dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robmaz

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    1

    Domyślnie Architekt Michał Trejderowskiego czy wykonywał dla Państwa jakieś projekty !!!!!!

    Witam jestem nowy na tym Forum i chciałbym zapytać Państwa o Architekta Pana Michała Trejderowskiego INWEST BUILDING STUDIO
    ul. Reja 3/2 86-300 Grudziądz . Czy wykonywał dla Państwa jakieś projekty i jaka była współpraca , terminowość, solidność , za wszelkie odpowiedzi serdecznie dziękuje

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar azakrzew
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Odradzam współpracę z Panem Andrzejem Łukasikiem występującym na forum jako Ghost 34. Firma miała niegdyś świetną renomę jednak ich „wyczyny” w moim domu jej zdecydowanie przeczą.

    Zamówiłem deski dębowe olejowane fazowane z 2 stron. Pan Andrzej zapomniał o tym szczególe i jego ekipa (sam już nie układa) bardzo szybko ułożyła mi prawie całe piętro w desce fazowanej z 4 stron. Jakość wykonania od początku pozostawiała wiele do życzenia. Kilkanaście desek kazałem od razu wymienić. Czasem kładli nawet deski uszkodzone. Niestety to również świadczy o źródle i klasie materiału. Zapewne jest bardzo tani. Sam Pan Andrzej w mojej obecności kazał kierowcy, który dowiózł deski wręczyć kilka sztuk desek fatalnej jakości producentowi. To podobno firma, w której Ghost zaopatruje się od lat. Po roku od położenia wypadło już kilka sęków, a z jednej deski zaczęły się obrywać drzazgi.

    Po konsternacji dotycżacdej 4 faz zamiast 2, zgodziłem się aby na piętrze deski z 4 stronną fazą zostały na podłodze, ale na parterze miały być już z fazą 2-stornną i ułożone idealnie. Pan Andrzej zgodził się i napomknął tylko, że będzie musiał w takim razie ściągnąć cykliniarkę. Niestety żadnej cykliniarki nie było. Panowie szlifowali łączenia desek małymi ręcznymi szlifierkami. Jak się potem okazało niezbyt dokładnie. Są istotne różnice między poziomem sąsiadujących desek. Ponadto, między wieloma deskami mam dziury szerokości do 2 mm! Recepta Pana Andrzeja na takie „drobiazgi” to kit do parkietu.

    Wykończenie wokół grzejnika podłogowego zostało zrobione tak, że koryto został ściśnięte i nie mieściła się kratka. Panowie niby poprawili obróbkę, ale w końcu sam musiałem doszlifować kratkę.

    W ramach zakresu prac było też klejenie listew przypodłogowych z mdf i tu pokazali już mistrzostwo w niechlujstwie. 70% listew musiałem wymienić, a i to nie dało rezultatu bo okazało się, że miejscami deski nie dochodzą do ścian i gdy przykleić listwę przy ścianie to powstaje szpara, więc listwa powinna odstawać o prawie 1 cm od ściany! Pan Andrzej zwrócił mi co prawda za nowe listwy, ale robociznę płaciłem sam 2 raz. Ponieważ deski nie są w jednej płaszczyźnie między nimi a listą są przerwy różnej szerokości. Efekt raczej żałosny.

    Z uwagi na bardzo napięty harmonogram tej wybitnej ekipy zostałem poproszony o odbiór podłogi bez możliwości wejścia na nią, bo była świeżo olejowana. Pan Andrzej ręczył, że wszystko jest ok., a w razie potrzeby wróci i poprawi najdrobniejszy szczegół. Głupi zgodziłem się. Poza tragicznym stanem listew, szparami, niedoszlifowanymi łączeniami desek, różnicy w poziomach między deskami dochodzącej do 1,5 mm (!), również olej jest miejscami źle położony – są np. zaschnięte krople między deskami albo nie wtarte plamy. Deski były kładzione bez przebierania więc np. na środku pokoju dziennego mam deski z wielkimi sękami i bielą, a pod kanapami (mówiłem gdzie będą) ładne deski.

    Panowie nie byli też przygotowani (mimo umowy) na wykonanie łączenia schodów z deskami i musiałem kilka miesięcy czekać na dołożenie tam kątownika z desek. Przy okazji brudasy o mało nie zniszczyły mi kamiennego podestu przed domem – wmietli pył drzewny w szpary miedzy płytami kamienia co po deszczu przebarwiło płyty. Na chemię do wywabienia plan wydałem kilkaset złotych.

    Co do kątownika, to partacze wykonali go tak, że miał rysy od szlifowania i faktura wyraźnie różnił się od desek. Reklamowałem go podobnie jak deskę, z której wychodziły drzazgi. Pan Duch sam wyznaczył termin naprawy, po czym nigdy się nie pojawił. Gdy dodzwoniłem się oświadczył, że miał zepsuty samochód (choć podobno przebywał w Warszawie i mogłem go nawet sam podwieźć, gdyby tylko zadzwonił i wyraził gotowość do naprawy) a obecnie przebywa na urlopie.

    Zdecydowanie odradzam! Ghost, Duch, Andrzej Łukasik to nie jest firma godna plecenia.

  3. #43

    Domyślnie Co tak mało wpisów?

    Zastanawia mnie tak mała liczba wpisów. Podczas budowy swojego domu natrafiłem już na kilka firm kwalifikujących się do tego wątku. Z racji tego, ze prace jeszcze trwają na razie cierpliwie poczekam. Choć ta cierpliwość przez czas budowy została poważnie wystawiona na próbę.

    Branża budowlana i samochodowa to niestety siedlisko oszustów i głupków.Są w nich ludzie mądrzy i uczciwi, ale stanowią mniejszość. I jeszcze w budowlance dochodzi złodziejstwo ehh. Wojna trwa

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Ja dopiero bede zaczynal - kazdy wpis jest na wage...moze nie złota ale złotówek.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolek75 Zobacz post
    Ja dopiero bede zaczynal - kazdy wpis jest na wage...moze nie złota ale złotówek.
    Jakbyś miał jakieś pytania dotyczące budowy w Inie lub okolicach to wal jak w dym do moich komentarzy. Temat budowy i zakupów już trochę przerobiony, obyło się nawet bez większych problemów, także jakby coś to odpowiem na wszelkie pytania.
    ps. Sorki za
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    THX. Pewnie skorzystam, chociaz bede sie budowal kolo Bydg.

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Zgłoś wyłudzenie.
    Fokus 2

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Pawlo111
    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Obrowo/Toruń
    Posty
    637

    Domyślnie

    Witam.
    Ostrzegam wszystkich przed nieuczciwą firmą KUSBUD z Torunia właścicielka założycielka grupy budującej "Toruń i okolice" "agnieszkakusi" firma zajmuje się stolarką okienną i drzwiową oraz bramami i roletami.
    Początek tradycyjnie poszukiwania okien z roletami wybraliśmy trzyszybowe na profilu veka - część z roletami i napędami.
    Umowa, zaliczka [nierozsądnie daliśmy się namówić na zapłacenie całości]
    Po trzech tygodniach a w umowie max 1 miesiąc miały być okna z roletami na budowie.
    Po wielu prośbach i groźbach i około 4 miesiącach walki udało się wycisnąć od firmy okna innego producenta niż zamawiane.
    Miały być firmy Petecki z Łodzi [kontaktowałem się z Peteckim - informacja nie współpracuje już z Kusbud] są innej firmy z Bydgoszczy.
    Brakowało rolet i okna trójkątnego lukarny.
    Po kolejnych 3 miesiącach dostarczono i zamontowano okno lukarny na zupełnie innym profilu, innej firmy, z pakietem dwu a nie trzyszybowym.
    Do dziś nie doczekaliśmy się zamówionych i zapłaconych rolet przez co okna parteru leżą na budowie i wstrzymują nam dalszą pracę [tynki, posadzki itd...]
    Właścicielka p.Agnieszka nie odbiera telefonu, nie odpowiada na maile...
    Wcześniej obiecywała że zrealizuje zamówienie za tydzień, dwa itd... prosiła o czekanie z względu na problemy finansowe firmy.
    Ale chętnie inkasowała kolejne zaliczki od kolejnych "ofiar"
    Nawet padły propozycję zapłacenia po raz drugi za te same rolety w formie pożyczki.

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jarszcz
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Cz-wa
    Posty
    277

    Domyślnie

    Nie polecam firmy RR-technika z Bydgoszczy.
    p. Robert
    NIP: 559 183 49 39
    REGON: 341425050
    Nierzetelny i niesłowny.
    Wziął zaliczkę, zwlekał z montażem instalacji i zapłatą za komponenty. Uszkodził sterownik i nie zgłosił go na reklamacje, mimo obietnic składanych inwestorom nie dokończył swojej roboty.

  10. #50

    Domyślnie

    FIRMA SIKOREK 607 898 573
    Damian Sikorski 87- 330 Jabłonowo Pomorskie Nowa Wieś 41 A
    NIP 874 164 25 46
    Przestrzegam, przed korzystaniem z usług tej firmy. Firma wybitna, wszechstronna od solarów poprzez szamba, hydraulikę, elektrykę, ogrodzenia, fundamenty i co tylko nam się wymarzy. W rzeczywistości wylanie trzech ław fundamentowych pod domek letniskowy przerosło firmę, trwało ponad miesiąc, na koniec okazało się, że ławy które w projekcie mają szerokość 3, 90 m u nas mają 2,90 m, a domek był już spakowany gotowy do montażu. Jeździliśmy do niego bo byliśmy niezbędni co najmniej 5 razy po 300 km w jedną stronę. Pan raz odbierał telefon 10 razy nie, raz go zalało, później był tydzień w delegacji, chyba w puszczy jakiejś. Problemów z kontaktem nie było tylko kiedy potrzebny był przelew. Stracone pieniądze, nerwy i czas. Zdecydowanie NIE POLECAM!!!

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Nie polecam firmy ProfiBud w zakresie tynkow gipsowych.

  12. #52

    Domyślnie

    Straszny partacz ogrodzenia Szczepański Wybcz. Montuje juz ogrodzenie 3 lata, źle umocowuje silnik, pali czujki przy montażu i zostawia nikomu nic nie mówiąc, ogrodzenie juz po 2 latach nadaje sie do powtornego malowania. Telefon to tylko rozmowa to co obiecuje nie zostaje wykonane. Miesza swojego Ojca w poprawianie przez siebie zrobionych przy montażu błędów. Ojciec z Grzywny tez nie dotrzymuje słowa. Pisze oświadczenia ale i tak terminy na nich nie są dotrzymane. Towar kupuje w firmie Darro w Toruniu ktora jest przedstawicielem NICE a sam nie jeest żadnym przedstawicielem. Gdyby ktos chciał zdjęcia montażu na maila [email protected] (przepalone czujki zwarcie zacisów photo aby tylko silnik dzialał, film chwijącego sie silnika zamontowanego tylko na 2 śruby ale do niczego pod spodem) zenada i amatorka oraz beszczelnosc i oszukiwanie klienta obiecankami tylko z tym kojarzy mi sie ta firma.
    Ostatnio edytowane przez VITO1973 ; 15-01-2016 o 10:26 Powód: dopisanie reszty zdania

  13. #53

    Domyślnie Hydraulik Azetech Łukasz Bultrowicz

    Łukasz Bultrowicz firma Azetech ul. Szubińska 35 Zalesie (Kcynia) tel. 697 937 706 instalacje hydrauliczne, CO i kotłownie
    Chciałbym wszystkich przestrzec przed tym wykonawcą. Jest to to firma która mimo wysokiej ceny wykonuje swoją pracę nierzetelnie, niedokładnie i mało fachowo. Do tego właściciel Pan Łukasz uważa się za najlepszego instalatora na świecie tylko ma problem z przyznaniem się do swoich błędów. Jakoś wykonywanych prac pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie odradzam współpracę z tym Panem bo szkoda pieniędzy, czasu i straconych nerwów.
    Dla zainteresowanych chętnie podeślę zdjęcia jego pracy - partactwa (kontakt na priv).
    Generalnie przy ofercie wszystko pięknie miło i ogólnie och ach wszystko super pięknie będzie zrobione do tego gratis to + tamto. W realizacji nie jest już tak różowo - praca robiona z doskoku na odwal i byle jak byle szybko zrobić i wziąć pieniądze. Do tego kręcenie na materiałach - kotłownia uruchomiona we wrześniu, wz-tki za materiał z listopada !! pewnie od znajomego z hurtowni bo oczywiście klient wglądu w faktury nie ma. Wykonawca liczy sobie pieniądze nawet za naprawianie własnych błędów bo przecież jego zdaniem było dobrze. Ogólnie odradzam.
    Reasumując wykonawca ten jest dobry ale tylko w gadce i w wystawianiu faktur.

  14. #54

    Domyślnie

    Ostrzegam przed pseudofachowcem Karolem Wędkowskim z Bydgoszczy. Osoba ta dodaje ogłoszenia dotyczące remontów na OLX pod nazwą PARTNERBUD.Wyłudził ode mnie zaliczkę w wysokości 500zł rzekomo na poczet materiałów, po czym kontakt się z nim urwał. Nie odpowiada na sms, nie odbiera telefonów, nie reaguje nawet na list będący ostateczną formą rozwiązania sprawy zanim trafi do sądu. Podpisał oświadczenie, że się rozliczy i pojawi z marteriałami, to miało być dla nas gwarancją, że jest rzetelny, jak widać była to forma perfidnego oszustwa żeby zamydlić klientowi oczy. Po jego zachowaniu widać, że nie jednego oszukał i okradł.

  15. #55

    Domyślnie

    Czy znacie firmę Energia Taniej z Grudziądza? Zajmują się m.in. fotowoltaiką. Czy polecacie tę firmę?

  16. #56

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Rozważam wykonanie usługi modernizacji centralnego ogrzewania przez Pana Bultrowicza, ale natknąłem się na Pana opinię. Czy mogę prosić o szczegóły sprawy i zdjęcia na maila?

    [email protected]

    Z góry dziękuję

    Michał Maciejewski

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony