dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    No to ja jestem juz za pierwsza nagroda!

    Nic dodac nic ujac a do tego zartobliwie...

    Andrzej Wilhelmi masz niewatpliwy talent
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  2. #22

    Domyślnie

    Pelet jest wytwarzany ze słomy, jest to jedno z najbardziej ekologicznych zródeł energii. pozdrawiam

  3. #23

    Domyślnie

    my tez tym palimy, tylko, ze myslalam, ze to ma drewna troche...
    jak to dobrze, ze jest forum czlowieka z takiej niewiedzy wyprowadza... pozdrawiam
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    My kupujemy pelety opałowe jako żwirek dla kotów (wychodzi znaaacznie taniej niż takie same pelety nazwane kocim żwirkiem i popakowane w małe torebki) i te akurat są z drewna. Barlinek się pod nimi podpisuje - pewnie odpady po produkcji desek barlineckich. W sumie też ekologiczne, skoro to odpad. A mąż koleżanki próbował rozprowadzać takie wielkie brykiety ze słomy.
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atsyrut
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Sochaczew
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    1.462
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Węglem palę w nowym domu
    Nie podoba się to komu?
    Gazem grzać się także można
    Tylko nie chcę w domu rożna
    Olej także jest chwalony
    Ale śmierdzi przepalony
    Prądem, prądem mówią wszyscy
    I bankructwa są już bliscy
    Nie pal w piecu różnych śmieci
    Po co truć swe własne dzieci?
    Węgiel nasz wystarczy przecież
    Żeby wodę ogrzać w lecie
    Polski górnik uśmiechnięty będzie
    Jeśli w piecach naszych węgiel wszędzie
    Każdy zawsze węglem palił
    choć na dworze śnieg już walił
    Węgiel trzaska naszych piecach
    W domku ciepło – ale heca
    Ekolodzy mocno protestują
    A samochodami środowisko trują
    Z dziada pradziada każdy tak grzał
    I ja także piec węglowy będę miał
    Nie jakiś zwykły kopciuch stary
    Ale nowoczesny piec doskonały
    Na rynku mnóstwo jest producentów
    mają technologię z różnych względów
    Węgiel wcale nie oznacza poprzedniej epoki
    W której Eskimosi ganiali morsy i foki
    Także sami widzicie że Polski węgiel nasz
    Tradycje z nowoczesnością w jednym masz
    Zatem niech każdy sobie zapamięta
    Palmy węglem na co dzień i od Święta

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie

    Kilka/kilanaście lat temu murator reklamował olej opałowy ...boli tych co sie dali nabrać.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    a sąsiad któryś ostatnio butelkami palił chyba jakimiś ... recykling pełną gębą chyba lepszy węgiel niż to pozatym najwyżej dokupimu limit emisji CO2 i luzik
    el-tom.business.site

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Skoro luzik to napiszę tak: ja stanowczo nie palę .................................................. .................................................. .............................. ............................się do pracy! Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #29

    Domyślnie

    To wszystko zalezy od wyboru pieca, dostepnosci paliwa do tego pieca a przedewszystkim od samego inwestora. Ja mam dylemat wlasnie czy piec uniwersalny i palic w nim weglem czy moze tez na ekogroszek a moze jedno i drugie razem mam jeszcze troszke czasu do wybrania jednej z opcji ale ja osobiscie lubie pojsc i zajżec jak to sie w moim piecyku pali wiec czemu nie jasne ze mozna palic weglem

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Nie mieliśmy alternatywy ogrzewania gazem ziemnym czy węglem... Gazu ziemnego nie mamy a gazowni nie opłaca się ciągnąc kilkaset metrów do jednego domu... Gaz z butli jest dość drogi...
    Pozostało nam palić węglem... Trzeba było zastanowić się nad sposobem rozwiązania ogrzewania, wybrania kotła, oraz wyboru czy węgiel groszek, kęsy czy miał... Kominek z płaszczem wodnym odpadał, gdyż nie chciałam mieć kotłowni w domu.
    Wybraliśmy kęsy... Groszek wychodzi drogo i nigdy nie wiemy co dostaniemy, jakiej jakości....Nigdy nie palimy śmieci.... A węgiel, choć sporo z tym zachodu wychodzi najtaniej.
    W naszym przypadku dom ~ 200m2 powierzchni użytkowej oraz 50m2 garażu ( również ogrzewany zimą) ogrzaliśmy w pierwszym sezonie 5 tonami węgla. Mało jak na tak spory dom.
    Z wszelkich wyliczeń wychodziło najtaniej.... Nie ukrywam, że tak niskie zużycie węgla zawdzięczamy dobrej izolacji, dobremu ociepleniu i dobrym oknom. Wybór takich rozwiązań był głęboko przemyślany i zastosowany, tak aby nas nie rujnowało ogrzewanie po kieszeni... aby w domu było 23-24*C
    Dziś jestem zadowolona tym rozwiązaniem, choć myślimy założyć wiosną solary do ogrzewania CWU, po to aby nie palić latem aby mieć ciepła wodę.

  11. #31

    Domyślnie

    Wszystko było by OK, gdyby murator jako nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca przekazał.........1T WĘGLA

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Brunatnego a za drugie miejsce 0,5 tony torfu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kyzik

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zdecydowane nie dla palenia węglem w nowym domu!! w starym też nie!! cała chałupa byłayb okopcona sufity brudne a jak po panelach dalej by poszło i chałupa się zajeła?? Nie nie nie i jeszcze raz nie dla palenia węglem w domu!! Zdecydowanie bardziej polecam palenie węglem w piecu

  14. #34
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    EEe tam tona to troche mało niech się szarpną na 5 przynajmniej
    el-tom.business.site

  15. #35
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Wyniki konkursu:

    Dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody otrzymują:

    Arnika

    atsyrut

    Robert999

    tosia125


    Gratulujemy. Czekamy na adres jako prywatną wiadomość do Redakcja.

    Pozdrawiamy


  16. #36

    Domyślnie

    o miłe to... dziękuję

    chociaż.. ja to bym chciała w nagrodę naprawdę, żeby Murator jakąś kampanię medialną zrobił, żeby już nikt nie palił czym popadnie i co się nawinie...
    "Dom to tam, gdzie choćby pod gołym niebem ludzie są razem." Wiktor Woroszylski

  17. #37
    Banned
    Arius Adolf Nowak

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-143
    Dzielnica
    Grunewald
    Posty
    29

    Domyślnie

    Palenie czymkolwiek w XXI wieku, zwłaszcza węglem, który jest w dodatku chorobotwórczy, świadczy wyraźnie o niedostosowaniu do norm społecznych.
    http://m.youtube.com/index?desktop_u...?v=cPTI7o5x8AY

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Oooo dzięki Redakcjo

    Cytat Napisał Arius Adolf Nowak Zobacz post
    Palenie czymkolwiek w XXI wieku, zwłaszcza węglem, który jest w dodatku chorobotwórczy, świadczy wyraźnie o niedostosowaniu do norm społecznych.
    http://m.youtube.com/index?desktop_u...?v=cPTI7o5x8AY
    Arius Adolf Nowak... masz racje... niedostosowani społecznie...... Tylko tyle, że gazowni nie opłaci się do jednego domu ciągnąć gazu przez kilkaset metrów.... A mnie znów nie stać na gaz ziemny i być uwiązana z jednym dostawcą....
    Gdzie jak obliczaliśmy na wszelkie sposoby to ten gaz z butli wychodził po prądzie najdrożej...
    O stokroć wolałabym mieć gaz ziemny i odkręcić zaworek w kondensacie, i mieć i czysto i bezobsługową kotłownię, ale.... No właśnie za wiele tych ale złożyło się na to , że mamy węgiel.
    Natomiast nigdy nie włożyłam i nie włożę nic innego do kotła oprócz węgla i drewna na podpałkę.... I węgiel kupujemy zawsze dobrego gatunku, a nie hasie....

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał kyzik Zobacz post
    Zdecydowane nie dla palenia węglem w nowym domu!! w starym też nie!! cała chałupa byłayb okopcona sufity brudne a jak po panelach dalej by poszło i chałupa się zajeła?? Nie nie nie i jeszcze raz nie dla palenia węglem w domu!! Zdecydowanie bardziej polecam palenie węglem w piecu :)

    W piecu czyli w piecu kaflowym??? To dopiero by w każdym pomieszczeniu było okopcone.....

    Ja kotłownie mam oddzieloną garażem.. Tzn wejście z domu do kotłowni przez garaż... z kotłowni też jest wyjście na zewnątrz budynku. Jest to super rozwiązanie, choćby po to aby przewietrzyć, wynieść popiół , przynieść węgiel itd....
    O ile strop w domu mam drewniany, o tyle ze względów bezpieczeństwa strop w kotłowni jest żelbetonowy. Drzwi stalowe...
    Tą zmianę w projekcie drewnianego stropu w kotłowni na żelbet wprowadziłam jak paliła mi się kuchnia w blokach....
    W razie jak kopci się w kotłowni to dym do domu nie dociera.....
    Przewidziana jest też instalacja alarmująca na tlenek węgla.... A piec u mnie oznacza kocioł węglowy w kotłowni a nie w salonie....
    W salonie may kominek... tak do dogrzania w czasie kiedy już chłodno, ale jeszcze nie jest zimno, albo dla klimatu... ale nie jako kocioł do grzania całego domu, gdzie po sezonie ściany i sufity salonu i kilku innych pomieszczeń wyglądają masakrycznie.....

  20. #40
    Banned
    Arius Adolf Nowak

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-143
    Dzielnica
    Grunewald
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dla większości grzejących gazem http://stooq.pl/n/?f=531552&c=0&p=a, to już ostatni sezon.
    Nawet Prezes jest przerażony!

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony