dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 133
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2652
  1. #21

    Domyślnie

    1.wynalazki biorą się z ciecia kosztów, skoro nikt nie podważa stosowania kanałów spiro to i blaszane skrzynki ocynk złe nie będą
    2.rozszerzalność cieplna na tak małych powierzchniach nie robi wrogo bo jest uszczelka na dokładkę tez wymagana przy pełnym wykonaniu z plastiku
    3.różnica temperatur pomiędzy ta częścią instalacji a wnętrzem domu jest za mała by coś się skraplało, a nawet wilgotność betonu w którym są zalane te kanały i skrzynki tez skraplaniu nie sprzyja bo zazwyczaj jest taka jak i powietrza w domy czyli raczej suchy
    4.nie wiem, jedni robią lepiej inni gorzej, absolutnie szczelna być nie musi tak samo jak tak szczelna nie jest plastikowa
    5. tez nie wiem, wszystko zależy jak robi to co sprzedaje

    oczywiście te wątpliwości częściowo znikają przy zakupie całego systemu jednej firmy
    to tylko moje zdanie, być może błędne więc niech mnie ktoś naprostuje, jeśli uraziłem kogoś to niezamierzenie i za to przepraszam

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FLEXSIK

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zagadzam sie z kangaxx-em, ocynk jest stosowany od "zawsze" i także posiada właściwości antybakteryjne na co są atesty PZH. Nie widze problemu ze skrzynki sa ocynk a nie z tworzywa..tylko....jak ktoś to trafnie zauważył niedawno....nie stać nas na zakup systemu który kosztuje krocie...moze warto kupić polski po niższej cenie , z powłoką ze srebra w standardzie.... a i dać zarobić rodzimym firmom które próbują w końcu coś zrobić polskiego ????? opinie zostawiam Wam Forumowicze....

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FLEXSIK

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    co do skrzynek metalowych.... cóż , nasze od "młotka" nie są co można zauważyć, natomiast osoby które to projektowały i w tym uczestniczą na rynku polskim są już od ponad 15 lat jak sie nie myle...tylko że pod troszkę inna nazwą..bardzo znana..miło jest współpracowac z taką firmą tym bardziej także w 100 % polska..

  4. #24
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FLEXSIK

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    jeszcze pragnę uzupełnić informację o tak zachwalanym Uniflex-sie...jest to produkt w porządku ale :

    - nie ma nigdzie napisane z czego wykonana jest wewętrzna powłoka , czy ma także dodatek np.srebra
    - czy posiada atest PZH???
    - czy oprócz tego ze ma zabezieczenia bakteriobójcze ma także grzybobójcze potwierdzone przez PZH?

    pragnę także dodać iż nie należy pisać o konkurencji pozostałej ze wykonuje "kopie" bo na pewno nie systemu Uniflex + ,wystarczy zerknąc w cennik konkurencji np. VEntiflex i zobaczymy innowacyjne rozwiazania których w Uniflex+ nie znajdziemy. Cóż..Cudze chwalicie Swojego nie znacie..

    a co do wylewek, jezeli inwestor ma tylko do dyspozycji 5 cm styropianu to i nawet rodzielacz i skrzynka anemostatu uniflex-a sie nie schowa w pelni bo jest wyższa i tak bedzie wystawało...wiec po co sie tak chwalic?? rure 50 mm trzeba podłaczyc poprzez redukcje ... a jak zrobimy wszystko na rurze 50 mm to wyjdzie sporo nitek wiecej..+ zwiekszymy opór+ zwiększymy koszty wiec lepiej nie negować konkurencji i zająć sie sprzedażą dla kolegów ze wschodu i wysyłać tam pieniążki ciężko zapracowane przez rodaków...to tak a propo wspierania polskich ,rodzimych producentów. . ja jestem zawsze za tym co polskie....pozdrawiam

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FLEXSIK

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał VENTIFLEXSIK Zobacz post
    jeszcze pragnę uzupełnić informację o tak zachwalanym Uniflex-sie...jest to produkt w porządku ale :

    - nie ma nigdzie napisane z czego wykonana jest wewętrzna powłoka , czy ma także dodatek np.srebra
    - czy posiada atest PZH???
    - czy oprócz tego ze ma zabezieczenia bakteriobójcze ma także grzybobójcze potwierdzone przez PZH?

    pragnę także dodać iż nie należy pisać o konkurencji pozostałej ze wykonuje "kopie" bo na pewno nie systemu Uniflex + ,wystarczy zerknąc w cennik konkurencji np. VEntiflex i zobaczymy innowacyjne rozwiazania których w Uniflex+ nie znajdziemy. Cóż..Cudze chwalicie Swojego nie znacie..

    a co do wylewek, jezeli inwestor ma tylko do dyspozycji 5 cm styropianu to i nawet rodzielacz i skrzynka anemostatu uniflex-a sie nie schowa w pelni bo jest wyższa i tak bedzie wystawało...wiec po co sie tak chwalic?? rure 50 mm trzeba podłaczyc poprzez redukcje ... a jak zrobimy wszystko na rurze 50 mm to wyjdzie sporo nitek wiecej..+ zwiekszymy opór+ zwiększymy koszty wiec lepiej nie negować konkurencji i zająć sie sprzedażą dla kolegów ze wschodu i wysyłać tam pieniążki ciężko zapracowane przez rodaków...to tak a propo wspierania polskich ,rodzimych producentów. . ja jestem zawsze za tym co polskie....pozdrawiam

    Przepraszam za bład...miało być dla kolegów z zachodu

  6. #26
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak czytam i czytam obydwu Panów wywody i szczerze mówiąc to jeden i drugi system jest ciekawy
    W jednym i drugim przypadku można powiedzieć że pomysł idealny
    Trochę skłania mnie w kierunku VENTIFLEX-a z powodu że produkt jest MADE IN POLAND...
    Zastanawiam się czy nie dało by się jakoś zmiksować tych dwóch systemów i uzyskać jedną super ofertę....

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    Rozumiem stanowisko producentów systemów z elementami metalowymi.
    "Skoro mamy metalowe to musimy je chwalić."
    Faktem jest, że w tym wypadku zastosowanie blachy jest wynikiem tylko i wyłącznie cięcia kosztów.

    W sprawie higieniczności ocynku nie będę się wypowiadał - opiera się ona tylko na naturalnych właściwościach metali,
    jakoś już dawno zarzucono stosowanie
    blachy ocynkowanej np. w urządzeniach kuchennych - wszystko robi się dzisiaj z tworzyw i jakoś nikt nie żałuje tej zmiany.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-07-2012 o 10:30 Powód: usunięto reklamę produktu

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar annndrzej
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    ślask / małopolska
    Kod pocztowy
    32-420
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał kerado28 Zobacz post
    Podajesz 6 rodzajów systemów, a ceny podajesz najtańszych... sprecyzuj pytanie, a takie otrzymasz odpowiedzi.
    Uściślając:
    Rura 50 mb w kręgu - 983,32 zł
    Rozdzielacz - 1 250,50 zł
    Skrzynka rozprężna z rurą anemostatu + anemostat nawiewny - 266,27
    Mufa - 25,01
    Rekuperator 300m3/h - 8662
    Skąd te ceny?
    ja znam inne:
    rura 50mb w kręgu - 560,88 zł
    rozdzielacz ze stali nierdzewnej - 676,50 zł
    skrzynki do anemostatów ze stali nierdzewnej -129 zł
    anemostat niecałe 15zł
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-07-2012 o 10:31

  9. #29

    Domyślnie

    Odkopałeś post z kopalni
    Teraz są inne systemy i inne ceny...

  10. #30
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Osoby zainteresowane wejściówkami na Targi Targbud w Katowicach - 13-15.04 proszę o kontakt zostało nam 20 zaproszeń do rozesłania.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja mam zrobione na kanałach supertuboflex, więc kolejny producent do "kolekcji" skrzynki rozprężne 3x75 / 125. kupiłem system jakiś rok temu,
    ceny 980 złotych za 50mb rury, do tego po 150 za skrzynkę r. ocynk.
    tam gdzie potrzebny większy przekrój dałem po dwa kanały obok siebie, na taki dom jak mój (parter poddasze około 160m2) poszło, 75mb rury plus 4 skrzynki, do tego dojdzie, jeszcze parę metrów kanału od skrzynek od reku, i od reku do czerpni wyrzutni, tu już muszę zastosować większe średnice, kanały idą ze stryszku w ociepleniu dachu, przez ściankę kolankową na parter, rozłożyłem sam, podłączyłem sam, ociepliłem sam.
    do tego 12 anemostatów po 10 zl za sztukę.
    Podsumowując, bez reku koszt około 2500 zł. Co uważam że i tak sporo, na szczęście rury coraz tańsze, konkurencja rośnie. A co ważniejsze, system coraz bardziej popularny, więc praktyczne informacje będą bardziej dostępne.
    Zdecydowałem się ze względu na prostotę montażu, oraz średnice kanałów, spokojnie można je zmieścić w 2 warstwie ocieplenia pod krokwiami, (10 cm).
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FLEXSIK

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    z tego co mi wiadomo norma budowlana zakłada min. 4 cm wylewki ..więc jak rozdzielacz uniflex ma 8 cm to wystaje 3 cm ponad styropian wiec cóż..w tym miejscu wylewka ma 2 cm?????
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-07-2012 o 10:32 Powód: usunięto reklamę

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FLEXSIK

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    powtarzam.. nie neguje systemu Uniflex bo nim kolega go zaczał sprzedawać w Polsce to praktycznie w miedzyczasie wykonałem na tym systemie kilkanascie instalacji w kraju i poza.... wyciągneliśy wnioski.... i stworzyliśmy polski produkt... a kolejne pomysły już w drodze i na pewno wszystkich mile zaskoczą

  14. #34

    Domyślnie

    Witam
    ciekawy wątek, sam poszukuję przewodów elastycznych i kolektorów, najchętniej w średnicach 63mm. Tutaj wprawdzie konkurencja mniejsza...

    Uważam jednak iż ceny są trochę zawyżone, podejrzewam iż przewidują odpowiednie rabaty dla firm wykonawczych.

    Ktoś wie jakie upusty padają w ofertach firm w sytuacji gdy inwestor zgłasza się bezpośrednio?

    Jeśli ktoś planuje podobne zakupy co ja w najbliższym czasie, zapraszam do kontaktu (może być na priv )

    plumbum

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    Witam,

    w sprawie właściwości grzybobójczych kanałów Uniflexplus+ informuję,
    że w badaniu, o którym wspomniałem wyżej użyto następujących organizmów:
    Aspergillus niger
    Penicillium funiculosum
    Chaetomium globosum
    Trichoderma virens
    Paecilomyces varioti

    Nie jestem biologiem, ale temat właściwości GRZYBOBÓJCZYCH możemy chyba uznać za zamknięty.

    Podobnie rzecz się ma w sprawie wysokości kolektorów.
    Podałem wysokość - przypomnę tylko 80 mm - kolektora w najbardziej popularnym systemie Uniflexplus+ 63
    [ kanały o średnicy zewnętrznej 63mm ]
    Ventiflexik podaje - chyba dla zmylenia czytelników- wysokść zupełnie innego elementu: rodzielacz obecny na kanały 150 x 50 mm

    Szkoda, że nie możemy rozsądnie porównać zalet każdego z systemów - a tylko przepychamy się o szczegóły.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-07-2012 o 10:33 Powód: usunięto reklamę

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FLEXSIK

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    90 % rur jeden WIELKI BRUD I W DODATKU TLUSTE....LUDZIE ..O CO CHODZI??? I TAK JEST OD WIELU LAT.....JAK WIDZIALEM W SZWECJI ZE SPIRO MAJA DEKLE PLASTIKOWE TO JUZ WIEM CZEMU ONI MAJĄ CVZYSTE SPIRO A MY NIE..MOGE PRZESLAC ZDJECIA DLA ZAINTERESOWANYCH
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-07-2012 o 10:34

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    FLEXSIK

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    9

    Domyślnie

    swojego czasu czyscilem spiro po dostawach z hurtowni ....ale nikt nie płaci za to wiec...sami sprawdźcie...nie ma tu krzty kłamstwa....d otego cięcie ocynku szlifierką, wystające wkręty..itp
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-07-2012 o 10:35 Powód: reklama swoich usług

  18. #38

    Domyślnie

    Fakty mocno naciągane i oderwane od rzeczywistości.
    Jak każde systemy mają wady i zalety

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michal_ludwin

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jak każde systemy mają wady i zalety oczywiście!
    Natomiast moje sceptyczne podejście do rur sztywnych bierze się głównie z obserwacji praktycznych.
    Najgorsze jakościowo są systemy budowane z kanałów typu termofleks.
    Niestety często zdarza się, że instalator wychodzi z założenia:
    skoro robię instalację z rur sztywnych to nie muszę się zbytnio przykładać, bo i tak będzie dobrze

  20. #40
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Panowie czytam ten temat jako instalator i szczerze mówiąc sposób w jaki prowadzicie polemikę między wyższością jednego produktu nad drugim jest bezsensowny...
    Każdy system i rozwiązanie będzie miało swoich zwolenników i przeciwników, każdy system będzie miała swoje zalety i wady...
    Żaden z waszych systemów nie jest naj... ani nie idealny..
    Ma wady jak i zalety w zależności od obiektu i rozwiązania w którym ma być zastosowany i także co najważniejsze ograniczenia technologiczne.
    Cieszy mnie niezmiernie że dzięki konkurencji m.in. pomiędzy Panami ceny produktów normalnieją i są bardziej przystępne dla kowalskiego i szczerze życzę dalszego rozwoju produktów
    Tylko proszę nie prześcigajcie się w wyższością jednego produktu nad drugim
    Niech instalatorzy i użytkownicy to ocenią
    Wesołych świąt życzę forumowiczom i Panom ...

Strona 2 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony