dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz29

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    3

    Question Odnowienie granic drogi polnej

    Witam,mój problem jest taki
    mam działke rolną 1,30 h przylegającą do drogi polnej ,pan ktury też ma działke przy tej drodze naja geodete bo twierdzi ze droga na calym odcinku jest przesunieta w jego strone i innych pól , podobno ja zaorałem.Mówił też ze jak zaorałem to bede płacił .Moim zdaniem to płaci ten kto nają geodete, ale moge sie mylic,i chciałbym wiedziec czy tak bedzie jak mowił
    myśle ze geodeta ma wymierzyc granice drogi od-do i tyle,droga ma miec 3 metry i tyle ma .

  2. #2

    Domyślnie

    To zaorałeś czy nie? Bo ja znam przypadek, w którym jeden gość pokroju Pawlaka przez 20 kilka lat zaorując coraz to dalej od granicy przywłaszczył sobie około 15 metrów cudzego gruntu.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    g: w takim wypadku wszystko jest możliwe. Ja znam sytuację i to nie jest anegdota, kiedy ostatnie wpisy dotyczące działek w KW sięgały czasów A-W i początków II RP. Geodeta który zobaczył z czym się ma zmierzyć, najpierw próbował to załatwić "normalną drogą", a potem poszedł na wódkę z właścicielami i się dogadali o granice. To geodeta musi ustalić co jest czyje, a płaci ten kto go najął.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz29

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    grzegorz_si
    byc moze ze jest zaorane ja dopiero zbieram wzdłuż tej drogi od około 4 lat przedtem zbierałem dzies po srodku tego pola w poprzek a na początku i na koncu tego pola to wujek zbieral ale jak unia weszla i arimr to trza bylo to wyprostowac i kazdy swoje mial ,ale nikt wtedy zadnego geodety nie brał tylko sam wymierzył od tąt do tąt twoje reszta moja,i tak mysle ze to wujek sobie podorywał droge i takie pole mi dał .

    Balto
    no tak ale koles jakis przekonany ze jak jest zaorane to bede płacił

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz29 Zobacz post
    grzegorz_si
    byc moze ze jest zaorane ja dopiero zbieram wzdłuż tej drogi od około 4 lat przedtem zbierałem dzies po srodku tego pola w poprzek a na początku i na koncu tego pola to wujek zbieral ale jak unia weszla i arimr to trza bylo to wyprostowac i kazdy swoje mial ,ale nikt wtedy zadnego geodety nie brał tylko sam wymierzył od tąt do tąt twoje reszta moja,i tak mysle ze to wujek sobie podorywał droge i takie pole mi dał .

    Balto
    no tak ale koles jakis przekonany ze jak jest zaorane to bede płacił
    No właśnie. Czyli wujek to typowy, polski gospodarz był
    Twój sąsiad wezwał geodetę i on mu zlecił robotę, to dlaczego Ty masz płacić?
    Spróbuj się z gościem dogadać po ludzku. Wytłumacz mu co i jak, ustalcie razem granicę, jak ludzie i po problemie.
    Skoro sąsiad przez lata zaorywania pola przez wujka nie biegał za nim z kosą to może oznaczać, że sąsiad raczej ugodowy człowiek... chyba, że on też dostał to pole po kimś
    Generalnie spróbować się dogadać jak człowiek z człowiekiem nie zaszkodzi.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariusz29

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Z koso nie biegał , ale raz czy dwa razy kłócił sie z wujkiem ze zaoroje droge dawno to było już .A ten sasiad to raczej sie nie dogada z nim bo mu sie zdaje ze bogaty madry i tylko jego słowo sie liczy a ktos jest nic a jego syn jeszcze gorszy jest , imysle ze ten sasiad chce mnie zrobic w bambuko zebym placil geodete za niego (bo tlumaczy sie gadką ze jak jest zaorane to bede płacił) i do tego 4,000 tysiaki - w moim rejonie wiem ze geodeci biorą 1,500 1,800 dwa to max.
    A sąsiad tez pole po kims dostał ale to baardzo dawno było temu , sam tez droge zaorał i rów taki wywalił ze jak wpadnie sie ciagnikiem z przyczepo to nie wyjedzie .
    Ostatnio edytowane przez mariusz29 ; 22-10-2011 o 09:33

  7. #7

    Domyślnie

    Mimo wszystko ja bym spróbował porozmawiać. Jak wujek zaorał to trzeba mu to oddać i tyle.
    Możesz zaproponować podział kosztów ustalenia granicy po połowie, lub ustalenie bez geodety wspólnej granicy.
    Spróbować nie zaszkodzi.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    himen30

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    1

    Domyślnie granica działki

    jest taka stronka z granicami działek i z numerami oczywiscie dokładnosci tu nie ma takiej jak geodeta da ale orientacyjnie idzie zobaczy gdzie jest miedza na moich działkach jest dobrze miedza pokazana to myslę ze i wam to pokarze gdzie jest miedza bo może nie każdy wie że taka strona istnieje .

    pierwsza strona to
    http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/


    druga bardziej jest dokładna tylko długo wczytuje dane
    http://www.geoportal2.pl/geo/mapa.ph...yers=+dzialki+

    tylko trzeba zaznaczyc po lewej stronie to co chcemy by wyswietlało ,ortofotomapa,numery działek ,itp
    .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony