dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 180 z 205
Pokaż wyniki od 3.581 do 3.600 z 4095
  1. #3581
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Skąd wynika tak duże ciśnienie jestem w szoku w moim co jest 1 atmosfera
    To jest ciśnienie na CWU, nie na CO. na CO jest 1.2 bar.

  2. #3582
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gregonek

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-291
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przed zamontowaniem naczynia powinieneś ustawić w nim ciśnienie wstępne.
    http://www.reflex.pl/porady/cisnieni...rzewaczem.html

    Manometr nie ma prawa pokazywać ciśnienia mniejszego, niż jest na reduktorze - może pokazywać większe, jak zawór zwrotny nie puści wzrostu ciśnienia w CWU na rury zimnej wody. A ciśnienie przy podgrzewaniu wody szybko wzrośnie, jak w naczyniu przeponowym masz za wysokie (wyższe, niż na reduktorze - dlatego powinno być niższe, żeby spełniał swoją role i "przyjmował" rozszerzoną wodę).
    Kaizen, cała kotłownie robił instalator, z którym nie ma teraz kontaktu, stąd próbuję sam rozwiązać problem. Ufam, że wiedział co robi i ustawił ciśnienie wstępne.
    Manomentr na reduktorze ma dokladniejszą skalę niż ten przy naczyniu wzbiorczym, ale oba pokazują mniej więcej to samo (może być różnica na zdjęciach, gdyż robione były po kilku minutach jedno od drugiego).

    To co jest przyczyną, że ciśnienie spada o 0,5 bara gdy tylko piec zacznie grzac CWU?
    Może szukam dziury w całym i tak ma być..

  3. #3583
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post
    To co jest przyczyną, że ciśnienie spada o 0,5 bara gdy tylko piec zacznie grzac CWU?
    Może szukam dziury w całym i tak ma być..
    Nie mam pojęcia. Ogrzanie wody (w zakresie CWU) powoduje zwiększenie jej objętości - więc nie może spadać ciśnienie, może co najwyżej wzrosnąć (minimalnie, jak naczynie działa prawidłowo, albo i sporo, jak nie działa).
    W którym miejscu jest wpięte naczynie (rozrysuj) i czy uruchomienie bądź nie cyrkulacji wpływa na sytuację.

  4. #3584

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie mam pojęcia. Ogrzanie wody (w zakresie CWU) powoduje zwiększenie jej objętości - więc nie może spadać ciśnienie, może co najwyżej wzrosnąć (minimalnie, jak naczynie działa prawidłowo, albo i sporo, jak nie działa).
    W którym miejscu jest wpięte naczynie (rozrysuj) i czy uruchomienie bądź nie cyrkulacji wpływa na sytuację.
    zauważyłem, że u mnie też lekko spada przy grzaniu wody i tak mam od samego początku. czy to jest jakiś problem ?
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  5. #3585
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    U mnie jest to samo

  6. #3586
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maryc

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Okolice Nieporętu
    Posty
    28

    Domyślnie

    U mnie zachowuje się identycznie. Przy grzaniu cwu ciśnienie spada. W trakcie grzania co, ciśnienie powoli rośnie, aż dojdzie do 3atm wtedy wywala minimalna ilość wody przez zawór bezpieczeństwa i err10. Wyłącza sie bo za niskie ciśnienie. Ale.. jeśli w miedzy czasie wyłącze piec albo przełącze na cwu ciśnienie spada, znowu piec grzeje kilkanaście godzin póki ciśnienie ponownie dojdzie do 3 atm. W domu tylko podlogówka, 1400m rurek. Bez dodatkowego zbiornika wyrównawczego.

    Tak to wygladało:
    https://youtu.be/7FH6EgdCK-E


    Dorzuciłem zbiornik wyrównawczy w obiegu co i problem zniknął.
    Wg mnie to przytkany zbiornik wyrównawczy ale piec na gwarancji więc nie rozbieram sam. Serwis za miesiac.

  7. #3587

    Domyślnie

    Od niedawna mam takie problem:

    Mam podłogówkę wszędzie. 2 rozdzielacze (góra i dół) i przy każdym pompka. Pompki są sterowane termoregulatorami, że jak temp wody osiągnie np 26 to się załączają. I teraz jest tak, że mimo iż temp wody osiągnie np 30 to załączy się np. pierwsza pompka na górze a ta na dole nie, i patrzę na termometr przy rozdzielaczu i temp. jest np 25 a na górze ma 30. o co chodzi ? czemu ta ciepła woda tam nie dochodzi ? albo dochodzi bardzo późno. Czy to wina pompy kotła czy co ?
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  8. #3588
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    krótkie i proste pytanie
    czy da się ustawić krzywe grzania bez CarV2?

    i drugie, równie banalne
    czy pompa wyłącza się razem z wyłączeniem palnika?
    Jeśli jest czujnik temperatury zewnętrznej, a nie ma CAR, to pokrętło nastawy temperatury na kotle reguluje krzywą grzewczą. Mając CAR mamy dodatkowo możliwość regulacji offsetu.

    Pompa nie pracuje razem z palnikiem, jak dokładnie nie wiem.
    Natomiast można ją włączyć na stałe parametrem P6.

  9. #3589
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryc Zobacz post
    Dorzuciłem zbiornik wyrównawczy w obiegu co i problem zniknął.
    Wg mnie to przytkany zbiornik wyrównawczy ale piec na gwarancji więc nie rozbieram sam. Serwis za miesiac.
    Może po prostu zeszło ciśnienie z tego zbiornika w kotle i trzeba dopompować i przyjrzeć się zaworkowi od powietrza.

  10. #3590
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Ja mam pewien problem z szybkością ładowana CWU. Zasobnik 120L dwupłaszczowy poziomy. Moc wymiennika prawie 20kW. Podłączenie zgodne z zaleceniami, czyli zasilanie ładowania CWU od góry płaszcza.
    No i wychodzi na to, że zasobnik grzeje mi nawet ponad godzinę. Kocioł dosyć szybko schodzi do mniejszej mocy, np. daje zasilanie 63*, powrót 58, a na CWU jest przykładowo w tej chwili 47* (ustawione 51).
    Da się jakoś te parametry podciągnąć? Przewertowałem jeszcze raz instrukcję, ale nie widzę nic ciekawego.

  11. #3591
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maryc

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Okolice Nieporętu
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał EdiM Zobacz post
    Może po prostu zeszło ciśnienie z tego zbiornika w kotle i trzeba dopompować i przyjrzeć się zaworkowi od powietrza.
    To by było proste, niestety zbiornik trzyma ciśnienie . Najlepsze jest to że jak dobija do 3 atmosfer przy grzaniu CO, to można spuścić ciśnienie zaworkiem a manometr nie reaguje. Gdzie przy grzaniu CWU albo w spoczynku zmiana ciśnienia w zbiorniku wyrównawczym wpływa na wskazanie manometru.
    W pierwszym sezonie tak się nie zachowywał.

  12. #3592

    Domyślnie

    Cytat Napisał EdiM Zobacz post
    Ja mam pewien problem z szybkością ładowana CWU. Zasobnik 120L dwupłaszczowy poziomy. Moc wymiennika prawie 20kW. Podłączenie zgodne z zaleceniami, czyli zasilanie ładowania CWU od góry płaszcza.
    No i wychodzi na to, że zasobnik grzeje mi nawet ponad godzinę. Kocioł dosyć szybko schodzi do mniejszej mocy, np. daje zasilanie 63*, powrót 58, a na CWU jest przykładowo w tej chwili 47* (ustawione 51).
    Da się jakoś te parametry podciągnąć? Przewertowałem jeszcze raz instrukcję, ale nie widzę nic ciekawego.
    w starszymch Victrix-ach jest to parametr P0 , w nowszych modelach jest to t2. Parametry te, nie tylko zmieniają histerezę. Na każdym z tych ustawień kocioł podgrzewa wodę (CWU) innymi temperaturami i co za tym idzie w różnym czasie. Na pewno dzieje się tak w starszym modelu , który ja posiadam, myślę że nowsze też mają podobnie. Musisz sobie wypróbować, który będzie tobie odpowiadał.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 16-01-2020 o 12:24

  13. #3593
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał gregonek Zobacz post

    To co jest przyczyną, że ciśnienie spada o 0,5 bara gdy tylko piec zacznie grzac CWU?
    Może szukam dziury w całym i tak ma być..
    Sądzę, że sprawdzacie nie to co potrzeba naczynie wyrównawcze. Naczynie które odpowiada za instalację CO i wężownicę CWU znajduje się wewnątrz kotła. Numer pięć na schemacie komponentów.
    Załącznik 439590
    Ostatnio edytowane przez daro.s ; 18-01-2020 o 20:39

  14. #3594
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    w starszymch Victrix-ach jest to parametr P0 , w nowszych modelach jest to t2. Parametry te, nie tylko zmieniają histerezę. Na każdym z tych ustawień kocioł podgrzewa wodę (CWU) innymi temperaturami i co za tym idzie w różnym czasie. Na pewno dzieje się tak w starszym modelu , który ja posiadam, myślę że nowsze też mają podobnie. Musisz sobie wypróbować, który będzie tobie odpowiadał.
    P0 oczywiście było na maksa, natomiast t2 miałem na 1, teraz po przestawieniu na 0, jest zdecydowanie lepiej. Dziękuję!

  15. #3595
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maryc

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Okolice Nieporętu
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro.s Zobacz post
    Sądzę, że sprawdzacie nie to co potrzeba naczynie wyrównawcze. Naczynie które odpowiada za instalację CO i wężownicę CWU znajduje się wewnątrz kotła. Numer pięć na schemacie komponentów.
    Załącznik 439590
    Pokaż na tym schemacie inne naczynie wyrównawcze skoro sprawdzamy złe
    Przyczyną był zawór zwrotny na powrocie z obiegu CWU - dlatego naczynie wyrównawcze nie działało w trakcie grzania CO.

  16. #3596
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Nigdzie nie mogę znaleźć (a instrukcja jest niezbyt pomocna) jak połączyć victrix 12 z zasobnikiem ubs 160. Każdy ma swoje oznaczenia i nie mogę się połapać co zrobić żeby działało. Chodzi o elektrykę. Próbowałem podłączyć 1 na zasobniku z 36 na kotle, L z 37 i odwrotnie ale car v2 wywala błąd 12. Mostek był w tym czasie zdjęty.

  17. #3597
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dez Zobacz post
    Nigdzie nie mogę znaleźć (a instrukcja jest niezbyt pomocna) jak połączyć victrix 12 z zasobnikiem ubs 160. Każdy ma swoje oznaczenia i nie mogę się połapać co zrobić żeby działało. Chodzi o elektrykę. Próbowałem podłączyć 1 na zasobniku z 36 na kotle, L z 37 i odwrotnie ale car v2 wywala błąd 12. Mostek był w tym czasie zdjęty.
    A w jakim celu chcesz wykonać takie podłączenie?

  18. #3598
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    Zasadniczo po to żeby mieć kontrolę nad temperaturą w zasobniku. Są tam 2 czujniki temp podpięte pod moduł z termometrem analogowym pokazującym temperaturę wody + wyjście (kostka) do podłączenia komunikacji z kotłem. Nie ma też innej opcji żeby podłączyć termometr do kotła. Byłbym wdzięczny gdyby posiadacz takiego zestawu podpowiedział jak wygląda to połączenie w jego zasobniku i kotle.

  19. #3599
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Ja mam UBS 100 V (trochę mniejsza wersja), mam podłączone tylko dwoma przewodami termistor w zasobniku do kotła wg załączonej instrukcji.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UBS100V.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	440269

  20. #3600
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał maryc Zobacz post
    Pokaż na tym schemacie inne naczynie wyrównawcze skoro sprawdzamy złe
    Przyczyną był zawór zwrotny na powrocie z obiegu CWU - dlatego naczynie wyrównawcze nie działało w trakcie grzania CO.
    Hmm, trochę dziwne. Według schematu hydraulicznego powroty RU i R się łączą bezpośrednio i tam jest też wpięty zbiornik wyrównawczy, zawór opróżniania instalacji oraz bezpieczeństwa i pewnie też manometr. No chyba, że ten schemat nie jest rzeczywisty. Dziwne też jest, że wcześniej było dobrze. Zawory zwrotne często nie są szczelne. Trochę popracował i się uszczelnił.

    Natomiast fakt, że podczas ładowania CWU ciśnienie na manometrze spada, to jest raczej normalny. Spadek zależy od oporów obiegu ładowania CWU.

Strona 180 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony