dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51
  1. #41

    Domyślnie

    Czy szczelina wentylacyjna między membrama dachową wysokoparoprzepuszczalną jest naprawdę konieczna czy nie? Słyszałem że przy wysokoparoprzepuszczalnych foliach dachowych niekonieczne jest jej stosowanie

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Dobrze słyszałeś
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    W zależności od tego jaką wartość współczynnika przenikania ciepła dla danej przegrody chce się uzyskać oraz od współczynnika przewodzenia ciepła produktu taką grubość ocieplenia należy dobrać. Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki określają że współczynnik dla stropu pod nieogrzewanym poddaszem przy temp w pomieszczeniu powyżej 16 stopni powinien nie przekraczać wartości 0,25W/m2K.
    Standard firmy ROCKWOOL określa, aby współczynnik ten był ≤0,15W/m2K. Współczynnik na takim poziomie uzyskać można przy zastosowaniu produktów TOPROCK i SUPERROCK grubości ok. 27cm których deklarowane współczynniki przewodzenia ciepła wynoszą 0,035 W/mK
    Alternatywnie można zastosować produkty MEGAROCK oraz ROCKMIN których deklarowane współczynniki przewodzenia ciepła wynoszą 0,039 W/mK stosując grubość ok.30cm.

    Co do Twojej wełny - trzeba by sprawdzić jak wygląda aktualna i wtedy dołożyć prawdopodobnie 8-10 cm.
    Twoje obliczenia mają błedy pomiarowe.

    Przy warstwie 27cm wełny o lambdzie 0,035 współczynnik ten wyniesie 0,13. Natomiast aby uzyskać 0,15 wystarczy 30cm wełny o lambdzie 0,045. I nie jest tu istotny producent. Czytając natomiast opinie wykonawców to opinie są podzielone, jedni wychwalają URSA inni KNAUFA, ogólnie zawsze zalecam poczytać opinie ludzi, szczególnie te nagatywne bo pozytywne wiadomo ze pisane na zamowienia.
    Ostatnio edytowane przez TheArt ; 17-04-2018 o 21:05

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jakuboski Zobacz post
    Czy szczelina wentylacyjna między membrama dachową wysokoparoprzepuszczalną jest naprawdę konieczna czy nie? Słyszałem że przy wysokoparoprzepuszczalnych foliach dachowych niekonieczne jest jej stosowanie
    Kiedyś możesz żałować, jeśli nie zrobiłeś tej szczeliny.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mystichussar

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    asda
    Kod pocztowy
    68-488
    Posty
    15

    Domyślnie

    Może ktoś ostatnio miał do czynienia z wełną Ursa Gold (lambda 35)?

    Słyszę o niej bardzo skrajne opinie. Jedni mówią o niej bardzo źle, inni natomiast bardzo dobrze?
    Może ktoś ma własne doświadczenia..?

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    U mnie leży wełna Ursa Gold i Amber 10+15, ostatnio dokładałem żeby mieć cieplej +15cm.
    Złego słowa nie mogę o niej powiedzieć. Na wiosnę w starym domu na strop kupuję zwykłą isover czekam tylko na dobrą cenę.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Mi układają Knaufa Naturoll PRO i co mogę powiedzieć to że na pewno mało pyli. Nie ma co porównywać z tymi "żółtymi"

  8. #48

    Domyślnie

    Ja jestem zdecydowanym zwolennikiem pianki PUR, która skuteczniej niweluje występowanie mostków termicznych niż tradycyjna wełna. Trzeba stawiać na innowacje

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    LuuKee

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gowino
    Kod pocztowy
    84-215
    Posty
    102

    Domyślnie

    Tak tylko w rzeczywistości ten współczynnik wełny przy o .035 a 0 039 to zapewne żeby to samo osiągnąć wystarczyło by dać 1 cm tej gorszej więcej.. najlepiej dać wełnę na przekladke. Ja osobiście dam między krokwie 15 0.039 a między stelaż żeby mostków uniknąć dam 0.35 o grubości 5 albo 10 to na skosach a na suficie prostym dam 2x 15 0.039 i bd ibtanio i dobrze.

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jesienią 2017 rozłożyłem 21 rolek Ursa Platinum 0,032 grubości 15cm. W rękawicach, okulary miałem lecz odłożyłem jako zbędne w obliczu umiarkowanego pylenia. Najpierw folia a potem dwie warstwy po 15cm. Rozwijanie i rozprężanie dobre a nawet bardzo dobre, układanie łatwe. Efekt po ociepleniu zgodny z założeniami.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Ja mam 15cm golda 0,35 platinum 10cm 0,32 i 15cm golda 0,35. 3 minuty w masce wytrzymałem przy układaniu. Mało pyliła w stosunku do wełny xxx która układałem 10 lat wcześniej.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony