dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 205 z 205
Pokaż wyniki od 4.081 do 4.095 z 4095
  1. #4081

    Domyślnie

    Cytat Napisał st45zzzz Zobacz post
    Jakie macie ustawienia S0 w swoich kotłach?
    Producent VICTRIX 12 X TT 2 ERP podaję, że kocioł posiada elektroniczny zawór gazu i czujniki spalania które na bieżąco ustawiają mieszankę do spalania, a podczas pełnej kalibracji można zrobić korektę pod kątem zawartości CO2. Napewno analizator spalin by nie zaszkodził podczas takiej kalibracji.
    W starszym Vitrix-ie zmieniałem S0 S1 S2 spalanie sprawdzałem optycznie przez taki wizjer i było oki.
    A tu po zmianie wyskoczy błąd I trzeba kalibrować. 1,9kW to taki marketingowy wabik. Bo jak serwisanta na początku nie przyciśniesz to musisz kolejny rok czekać na zmianę parametrów wymagających kalibracji. Pozdrawiam.
    Ja zmienialem ten parametr na minimalny wg instrukcji, ale zrobilem to jak mialem serwis kotła. Więc mieszanka była ponownie ustawiana przez serwisanta.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  2. #4082
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    st45zzzz

    Zarejestrowany
    Nov 2023
    Skąd
    Kołobrzeg
    Kod pocztowy
    78-100
    Posty
    3

    Domyślnie

    To poczekam na serwis, chyba że uda mi się pożyczyć gdzieś analizator spalin.

  3. #4083

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Czy moge Was prosić o takie informacje jak
    Moc kotła 12kW lub 20kW
    Aktualna temperatura na kotle (ta która idzie na kaloryfery lub podłogówkę)
    Aktualna prędkość wentylatora (dla danej temperatury)
    Długość komina i jego średnica oraz czy to w wietrzną czy bezwietrzną pogode jest sprawdzone.

    U mnie przy 42 stopniach, kominie 8m fi80, bezwietrznej pogodzie prędkość to 17lub18 x100 rmp
    Kocioł o mocy 20kW

    Co powoduje zmiana parametru FO F1 i F2 w kotle (jak wtedy kocioł pracuje)
    (nie chce nic zmieniać, a tylko zaspokoić ciekawość).

  4. #4084

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich.

    Jestem po 2 tygodniowej lekturze tego wątku i powiem szczerze, że nie wszystko już pamiętam co było na początku. Tej wiedzy już się troszkę nazbierało. Dlatego wybaczcie jeżeli powtórzę moje pytanie.

    Ze 3 tygodnie temu zamontowałem nowy kocioł Victrix Exa 24 kW. Ogólnie jak na razie jestem zadowolony. Dwa dni temu był u mnie serwisant do tzw. pierwszego uruchomienia i regulacji. Przy okazji obniżył mi parametr S-6 (max. temp. odpływu) z 85*C na 55*C. I tutaj moje pytanie: czy obniżenie tego parametru dotyczy tylko zasilania CO czy również CWU. Wczoraj zauważyłem, że kocioł grzeje zasobnik cwu powoli podnosząc temperaturę do 55*C. Wcześniej szybko rozgrzewał się do 85*C i później powoli schodził z temperaturą w dół. Parametr P-0 mam ustawiony na 1 (on -2/off +1). Serwisant twierdził, że przestawienie kotła na 55*C nie wpływa na podgrzewanie wody w zasobniku a dotyczy tylko CO.
    Kocioł jednofunkcyjny Immergas Victrix Exa 24 X ERP + zasobnik 200l. + pogodówka + sterownik Tybox 117.
    System ogrzewania mieszany 60 % grzejniki 40 % podłogówka, powierzchnia użytkowa 156 m2 + garaż 50m2.
    8 grzejników płytowych, 4 grzejniki drabinkowe, 2 rozdzielacze podłogowe z pompami.
    Dom piętrowy, powierzchnia użytkowa 156 m2 + garaż 50 m2.
    Ściany - Porotherm 25 P+W + 20 cm styropian biały, podłoga - styropian 15 cm, dach wełna 25 - 30 cm.
    Okna - 2 szybowe + rolety.

  5. #4085

    Domyślnie

    Witam. Kocioł vitrix 12 XTT. 5 lat użytkowania. Wczoraj włączyłem grzanie c.o. podłogowe. I się zaczęło, że tak powiem. Pojawia się cały czas błąd 43 blokada z powodu utraty sygnału płomienia. Po resecie działa normalnie. Po jakimś czasie znowu. Wczoraj kilka razy. Dziś też już od rana 4 razy resetowałem. Zaznaczę że cały rok pracuje c.w.u. i nic się nie działo. Problem ten pojawia się od 2-3 lat ale bywało to rzadko i zwykle pod kodem 1. 2 lata temu serwisant stwierdził że to z powodu zużytej elektrody zapłonu (serwis wiosną) więc problem następnej zimy znów się pojawił. Często wiązałem go z pogodą gdy spaliny po wyjściu z komina wędrowały w dół przez co zassane przez komin z powietrzem do kotła mogły powodować problemy z odpaleniem. Na dzień dzisiejszy błąd 43, kilka razy w ciągu dnia. Miał ktoś podobny problem?

  6. #4086
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał st45zzzz Zobacz post
    To poczekam na serwis, chyba że uda mi się pożyczyć gdzieś analizator spalin.
    Moc maksymalną kotła na c.o. ustawia się parametrem P2 i nie potrzeba kalibracji. Jak przedstawisz na 0 to kocioł zawsze pracuje z mocą 1.9kw w trybie c.o.w przypadku kotła 12. Obroty wentylatora są 1400-1500.

  7. #4087

    Domyślnie

    Witam.
    Kocioł Victrix 20 X TT 2 ErP podłogówka oraz grzejniki w domu na oddzielnych grupach pompowych plus sprzęgło.
    Pytanie
    Dlaczego po ustawieniu CO 45°C kociła podniesie temperaturę, ale po chwili spada do 28°C ???
    Grzejniki nie grzeją, podłogówka przy takiej temperaturze daje redę.
    Co należy ustawić żeby kocioł trzymał zadaną temperaturę do momentu wyłączenie przez sterownik zwierno-rozwierny wpięty w zaciski 40/41
    Pompa na grupie wysokiej (grzejniki) pracuje, więc jest odbiór ciepła, ale mimo to kocioł moduluje do tak niskich temperatur.
    Po jakimś czasie kocił podniecie temperaturę na chwilę i znowu spada do śmiesznie niskich
    Na jakie ustawienia zwrócić uwagę ?

    Pozdrawiam

  8. #4088

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś z forumowiczów wie może, dlaczego Victrix 12TT został wycofany z produkcji?
    Dom z poddaszem użytkowym 158m2. Okna 3 szybowe Rehau, ściana 20cm styropianu EPS 038, podłoga 17 cm EPS 0.35, fundamenty 15 cm, poddasze 33 cm wełna Rockwool toprock premium 0.035.
    100% podłogówka VICTRIX 12 X TT 2 ERP

  9. #4089
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    209

    Domyślnie

    Z tego co ja slyszalem od kilku hydraulikow lubiacych sie w Immergas oraz serwisantow fabrycznych Immergas, to kwestia wymiennika, włosi uznali, ze ten material z jakiegos powodu nie jest najlepszy, albo moze jest najlepszy i trzeba zrobic cos "gorszego" na czym zarobi serwis.
    Dlatego nastepca TT ma inny rodzaj wymiennika. Ale to niczym niepotwierdzone i nieoficjalne info.

  10. #4090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po 9 latach od uruchomienia mój Immergas Victrix 12k zanotował pierwszą awarię - przez kilka dni wyrzucal błąd e37 (ale po resecie wznawiał pracę) aż w końcu nadszedł dzień, że reset nei pomógł
    Błąd e37 to błąd niskiego napięcia zasilania, problemem (o ile napięcie w sieci jest OK) jest zasilacz niskonapięciowy na płytce i/lub kondensatory.
    Naprawa nie jest trudna, ale jeśli ktoś (jak ja) nie czuje się na siłach, to na OLX po wpisaniu frazy "immergas e37" wyskakuje 4-5 ofert naprawy
    Koszt (z przesyłką) 300zł, płytę miałem na na drugi dzień po zgłoszeni awarii - moją wysłałem do serwisu w zamian.
    Oczywiście płytę wymieniłem samodzielnie - 10 minut roboty.

    Usługa legalna, z paragonem i roczną gwarancją
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #4091

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po 9 latach od uruchomienia mój Immergas Victrix 12k zanotował pierwszą awarię...
    Miałem tę samą/jedyną awarię (ten sam kocioł) po 5,5 roku. Kupiłem/odesłałem na tej samej zasadzie (ja od pana A.E., chyba miał opcję przedłużenia gwary na tę część do 2 lub 3 lat), płytę wymienił serwisat przy przeglądzie. To dobry kocioł był (mimo że sprawny, wymieniłem na PC+PV).
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 24-03-2024 o 19:19

  12. #4092
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Miałem tę samą/jedyną awarię (ten sam kocioł) po 5,5 roku. Kupiłem/odesłałem na tej samej zasadzie (ja od pana A.E., chyba miał opcję przedłużenia gwary na tę część do 2 lub 3 lat), płytę wymienił serwisat przy przeglądzie. To dobry kocioł był (mimo że sprawny, wymieniłem na PC+PV).
    Jesteś zadowolony z PC? Jakie było roczne zużycie gazu a ile kWh pobrała PC?

  13. #4093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Miałem tę samą/jedyną awarię (ten sam kocioł) po 5,5 roku. Kupiłem/odesłałem na tej samej zasadzie (ja od pana A.E., chyba miał opcję przedłużenia gwary na tę część do 2 lub 3 lat), płytę wymienił serwisat przy przeglądzie. To dobry kocioł był (mimo że sprawny, wymieniłem na PC+PV).
    Czyli ten sam serwis
    Jaką PC wybrałeś ?
    Ile kWh energii elektrycznej zużywasz w porównaniu do kWh z gazu (po przeliczeniu z m3) ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #4094

    Domyślnie

    Cześć Wam,

    Akurat na koniec marca spisuję liczniki domowe i podsumowuję koszty roczne domu Dawniej potrzebowałem jakieś 1300-1400m3 gazu na sezon (CO+CWU) czyli jakieś ~15 MWh (+coś prądu). Przy pompie średnia wychodzi (ostatnie dwa sezony, wg podlicznika) prawie 2,7 MWh (mniej niż się spodziewałem, nie miałem pewności czy dokładka 4,1kWp PV strarczy), ale chyba zimy ostatnio łagodniejsze. Pompa LG split 9kW (głównie bo gwara producenta 5 lat, celowo deko przewymiarowana).

    Jeśli chodzi o zadowolenie:
    - komfort z gazem był nieco lepszy - brzęczący grat w ogródku to jednak nie zaleta, ponadto Victrix12 z zasobnikiem 160L raczej nie miał problemu z dostarczaniem ciepłej wody, natomiast pompa czasem nie nadąża (duuuże wanny ) jak się źle "wstrzeli" ze startem kąpieli, mimo zasobnika 250L (pisałem o tym na forum, złożony temat), szczególnie zimą (kiedyś wymienię zasobnik na np 300L Joule, liczę na poprawę).
    - kosztowo się zobaczy, jak popracuje z 6-8 lat (szacunek ROI PC+dod.PV, zależy od cen energii) to będę zadowolony, ale ja jestem na starych zasadach PV (na nowych to inna kalkulacja, na pewno bym nie zamieniał, przy nowej budowie pewnie patrzyłbym na małe gruntówki, choć gaz na dziś cały czas jest niezłą opcją, szczególnie jak nie trzeba drogiego przyłącza).
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 31-03-2024 o 13:12

  15. #4095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja zużywam jakieś 750-800m3 na sezon, jak gaz stanie się nieopłacalny to będę celował w jakiegoś 6kW monoblocja chyba...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 205 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony