dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Zwrot kosztów zabezpieczeń na szkody górnicze

    Witam, czy ktoś z Was przechodził już przez zwrot kosztów zabezpieczeń na szkody górnicze? Nie wiem, jak się go tego zabrać, jakie papiery mam złożyć i kogo o to pytać.

  2. #2

    Domyślnie

    Żeby się starać o zwrot kosztów zabezpieczenia budynku na szkody górnicze musisz posiadać kosztorys wykonania takiego zabezpieczenia.
    Kosztorys jest opracowywany na podstawie projektu budynku. Kosztorys może wykonać każdy, ale nie każdy wie jak go napisać, aby inspektor kopalniany nie miał podstaw do jego obcięcia (odczułem to na własnej skórze). Przede wszystkim sprawdź czy w twoim projekcie jest (musi być) wyszczególnienie zabezpieczeń na szkody górnicze. Musi być to wszystko zebrane w całość i podpisane przez projektanta. Sprawdź czy ta lista jest kompletna (każda pozycja to twoje pieniądze), a projektanci, jak to było w moim przypadku, robią to byle jak. Nie da się potem wytłumaczyć inspektorowi, że np. zbrojenie ław z powodu szkód jest 6xfi16 zamiast 4xfi12, jeżeli to nie zostanie w tym miejscu szczegółowo napisane. Tak samo np. wykonanie spoin pionowych w Ytongu na pióro i wpust, gdzie normalnie takie spoiny nie są wymagane. Potem trzeba znaleźć kosztorysanta , który jest wdrożony we współpracę z kopalniami, z kosztorysem udać się do działu szkód górniczych na kopalni, wypełnić wniosek, złożyć kosztorys, poczekać dwa miesiące, podpisać zaproponowaną ugodę i grzecznie czekać na wypłacenie pieniążków (ok. roku), lub cały czas trzymać rękę na pulsie i atakować o wypłatę, poganiać pismami i wezwaniami (ok. pół roku). Tak to wyglądało w moim rejonie i w "moim" czasie (2001). Trzeba pamiętać, dużo zależy od kopalni, od jej kondycji i pracowników. Z reguły ścieżka jest podobna, z tym że bardziej lub mniej uciążliwa.

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo Ci dziękuję za pomoc.
    W projekcie nie mam wyszczególnienia tych prac. Dostałem od faceta który robił obliczenia wytrzymałościowe takie wyszczególnienie teraz - wypisał czego w tym projekcie jest więcej niż przy budowie na normalnym terenie. Architekt powiedział, że ma doświadczenie z kopalniami. Ale cen do tego nie dopisał. Nie wiem, czy robić to samemu (w końcu mam rachunki), czy jednak skierować się do jakiegoś kosztorysanta. Ciekawe, ile za to weźmie...

  4. #4

    Domyślnie

    Mnie czekają być może takie przeprawy z kopalnią Polska-Wirek. Chcą mi wypłacić jednorazowe odszkodowanie za dom w wysokości troszkę ponad 200 tyś. Ponadto w razie budowy nowego domu zobowiązali sięwypłacić różnicę w kosztach zabezpieczenia fundamentów na wpływy szkód górniczych. Dowiedziałem się też od projektanta, który jest biegły w tych sprawach, że na naszym terenie również stropy powinno się dozbrajać i również wtedy można atakowac kopalnię o zwrot różnicy. Teraz zastanawiam się tylko czy za te pieniądze wybuduję coś nowego. Odpada mi koszt zakupu działki i jej uzbrojenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj Feft - buduję w Brzeszczach. Wszystkie sprawy związane z
    zabezpieczeniem od szkód górn. załatwia mi mój inspektor
    nadzoru, któremu się podpisuje inny inspektor nadzoru ,
    biegły we "współpracy" z kopalnią. Jak załatwią (lenią się
    dość mocno) to napiszę co osiągnąłem. Ten drugi inspektor
    na podstawie projektu kosztorysuje dodatki, które powstały
    dla zabezpieczenia przed szkodami górniczymi. Potem ten
    pierwszy zaniesie toto na kopalnię, wystepując w moim imieniu.
    Tyle wiem na dziś

    hej - Krzysiek

  6. #6

    Domyślnie

    Koszt wykonania kosztorysu równie|podlega zwrotowi.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc. Mam kolejne pytanie - ile taki kosztorys będzie kosztował? Budowa się już kończy więc i pieniądze się kończą...

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie na razie nie było mowy o kasie za kosztorys - chyba jest przyjęte, że płaci się po wypłacie z kopalni (?)

    hej - Krzysiek

  9. #9

    Domyślnie

    Mnie to kosztowalo 500,- zetów.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Aju

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Głogowa
    Posty
    28

    Domyślnie

    Troche odnowie temat chodzi o zwrot kosztów wywołanych szkodami górniczymy ale...

    Za budynek dostałem juz zwrot jakis czas temu , teraz przyszło do przyłącza kanalizacji przez te szkody musze zastosować rury z długim kielichem które wychodzą 800 zł. drożej niż normalne... i tu moje pytanie czy to też można podpiąć pod koszta zwiazane z wpływem górniczym ? Na logike to przez nich musze sie wykosztować dużo więcej...

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    papaa

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-709
    Posty
    1

    Domyślnie

    Wykonam kosztorys szkód górniczych 534 400 030

  12. #12

    Domyślnie

    Ile teraz czeka się na "ZWROT KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z ZABEZPIECZENIEM NOWO
    REALIZOWANEGO OBIEKTU BUDOWLANEGO" konkretnie kopalnia Budyrk?

    Pismo złożyłem w styczniu i otrzymałem od nich info, że będzie sprawa załatwiona ugodowo.

  13. #13

    Domyślnie

    Rok, czy dwa. Ugodowo? Na dobrej klasy TV starczyło...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony