dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 181 z 205
Pokaż wyniki od 3.601 do 3.620 z 4095
  1. #3601
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Zasadniczo po to żeby mieć kontrolę nad temperaturą w zasobniku. Są tam 2 czujniki temp podpięte pod moduł z termometrem analogowym pokazującym temperaturę wody + wyjście (kostka) do podłączenia komunikacji z kotłem. Nie ma też innej opcji żeby podłączyć termometr do kotła. Byłbym wdzięczny gdyby posiadacz takiego zestawu podpowiedział jak wygląda to połączenie w jego zasobniku i kotle.
    Jeden czujnik jest podłączony do termostatu wbudowanego w zasobnik (nie zgłębiałem nigdy jak on działa więc nie pomogę) a drugi czujnik podpinasz do kotła (są opisane styki, gdzie trzeba się wpiąć). W ten sposób będzie kontrolował temperaturę w zasobniku i decydował o tym, kiedy kocioł ma ją grzać a kiedy nie. Sposobem, który opisałeś w pierwszym poście aż dziwne, że nic się nie uszkodziło

  2. #3602
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Dzwoniłem do serwisu. Okazuje się że zasobnik swoje a kocioł swoje. Trzeba w skrócie zaopatrzyć się w osobna sondę i to ja podpiąć pod kocioł. Powinna być w zestawie ale nie mogę się jej doszukać.


    A podpięcie opisane przeze mnie wcześniej nie miało prawa niczego zepsuć, bo niby jak? Nie podałem żadnego dodatkowego napięcia do zasobnika (od 36 przez zasobnik do 37).

  3. #3603
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Dzwoniłem do serwisu. Okazuje się że zasobnik swoje a kocioł swoje. Trzeba w skrócie zaopatrzyć się w osobna sondę i to ja podpiąć pod kocioł. Powinna być w zestawie ale nie mogę się jej doszukać.


    A podpięcie opisane przeze mnie wcześniej nie miało prawa niczego zepsuć, bo niby jak? Nie podałem żadnego dodatkowego napięcia do zasobnika (od 36 przez zasobnik do 37).
    Przecież piszesz,że masz 2 sondy w zasobniku więc po co chcesz kupować kolejną?

  4. #3604
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    No właśnie tamte nie są przystosowane do podłączenia pod kocioł. Są jednozylowe i wchodzą w potencjometr do ustawiania manualnego temp. Też szukałem logiki w tym zestawie, ale nie znalazłem. Dają dwie sondy, ale żadnej pod kocioł nie podłączysz.

  5. #3605
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Faktycznie, moja sonda była w zestawie. Jeśli jej nie znajdziesz to poszukaj termistora NTC 10k 25 C.

  6. #3606

    Domyślnie

    słuchajcie..mam ustawioną temp. na car2 35 stopni zasilania...offset na 1.0 a temp min. 32 a kocioł czasem i tak schodzi do 31..dlaczego tak się dzieje ? nie powinien grzać tyle ile mu zadaje ?
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  7. #3607
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie hałasu. Kocioł (12kw) w czasie spoczynku (nie ma płomienia) szumi dość głośno. Nie mam pojęcia dlaczego. Ten typ tak ma, czy tylko mi się trafił taki egzemplarz? Mam wrażenie jakby szum był wywoływany przez ciąg powietrza, ale czy to możliwe? Wentylator wskazuję 0.0 obrotów.

  8. #3608
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Pytanie odnośnie hałasu. Kocioł (12kw) w czasie spoczynku (nie ma płomienia) szumi dość głośno. Nie mam pojęcia dlaczego. Ten typ tak ma, czy tylko mi się trafił taki egzemplarz? Mam wrażenie jakby szum był wywoływany przez ciąg powietrza, ale czy to możliwe? Wentylator wskazuję 0.0 obrotów.
    Spróbuj odłączyć zasilanie. Słychać może być np. pompę obiegową, zależnie od ustawień.

    Pozdrawiam

  9. #3609
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Pytanie odnośnie hałasu. Kocioł (12kw) w czasie spoczynku (nie ma płomienia) szumi dość głośno. Nie mam pojęcia dlaczego. Ten typ tak ma, czy tylko mi się trafił taki egzemplarz? Mam wrażenie jakby szum był wywoływany przez ciąg powietrza, ale czy to możliwe? Wentylator wskazuję 0.0 obrotów.
    szumi prawdopodobnie pompa, piec nie musi działac żeby pompa chodziła.

    Co do gawła, Tobie to juz w głowie szumi tylko debilizm.

  10. #3610
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Pytanie czy pompa w piecu musi chodzić jeśli jest osobna obiegową na całą instalację c.o.? Gdzieś było o ustawieniu pracy pompy tylko gdy pracuje palnik. Działa to u kogoś?

  11. #3611
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Pytanie czy pompa w piecu musi chodzić jeśli jest osobna obiegową na całą instalację c.o.? Gdzieś było o ustawieniu pracy pompy tylko gdy pracuje palnik. Działa to u kogoś?
    Raczej pompy się nie da całkowicie wyłączyć, gdy palnik pracuje. Swoją drogą, to czy zewnętrzna pompa obiegowa jest potrzebna?
    Można na pewno zmniejszyć maksymalną i minimalna moc pompy wewnętrznej. To są parametry A3 i A4.
    O ile dobrze pamiętam, to pompa też mi działała dłużej niż bym chciał przy załączonej modulacji mocy palnika i autoadaptacji offsetu temperatury. Teraz te parametry mam wyłączone.

    Jeszcze jest parametr P6 - 1 to pompa zawsze pracująca w trybie zima.

  12. #3612

    Domyślnie

    Witam, czy na samym panelu kotla 12 TT mozna sprswdzic tempersture powrotu? Jesli tak to jaki parametr?

  13. #3613
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Witam, czy na samym panelu kotla 12 TT mozna sprswdzic tempersture powrotu? Jesli tak to jaki parametr?
    Nie.
    Jest temperatura spalin, przycisk info parametr 1.6. W przybliżeniu odpowiada to temperaturze powrotu.

  14. #3614

    Domyślnie

    zmieniłem MODUL na OFF i piec zaczął taktować...zadałem mu temperaturę na CAR2 33 stopnie a on zamiast ją utrzymywać to co chwilę uruchamiał palnik, temp. wzrastała do 40 i powoli spadała i palnik się wyłączał i za chwilę to samo i tak w kółko...czy oprócz MODUL trzeba coś jeszcze zmienić ?
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  15. #3615
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    zmieniłem MODUL na OFF i piec zaczął taktować...zadałem mu temperaturę na CAR2 33 stopnie a on zamiast ją utrzymywać to co chwilę uruchamiał palnik, temp. wzrastała do 40 i powoli spadała i palnik się wyłączał i za chwilę to samo i tak w kółko...czy oprócz MODUL trzeba coś jeszcze zmienić ?
    Przed zmianą nie taktował?
    Jest sonda zewnętrzna?
    Jak ustawiona jest autoadaptacja?
    Jaki typ instalacji?
    Jaka była temperatura na kotle przed zmianą?

  16. #3616

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norek77 Zobacz post
    Przed zmianą nie taktował?
    Jest sonda zewnętrzna?
    Jak ustawiona jest autoadaptacja?
    Jaki typ instalacji?
    Jaka była temperatura na kotle przed zmianą?
    nie taktował przed zmianę, brak sondy zewn., autoadaptacja off, instalacja podłogowa, temp przed zmianą 33...ale po zmianię Modul na ON dalej mi taktował i dopiero przestał jak go wyłączył na chwilę z prądu...
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  17. #3617
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    nie taktował przed zmianę, brak sondy zewn., autoadaptacja off, instalacja podłogowa, temp przed zmianą 33...ale po zmianię Modul na ON dalej mi taktował i dopiero przestał jak go wyłączył na chwilę z prądu...
    Zmień na off, nie grzej przez godzinę, później włącz grzanie i nie powinien taktować. Jeśli po włączeniu kotła przez kilkanaście sekund temperatura na kotle jest wyższa o 5 czy 6 stopni (dokładnie nie pamiętam) od temperatury zadanej to kocioł się wyłączy. Dzieje się tak dlatego że kocioł nie startuje z minimalnej mocy.

  18. #3618

    Domyślnie VICTRIX TERA 24 PLUS czy VICTRIX EXA 24 X 1 ERP

    Hej,
    stoję przed wymianą kotła.
    Jaki wybrać? VICTRIX TERA 24 PLUS czy VICTRIX EXA 24 X 1 ERP

    Obecnie mam Victrix 24 X
    Cena nie ma większego znaczenia.

    Pozdrawiam,
    Konrad.

  19. #3619
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ordy
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Rzeszów okolice
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cześć

    Czy ma ktoś objawy głośnej pracy pieca Victrix 12 X TT 2Erp podczas grzania zasobnika?
    Chodzi mi o odgłosy przelewania wody w układzie i głośniejszej pracy pompy co jest spowodowane powietrzem w układzie.
    Mimo zastosowania odpowietrznika automatycznego na wyjściu z zasobnika, układ wciąż nie może się w 100% odpowietrzyć. Odpowietrzenie-luzowanie na śrubunkach też nic nie daje..
    Pompa chodzi na maksymalnej prędkości w trybie grzania wody i nie da się tego zmienić w sterowniku. A duża prędkość wody w obiegu nie sprzyja odpowietrzeniu (pęcherzyki powietrza krążą cały czas z dużą prędkością w układzie).

    Pytanie 1: Czy ktoś uporał się z tym problemem już lub wie jak można to w pełni odpowietrzyć?
    Pytanie 2: Czy odpowietrznik automatyczny pompy obiegowej w piecu powinien być cały czas poluzowany czy go zakręcić podczas normalnej pracy pieca? (czy może on zaciągać powietrze podczas pracy???)

  20. #3620
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ordy Zobacz post
    Cześć

    Czy ma ktoś objawy głośnej pracy pieca Victrix 12 X TT 2Erp podczas grzania zasobnika?
    Chodzi mi o odgłosy przelewania wody w układzie i głośniejszej pracy pompy co jest spowodowane powietrzem w układzie.
    Mam tak samo i jakoś nie mam pomysłu jak to ogarnąć... Ale jakoś mi to już nie przeszkadza od chyba 3 lat

Strona 181 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony