dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 196 z 205
Pokaż wyniki od 3.901 do 3.920 z 4091
  1. #3901

    Domyślnie

    Mam problem z regulatorami CWU i CO - potrafią samoczynnie przestawić temperaturę wody. Jak poruszam kilka razy lewo-prawo to chwilę działa, po jakimś czasie znowu zaczyna żyć własnym życiem.
    Czy to są zwykłe potencjometry i wystarczy tam psiknąć coś w rodzaju "kontakt pr" i jak się do nich dostać? Czy jakieś inne rozwiązanie?

    Kocioł już po gwarancji, więc wolałbym nie płacić za wizytę serwisanta jeśli mogę to samemu niskim nakładem pracy naprawić

  2. #3902

    Domyślnie

    Cześć wszystkim.

    Jestem użytkownikiem kotła Immergas Victrix Exa 24 (od marca 2020 instalacja grzejnikowa).
    Dotychczas był używany z Tybox 137 i wyniki były całkiem dobre (średnio na rok wyszło 4,5 metra, dom piętrowy 120m3),
    Ale w tym roku przed okresem grzewczym doszły termostaty (leżały zakupione już w zeszłym roku). Po prostu w niektórych pokojach było za ciepło.
    No i także plan przejśca na grzanie z sondą temperatury, aby termostaty przy grzejnikach regulowały temperaturę pomieszczenia (z racji tego, iż przy pracy z Tybox nie dało się dobrze ustawić parter i pietro pod względem temperatury). Na tą chwilę jadę same termostaty + na piecu 45-47 stopni. Spalanie w Listopadzie było takie samo jak w przypadku używania Tybox (2 tygodnie testów, najpierw tydzień tybox, potem same termostaty grzejnikowe).
    Do tego zmieniłem ustawienia termostatu C.W.U (p0 dałem na 1 - było na 2). Teraz wiadomo inne temperatury i piec łyka 8-9m3 dziennie gazu. Zakładam, że to przez za niską temperaturę C.O (co się wiąże z jeszcze nie zamontowaną sondą). Ale dodatkowo zauażyłem, że raczej ustawienia pieca są standardowe. Nikt ich nie ruszał przy montażu. Więc tu jawi się cały temat co dalej ? (mój dostawca gazu to ten słynny na całą Polske , więc chciałbym to optymalnie ustawić wszystko przed konkretną zimą, a co sie pytam o dobrego serwisanta to Vaillant i tyle).
    Dodam, iż na Tybox to 8 metrów średnio to miałem w styczniu i lutym tego roku. Ale z mniejszym komfortem równej temperatury.

    PS. Temperatura C.W.U 42 stopnie, zasobnik 150l.
    Ostatnio edytowane przez darkoq ; 05-12-2021 o 21:09

  3. #3903
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkoo

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mamy dosyć niskie temperatury tej zimy, w tamtym roku, zima zaczęła się od stycznia. Porównywanie takie wg mnie nie ma sensu, za dużo zmiennych. Termostat na grzejniku minimalnie, ale obniża jego wydajność, może to też ma znaczenie (chociaż nie sądzę). O co chodzi z "sondą temperatury" i temperatura piętro parter?

  4. #3904

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszkoo Zobacz post
    Mamy dosyć niskie temperatury tej zimy, w tamtym roku, zima zaczęła się od stycznia. Porównywanie takie wg mnie nie ma sensu, za dużo zmiennych. Termostat na grzejniku minimalnie, ale obniża jego wydajność, może to też ma znaczenie (chociaż nie sądzę). O co chodzi z "sondą temperatury" i temperatura piętro parter?
    A przepraszam, zbyt poszedłem w "swoją logikę".

    Sonda temperatury - czujnik temperatury zewnętrznej.

    Temperatura piętro , parter:
    na tybox albo u góry za zimno (bo w dole temperatura została osiągnięta lub ktoś coś robił intensywnie w kuchni). A na dole za zimno, jeśli tybox był na piętrze. Myślałem nawet o kupieniu drugiego tybox (aby podwójnie sprawdzać temperature, załączyć się jeśli któryś tybox wskaże poniżej zadanej, może to jest eko wyjście ? - tyle, że spada komfort w łazienkach)

  5. #3905
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkoo

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    46

    Domyślnie

    Najprostsze i najtańsze, załóż termostaty w pomieszczeniach gdzie jest za gorąco, czyli na dole, typboxa daj na górę tam gdzie najzimniej, na górze termostaty odkręc na max, albo nie dawaj wcale. Czujnik temperatury zewnętrznej zmienia ci tylko temperaturę zasilania CO w zależności od temperatury na zewnątrz, nic w tej sytuacji nie pomoże.

  6. #3906
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkoo

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    46

    Domyślnie

    Ok, widzę w czym problem. To poprostu znajdź lepsze miejsce na czujnik typboxa. Tam gdzie nikt nie chucha i temperatura jest stała. Ja mam na spoczniku schodów bez okien od strony północnej, ustawione pół stopnia mniej niż w całej reszcie chałupy i działa idealnie, tam gdzie za gorąco blokuje termostat.

  7. #3907

    Domyślnie

    A myślałem, o tym żeby Tybox dać na klatce schodowej. W sumie racja. Potem zostanie tylko dobranie odpowiedniej temperatury.

  8. #3908

    Domyślnie

    Na spoczynku jest okno i grzejnik. Ściana do montażu to wiem (po prostu ta na którą słońce nie świeci). Klatka jest odcięta od piętra drzwiami na dole. Spróbuję na początek w miarę wyśrodkowany miejscu.

  9. #3909

    Domyślnie

    Caly czas uczę się jak ustawić czujnik pogodowy. Obecnie mam ustawioną krzywą grzewczą na 1.8
    Sprawa wygląda tak, że nocą kociol gazowy chodzi cały czas, dobija do zadanej temperatury (22st) i się wyłącza. Podłogówka za dnia oddaje ciepło plus zyski bytowe typu ogrzewanie i temperatura wzrasta do 22.5st. Wieczorem dopiero temperatura spada poniżej 22st i kociol się załącza i działa przez noc.

    Moje przemyślenia są takie, że w dzień ogrzewanie podłogowe sie wychladza i nocą kociol musi sporo popracować żeby znowu nagrzać podłogę. Nie powinno być tak, że kociol powinien chodzic cały czas na niskiej temperaturze?

  10. #3910
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dla zużycia nie ma to większego znaczenia.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #3911

    Domyślnie

    Najgorzej jest jak się rozpali w kominku, wtedy podłoga po tych kilkunastu godzinach robi się zimna.
    Czyli formalnie nie ma znaczenia jak ustawie krzywą grzewczą? Bo może grzać w podłogę 40st i nagrzać dom do komfortowej temperatury w 5h a mogę nastawić że w podłogę pójdzie 30st i nagrzeje w 8h.
    W takim razie po co mi kociol który moduluje od 1,9kw jak mogłem kupić mocniejszy i według Ciebie nie ma to znaczenia?

  12. #3912
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkoo

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    46

    Domyślnie

    Bo dla zużycia gazu nie ma to znaczenia. Ma dla komfortu cieplnego, ewentualnie wpływa na trwałość urządzenia.
    Kominek i podłogówka słabo ze sobą współpracują bo podłoga długo trzyma ciepło i tak samo długo się nagrzewa, tego nie przeskoczysz.
    Nawet grzejniki z kominkiem działają tak sobie bo wychładzają się miejsca daleko od źródła ciepła (najlepiej wtedy tam trzymać czujnik temperatury). Grzejniki mają tę zaletę, że szybko grzeją i szybko stygną.

  13. #3913
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkoo

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    46

    Domyślnie

    Najgorzej jest jak się rozpali w kominku, wtedy podłoga po tych kilkunastu godzinach robi się zimna.
    Czyli formalnie nie ma znaczenia jak ustawie krzywą grzewczą? Bo może grzać w podłogę 40st i nagrzać dom do komfortowej temperatury w 5h a mogę nastawić że w podłogę pójdzie 30st i nagrzeje w 8h.
    W takim razie po co mi kociol który moduluje od 1,9kw jak mogłem kupić mocniejszy i według Ciebie nie ma to znaczenia?
    A nie da się ze sterownika car podgonić temperatury zasilania na kotle, albo na samym kotle po prostu?

  14. #3914
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najgorzej jest jak się rozpali w kominku, wtedy podłoga po tych kilkunastu godzinach robi się zimna.
    Czyli formalnie nie ma znaczenia jak ustawie krzywą grzewczą? Bo może grzać w podłogę 40st i nagrzać dom do komfortowej temperatury w 5h a mogę nastawić że w podłogę pójdzie 30st i nagrzeje w 8h.
    W takim razie po co mi kociol który moduluje od 1,9kw jak mogłem kupić mocniejszy i według Ciebie nie ma to znaczenia?
    A po co ci mocniejszy kocioł ?
    Mocniejszy mógłby taktować, jeżeli chciałbyś żeby działał w przybliżeniu 24h/ dobę
    Choć dla nie taka praca kotła jest bez sensu- mój na przykład ma moc elektryczną 65W
    Dlaczego ma non stop ciągnąć tyle en. elektr ?
    Po drugie - mam ustawione trzy okna grzania i wymuszam grzanie wtedy, kiedy mi na tym zależy- przed pobudka, powrotem z pracy i wieczornym prysznicem.

    A kominek?
    No cóż, to właśnie "zalety" kominka w nowoczesnym domu.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #3915

    Domyślnie

    Zona jest w domu z dziećmi cały czas i zależy mi na jak największym komforcie w domu. Czyli co, nastawić krzywą grzewczą jeszcze niżej, żeby temperatura wody była niższa? U was kociol chodzi cały czas czy też wyłącza się na kilka godzin? Kupowałem właśnie 12tt, żeby kociol chodził jak najdłużej. Teraz mam ustawioną krzywą grzewczą na 1.6 i na kotle pokazuje 31st.

    Martwi mnie też trochę spalanie,bo dziennie wychodzi około 8-9m3 na dobę. Dom 106m użytkowej (grzeje tylko dół, Góra obecnie nieużytkowa, po podłodze 130m). Wszędzie OP, podłoga 15cm styropianu, na ścianach 20cm grafit. Strop bez ocieplenia, obecnie ocieplam poddasze (15+20cm welny). Czy aż tak dużo ciepła ucieka przez poddasze?

  16. #3916
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to dlaczego nie ustawisz podbicia temp w godzinach 6-22 ??
    Skończ ocieplenie, póki co nie ma się co martwić.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #3917

    Domyślnie

    Takie pytanie .. pompy w swoich Immergas trzymacie na fabrycznej prędkości czy może serwisanci wam zmniejszają lub zwiększają bieg ?
    Dodam, iż u mnie instalacja jest prosta i zasilana tylko pompa z pieca. Dlatego zastanawia mnie wpływ na jej trwałość przymykanie się termostatów (niby bypass fabrycznie otwarty).

    Ps. Znalazłem jedno miejsce gdzie dałem d*** klatka schodowa za mocno podbita temperatura była. Więc jedno zbyt wygórowane grzanie znalezione.

  18. #3918

    Domyślnie

    No i się udało można by powiedzieć.
    8m3 poszło w taką pogodę jaka jest teraz więc wg mnie spoko, jak na ustawienia komfortowe.
    Jak było w przedziale 0-3 stopnie brał 9m3.
    Czyli to podbicie robiła klatka schodowa.
    Jeszcze tylko jutro wpadnie gość od tematu hydrauliki, ogrzewania itd. żeby zwymiotować 2-3 grzejniki, będą nadawać się do wymiany, bo zbyt małe są.

  19. #3919

    Domyślnie

    Eeeee... Słownik psikusa zrobił. Miało być zwymiarować.

  20. #3920

    Domyślnie

    Panowie jak macie ustawiony na piecu parametr S3. Teraz się doszukałem, że mój pierwszy pseudo serwisant ustawił ten parametr S3=25x100RPM...
    Piec victrix exa24
    Jeśli będę chciał teraz wrócić do ustawień fabrycznych tego parametru 4600 czyli 46x100rpm to nie trzeba będzie wyregulować zależności powietrze-gaz?
    Ostatnio edytowane przez edson ; 12-12-2021 o 12:01

Strona 196 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony