dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie białe wykwity na kostce

    mam takie oto białe wykwity na kostce ułożonej 4 miesiące temu (zdjęcia poniżej), były praktycznie od momentu ułożenia, jak kostka jest mokra to nie widać. czy to normalne dla tego koloru? to jakiś cement czy coś? czy to zejdzie z czasem? można to jakoś usunąć? kostka polbruk prostokąt grafitowa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie929.jpg
Wyświetleń:	575
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	82139   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie928.jpg
Wyświetleń:	357
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	82140  

  2. #2

    Domyślnie

    Mnie to wygląda na obtarcia związane ze składowaniem a potem z jeżdżeniem zagęszczarką po kostce. Z czasem się to zatrze, ściemnieje. Można proces przyspieszyć impregnując kostkę. Jedne impregnaty zachowują kolor kostki inne nadają jej kolor jakby była mokra. Polecam w tej sytuacji ten ostani specyfik. Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Wikwitami się nie przejmuj... przy każdej kostce betonowej to normalne. Deszcz z czasem to spłucze. Jeżeli jesteś bardzo niecierpliwy, to możesz spróbować czegoś takiego http://www.cementplus.pl/produkt-super-czyscik
    Użyłem tego w przypadku najbardziej zanieczyszczonych egzemplarzy kostki... jest w miarę skuteczne, lecz reszty musi dokonać deszcz.
    Z impregnacją nie spiesz się, dopóki nie pozbędziesz się wykwitów.

    Tak jak pisze blechert.pl, widać też uszkodzenia związane z zagęszczaniem kostki. Czas i późniejsza impregnacja przywrócą jednolity kolor.
    Ostatnio edytowane przez leszekf ; 10-11-2011 o 14:59

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Stan Bruk
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-149
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Zgadza się wykwity to naturalny proces i prędzej czy później zejdą lecz może to potrwać 3-4 lata. Zajmuję się kostką brukowa od 2008 testowałem większość dostępnych preparatów usuwających wykwity bezkonkurencyjny okazał się PURGO

    [ moderowano - reklama ]

  5. #5

    Domyślnie

    Mam problem z kostką brukową która została ułożona jakieś 4 miesiące temu. Po ok miesiącu od ułożenia kostka całkowicie straciła kolor i zrobiła się biała. Reklamowałem kostkę u producenta który twierdzi że jest to wina własnie wykwitów wapiennych. Z racji tego że nie do końca ufam producentowi bo dokładnie rozumiem że każdy broni swojego interesu chciałem prosić o opinie czy aby na pewno wina leży własnie w wykwicie wapiennym. Zaznaczam że kolor kostki to miał być grafit a niestety kostka nie przypomina w żaden sposób tego koloru.








    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 10-01-2020 o 14:25

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nervil18 Zobacz post
    Mam problem z kostką brukową która została ułożona jakieś 4 miesiące temu. Po ok miesiącu od ułożenia kostka całkowicie straciła kolor i zrobiła się biała. Reklamowałem kostkę u producenta który twierdzi że jest to wina własnie wykwitów wapiennych. Z racji tego że nie do końca ufam producentowi bo dokładnie rozumiem że każdy broni swojego interesu chciałem prosić o opinie czy aby na pewno wina leży własnie w wykwicie wapiennym. Zaznaczam że kolor kostki to miał być grafit a niestety kostka nie przypomina w żaden sposób tego koloru.









    Tak, to są wykwity.

  7. #7

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze się wypowie?

    tak kostka wygląda po roku:

    Ostatnio edytowane przez Nervil18 ; 13-02-2021 o 11:31

  8. #8

    Domyślnie

    Posyp solą dobrze czy preparatami na śnieg, a te stare wykwity znikną w nawale nowych jak słoneczko wygrzeje wiosną. Wielu to czytających chciałoby mieć tylko takie problemy jak ten

  9. #9

    Domyślnie

    i to ma pomóc ?

  10. #10

    Domyślnie

    Tak, przestaniesz sie przejmować się rzeczami nieistotnymi dla życia. I nawet się nie zorientujesz kiedy same znikną

  11. #11

    Domyślnie

    nieistotnymi ? według mnie jest to bardzo istotne .... człowiek ciężko pracuje i chce być zadowolony gdy wyda ciężko zarobione pieniądze.

  12. #12

    Domyślnie

    Znaczy się specjalnie odśnieżasz tą kostkę aby wzbudzać w sobie niechęć do tych plam? Zachowujesz się jak dzieciak któremu stały wypychał mleczny ząb i cięgiem bada zębodół językiem palcem. Spoko ząb wyrośnie , a plamy się zmyją.wytrą bez twojej ingerencji. Przynajmniej kiedy jest mróz i opady śniegu

  13. #13

    Domyślnie

    Woda z octem powinna pomóc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony