dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Remontuję łazienkę w starej kamienicy. Zamierzałem zerwać deski sufitowe (dach skośny) i zrobić nową izolację z wełny albo styropianu. Po odbiciu pierwszej deski wysypało się ok. 100kg ziemi. Z obawą, że rozbieram dom zaprzestałem chwilowo prac, bo zastanawiam się, czy jest to słuszną drogą. Proszę o radę.

  2. #2

    Domyślnie

    W Twojej informacji zdziwiło mnie tylko jedno - że chodzi o skośny sufit. Stosowano dawniej zasypkę z gliny przemieszanej z trocinami i wapnem (żeby się nie zalęgło...), ale w stropach pośrednich pomiędzy kondygnacjami. Miała znaczenie głównie jako tłumiciel dźwięków, a poza tym solidnie obciążała belki stropowe...
    Z całą pewnością nie rozbierasz domu. Może dla pewności poproś najbliższego budowlańca bądź architekta, by rzucił okiem, co Ci wolno oderwać, a co lepiej zostawić.Ale ogólnie zmniejszasz obciążenie elementów konstrukcyjnych, czyli stawiasz się po stronie bezpiecznej

    Pozdrowienia

  3. #3

    Domyślnie

    Ale jeśli dach jest lekki, to odciążenie może spowodować wyrwanie przez silny wiatr...lepiej to sprawdzić...

  4. #4

    Domyślnie

    Alanta, uwielbiam od czasu do czasu dostać kubłem zimnej wody po głowie... Masz rację.
    Ale gnając po szosach 3. Rzeczypospolitej wpadłem na jeszcze inny pomysł:
    A nie jest to przypadkiem mozolnie nawiany przez dziesięciolecia piasek i inne skały - np przez szczeliny w dachówkach ? Anonimowy - czy pokrycie jest z dachówek ?

  5. #5

    Domyślnie

    A guza od kubła nie masz ?

    E, musiałoby to b.długo nawiewać...
    Dawniej różne śmieci wrzucali na polepy, ja się spotkałam z żużlem z palenisk, zanieczyszczoną gliną i piaskiem, pociętymi rajstopami; kto wie, jaką jeszcze radosną twórczość uprawiali "budowlańcy" w dawnych czasach...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony