dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 200 z 205
Pokaż wyniki od 3.981 do 4.000 z 4095
  1. #3981
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał -mirage- Zobacz post
    Co do zbiornika cwu (Ubs-100) to jak czesto wymienia Pan anodę magnezową.
    Co trzy lata, zmieniłem w 2016 i 2019 oraz mam zamiar zmienić w maju. Przy każdej z wymian anody wyglądały jeszcze przyzwoicie, ale jak już rozkręciłem to i wymieniłem,
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 24-04-2022 o 14:02

  2. #3982

    Domyślnie

    Cześć

    Czytam wątek, ale trochę mi jeszcze z tym zejdzie. Szybkie pytanie: czy z Immegrasem + sonda zewnętrzna da się sterować za pomocą krzywych grzewczych (na kotle jest tylko jedno pokrętło, 0-9, którego jeszcze nie opanowałem) czy wymagany jest sterownik Car v2 (na tą chwilę wszyscy z tego co doczytałem to mają tego cara)?

  3. #3983
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał imp88 Zobacz post
    Cześć

    Czytam wątek, ale trochę mi jeszcze z tym zejdzie. Szybkie pytanie: czy z Immegrasem + sonda zewnętrzna da się sterować za pomocą krzywych grzewczych (na kotle jest tylko jedno pokrętło, 0-9, którego jeszcze nie opanowałem) czy wymagany jest sterownik Car v2 (na tą chwilę wszyscy z tego co doczytałem to mają tego cara)?
    Tak, masz do dyspozycji 9 krzywych. Nie mam Cara i mi ta ilość wystarczy. Od kilku lat kocioł pracuje na 4. Dodatkowo możesz lekko przesuwać punkt pracy na krzywej modyfikując odczyty za pomocą korekty ustawień sondy zewnętrznej.

  4. #3984
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    axel83

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Świecie
    Kod pocztowy
    86-100
    Posty
    239

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś sprawdzał ile prądu realnie zużywa victrix 12 ? Chcę zakupić przetwornicę i nie wiem czy taka 300W wystarczy żeby pociągnąć piec w razie dłuższego braku prądu.

  5. #3985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    75W z pompką na 2.biegu. na pierwszym może ze 110W
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #3986

    Domyślnie

    Pytanko do użytkowników victrix 12 pp - jaki najlepiej wybrac wkład kominowy, koncentryczny czy jednościenny? Mam systemowy komin dymowy (6,2m) z bloczków keramzytowych z wkładem ceramicznym ocieplony wełną.

  7. #3987
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Tkoniak

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał open11 Zobacz post
    Mam problem z regulatorami CWU i CO - potrafią samoczynnie przestawić temperaturę wody. Jak poruszam kilka razy lewo-prawo to chwilę działa, po jakimś czasie znowu zaczyna żyć własnym życiem.
    Czy to są zwykłe potencjometry i wystarczy tam psiknąć coś w rodzaju "kontakt pr" i jak się do nich dostać? Czy jakieś inne rozwiązanie?
    Czy ktoś znalazł rozwiązanie, niestety mam ten sam problem i serwisant chce wymienić płytę główną.

  8. #3988

    Domyślnie

    Czy ma ktoś może z Was ustawiony kocioł, aby grzał tylko na pogodówce z wyłączonym czujnikiem wewnętrznym?
    Przestawiłem kocioł na takie grzanie, ustawiłem krzywą, wyregulowałem na rotametrach. Wszystko fajnie, ale na CAR nie wyświetla mi temperatury wewnętrznej. Czy przy takim ustawieniu sterownik nie wyświetla aktualnej temperatury w pomieszczeniu? (chodzi tylko o informację)
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  9. #3989
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dziadekp

    Zarejestrowany
    Nov 2022
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    36-073
    Posty
    1

    Domyślnie

    Potwierdzam. U mnie przy takich ustawieniach CAR nie wyświetla temp. wew.

  10. #3990

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy jest jakaś zależność w mocy kotła na zasilaniu dla różnych krzywych? Np kocioł zasila podłogówkę 30 stopni i czy przy niższej krzywej robi to z niższą mocą niż dla takiej samej temperatury, ale z krzywej o wyższym numerze np 6 czy 8? Może mieć to jakiekolwiek znaczenie czy ważna jest tylko temperatura zasilania i powrotu?
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  11. #3991
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Przy ciągłej pracy liczy się różnica temperatur- nie ma znaczenia, czy wodę o temp powrotu 24C dogrzewa do 30C, czy 28C do 34.
    Natomiast jeśli przestanie pracować na np 10h bo zaświeci słońce i dogrzeje pomieszczenie (mówię tu o sterowaniu z wykorzystaniem termostatu pokojowego)
    to podłoga nieco się wychłodzi, więc kiedy rozpocznie pracę na wyższej krzywej przez jakiś czas będzie pracował z wyższą mocą - za to szybciej podniesie temp podłogi.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #3992

    Domyślnie

    Witajcie,

    Mam Vitrixa 24 X, podłączonego pod podłogówkę przez Dim'a, dodatkowo dogrzewa wodę cuw (zbiornik z pompą ciepła)

    Chciał bym pod niego podpiąć wymiennik do ogrzewania wody jacuzzi (1600L).

    I teraz pytanie jak najlepiej...najłatwiej poprzez wodę cuw omijam jakiekolwiek sterowanie piecem ale następują zapewne spore straty ciepła poprzez podwójną wymianę (zbiornik/wymiennik basenowy) ?

    Najbardziej mnie kusi podpięcie do wyjsca cuw w piecu. Ale jak rozdzielić to wymiennik basenowy/ zbiornik, z tego co wyczytałem jedyne sterowanie poprzez termometr NTC.

    Podpowiedzcie proszę jak to rozwiązać.

  13. #3993
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał zim_b Zobacz post

    Mam Vitrixa 24 X, podłączonego pod podłogówkę przez Dim'a, dodatkowo dogrzewa wodę cuw (zbiornik z pompą ciepła)
    .
    Hej,
    Którą masz wersję DIM-a, z rozdziałem na dwie czy trzy strefy i z ilu stref korzystasz ?

    Jeśli masz DIM-a dwustrefowego to i tak jego płyta sterująca jest trzystrefowa, więc mógłbyś podłączyć się do sprzęgła hydraulicznego obwodu trzeciej strefy z wymiennikiem w jacuzzi, dodać dodatkową pompę, termostat bezpieczeństwa, sondę NTC, aby płyta miał komplet sygnałów. I za pomocą termostatu umieszczonego w jacuzzi załączać i wyłączać grzanie wody.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 01-01-2023 o 10:12

  14. #3994

    Domyślnie

    Widzę, że ostatni raz rok temu był jakiś mój wpis. Z ustawieniami wyszło nieźle. W ramach powtórzenia dom ok. 120m2 grzania plus czasem ok. 18m2 suszarnia w piwnicy, piec Immergas Exa24. Ostatecznie piec działa non-stop bez sterownika pokojowego, a grzejniki mają założone termostaty i to jedyne sterowanie. I dało to najlepszy u mnie rezultat (w połączeniu z poradą o przełączeniu trybu termostatu C.W.U). W łazienkach jest równa temperatura 23 stopnie, w pokojach dziennych 20-21. Na piecu na sztywno temperatura C.O. w zależności od temperatury zewnętrznej, przy największy mrozie wystarczyło 45-47 stopni. Mimo wzrostu komfortu i większej zimy na przełomie 2021/2022 rocznie zużycie gazu było mniejsze o ok. 230m3.
    W grudniu 2022, średnia wyszła 7,5m3 na dzień. Także porady z forum plus od poleconego hydraulika skuteczne. Z sterownikiem pokojowym, był o wiele gorszy komfort.
    Jedyne co mnie teraz zastanawia to czy zostawić już ten temat i tylko używać i serwisować, czy może jednak dołożyć do pieca sondę zewnętrzną i ustawić krzywą i granice grzania C.O. na max 50stopni. W tej chwili sam koryguję temperaturę C.O. na wyczucie względem temperatury zewnętrznej ( w sumie bazuję na takich wartościach 38st. 40st. 42st. 45st.). Ktoś używa tej sondy i ma jakieś przemyślenia co do niej ?

  15. #3995

    Domyślnie

    Cytat Napisał darkoq Zobacz post
    Widzę, że ostatni raz rok temu był jakiś mój wpis. Z ustawieniami wyszło nieźle. W ramach powtórzenia dom ok. 120m2 grzania plus czasem ok. 18m2 suszarnia w piwnicy, piec Immergas Exa24. Ostatecznie piec działa non-stop bez sterownika pokojowego, a grzejniki mają założone termostaty i to jedyne sterowanie. I dało to najlepszy u mnie rezultat (w połączeniu z poradą o przełączeniu trybu termostatu C.W.U). W łazienkach jest równa temperatura 23 stopnie, w pokojach dziennych 20-21. Na piecu na sztywno temperatura C.O. w zależności od temperatury zewnętrznej, przy największy mrozie wystarczyło 45-47 stopni. Mimo wzrostu komfortu i większej zimy na przełomie 2021/2022 rocznie zużycie gazu było mniejsze o ok. 230m3.
    W grudniu 2022, średnia wyszła 7,5m3 na dzień. Także porady z forum plus od poleconego hydraulika skuteczne. Z sterownikiem pokojowym, był o wiele gorszy komfort.
    Jedyne co mnie teraz zastanawia to czy zostawić już ten temat i tylko używać i serwisować, czy może jednak dołożyć do pieca sondę zewnętrzną i ustawić krzywą i granice grzania C.O. na max 50stopni. W tej chwili sam koryguję temperaturę C.O. na wyczucie względem temperatury zewnętrznej ( w sumie bazuję na takich wartościach 38st. 40st. 42st. 45st.). Ktoś używa tej sondy i ma jakieś przemyślenia co do niej ?
    Jak dołożysz sondę odpadnie Ci chodzenie do kotła i ręczne ustawianie temperatury. Ustawisz sobie krzywą i kocioł będzie sam pilnował aby podbić lub zmniejszyć temperaturę.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  16. #3996
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Witam.
    Mam pytanie do użytkowników Immergas Victris TT .
    Zacząłem ogrzewać dom TT 12 a gdzieś w połowie tego tematu jest że można podłączyć czujkę pogodową bez Car-a i ustawić krzywą.
    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Da się ustawić, ja nie mam car tylko tyboxa i na kotle ustawiasz krzywą, warunek musisz mieć podpięta czujkę temperatury zewnętrznej.
    Co do drugiego pytanie to bez sterownika car to chyba pompa przestaje działa w momencie jak kocioł nie grzeję, ale tutaj nie mam 100% pewności.
    .
    Ostatnio edytowane przez irek711 ; 05-01-2023 o 20:05

  17. #3997
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak dobrze pamiętam na moim Victrixie X 2 po podłączeniu czujki i przy braku CAR, pokrętło ustawiania temperatury CO staje sie pokrętłem wyboru krzywej grzewczej.
    Jak jest na TT nei wiem, ale pewnie znajdziesz to w instrukcji
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #3998
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Czyli można podłączyć czujkę kablem bezpośrednio do pieca ?
    Do sterowania mam salusa pokojowego.
    Będzie to razem współpracować ?
    Może kolega ig0r coś podpowie ?
    Sorki za naiwne pytania.
    Z powodu całego cyrku na rynku kupiłem immergasa bo w planie był junkers cerapur smart ale nigdzie nie można go było kupić .
    Immergas raczej ok tylko ten cały car. Nie dość że cena to 1/4 pieca to jeszcze brak polskiego menu.

  19. #3999
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czujkę zawsze podłączasz do kotła, niezależnie, czy masz CAR, czy nie.
    Salus w niczym ni przeszkadza.

    CAR v2 to wydatek 550zł, a masz już czujkę w zestawie.
    No, ale fakt, trzeba kabelkiem dojechać
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #4000
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    irek711

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łańcut
    Kod pocztowy
    37-100
    Posty
    25

    Domyślnie

    Bezprzewodowy z sondą coś koło 1200.
    Przewodowy taniej ale to menu.
    Mam potem całą zimę walczyć żeby to sensownie ustawić to podziękuję .
    Nie wiedziałem że można czujkę bez cara podłączyć .
    Dopiero tutaj znalazłem info bo szukałem jak zmienić obroty na pompie bo przy starcie za bardzo szumi.
    Wolałbym jakieś stałe ustawić .

Strona 200 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony