dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 193 z 205
Pokaż wyniki od 3.841 do 3.860 z 4095
  1. #3841

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Posiadam sprzęgło zakupione osobno i dorobione 2 obiegi.......... Ważne jest to że gdy według krzywej temperatura na kotle jest np 35 st to ze sprzęgła na obieg idzie około 31-32 st (wszystko zależy oczywiście od ustawienia prędkości pompek obiegowych)Nie wiem jak zachowuje się oryginalny układ sprzęgłowy ale myślę że jest łatwiej.
    Oryginalny układ zachowuje się tak samo. Zasilając niską temp., też obniża temp. podawaną do układów o 3-4*C- przy ustawionej pompie w kotle na 3, a w DIM obie na 1. Na 2-gim biegu jest podobnie, ale jak przestawię pompę w kotle na 1-szy bieg, to kocioł szybciej schodzi z mocą ale w układ daje nawet 7-10*C mniej, niż to co wychodzi z kotła. Jak grzeję kominkiem (z płaszczem wodnym) to widzę, że dopiero przy zasilaniu 65*C, i podawaniu w podłogę 35*C i niżej, dopiero w grzejniki idzie ta sama temp. jaka jest podawana do sprzęgła. To co my nazywamy układem wysokiej temp., jednocześnie dobierając grzejniki na 55*C, to producent traktuje nadal jako układ niskotemperaturowy. Taki wniosek się nasuwa kiedy się zobaczy w instrukcji, jakie są dostępne zakresy temp. w ustawieniach na płycie DIM. Także to wszystko ma się nijak do obecnych standardów, dlatego lepiej nie mieszać układów podłogowego i grzejnikowego. Ja w zasadzie mam zdublowany układ. W sypialniach mam odchudzoną podłogówkę i grzejnik jako uzupełnienie, a w salonie oprócz podłogówki mam grzejniki kanałowe pod oknami tarasowymi i oczywiści ręcznikowce w łazienkach. Dlaczego tak? A bo wymyśliłem sobie, że w okresach przejściowych jeśli zechcę, będę mógł grzać tylko grzejnikami i kominkiem. W praktyce okazało się, że zysków słonecznych jest nie wiele, a jak naładuję podłogę, to w okresach przejściowych wystarczy, że rozpalę w komiku raz na 2 dni. Także w sumie źle wydane pieniądze. Ale tak to jest jak się zaczyna czytać forum dopiero po wybudowaniu, a jednocześnie większość projektantów i instalatorów 8 lat temu, tkwiła nadal w latach 90-tych. Z resztą jak się czyta, to nadal tak jest. domy coraz cieplejsze, a ludziom nieświadomym, nadal wciskają kotły o wysokiej mocy minimalnej, mieszają układy i odradzają podłogówkę na piętrze, w sypialni itp., tak jakby kompletnie nie pojmowali tematu
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 21-01-2021 o 07:50

  2. #3842
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    @montixe , ja swoją instalację przerabiałem żeby zlikwidować błędy instalatora, miałem bardzo dużo zwężek na kolankach, za mały zawór mieszający. Dopiero jak zacząłem czytać to uświadomiłem sobie że trzeba najpierw obliczyć ciśnienie słupa wody. Zlikwidowałem większość zwężek, wymieniłem zawór mieszający na 3D z ESBE i przy okazji zamontowałem sprzęgło. Jestem z niego zadowolony bo przed przeróbkami nie mogłem zagrzać pomieszczeń wyżej 20 st. Brakowało mocy pompki obiegowej. Za sprzęgłem mam dołożone 2 pompki Vilo Stratos Pico na których mogę ustawić płynnie przepływ. Kaloryferów miałem nie zakładać ale obliczyłem moc grzewczą podłogówki do kubatury pomieszczeń i okazało się że np w salonie, jadalni i kuchni (jedno pomieszczenie)brakuje, więc założyłem odpowiednio duże. Mimo że miałem projekt instalacji, nie były w nim wzięte pod uwagę zmiany jak wysokość pomieszczeń, meble które zaburzają działanie podłogówki. W sypialniach działa tylko podłogówka. Większość okresu grzewczego kaloryfery w salonie, kuchni i jadalni mam zamknięte na głowicach, potrzebuję ich dopiero gdy temperatura na zewnątrz spada na około minus 5 st.
    Ze względu na zużycie gazu nie używam dwóch różnych temperatur, obiegi pracują na temperaturze lekko niżej niż wynika z krzywej - to ze względu na dobre docieplenie budynku.
    Kominek u mnie używany czysto rekreacyjnie, jestem w stanie ogrzewać nim cały dom ale to też prąd który zżera turbina. Pozostaje luksus że gdy braknie gazu z jakiś przyczyn mam inne źródło ogrzewania.
    Po kilku latach od rozpoczęcia budowy twierdzę że:
    - trzeba najpierw wykonać projekt instalacji według stanu rzeczywistego budynku.
    - przypilnować instalatora bo nawet przy gotowym projekcie może pozostawić zwężki i zwiększyć ciśnienia
    -wybrać takie rozwiązanie kotła i osprzętu żeby było prawie bezobsługowe, a jeśli już to z poziomu aplikacji.
    -tak zorganizować rozprowadzenie czynnika w instalacji żeby nie polegać tylko na pompie w kotle.
    Rozpisałem się, miłego dnia.
    Ostatnio edytowane przez Mr. Do ; 21-01-2021 o 09:45

  3. #3843

    Domyślnie

    cześć, mam problem z taktowaniem pieca gdy zmniejszę mu temperaturę minimalną nie wiem czemu...gdy miałem CH min na 34 albo 35 to temp zasilania automatycznie na CAR 2 się podnosiła np do 38-39 i piec szedł elegancko...gdy mu zmniejszyłem ch min na 31 albo 29 to car 2 automatycznie zmniejsza temp zasilania na 33-34 i piec wtedy zaczyna taktować..uruchamia się palnik, podgrzewa do 39-40 i się wyłącza i spada do 28 i tak w kółko. Z czym jest problem ?
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  4. #3844
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witam, używam przy kotle Victrix TT 12kW sterownika CAR V2 oraz płytki przekaźnikowej, która zarządza drugą strefą. Czy wszelkie ustawienia w CAR mają wpływ na pracę kotła jeśli większość załączeń kotła odbywa się z sygnału, który dociera do płytki przekaźnikowej? Mam na myśli opcje MODUL, Autoadaptacje czy Build.
    Sygnały, które docierają do płytki przekaźnikowej pochodzą z listwy sterującej siłownikami na rozdzielaczu.

  5. #3845
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Witam,

    Będę miał zakładany kocioł Immergas TT 12kw (zastąpi kocioł na ekogroszek). W domu na dole mam podłogówkę i na górze grzejniki. Ostatnio był u mnie instalator na ględziny. Poruszony był temat montażu DIM. DIM z immergasa to koszt ok 4000 zł. Wspominał też że można to zrobić bez montażu DIM ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy u was w przypadku podłogówki i grzejników na dwóch piętrach macie instalacje bez DIM ale w ten sposób żeby podłogówka i grzejniki działały niezależne ? Dopiero zgłębiam tajniki grzania gazem. Może ktoś wytłumaczyć jak to zrobić bez DIM ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  6. #3846

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz_77 Zobacz post
    Witam, używam przy kotle Victrix TT 12kW sterownika CAR V2 oraz płytki przekaźnikowej, która zarządza drugą strefą. Czy wszelkie ustawienia w CAR mają wpływ na pracę kotła jeśli większość załączeń kotła odbywa się z sygnału, który dociera do płytki przekaźnikowej? Mam na myśli opcje MODUL, Autoadaptacje czy Build.
    Sygnały, które docierają do płytki przekaźnikowej pochodzą z listwy sterującej siłownikami na rozdzielaczu.
    Nie mam płytki, ale mam rozdzielacz strefowy DIM i nie sądzę, aby zasada działania była inna. A więc to działa tak, że ustawienia o których wspomniałeś funkcjonują podczas pracy strefy, którą zarządza CAR, ale wygląda to tak: jeśli strefa CAR pracuje i załączy się druga strefa, którą steruje inny sterownik, to zasilenie tej strefy będzie tą samą temperaturą jaka obliczył sobie CAR (bo to głównie o temperaturę zasilania chodzi). Jeśli pracuje strefa niezależna od CAR, to temp. zasilania będzie zgodna z tym co nakazuje krzywa, ale jeśli w trakcie pracy innej strefy dołączy strefa CAR, to cały system się zatrzyma i po chwili ruszy ponownie z parametrami, które obliczył CAR. Gdy strefa CAR osiągnie temp. zadaną, a ta druga jeszcze nie, to ponownie kocioł na chwilę wyłączy grzanie i ponownie wystartuje z parametrami wg. krzywej. Dlatego właśnie instrukcja kotła podaje, że w przypadku gdy instalacja podzielona jest na strefy grzewcze, należy przestawić CAR z trybu modulacyjnego na tryb On/Off czyli MODUL OFF

  7. #3847

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    Witam,

    Będę miał zakładany kocioł Immergas TT 12kw (zastąpi kocioł na ekogroszek). W domu na dole mam podłogówkę i na górze grzejniki. Ostatnio był u mnie instalator na ględziny. Poruszony był temat montażu DIM. DIM z immergasa to koszt ok 4000 zł. Wspominał też że można to zrobić bez montażu DIM ale nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czy u was w przypadku podłogówki i grzejników na dwóch piętrach macie instalacje bez DIM ale w ten sposób żeby podłogówka i grzejniki działały niezależne ? Dopiero zgłębiam tajniki grzania gazem. Może ktoś wytłumaczyć jak to zrobić bez DIM ?
    można np zastosować rozdzielacz do podłogówki z pompą i termostatycznym zaworem trójdrożnym, ale tu też najlepiej aby ten zwór był sterowany pogodowo.
    można złożyć samodzielnie układ składający się ze sprzęgła, pomp i zaworu mieszającego podobny do DIM.
    A jak masz teraz podłączoną podłogówkę? Na zaworach RTL?
    Najlepiej zapytaj instalatora co miał na myśli
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 25-01-2021 o 10:27

  8. #3848
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    W jednym ze sklepów znalazłem dim z immergasa za 3200. Trochę lepsza cena niż 4000 zł ale nadal wydaje mi się to dużo. Czy złożenie czegoś takiego o czym piszesz będzie tańsze od oryginalnego DIMa (jeśli tak to mniej wiecej o ile) i czy będzie działało tak samo jak DIM ? Nie chce później żałować zaoszczędzenia "kilku złotych" a później się męczyć.
    W tej chwili przy kotle na eko groszek mam rozdzielacz mieszający z pompą i bypassem
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  9. #3849

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    W jednym ze sklepów znalazłem dim z immergasa za 3200. Trochę lepsza cena niż 4000 zł ale nadal wydaje mi się to dużo. Czy złożenie czegoś takiego o czym piszesz będzie tańsze od oryginalnego DIMa (jeśli tak to mniej wiecej o ile) i czy będzie działało tak samo jak DIM ? Nie chce później żałować zaoszczędzenia "kilku złotych" a później się męczyć.
    W tej chwili przy kotle na eko groszek mam rozdzielacz mieszający z pompą i bypassem
    To masz wszystko co potrzeba. W takim wypadku, moim zdaniem, DIM to zbędny wydatek. Pompa w kotle nawet 12kW powinna sobie poradzić z grzejnikami. Zamontowałbym płytkę w kotle
    https://www.ogrzewanieco.pl/pl/p/Ply...3.015350/21419 i elektrozawór kulowy na rozdzielacz grzejników w miejsce zwykłego zaworu kulowego który prawdopodobnie masz zainstalowany. Musiałbyś pociągnąć przewód elektryczny od rozdzielacza podłogowego do kotła (do tej płytki przekaźnikowej) i drugi do elektrozaworu, ewentualnie jeśli masz rozdzielacz od grzejników na piętrze i nie chcesz prowadzić tam przewodu, to wstawić elektrozawór w kotłowni na zasilaniu tego rozdzielacza. Z płytki wysterujesz jednym wyjściem pompę rozdzielacza podłogówki, a innym elektrozawór odcinający grzejniki w sytuacji, gdy grzania będzie wymagała tylko strefa z podłogówką. Koszt płytki to ok 200PLN, zawór 150-200PLN. Jakby pompa w kotle nie dawała rady, to wtedy sprzęgło i pompa dodatkowa na grzejniki, bo na podłogówkę już masz, a sterowanie zostaje to samo, tylko zamiast elektrozaworu uruchamiasz pompę grzejników. Załączaniem pompy w kotle zajmie się płytka przekaźnikowa.
    Ja bym tak zrobił, ale zapytaj co proponuje Twój hydraulik.

    elektrozawór np. taki (w zależności ilo calowe masz przyłącze)
    https://sklep.washservice.pl/elektro...0-lub-a82.html
    https://sklep.washservice.pl/elektro...0-lub-a82.html
    ja mam u siebie takie zastosowane, bo w ten sposób rozdzieliłem podłogówkę góra i dół, które chodzą na jednej pompie z DIM, a nie chciałem dodawać kolejnej pompy w DIM-ie i przerabiać instalacji hydraulicznej. Zrobiłem to na próbę, a działa już kilka lat
    Na stronie z tymi zaworami w zakładce "załączone pliki" masz do pobrania wersje siłowników (schematy - opcje).
    Ja mam A80- 4 przewody i steruje przez przekaźnik bezpotencjałowo, a siłownik jest na stałe podłączony do 230V, ale jak zastosujesz płytkę to wystarczy A80 -2 przewodowy.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 26-01-2021 o 15:17

  10. #3850
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Ok, wiem już o co chodzi. Znalazłem schamat podłączenia płytki z dwiema opcjami: dwie pompy lub dwa elektrozawory.

    https://docplayer.pl/32973511-Schema...-do-kotla.html

    Rozumiem, że opcja dla mnie to dwa elektrozawory. Na schemacie widać sterownik CAR i termostat on/off. Czy to wygląda tak że CAR steruje np. temperaturą na dole (podłogówka) a termostat on/off temperaturą na dole ?
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  11. #3851

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablomoc Zobacz post
    Rozumiem, że opcja dla mnie to dwa elektrozawory. Na schemacie widać sterownik CAR i termostat on/off. Czy to wygląda tak że CAR steruje np. temperaturą na dole (podłogówka) a termostat on/off temperaturą na dole ?

    Żeby nie komplikować: CAR zarządza strefą główną czyli przekaźnikiem K1, więc jeśli CAR ma sterować podłogówką, to pod X24 podłączasz pompę podłogówki, jeśli CAR ma sterować grzejnikami na piętrze, wtedy pod X24 podłączasz zawór. Przekaźnik K2 (X23) będzie od drugiej strefy i tym będzie sterował drugi sterownik pokojowy, który będzie podpięty do płytki albo do kotła. CAR ma być ustawiony w tryb sterownika ON/OFF i ustawiasz odpowiednie parametry na płycie kotła. Ale z tym powinien poradzić sobie serwisant, który przyjdzie zrobić uruchomienie kotła. W razie jakby sobie nie radził, to przeczytaj poniżej bo jest kilka opcji które możesz wykonać.
    Jeśli nie zależy Tobie na ustawieniach czasowych grzania CWU i na lepszym doborze krzywej itp., a chcesz zrobić taniej, czyli bez CAR - stosując dwa zwykłe sterowniki On/Off np TYBOX, to: jeden podpinasz pod płytkę (styki 57-58 ) , a drugi pod kocioł (styki 40-41) i wtedy odpowiednio na płycie głównej kotła programujesz parametry: P3(przekaźnik 1)=3 i P4(przekaźnik 2)=4
    Jeśli jednak będzie CAR i TYBOX , to CAR podpinasz zawsze pod kocioł, a TYBOX możesz podpiąć bezpośrednio pod płytkę (styki 57-58 ) i wtedy ustawiasz P3=1 i P4=4, a jeśli TYBOX podepniesz nie do płytki a pod styki 40-41 w kotle, wtedy P4=2
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 26-01-2021 o 16:23

  12. #3852

    Domyślnie

    Aktualna konfiguracja: Victrix EXA + CarV2 z czujnikiem podłogowym + DIM v2 (bez czujnika pogodowego) + Tybox - wszędzie podłogówka + dwa grzejniki w łazienkach podłączone do rozdzielaczy podłogówki.

    Układ podzielony na dwie strefy - dolną steruje CarV2 (modulacja wyłączona). Załączaniem górnej steruje Tybox (podłączony do DIM v2). Załączanie pieca działa poprawnie, ale obserwuję, że jak załącza się strefa górna (Tybox) to temperatura jest znacznie wyższa (powyżej 50 stopni) - grzejnik w lazience w górnej strefie jest gorący.

    Ustawienia zworek na DIMie:
    S25:1 - plyta steruje tylko pompami
    S25:3 - plyta reaguje na sygnał żądania pracy z płyty kotła
    S26:4 - strefa główna dla super cara = strefa 1
    S26:5 - przelaczanie trybow i ustawienia temp dotyczy wszystkich obiegow
    S26:6 maksymalna temperatura na wyjsciu 25-50 stopni

    Ustawienie czynnika grzewczego (R12, R13) ustawione na 2.

    Brak pogodowki w DIMie.

    Jak rozumiem S26:6 oraz ustawienie R12,R13 okresla ze temperatura nie powinna byc wyższa niż 50 stopni - czy są jakieś inne ustawienia, które jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?
    Ostatnio edytowane przez warek17 ; 29-01-2021 o 08:33

  13. #3853

    Domyślnie

    Cytat Napisał warek17 Zobacz post
    Aktualna konfiguracja: Victrix EXA + CarV2 z czujnikiem podłogowym + DIM v2 (bez czujnika pogodowego) + Tybox - wszędzie podłogówka + dwa grzejniki w łazienkach podłączone do rozdzielaczy podłogówki.

    Układ podzielony na dwie strefy - dolną steruje CarV2 (modulacja wyłączona). Załączaniem górnej steruje Tybox (podłączony do DIM v2). Załączanie pieca działa poprawnie, ale obserwuję, że jak załącza się strefa górna (Tybox) to temperatura jest znacznie wyższa (powyżej 50 stopni) - grzejnik w lazience w górnej strefie jest gorący.

    Ustawienia zworek na DIMie:
    S25:1 - plyta steruje tylko pompami
    S25:3 - plyta reaguje na sygnał żądania pracy z płyty kotła
    S26:4 - strefa główna dla super cara = strefa 1
    S26:5 - przelaczanie trybow i ustawienia temp dotyczy wszystkich obiegow
    S26:6 maksymalna temperatura na wyjsciu 25-50 stopni

    Ustawienie czynnika grzewczego (R12, R13) ustawione na 2.

    Brak pogodowki w DIMie.

    Jak rozumiem S26:6 oraz ustawienie R12,R13 okresla ze temperatura nie powinna byc wyższa niż 50 stopni - czy są jakieś inne ustawienia, które jeszcze powinienem wziąć pod uwagę?
    S26;6 i potencjometry R12 i R13 mają wpływ na działanie mieszacza. Skoro masz wszędzie podłogówkę to prawdopodobnie masz DIM 2X niska temp. , więc mieszacza nie posiadasz , poświadczyłeś to również ustawieniem S25;1 i w związku z tym te ustawienia nie mają u ciebie wpływu na nic. Temperatura dostarczana w układ jest zbliżona do tej jaką wytwarza kocioł. Skoro masz pogodówkę, to skąd taka wysoka temp? Masz taką stromą krzywą?

  14. #3854
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maniek82r

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Posty
    197

    Domyślnie

    Zauwazylem u siebie (niepokojacy) dzwiek przy starcie pompyobiegowej, taki milisekundowy pisk przy starcie pompy obiegowej po kilkugodzinnym postoju. Jesli postoj jest krotszy takiego dzwieku nie ma. Mam sie czym martwic? Ktos zaobserwowal cos podobnego u siebie?
    Pełne piętro - "skosy to zło"!
    Nowoczesna kostka 11,1x8,9 na płycie fundamentowej - 20cm Xps pod spodem;
    Pow. użytkowa 145m2;
    ściany 20cm styro 0.36;
    strop 40cm styro 0.36;
    dach dwuspadowy 144m2; strych nieużytkowy nieocieplony;
    okna Vetrex v82 + HST Vetrex slide v82;
    WM + reku Airpack 400V air++;
    CO + CWU gaz - kocioł Victrix Exa 24kw + zasobnik Immergas 125L;
    100% podłogówki; brak kominka; klima 4x split Mitsubishi Heavy Premium.
    PV 12.88kW NE(5.52)+SW(7.36). 30st.

  15. #3855

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    S26;6 i potencjometry R12 i R13 mają wpływ na działanie mieszacza. Skoro masz wszędzie podłogówkę to prawdopodobnie masz DIM 2X niska temp. , więc mieszacza nie posiadasz , poświadczyłeś to również ustawieniem S25;1 i w związku z tym te ustawienia nie mają u ciebie wpływu na nic. Temperatura dostarczana w układ jest zbliżona do tej jaką wytwarza kocioł. Skoro masz pogodówkę, to skąd taka wysoka temp? Masz taką stromą krzywą?
    Na kotle tmax (S6) było ustawione na 85 -> zmieniłem na 55. Obliczyłem też z Twojego arkusza krzywą i zmniejszyłem w CARze - teraz jest zauważalnie lepiej.

    Mam jednak jeszcze pytanie czy mając wszędzie podłogówkę i podział na dwie strefy (bez mieszacza) - jedna sterowana CARem druga Tyboxem to czy jest możliwość ustawiania dwóch róznych krzywych dla tych stref (a co za tym idzie jest sens instalowania drugiej sondy pogodowej na DIMie)?

  16. #3856

    Domyślnie

    Cytat Napisał warek17 Zobacz post
    Na kotle tmax (S6) było ustawione na 85 -> zmieniłem na 55. Obliczyłem też z Twojego arkusza krzywą i zmniejszyłem w CARze - teraz jest zauważalnie lepiej.

    Mam jednak jeszcze pytanie czy mając wszędzie podłogówkę i podział na dwie strefy (bez mieszacza) - jedna sterowana CARem druga Tyboxem to czy jest możliwość ustawiania dwóch róznych krzywych dla tych stref (a co za tym idzie jest sens instalowania drugiej sondy pogodowej na DIMie)?
    Nie posiadając mieszacza, nie masz możliwości. Sonda pogodowa podpięta w DIM zarządza mieszaczem / mieszaczami - krzywą wybiera się za pomocą R12 i R13 dla poszczególnego mieszacza.

  17. #3857

    Domyślnie

    Witam. Dziś wyskoczył mi błąd 23 Nie ma go na o ścieżce instrukcji. Czy ktoś wie co oznacza?

  18. #3858
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatton27 Zobacz post
    Witam. Dziś wyskoczył mi błąd 23 Nie ma go na o ścieżce instrukcji. Czy ktoś wie co oznacza?
    W Victrix 26 błąd 23 ma opis - The board detects an anomaly on the return NTC probe. Spróbuj odłączyć sondę od pogodówki oraz zasobnika z CWU. Jeśli to nie to, to pozostaje sonda w kotle, pozycja 116 na schemacie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	victrix.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	452736  
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 07-02-2021 o 13:07

  19. #3859

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Jestem zainteresowany kupnem kotła immergas victrix. Tylko się zastanawiam z jaką mocą. Dużo się mówi, żeby brać z jak najniższa modulacją. Ten 12kw jest od 1,9 A ten 20kw od 3,0.
    Tylko teraz pytanie, czy ten slabszy nie będzie za mały? Dom 106m po podłodze użytkowej na parterze, 15cm styropianu pod podłogówka, ściany 20cm. Docelowo góra 70m użytkowej, ale robiona za około 2 lata.

  20. #3860
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Jestem zainteresowany kupnem kotła immergas victrix. Tylko się zastanawiam z jaką mocą. Dużo się mówi, żeby brać z jak najniższa modulacją. Ten 12kw jest od 1,9 A ten 20kw od 3,0.
    Tylko teraz pytanie, czy ten slabszy nie będzie za mały? Dom 106m po podłodze użytkowej na parterze, 15cm styropianu pod podłogówka, ściany 20cm. Docelowo góra 70m użytkowej, ale robiona za około 2 lata.
    Zecydowanie wystarczy słabszy. Jak nie jesteś nadal pewny to masz stronę cieplowlasciwie.pl i tam sprawdzisz zapotrzebowanie Twojego domu na energię potrzebną do ogrzania i cwu.

Strona 193 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony