dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bartosz_f

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Izolacja ciepla ogrodu zimowego , potencjalny problem z wilgocią

    Witam wszystkich

    Jestem w trakcie budowy ogrodu zimowego w związku z tym mam parę pytań

    Chodzi mi przede wszystkim o izolację cieplną i przeciwwilgociową, ze względu na to że w ogrodzie będzie PODWYŻSZONA WILGOTNOŚĆ a chciałbym uniknąć grzybów na ścianach w przyszłości.

    Opis:
    Tak jak na zdjęciu widać ogród ma kształt prostokąta o wymiarach mniej wiece 4 m x 9m . Konstrukcja jest oparta na słupach drewnianych 16cm x 16cm. Na słupy oraz na fasadę nakręcone są deski o gr. 4cm tak aby ogród stanowił spójną całość z resztą domu.
    Od północy jest niska ścianka zaznaczona niebieskim kolorem zbudowana z bali o przekroju 16cm z nabitymi deskami 4 cm.
    Nad oknami od wsch i zach jest konstrukcja ( czerwony trójkąt na zdj) na którą nakręcona jest płyta OSB 22mm a na nią deski.
    Pod blacho-dachówką jest membrana dachowa. Docelowo środek pomieszczenia byłby wykończony podbitką.

    Pytania:
    1.Czy w ogóle jest konieczne ocieplanie słupów i ścianki (niebieskie zaznaczenie) jeżeli sum ścianki będą miały 22cm ( bal 16cm + deska 4cm +podbitka niecałe 2cm) ?. Czy pod podbitkę w takim przypadku położyć jakąś folię paroizolacyjną ?

    2. Jakie warstw zastosować w przypadku trójkątów ponad oknami (czerwone zazn.) ?
    Teraz jest od zewn. deska 4cm , OSB 22mm, wełna ile cm ?, folia jaka ? i na to podbitka

    3. Ocieplenie dachu planuje zrobić z wełny mineralnej w sumie 30cm, na to folia paroizolacyjna i podbitka.
    Czy nie będę miał problemów z zawilgoceniem ?

    Chciałbym dodać że po budowie zostało mi jeszcze sporo wełny i wolałbym ją użyć do ocieplenia.

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszystkie porady i sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogrod_zimowy.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	78939  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony