dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Henryk S. Zobacz post
    Dorzucę swoje skromne zdanie, że montowałem u siebie tą wełnę i jest rzeczywiście mniej pyląca. Co do tego czy jest lepsza każdy ma swoje opinie. Ja trochę poczytałem i popytałem na temat tej wełny i każdy kto nią ocieplał jest zadowolony. Nie ma to związku z ceną bo na rynku są droższe produkty od Knaufa. Moim zdaniem mają przystępną cenę
    Jaką grubością i co docieplałeś u siebie?

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Henryk S.

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Użyłem 25 cm ale zastanawiam się nad dorzuceniem jeszcze 5 cm. Ocieplam poddasze w swoim domu.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    a jaką polecacie na ocieplenie stropu na nieużywanym poddaszu? w tym roku chcę dołożyć ocieplenia na stropie...od 8 lat na poddaszu leży 25 cm ursy...

  4. #24

    Domyślnie

    Ja mam rozeznanie tylko w Knaufie bo akurat nim ocieplałem u siebie.
    Z własnego doświadczenia mogę Ci polecić serię o nazwie Classic.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    a jaką polecacie na ocieplenie stropu na nieużywanym poddaszu? w tym roku chcę dołożyć ocieplenia na stropie...od 8 lat na poddaszu leży 25 cm ursy...
    W zależności od tego jaką wartość współczynnika przenikania ciepła dla danej przegrody chce się uzyskać oraz od współczynnika przewodzenia ciepła produktu taką grubość ocieplenia należy dobrać. Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki określają że współczynnik dla stropu pod nieogrzewanym poddaszem przy temp w pomieszczeniu powyżej 16 stopni powinien nie przekraczać wartości 0,25W/m2K.
    Standard firmy ROCKWOOL określa, aby współczynnik ten był ≤0,15W/m2K. Współczynnik na takim poziomie uzyskać można przy zastosowaniu produktów TOPROCK i SUPERROCK grubości ok. 27cm których deklarowane współczynniki przewodzenia ciepła wynoszą 0,035 W/mK
    Alternatywnie można zastosować produkty MEGAROCK oraz ROCKMIN których deklarowane współczynniki przewodzenia ciepła wynoszą 0,039 W/mK stosując grubość ok.30cm.

    Co do Twojej wełny - trzeba by sprawdzić jak wygląda aktualna i wtedy dołożyć prawdopodobnie 8-10 cm.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Tomasz? co masz na myśli pisząc trzeba sprawdzic jak wygląda? bo jesli jak to się mowi na tzw okoto wyglada dokładnie jak 8 lat temu - no moze przesadziłam ciut siadła.
    chcę dołożyć na całym poddaszu grubosc 5 cm....po tym ulozeniu bedzie 30 cm.
    wełna leży na stropie drewnianym.
    Ostatnio edytowane przez Teska ; 23-06-2012 o 17:40

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Dokładnie chodzi o to żeby zobaczyć czy wciąż przylega szczelnie do siebie, nie tworząc szpar, czy nigdzie nie została naruszona etc. jesli wygląda bardzo podobnie do tego co było na poczatku, dołożenie tych 5 cm na mijankę (przykrywając płytami połączenia juz leżących płyt) powinno być ok. Ważne by ona też szczelnie do siebie przylegała.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Henryk S.

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teska Zobacz post
    a jaką polecacie na ocieplenie stropu na nieużywanym poddaszu? w tym roku chcę dołożyć ocieplenia na stropie...od 8 lat na poddaszu leży 25 cm ursy...
    Ja może doświadczeni nie mam ale bardzo przyjemnie pracowało mi się z Knaufem więc tą wełnę polecam. Poza tym ma wiele dobrych opinii oraz jest eko

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TOMAS 73
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sandomierz/Lanzarote
    Posty
    185

    Domyślnie

    A ja mam takie pytanko ,czy gęstosc danej welny ma duze znaczenie ? bo z tego co sie orientuje ma ona wplyw na "opadanie i kurczenie "się welny po latach,tzn slyszalem takie opinie ze welny po 8-10 latach poprostu opadaja nieznacznie ,i przez to poddasze jest "zimniejsze" ,czy to prawda ze pod tym wzgledem najlepiej wypada rockwool nie odksztalca się a isover niestety ma takie tendencje?

    Dom:Libra pow.200m2,ściany pustak max 29 + 25 cm styr.poddasze 30cm skosy , 40 cm powierzchnia pozioma toprock,podloga 20cm sty r.oknoplast Ug=0,7 W/m2K,junkers cerapur smart 22, ogrzewanie podlogowe 100m2 + reku +biokominek

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Gęstość to inaczej gramatura, ilość włókien wełny w danej objętości. Jeżeli jest mniej włókien to musi być więcej powietrza, a tendencje do zmiany grubości będzie w dużej mierze zależna od formy sklejenia i „splątania” poszczególnych włókien. Analogicznie jest przy tkaninach z polaru, gdzie ilość włókien na metr oraz sposób tkania decyduje o właściwościach termicznych i trwałości.
    Załóżmy, że montujemy wełnę pomiędzy krokwiami i nad nią jest szczelinę powietrzna gdzie następuje ruch powietrza wentylacyjnego często z dużą wilgotnością. Wełna Isover do poddaszy nie ma deklarowanych nasiąkliwości wodą np. WS lub WL(P) więc w sytuacji gdy od strony szczeliny powietrznej nie ma osłony z wiatroizolacji może następować jej osiadanie.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  11. #31

    Domyślnie

    Wracając do tematu wątku - trzymajcie się z dala od URSY. Totalny badziew, wymintolony jakby z tyłka wyciągnięty, rockwool, schwenk biją na głowę.

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    U mnie nie mają skalnej wełny na składach, jedynie na zamówienie.

    Za to w dobrej cenie mają ISOVERT uni-mata wychodzi 13zł/m2 (U=0,039) gr.15cm
    I chyba na tą się zdecyduję.
    W Catoramie mają nieco drożej. Bo 13.90zł

    Druga warstwa 5cm (4,80zł/m2) i do tego jakaś folia.
    W projekcie mam 20cm wełny. Krokwie 18cm.

    Chicałem początkowo Mega Rock, pojezdziłem po składach bo chciałem je najpierw pomacać ale nawet nie maja
    Więc chyba kupie to co wszyscy - ISOVERT.

    Jest jeszcze do wyboru URSA, albo EUROfibre - Feltro super FR. - jakaś włoska. Ma te same parametry - - przy 15cm wychodzi 12zł/m2.
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 10-12-2012 o 20:03
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    A możesz podać adres od kogo go kupowaliście?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  15. #35
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DIY

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    M2? już nie, teraz 120m^
    Dzielnica
    Garaż
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnieszkaMaszner Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie dotyczace producenta welny, ktora kombinacje uwazacie za najbardziej optymalna (cenowo wychodza podobnie) i ktory producent jest wg. Was "lepszy" :

    Isover Unimata 15cm+ Supermata 10cm
    URSA Silver 15cm+ URSA Platinum 10cm

    Z gory dzieki za podpowiedzi !
    Nie ma co pytać który producent lepszy? gdy na końcu wszystko pozostaje w rękach wykonawcy.
    Wuj to miejsce urojone, tu nie każdy cię złapie bo nie ma go na mapie.
    Nie odpowiadam na wiadomości PW.

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ziggy2002
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    191

    Domyślnie

    a co ma wykonawca do gadania, jeżeli mu się przywiezie wełnę, którą sami wybierzemy i dostarczymy....

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Hmm... wykonawca do gadania nie ma nic, ma TYLKO coś do wykonania. I nawet jeśli dostarczysz mu najlepszą wełnę, to i tak gwarancji nie masz, że wykonanie będzie najlepsze. Mało tego, może się okazać, że np sąsiad kupił gorszą wełnę (współczynniki) ale miał lepszego wykonawcę i efekt finalny też będzie lepszy.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 29-01-2013 o 07:19
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ziggy2002
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    wroclaw
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    191

    Domyślnie

    no chyba że idąc w tę stronę masz rację, materiał można źle ułożyć, zostaje tylko pilnować i patrzeć na bieżąco aby można było ewentualnie poprawić zanim przykryją to płytami..

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Staszek1966

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-844
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Wracając do tematu wątku - trzymajcie się z dala od URSY. Totalny badziew, wymintolony jakby z tyłka wyciągnięty, rockwool, schwenk biją na głowę.
    Mogę tylko potwierdzić i otwarcie mówię że jakość Ursy 035 motywuje mnie do ostrzeżenia innych, którzy się zastanawiają co wybrać na ocieplenie dachu. Znam jakość wełny (Ursa czy Isover) za zachodnią granicą i mogę uczciwie powiedzieć że ta tutejsza 035 to g.... i to na pewno nie jest 035 więc albo Ursa kantuje wszystkich albo tylko wybranych. Spada nawet przy szerokościach 80cm i nierzadko mniejszych i trzeba sznurkować czego z niemiecką wełną nie trzeba robić nawet przy szerokości metra! Szkoda że nie sprawdziłem Schwenka czy Rockwoola - ale Isover na pewno zdecydowanie lepszy (choć droższy). Zdecydowanie odradzam!

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    to moze troche inaczej postawione pytanie

    cena / jakość(wspolczynnik) / grubość

    gdyby te 3 kryteria zestawic - czy ktos porównywal w ten sposob ?
    Dawaj jeszcze raz rockwoola, fajnie wam poszło za pierwszym razem.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony