dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Lampy ogrodowe

    Zdaję sobie sprawę, że wybór zależy m.in od gustu, zasobności porfela itp. ale czy możecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
    Pytanie skierowane do osób, które już posiadają oświetlenie ogrodu.
    Może jakieś rady ...

    Co myślicie o takich lampach?

    Cena 56 zł
    Czy to nie jakaś kicha?

  2. #2

    Domyślnie

    Rozumiem, że nikt jeszcze nie myśli o lampach ogrodowych.
    Nikt nic nie poleca ... , nikt się nie chwali swoimi ....

  3. #3

    Domyślnie

    Myśle że to kicha--ale ładna

  4. #4

    Domyślnie

    Hej

    Weyn - a czemu kicha? (nie prowokuje )

    Pozdrowienia B.

    PS.Mi się podoba.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Ponieważ do oświetlenia ogrodu to mi jeszcze bardzo daleko nie myślałam nad lampami. Jednak chciałam się podzielić spostrzeżeniami na temat lamp solarowych. Kupiłam kilka aby "oświetlić" swoją działeczkę rekreacyjną.
    Światła to one nie dają wiele .Można powiedzieć, że są ładnymi ozdobnikami.
    Wady:
    chowamy na zimę
    nie powinny stać w miejscu zacienionym
    czasami nie kontaktują akumulatorki ( u mnie notorycznie w jednej)
    świecą zbyt krótko ( u mnie do ok.2 w nocy). Ktoś powie po co dłużej? No właśnie po co..
    dość duża cena
    Zalety:
    praktycznie bez obsługowe
    ładne
    można je wbić w ziemię w którym się chce miejscu nie rujnując ogrodu.
    Reasumując do swojego przydomowego ogródka na bank zakupię kilka , mimo tych na stałych.
    Pozdrawiam

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał cudka
    ładne
    Na dwoje babka wrozyla. Mnie sie one akurat nie podobaja...

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    No cóż , już od dawna wiem, że o gustach sie nie dyskutuje.
    Niemniej jednak na rynku jest taki wybór, że można znaleźć takie pasujące do swoich upodobań.
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Zielona, sama lampa - jak lampa. Właściwie, to najważniejsze, czy pasuje do całokształtu ogrodu i domu. No i co ma oświetlać. Jeśli to tylko takie subtelne, ozdobne, ciepłe światełko w ogrodzie - to może być. Cena - jeśli odzwierciedla jakość, to za wiele nie można się spodziewać. Są takie zestawy lamp ogrodowych wyższych i niższych, a dodatkowo na ścianę domu. Taka całość bardzo fajnie wyglada. My mamy zestaw z Briluxa - nie był porażający cenowo, a wygląda bardzo sympatycznie.

  9. #9

    Domyślnie

    Solarowe definitywnie odpadają. Świecą jakby im się nie chciało i dość krótko. Jak już to tylko podłączone na stałe i do tego na zegarze. Kłopot trochę tylko z kablami no i później trzeba uważać by nie kopać gdzie kabel położyliśmy.
    Jędruś

  10. #10

    Domyślnie

    Dla mnie lampa powinna mieć w słupku gniazdko sieciowe (220V)

  11. #11

    Domyślnie

    Ożywię temat, małymi kroczkami zbliża się wiosna a wieć czas pomyśleć o pracach na dworze. Pomyślałem o oświetleniu ogrodu, kable rozciągnołem już w ubiegłym roku pozostała kwestia posadowienia lamp i w związku z tym pytanie, jak mocowaliście je do podłoża jakaś podmurówka czy może jakieś inne rozwiązanie, lampy mają być zamontowane na stałe i zasilone 230V. Samych lamp jeszcze nie mam ale myślałem o czymś takim co @zielona zamieściła na początku wątku.

    Pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jeśli można, parę uwag. Najpierw w sprawach technicznych. Warto zakopać kabel trochę głębiej, bo i tak się zapomni dokładnego przebiegu i 20 cm wyżej położyć kolorowy pas folii- kosztuje grosze a uchroni przed uszkodzeniem kabla przy sadzeniu ziela. Trafo 230/230 V nie zaszkodzi + dodatkowy bezpiecznik i PORZĄDNY kabel. Lampa waży niewiele, wystarczy betonowy bloczek. Wszystkie połączenia hermetyczne.
    A jakie lampy? To już kwestia gustu. Moim zdaniem (prywatnym) wszelkie stojące owszem, ale do oświetlenia podjazdów, ścieżek i "od złodzieja". Do wydobycia z ogrodu tego czegoś, co decyduje o jego uroku są niezastąpione relektorki, z możliwością regulacji, co pozwala podświetlić określone miejsca- wodospad, fontannę, grupę krzewów i wydobyć nastrój. Dłuższe niż 2-3 godź oświetlenie jest nieuzasadnione,można część lamp podłączyć do czujników ruchu.
    No i uwaga na kolorowe filtry - dobre to może na Boże Narodzenie !!, ale najczęściej wygląda kiczowato.

  13. #13

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kable to folia ostrzegawcza jest, mi chodzi o oświetlenie alejki dojazdowej do domu. Odnośnie posadowienia lamp jakie bloczki do tego się stosuje ? ja myślałem o posadowieniu na cegłach klinkierowych 24x24 tylko nie wiem czy zrobić do tego jakąś podmurówkę bo te cegły muszą na czymś stabionym być, nie chcę aby lampy stały na wysokości ziemi tylko delikatnie nad nią na jakimś postumencie będzie łatwiej kosić trawkę no i w ogóle wydaje mi się że ładniej wygląda, może jakieś inne rozwiązania macie ?

  14. #14

    Domyślnie

    Witam,

    Ja zrobilem tak: lampy ok 35 cm wysokie na takiej dosc grobawej nozce, zakupilem plytki chodnikowe 35x35 cm ktore stanowia podstawe tych lamp. Sa posadowione rowno z trawnikiem. W ten sposob wokol lampy nie rosnie zadne zielsko, mozna jezdzic tam i z powrotem kosiarka badz bezpiecznie uzywac podkaszarki. Koszt to zaledwie 4 pln za sztuke, samodzielnie wykonane otwory na kabel + mocowanie lampy. Czesc kabla jest zwinieta pod plytka tak ze mozna podniesc calosc bezpiecznie. Ja osobiscie preferuje oswietlenie jak naj nizej tak aby zaznaczyc plamami swiatla dojazd do domu wzdluz drogi.

    Pozdrawiam
    Maro

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar HARY
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    254
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    Pytanie do Jarek_75, czy masz też w ogrodzie gniazda wtykowe np. do podłączenie kosiarki czy tym podobne. Jeśli tak to jak to estetycznie ukryłeś. Ja jakoś nie mogę nic ładnego wymyślić. Myślałam by gniazdka ugryć w podstawie zegara słonecznego lub pod kulą styropianową udającą kamień. Macie może jakieś pomysły w tym względzie?

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marek_82

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Odgrzebię trochę temat związany z lampami ogrodowymi. Interesują mnie takie

    [moderowano link reklamowy]
    - w kolorach takich brązowawozłotych, są one dostępne w tym sklepie. Czy mieliści może z nimi do czynienia? Chodzi mi przede wszystkim o to jak z czyszczeniem, czy szybko się brudzą? Być może lepiej wybrać kolor czarny, mniej problemu z czyszczeniem?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 20-06-2014 o 16:59

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tego typu lampy sa nie tylko w tym sklepie, który usiłowałeś zareklamować.

    Kolory - lampy nadają się do typowo stylizowanego ogrodu.
    Ciemniejsze i matowe mniej się bedą rzucać w oczy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony