dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 194 z 205
Pokaż wyniki od 3.861 do 3.880 z 4095
  1. #3861

    Domyślnie

    Według tej strony moje zapotrzebowanie na co i cwu to 8kw. Więc formalnie ten kocioł 12kw jest wystarczający. Czy sam sterownik pogodowy zda egzamin czy muszę jeszcze coś dokupić?
    Jest ktoś, komu ten kocioł niedogrzewał domu bądź był za słaby? Instalator uparcie twierdzi, żeby kupić mocniejszy...

  2. #3862
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Napiszę tylko tyle - gdyby ten (albo inny) kocioł miał pracować przez 24h z mocą 12kW - to byś w torbami poszedł
    12kW, to około 1,2m3 gazu na godzinę
    30m3 gazu na dobę, czyli 60zł

    Widzisz tutaj KOGOKOLWIEK, kto zbliżył się do tej wartości?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3863

    Domyślnie

    Właśnie nie, dlatego dziwi mnie opinia instalatorów, którzy powinni mieć na ten temat pojęcie. Te dwa kotly w tej samej cenie, więc większego interesu brak przy sprzedaży mocniejszego.

  4. #3864
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Oni z dużym opóźnieniem przyjmują zmiany (szybko zmniejszajàce się obciążenie cieplne) jakie zachodzą od kilku lat w budownictwie.
    To, że przy doborze kotła moc minimalna stała się ważniejsza, niż maksymalna
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #3865

    Domyślnie

    Witam, jest to mój pierwszy post tutaj i proszę o wyrozumiałość
    Użytkuję od początku lutego mieszkanie w budynku wielomieszkaniowym ( 5 mieszkań), zamieszkałe jest jeszcze jedno mieszkanie, pozostałe stoją puste i tu od razu zaznaczę, że posiadają zamknięte kaloryfery jedynie w najbardziej zimnym mieszkaniu grzejnik włączony w jednym pomieszczeniu z głowicą termostatyczną ustawioną na 1.
    Budynek jest budynkiem starym, w trakcie remontu został ocieplony, poddasze dodatkowo zostało ocieplone wełną. Wiem, że posiadam mało informacji, ale nie jestem właścicielem a jedynie użytkownikiem (właścicielem jest osoba z mojej rodziny) i od momentu wprowadzenia się do budynku "zarządzam" nim.
    Zainstalowany jest piec gazowy Immergas Victrix maior 35 tt + sterownik CarV2 + czujnik pogodowy.
    Sterownik zainstalowany jest w przedpokoju ogrzewanym kaloryferami. Ustawiona temperatura na sterowniku ręcznie na 20 stopni. Grzejniki w pomieszczeniu ze sterownikiem ustawione na głowicach termostatycznych na 5.
    W moim mieszkaniu (poddasze) temp w pomieszczeniach oscyluje w okolocach 20,5 st przy ustawieniu termostatów na około 3,5 (wydaje mi się że powinno być około 22 stopnie ale więcej niż 20,7 nie zaobserowałem). Podczas ostatnich mrozów około -12 st. podczas wprowadzania się do mieszkania piec ładnie pracował na świeczce dogrzewając sobie pomieszczenie ze sterownikiem temperaturą około 43-44-45 stopni.
    Teraz jednak podczas ostatniego ocieplenia zaczęło dziać się coś dziwnego. Temperatura zadana na sterowniku 20 st, piec natomiast zaczyna taktowanie i nie może dobić do tych 20. Jest 19,7-19,8 w pomieszczeniu ze sterownikiem I na przemian się włącza grzeje na płomieniu i jednym bloczku do 46 st następnie przechodzi na sam płomień i temp stopniowo spada do 36-35 stopni i piec się wyłącz a zostaje jedynie pompka która chodzi.
    Wyczytałem już że taktowanie pieca nie jest ekonomiczne i lepiej by było jakby chodził cały czas na minimalnej temp.
    Parametry ze sterownika mam takie:

    CH Min 25 st
    Offset -2
    Krzywa 5-5,2
    autoadaptacja off

    Wiem że serwisant obniżył moc kotła, ponieważ na 2 mieszkania nie jest potrzebne 35 kW, dodatkowo ustawił max temp grzania na 46 stopni.

    Co w pierwszej kolejności zmieniać żeby ograniczyć taktowanie?
    Wiem, że napisane trochę chaotycznie, ale może uda się coś doradzić.
    Ewentualnie proszę o napisanie jakie informację dodatkowo podać.

    Czekam z niecierpliwością na jakąś odpowiedź a ja wracam do czytania 194 stron wątku (trochę mi to zajmie)

  6. #3866

    Domyślnie

    Witam. Posiadam Immergas vitrix 12kw tt plus zasobnik 160l. Od wczoraj mam problem ponieważ piec bardzo słabo grzeje CWU - co więcej podczas jej grzania rura zasilania CO jest bardzo ciepła, a w domu temperatura wyższa od zadanej o prawie 1 stopień.

    Co może być tego przyczyną ? Piec ma 4,5 roku.

    Bardzo dziękuję za pomoc

  7. #3867

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz09 Zobacz post
    Witam. Posiadam Immergas vitrix 12kw tt plus zasobnik 160l. Od wczoraj mam problem ponieważ piec bardzo słabo grzeje CWU - co więcej podczas jej grzania rura zasilania CO jest bardzo ciepła, a w domu temperatura wyższa od zadanej o prawie 1 stopień.

    Co może być tego przyczyną ? Piec ma 4,5 roku.

    Bardzo dziękuję za pomoc
    Winowajcą jest nieprzełączający się zawór trójdrogowy CO/CWU.
    Przyczynami mogą być: awaria siłownika elektrycznego, brak styku w kostce przyłączeniowej, mechaniczne zablokowanie, albo awaria płyty głównej.
    Jeszcze masz gwarancję, więc zgłaszaj do serwisanta zanim minie

  8. #3868

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Winowajcą jest nieprzełączający się zawór trójdrogowy CO/CWU.
    Przyczynami mogą być: awaria siłownika elektrycznego, brak styku w kostce przyłączeniowej, mechaniczne zablokowanie, albo awaria płyty głównej.
    Jeszcze masz gwarancję, więc zgłaszaj do serwisanta zanim minie

    Ok, Dziękuję za pomoc.
    Dzwoniłem do serwisanta - ma być jutro - mówi że prawdopodobnie zaciął się zawór 3d.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz09 ; 04-03-2021 o 08:33

  9. #3869

    Domyślnie

    Mam 12kw dom 150m i nawet w tym roku nie przekroczył mocy 50%, więc ten 12kw starczy do nowoczesnego 200m domu. Ważne jest też ile osób mieszka aby nadążył grzać wodę, ale przy 4 i 200m pow będzie ok

  10. #3870

    Domyślnie

    Mam też pytanie czy istnieje możliwość czasowego zaprzestania odczytu z szyjki zewnętrznej i przejście na ręczne zasilanie, jest ciepło, ogrzewanie wszędzie wyłączone ale chcę zasilać podłogi w łazienkach i kuchni i ustawić na piecu 28 stopni bez względu na temperaturę na zewnątrz i wewnątrz.
    Jak to zrealizować bez fizycznego odłączania kabli?

  11. #3871
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    Mam też pytanie czy istnieje możliwość czasowego zaprzestania odczytu z szyjki zewnętrznej i przejście na ręczne zasilanie, jest ciepło, ogrzewanie wszędzie wyłączone ale chcę zasilać podłogi w łazienkach i kuchni i ustawić na piecu 28 stopni bez względu na temperaturę na zewnątrz i wewnątrz.
    Jak to zrealizować bez fizycznego odłączania kabli?
    Kocioł reaguje na obecność czujnika temperatury zewnętrznej, ponieważ na stykach pojawia się rezystancja znacznie niższa niż nieskończoność.
    Miałem podobny problem, mam dwie czujki jedna podpięta jest do kotła a druga do rozdzielacza DIM i przy wysokich zewnętrznych temperaturach podłoga wg mojej żony była zbyt chłodna. Rozwiązałem to w najprostszy sposób. W obwód czujki rozdzielacza na przewodzie założyłem włącznik. Jesienią oraz wiosną mam odłączoną czujkę a temperatura podłogi jest ustawiona potencjometrem na płycie, zimą wracam do krzywej.
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 10-04-2021 o 05:44

  12. #3872

    Domyślnie

    Cytat Napisał zientas Zobacz post
    Mam też pytanie czy istnieje możliwość czasowego zaprzestania odczytu z szyjki zewnętrznej i przejście na ręczne zasilanie, jest ciepło, ogrzewanie wszędzie wyłączone ale chcę zasilać podłogi w łazienkach i kuchni i ustawić na piecu 28 stopni bez względu na temperaturę na zewnątrz i wewnątrz.
    Jak to zrealizować bez fizycznego odłączania kabli?
    można to zrealizować ustawiając krzywą nr 0 , a żądaną temperaturę zasilania zdefiniować parametrem CH MIN (MINRIS)

  13. #3873

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Kocioł reaguje na obecność czujnika temperatury zewnętrznej, ponieważ na stykach pojawia się rezystancja znacznie niższa niż nieskończoność.
    Miałem podobny problem, mam dwie czujki jedna podpięta jest do kotła a druga do rozdzielacza DIM i przy wysokich zewnętrznych temperaturach podłoga wg mojej żony była zbyt chłodna. Rozwiązałem to w najprostszy sposób. W obwód czujki rozdzielacza na przewodzie założyłem włącznik. Jesienią oraz wiosną mam odłączoną czujkę a temperatura podłogi jest ustawiona potencjometrem na płycie, zimą wracam do krzywej.
    zamiast kombinować rozłącznik, wystarczy przełączyć w DIM przełącznik S27;9 na ON (minimalna temp. na wyjściu 35*C) i to już wystarczy aby podłoga była ciepła

  14. #3874
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    zamiast kombinować rozłącznik, wystarczy przełączyć w DIM przełącznik S27;9 na ON (minimalna temp. na wyjściu 35*C) i to już wystarczy aby podłoga była ciepła
    Przez pewnien czas tak miałem ale 35 stC to u mnie zbyt dużo, zaczeły nam padać rośliny które stoją w dużych donicach na podgrzewanej podłodze Optymalna temperatura to 26-28stC ale takiej nie mogę ustawić, więc korzystam z 32 stC..Podczas jeśieni i wiosny krzywa w kotle jest na tyle płaska, że DIM nie ma możliwości utrzymać 32 stC i finalnie na wyjściu z DIMa mam poniżej 30.
    W zimę DIM przełączam na krzywą 1.

  15. #3875

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Przez pewnien czas tak miałem ale 35 stC to u mnie zbyt dużo, zaczeły nam padać rośliny które stoją w dużych donicach na podgrzewanej podłodze Optymalna temperatura to 26-28stC ale takiej nie mogę ustawić, więc korzystam z 32 stC..Podczas jeśieni i wiosny krzywa w kotle jest na tyle płaska, że DIM nie ma możliwości utrzymać 32 stC i finalnie na wyjściu z DIMa mam poniżej 30.
    W zimę DIM przełączam na krzywą 1.
    ale to ze przestawisz przełącznik na temp min 35*C nie oznacza, że tyle pójdzie w podłogę jeśli kocioł będzie podawał niższą temp. To oznacza tylko tyle, że bez przełączania krzywej pokrętłem R w DIM , pozwalasz na pełne otwarcie zaworu trójdrogowego w czasie kiedy początek wybranej krzywej w DIM jest zbyt niski, czyli jest pełne otwarcie zaworu a temp ustala tylko krzywa wstawiona na kotle. No chyba, że masz ustawioną krzywą na kotle, że w okresach przejściowych grzejesz taką wysoka temperaturą, w co wątpię aby była taka konieczność
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 26-04-2021 o 08:00

  16. #3876

    Domyślnie

    Witam. Jestem w trakcie modernizacji kotłowni. Z kotła na ekogroszek na kocioł gazowy. Na pewno będzie Immergas. Z powodu dobrego serwisu w okolicy.
    Mam pytanie: czy na instalacji grzejnikowej skorzystam z niskiej modulacji kotła 12k?. Głównie chodzi o rachunki. Czy dla spokoju (jak doradzają wszyscy dokoła) zamontować 20 kW. Dom to środkowy segment . Z zapotrzebowaniem wg. Ciepła Właściwego 9kW z CWU. Ekogrochu 28 MJ spalam 2,5 tony w sezonie grzewczym.

  17. #3877
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał andyfer Zobacz post
    Witam. Jestem w trakcie modernizacji kotłowni. Z kotła na ekogroszek na kocioł gazowy. Na pewno będzie Immergas. Z powodu dobrego serwisu w okolicy.
    Mam pytanie: czy na instalacji grzejnikowej skorzystam z niskiej modulacji kotła 12k?. Głównie chodzi o rachunki. Czy dla spokoju (jak doradzają wszyscy dokoła) zamontować 20 kW. Dom to środkowy segment . Z zapotrzebowaniem wg. Ciepła Właściwego 9kW z CWU. Ekogrochu 28 MJ spalam 2,5 tony w sezonie grzewczym.
    Witam. Skorzystasz z niskiej modulacji zwłaszcza przy temperaturach dodatnich.
    12 spokojnie da radę.

  18. #3878

    Domyślnie

    Dzięki. Jestem zdecydowany. Muszę tylko przekonać instalatora

  19. #3879

    Domyślnie

    Witam posiadam zestaw : piec gazowy Immergas Victrix maior 35 tt + sterownik CarV2 + czujnik pogodowy. Ostatnio przełaczylem go w tryb letni. Mam pytanie czy warto to robic (chodzi mi o żywotność pompki- słyszałem o zakleszczeniach pompki po letnim przestoju) ? Czy np w trybie letnim pompka raz na dzien na krótką chwilę się załącza ? Czy lepiej zostawic tryb zimowy i zmniejszyć temperaturę na sterowniku np na 13 stopni zeby piec się nie załączał?

  20. #3880

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonciowy Zobacz post
    Witam posiadam zestaw : piec gazowy Immergas Victrix maior 35 tt + sterownik CarV2 + czujnik pogodowy. Ostatnio przełaczylem go w tryb letni. Mam pytanie czy warto to robic (chodzi mi o żywotność pompki- słyszałem o zakleszczeniach pompki po letnim przestoju) ? Czy np w trybie letnim pompka raz na dzien na krótką chwilę się załącza ? Czy lepiej zostawic tryb zimowy i zmniejszyć temperaturę na sterowniku np na 13 stopni zeby piec się nie załączał?
    Ja co roku zmieniam na tryb letni od 4 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów z tego powodu.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

Strona 194 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony