, gdybyscie urzadzali jeszcze raz, nie zrobilibyscie. Napisze prosze jakie bledy popelniliscie, na czym warto bylo oszczedzic, albo tego nie robic, a gdzie oszczednosc okazala sie bez sensu. pzdr.
    jeżeli chodzi o nasze pupile to mamy dwa koty i gdzie miejsce na kuwetę ? jesteśmy na etapie hydrauliki

  19. #8979

    Domyślnie

    Czy chodzi o to, że chcecie podpiąć kuwetę do hydrauliki?
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  20. #8980

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Czy chodzi o to, że chcecie podpiąć kuwetę do hydrauliki?

    Splułam ekran.
    Pozdrawiam
    Katka

Strona 449 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony