dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 138
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WALUSIE

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    31

    Domyślnie projekt IZA pracownia DOBRY DOM

    Witam wszystkich, którzy tak jak my wybrali ten projekt. Zapraszam bo opisywania tu swoich zmagań budowlanych. My jesteśmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowę, ale mamy nadzieje, że jeszcze uda nam sie zrobić fundamenty w tym roku.
    Ostatnio edytowane przez WALUSIE ; 11-11-2011 o 12:02

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WALUSIE

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    No i się udało fundamenty są, co więcej ławy też się już murują. Także plan na ten rok wykonany, co prawda nie mamy jeszcze pozwolenia na budowe ale jest w trakcie załatwiania

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iza BG

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-208
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam,

    Świetnie się składa bo my również budujemy "IZĘ" o ile mowa o tym samym domku

    http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/5012-0-iza.html


    my budujemy ten.


    No i tak się składa, że zaczęliśmy budowę w listopadzie 2011 i także udało się zrobić fundamenty przed zimą, teraz już tylko czekamy aż zelży mróz i działamy dalej. Obecnie jesteśmy na etapie zbierania ofert na okna a także CO.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WALUSIE

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Tak mówimy o tym samym domku. Jeśli można wiedzieć to na ile wycenili wam okna? Wy jeszcze za oknami nie lataliśmy jedynie wiemy że będa raczej białe i z roletami, ale nie wiem jeszcze czy to narożnikowe można zrobić z roleta. A CO raczej z piecem miałowym lub na ekogroszek bo w pobliżu niema gazu jak na razie. Bedziemy robić drzwi na zewnątrz z kotłowni a w przyszłości z tamtej strony bedzie garaż i dlatego raczej nie bedzie okna w łazięce a to na klatce będzie dachowe i moze jeszcze jedno dachowe w garderobie. Budujemy systemem gospodarczym a więc możliwie jak najtaniej. Pozdrawiam i czekam na nastepne wpisy, a jak wam się podoba wersja TREND?

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar oscypek
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam

    Jestem zainteresowany budową domu właśnie wg projektu IZA TREND. Sądzę, że koszty będą porównywalne z podstawową IZĄ. Na pewno robiliście już kosztorys, jak to wygląda w praniu (szczególnie interesuje mnie system gospodarczy). Druga sprawa, jeśli to nie będzie problem to proszę o jakieś linki z fotkami z budowy

    Pozdrawiam.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WALUSIE

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    WITAM,
    Witam kolejnego forumowicza. Do projektu jest dołączony kosztorys budowy, który opiewa na kwotę 214tys zł. My też budujemy systemem gospodarczym i oprócz elektryki i hydrauliki raczej wszystko będziemy robić sami (oczywiście przy pomocy rodziny). Mamy już fundamenty i ławy a na resztę bierzemy 150 tys kredytu i bez większych fajerwerków ma to starczyć tak żeby zamieszkać. Zobaczymy czy się uda. Narazie walczymy z papierologią kredytową, ale jak dobrze pójdzie to w lutym będzie kasa i zaczniemy działać. Pozdrawiam i czekam na następne wpisy.
    PS
    wkrótce postaram się dodać zdjęcia.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar oscypek
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Będę z uwagą śledził ten temat. Będę wdzięczny za ewentualne uwagi co do problemów jakie mogą się pojawić przy realizacji tego projektu. No i z niecierpliwością oczekuję na zdjęcia. Oczywiście życzę powodzenia przy budowie.

    PS. Walusie, jaki dach planujesz? W projekcje jest dachówka ceramiczna. Zastanawiam się czy dach obsadzony blacho-dachówką nie będzie tańszy (głownie chodzi mi o konstrukcję dachu)?

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WALUSIE

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    My raczej będziemy kłaść blacho-dachówke, raz że krokwie można dać 16 a nie 18, a dwa że koszt nie tylko samej blachy ale i wszystkich akcesoriów jak i montażu jest tańszy. A znam się troszke na tym bo jestem dekarzem .

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iza BG

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-208
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o okna to zamawiamy prawdopodobnie z fabryki MS obustronnie oklejone na złoty Dąb oraz rolety również złoty Dąb. Całość z fabryki MS wraz z montażem to wydatek 22 tys. Udało mi się już utargować do 21 tys, przy czym w salonie będą trzy okna 1900x2200 zamiast dwóch (to mniejsze zamieniliśmy na takie większe bo to strona południowa u nas). Jeśli chodzi o stronę północną to likwidujemy całkowicie okna (raz ze względu na odległość od granicy działki, dwa ze względu na to własnie, że to strona północna). mam tez ofertę na okna z drutexu za 19,5 tys. Okna zamawiamy ze wzmocnieniem termicznym oraz wkładem trzyszybowym. Same okna to koszt 15 tys, przy czym z wkładem dwuszybowym te same kosztują 12-13 - inwestycja na 5-7 lat.

    Jeśli chodzi o robociznę to budowa do stanu surowego otwartego to równo 50 tys, za materiał wydamy około 60-70 (porotherm 24 i dachówka cementowa). Całość planujemy zamknąć w 300 tys wraz z przyłączami i ogrodzeniem - to tylko plany, jak wszyscy wiemy nie osiągalne, hehehehe

    Z większych inwestycji i zmian to jeszcze likwidujemy jeden komin - piec gazowy będzie w łazience u góry podłączony. Kotłownię na dole przerabiamy na łazienko-pralnię (łączymy ją z tym małym WCetem obok). Zamiast komina robimy wentylację mechaniczną.
    To na razie plany gdyż koszty mnie przerażają

    Okna dachowe - razem 4 sztuki - wydatek rzędu 4-5 tys (w łazience oraz po jednym w sypialniach).

    A teraz czekamy aż mrozy zelżeją

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KIIWII

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    słosinko
    Kod pocztowy
    77-200
    Posty
    26

    Domyślnie Iza bg :)

    Witam nareszcie ktoś kto buduje IZĘ my tez wybraliśmy ten projekcik ze względu na wąską działeczkę niestety My naszczęście mamy już te wzystkie papierzyska.... a z budową startujemy w czerwcu-ze względu na budowlańców- także mamy jeszce trochę czasu na zbieranie kaskiheh póki co mamy plan-pomału do przodu a bez kredytu-ale wątpie żeby tak się dało...
    My również lekko przerobiliśmy środek- w sumie to tak jak WALUSIE powiększyliśmy łazienkę a do tego dochodzi piwnica całościowa do której wejście będzie pod schodkami na górę, zrezygnowaliśmy z kominka a co za tym idzie z jednego komina, okna pozostawiamy bez zmian-chocaż zastanawialiśmy się czy by nie dać na klatce schodowej luksferów???ale to się dopiero okaże... Czekamy na jakieś fotki z czasu trwania budowy pozdrawiamy i życzymy powodzenia

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iza BG

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-208
    Posty
    22

    Domyślnie

    u nas zmiana fromntu - okna chyba jednak Drutex. Wiem, że opinie są nieprzychylne, ale cena za to znacznie niższa. Mam również rzetelną wycenę instalacji CO opartej na kotle gazowym - gdyby ktoś był zainteresowany. Opcja wywalenia komina niestety odpada - łazienka na górze jest zbyt mała aby umieścić w niej piec gazowy. Jak będziecie mieli jakieś oferty to chętnie porównam bo sam zawsze składam zapytanie u wielu potencjalnych dostawców, ale nie sposób wszystko opanować. Teraz skupiam się na inst. elektrycznej - czekam na pierwsze oferty.

    Pozdrawiam

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WALUSIE

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    31

    Domyślnie Budowę czas zacząć

    Witam
    U nas trochę nowości, w czwartek 23 lutego podpisaliśmy kredyt, a dziś pierwsza transza 23000zł wpłynęła na konto. Ma to starczyć na ściany zewnętrzne i kominy. Załatwiłem też już pustak, beton komórkowy 17 palet "24" i 5 palet "12". Niestety dziś tyle napadało, że w tym tyg raczej nic na działkę nie wjedzie a jeszcze niema piachu na zasypanie ławy. Ale powoli do przodu. Czekamy na wasze wpisy. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1080731.jpg
Wyświetleń:	250
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	103713
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BUDOWA.jpg
Wyświetleń:	238
Rozmiar:	34,1 KB
ID:	103716  

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iza BG

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-208
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jutro kleję swoje zdjęcia

    WALUSIE mam pytanie, to co widać na zdjęciu to jest ściana fundamentowa?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iza BG

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-208
    Posty
    22

    Domyślnie

    A jeszcze chciałem zapytać - te 23 tys to na ściany fundamentowe chyba... i widzę, że nie ma wykopu. To może tak być?

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WALUSIE

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza BG Zobacz post
    Jutro kleję swoje zdjęcia

    WALUSIE mam pytanie, to co widać na zdjęciu to jest ściana fundamentowa?
    Tak, to co widać na tych zdjęciach to są ściany fundamentowe, narazie są 4 warstwy ale będzie jeszcze jedna, na to poszło ok 600szt bloczków betonowych. Wykopu nie robiliśmy, bo nie trzeba było. Dziś przywieziono 6 aut piasku na zasypanie ławy. Dom budujemy systemem gospodarczym (mój tata- murarz ja- dekarz) więc liczę że te 23000zł starczy na kominy i ściany zewnętrzne. Pustaki ok 7200zł kominy 2 szt 4200zł. a ile reszta wyniesie to zobaczymy.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iza BG

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-208
    Posty
    22

    Domyślnie

    Dopiero teraz mam chwilkę aby wstawić fotki.

    Wiec mamy już wylany strop od poniedziałku - do świąt kazał kierownik budowy czekać, czyli po świetach ruszamy dalej. Górale mówią, że potrzebują dwóch tygodni na zrobienie poddasza wraz z dachem, więc z początkiem maja powinien surowy otwarty stać.
    Okna także mamy już zamówione na parter - bo to się czeka długo i lepiej nich sobie już czekają

    Wrzucam fotki.. jakby była potrzeba jakieś zdjęcie ekstra to chętnie wrzucę. Mam też dokładny spis kosztów za co ile zapłaciłem co do grosika wiec gdyby kogoś interesowało to chętnie podeślę.





  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iza BG

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-208
    Posty
    22

    Domyślnie

    my tez chcieliśmy systemem gospodarczym, ale nie ma czasu na to... ja potrafię dużo zrobić i z Bożą pomocą może, nie licząc dachu bym taki dom postawił. Ale praca po dwie, trzy godziny dziennie i w weekendy to nie ma sensu.

    Robocizna za stan surowy otwarty wyniesie mnie równe 50 tys. Dużo i nie dużo. Za komfort psychiczny, że jak coś będzie nie tak to będę miał kogo po sądach ciągać. No ale 50 tysi mniej na koncie

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Behitek

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Szczyrk
    Kod pocztowy
    43-370
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam! My rowniez bedziemy budowac domek Iza i fajnie ze mozna zaczerpnac troche info na temat tego projektu. Aktualnie jestesmy na etapie zalatwiania pozwolenia na budowe. iza GB jesli nie byloby problemu to chetnie skorzystalibysmy z tego Waszego kosztorysu. My napewno bedziemy budowac systemem gospodarczym.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    WALUSIE

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mam pytanko do izaBG ile wam wyszło betonu na zalanie stropy i jaki strop mieliście TERIVA? Widze, że zrobiliście drzwi tarasowe z jadalni, też o tym myśleliśmy ale w końcu zrezygnowaliśmy, nam w poniedziałek przywożą strop a więc jesteśmy o krok za wam .

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    iza BG

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-208
    Posty
    22

    Domyślnie

    Proszę o maile to chętnie prześlę zestawienie naszych wydatków.
    jeśli chodzi o strop to oczywiście TERIVA. Zamówiliśmy 11,5 m^3 betonu B25 (projekt mówi B20). Ale zalewaliśmy jeszcze stopu pod zadaszenie tarasu. Czyli na strop poszło 9-10 kubików. Mielibyśmy już dach gotowy, ale kierownik budowy powiedział, że trzy tygodnie ma schnąć i BASTA. Górale chcieli wchodzić po 3 dniach

    Zaraz we wtorek ruszamy dalej. Ale co do stropu to poszło jeszcze całkiem sporo stali na zbrojenie. A pójdzie jeszcze więcej bo jest podwójny wieniec w projekcie.

    Jeśli chodzi o drzwi w jadalni to zrobiliśmy to ponieważ mamy tam stronę południową i chcę aby więcej światła wpadało. A dodatkowo kiedyś w przyszłości chciałbym zrobić tam ogród zimowy - tak sobie wymyśliłem

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony