dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 133 z 133
Pokaż wyniki od 2.641 do 2.652 z 2652
  1. #2641

    Domyślnie

    Obiło mi się o uszy, że jest jakaś norma zawartości srebra w kanałach i Ventiflex podobno trzyma się górnej granicy, gdy np Pe-flex pod tym względem ma dość odchudzone - ile w tym jest prawdy? Generalnie, że Ventiflex będzie miał lepsze właściwości antybakteryjne, grzybobójcze?

  2. #2642

    Domyślnie

    A uszy Ci nie spuchly po tym obiciu?

  3. #2643

    Domyślnie

    I ponad 3 tys. postów się takim sposobem nabiło?

  4. #2644
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dimat

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    7

    Domyślnie

    Czy są jakieś przeciwwskazania gdy dochodzi do krzyżowania się tras kanałów elastycznych (np. peflex 75), i układamy jedne ma drugich bez zastosowania specjalnych przejściowek? Załóżmy że na stropie przewidziano 30cm warstwy ocieplenia.

  5. #2645
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Poza tym, że zostanie mało izolacji (chyba, że to wełna z rolki i nie przeszkadza Ci górka) od świata zewnętrznego to nie ma przeciwwskazań.

  6. #2646

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Zastanawiam się, gdzie lepiej umieścić przewody w domu z poddaszem użytkowych: w podwieszanym suficie parteru czy na stropie, pod posadzką poddasza. Martwię się trochę, że po powiedzmy 20latach rozwinie się tam jakieś życie biologicznie, zacznie śmierdzieć i trzeba będzie kanały wymienić. Wiem, że są one wyłożone jonami srebra i jest możliwość czyszczenia, ale gdzieś z tył głowy rozważam możliwość wymiany. Jeśli kanały zaleje posadzką, to już tam zostaną pewnie do wyburzenia budynku. W suficie podwieszanym ewentualna wymiana byłaby łatwiejsza. Teoretycznie kanały można by umieścić na stropie w "tunelu" ze styropianu, bez zakotwienia do stropu i wyciągnąć je, zaciągając jednocześnie nowy kanał; przy czym trzeba by mieć dostęp do anemostatów. Architekt właśnie robi mi koncepcję i muszę się zdecydować na lokalizację. Co myślicie w tym temacie? Warto myśleć o ewentualnej wymianie, czy to jest zupełnie niedorzeczne?

  7. #2647
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz_w Zobacz post
    Martwię się trochę, że po powiedzmy 20latach rozwinie się tam jakieś życie biologicznie, zacznie śmierdzieć i trzeba będzie kanały wymienić.
    Czyszczenia czy dezynfekcji w tak ekstremalnej sytuacji nie bierzesz pod uwagę?
    To zostaje zaślepienie - łatwiej będzie zapomnieć o kanałach w stropie i położyć nowe w suficie podwieszanym, niż demolować zabudowę i wymieniać.

  8. #2648

    Domyślnie

    Wielkie dzięki! Dobry pomysł z tym zaślepieniem i nowym kanałem. W sumie myślałem tylko o przewodach nawiewnych, bo o wywiewne się nie martwię. Czyli przewody do salonu i jednego pokoju na parterze.
    Jeśli chodzi o czyszczenie, to nie wchodziłbym w ten temat bez takiej możliwości. Widziałem na necie, że można odkurzaczem zaciągać piłeczki z gąbki nasączone w alkoholu. Zakładam również, że można taką piłkę zamocować na lince i przeciągać tam i z powrotem. Niektórzy twierdzą, że wystarczy przedmuchanie centralką.
    Jeśli chodzi o dezynfekcję, to zakładam, że najpierw należałoby przeczyścić przewody.
    Na przewody Ventiflex jest 30lat gwarancji na powłokę antybakteryjną. Brzmi dobrze. Nie sprawdzałem jeszcze innych producentów. Większość ludzi na forum twierdzi, że jeśli instalacja pracuje non-stop, a filtry są wymieniane regularnie, to problemu zanieczyszczeń nie będzie.
    Czyli kładziemy przewody pod wylewką, a plan B dla następnego pokolenia jakiś jest.

  9. #2649

    Domyślnie

    który wybrałeś i jak się sprawdza?
    Tu była reklama....

  10. #2650
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilFar Zobacz post
    który wybrałeś i jak się sprawdza?
    Bawisz się w nabijanie postów? Wiedz, że jesteś pod obserwacją moderacji i jak spróbujesz spamować zostaniesz zbanowany.

  11. #2651

    Domyślnie

    czy mogę poprowadzić kanały nawiewne i wywiewne fi 75 między warstwami ocieplenia poddasza, pierwsza warstwa wełny 15cm międzykrokwiowo.Czy też ewentualnie w drugiej warstwie ( też 15cm )wycinając rowki

  12. #2652
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matyspio

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Iława
    Kod pocztowy
    14-200
    Posty
    73

    Domyślnie

    Ja mam w pierwszej warstwie ocieplenia, styro 15 cm...

Strona 133 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony