dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 173 z 205
Pokaż wyniki od 3.441 do 3.460 z 4095
  1. #3441

    Domyślnie

    Jeszcze jedna rzecz. Kocioł wskazuje natężenie przepływu w jednostce lh/100 czyli wskazanie 11 to 11 l/h?

  2. #3442
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Po uruchomieniu na piętrze były przepływy? Czy instalacja na piętro ma obejścia nadproży czy innych instalacji w dół? Czy układ odpowietrzany był po jednej pętli?

  3. #3443
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    11 na kotle to 1100L na godzinę.

  4. #3444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norek77 Zobacz post
    Po uruchomieniu na piętrze były przepływy? Czy instalacja na piętro ma obejścia nadproży czy innych instalacji w dół? Czy układ odpowietrzany był po jednej pętli?
    Po uruchomieniu nie było przepływów.
    Obejścia? Hmm... idzie prosto w górę prosto do szafki rozdzielacza, od rozdzielacza w przedpokoju rozchodzi się do wszystkich pomieszczeń: 4 pokoje, łazienka i garderoba.
    Odpowietrzany był ale czy każda pętla osobno tego to nie wiem., ale się dowiem.
    Jak odkręcam zaworek na rozdzielaczu to ciśnienie jest i woda leci.

  5. #3445

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norek77 Zobacz post
    11 na kotle to 1100L na godzinę.
    To dużo jak na tylko jeden poziom (około 70 m2).
    Przykręcę rotametry na 1 i zobaczę czy coś się zmieni.

  6. #3446

    Domyślnie

    Dziś pompa chodzi na 5 i przepływ 600 l/h przy rotametrach ustawionych na 2, zmniejszenie ustawień rotametrów na 1 nic nie zmieniło w pracy pompy, na piętrze dalej nic się nie dzieje, brak przepływu. Wysokość od kotła do rozdzielacza na piętrze (dziś zmierzyłem) wynosi 5,3 m.
    Wygląda na to, że to pompa nie daje rady.

  7. #3447

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatton27 Zobacz post
    Dziś pompa chodzi na 5 i przepływ 600 l/h przy rotametrach ustawionych na 2, zmniejszenie ustawień rotametrów na 1 nic nie zmieniło w pracy pompy, na piętrze dalej nic się nie dzieje, brak przepływu. Wysokość od kotła do rozdzielacza na piętrze (dziś zmierzyłem) wynosi 5,3 m.
    Wygląda na to, że to pompa nie daje rady.
    Ustaw minimalny bieg pompy na 8 lub 9 i zobacz czy coś ruszyło, ja mam ustawione najmniejszą prędkość 7, bo jak była na 5 to też miałem problem z przepływami.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #3448

    Domyślnie

    j.w. u mnie również parametry prędkości pompy to 7-9

  9. #3449

    Domyślnie

    Problem się rozwiązał.
    Pompa spokojnie daje radę w podnoszeniu 5,5 m w górę. Zmieniłem parametry pompy 7-9.
    Błąd to moje gapiostwo, na belce powrotnej rozdzielacza miałem zakręcone zawory
    Teraz już grzeje wszędzie.
    Jak wygrzewaliście posadzi? Co ile stopni podnosiliście temperaturę? Monter zalecił mi po 2 stopnie aż do 45 stopni. Serwisant po 5 stopni. Co o tym sądzicie?

  10. #3450

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatton27 Zobacz post
    Problem się rozwiązał.
    Pompa spokojnie daje radę w podnoszeniu 5,5 m w górę. Zmieniłem parametry pompy 7-9.
    Błąd to moje gapiostwo, na belce powrotnej rozdzielacza miałem zakręcone zawory
    Teraz już grzeje wszędzie.
    Jak wygrzewaliście posadzi? Co ile stopni podnosiliście temperaturę? Monter zalecił mi po 2 stopnie aż do 45 stopni. Serwisant po 5 stopni. Co o tym sądzicie?
    Ja wygrzewałem wg takiego schematu. Wylewka nie popękała, mieszkam 2 zimę i żadna płytka też nie strzeliła.

    1-25
    2-25
    3-25
    4-28
    5-32
    6-35
    7-38
    8-38
    9-38
    10-42
    11-42
    12-42
    13-38
    14-38
    15-38
    16-35
    17-32
    18-28
    19-25
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  11. #3451
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam Mam prośbę do Was. Czy móglibyście zerknąć na te dwa pliki z obliczeniami CO ?Nie jestem pewien które dane wpisać w kalkulatorze krzywej. Załączam też plik z danymi które wpisałem do kalkulatora. Krzywa wyszła mi 11, więc zastanawiam się czy poprawnie wpisałem dane.
    Z góry dziękuję za pomoc!Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Krzywa.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	21,1 KB
ID:	428541 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyniki CO 1.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	428542 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyniki CO 2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	428543

  12. #3452

    Domyślnie

    Jakie macie ciśnienie w instalacji podłogówki ?
    Jana zimnym mam 1,8 bara. Teraz przy ustawieniu na temp. 43 (wygrzewam posadzki) ciśnienie wzrosło o 1 bar. Czy to nie za dużo?

  13. #3453
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tadekj46

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    7

    Domyślnie

    Norek77
    Dziękuje za informacje o podgrzaniu wody w dwóch zasobnikach- piec Victrix 12 TT.

  14. #3454
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maryc

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Okolice Nieporętu
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatton27 Zobacz post
    Jakie macie ciśnienie w instalacji podłogówki ?
    Jana zimnym mam 1,8 bara. Teraz przy ustawieniu na temp. 43 (wygrzewam posadzki) ciśnienie wzrosło o 1 bar. Czy to nie za dużo?
    Przy 3 barach zawor w piecu upuści ciśnienia.
    Ja przy 1600m rurek bez dodatkowego zbiornika wyrównawczego mam skoki ciśnienia od 1 bara przy 19 stopniach do 2,8 przy 30stopniach. Nie powinno tak być ale zbiornik wyrównawczy po sezonie grzewczym dołożę.

  15. #3455
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lukson

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Boguchwała
    Kod pocztowy
    36-040
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich.
    W tym roku przymierzam się do ogrzewania domu gazem. Kocioł, który wybrałem to VICTRIX 12 X TT 2 ErP , Mam kilka dylematów, ale może zacznę od początku.
    Do ogrzania mam 118 m2 + CWU zbiornik 140 L. Dom z użytkowym poddaszem. Na dole grzejniki + podłogówka (ok 27 m2), góra same grzejniki wszystko mam na rozdzielaczach osobno góra, dół i podłogówka. Oprócz tego na grzejnikach mam założone termostaty oprócz łazienki. Moje pytanie brzmi na jaki system sterowania się zdecydować? Czy założyć CAR V2 plus ewentualnie na górze tybox 137, zależy mi na tym aby utrzymać podobną temperaturę na górze i na dole ( tylko nie wiem czy dobrze myślę). Co polecilibyście w takim układzie, żeby to w miarę sprawnie chodziło? Z góry dziękuję za cenne uwagi..

  16. #3456
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Zastosować rozdzielacz strefowy. Car do kotła, tybox do rozdzielacza.

  17. #3457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukson Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich.
    W tym roku przymierzam się do ogrzewania domu gazem. Kocioł, który wybrałem to VICTRIX 12 X TT 2 ErP , Mam kilka dylematów, ale może zacznę od początku.
    Do ogrzania mam 118 m2 + CWU zbiornik 140 L. Dom z użytkowym poddaszem. Na dole grzejniki + podłogówka (ok 27 m2), góra same grzejniki wszystko mam na rozdzielaczach osobno góra, dół i podłogówka. Oprócz tego na grzejnikach mam założone termostaty oprócz łazienki. Moje pytanie brzmi na jaki system sterowania się zdecydować? Czy założyć CAR V2 plus ewentualnie na górze tybox 137, zależy mi na tym aby utrzymać podobną temperaturę na górze i na dole ( tylko nie wiem czy dobrze myślę). Co polecilibyście w takim układzie, żeby to w miarę sprawnie chodziło? Z góry dziękuję za cenne uwagi..
    Można taniej, bez rozdzielacza DIM, nawet na samej pompie z kotła jeśli jest wystarczająca dla twojej instalacji. Na jednej z belek każdego rozdzielacza (obojętnie czy zasilanie czy powrót), zamiast ręcznego zaworu kulowego, montujesz taki z napędem elektrycznym np taki >> https://allegro.pl/oferta/elektrozaw...n25-7130047215 (na dole strony masz podane wersje sterowania, ja wybrałem wersję 4-ro przewodową), a do kotła kupujesz dedykowaną płytkę przekaźnikową >>>https://www.technika-grzewcza-sklep....lecane%20ceneo , w serwisie aukcyjnym trochę taniej >> https://allegro.pl/oferta/immergas-p...x-2-6674109358, do tego CAR i TYBOX albo dwa TYBOX-y bez CAR-a, . Sterowniki stawiasz w pomieszczeniach z największymi stratami, a w pozostałych regulują głowice termostatyczne na grzejnikach. Jak podłogówka ma osobny rozdzielacz, to możesz dać kolejny trzeci sterownik albo zostawić cały czas otwarte (te zawory można otwierać i zamykać ręcznie za pomocą klucza imbusowego), żeby grzało zawsze podczas grzania góry i dołu, wszystko zależy od Ciebie jak sobie wymyślisz wystarczy ze na etapie budowy doprowadzisz przewody do rozdzielaczy a sterowniki(termostaty) dasz bezprzewodowe
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 09-05-2019 o 14:34

  18. #3458

    Domyślnie

    Dzień dobry. Od 7 lat bezawaryjnie użytkuję Victrixa II 24. Jestem bardzo zadowolony. Teraz do innego domu chcę kupić kocioł Victrix 12 TT2 ERP 1-funkcyjny, do tego zestaw zestaw CarV2+sonda, do tego zestaw kominowy do szachtu 60/100 i pewnie jeszcze kilka dodatków. Muszę na rachunku na osobę prywatną mieć wpisane np zestaw kotła gazowego (model) albo kocioł gazowy (model) komplet, bez rozbijania na poszczególne pozycje. Polecicie miejsce gdzie można dokonać takiego zakupu?

  19. #3459
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michal_Dom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Ciemniewko
    Kod pocztowy
    06-430
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Szanowne Grono.
    Mam pytanie jako nowo startujący "gazownik" kocioł Immergas EXA 24 jakie polecacie rozwiązania sterownicze w przypadku mieszanego ogrzewania tzn. podłogówka(2 łazienki,kuchnia,przedpokój- całość ok. 30% powierzchni) + grzejniki (reszta pokoi). Do tej pory piec na ekogroszek na którym była stała temperatura i zworami trójdrogowymi ustawiałem sobie jaką temp. puszczać na grzejniki a drugim zaworem jaką temp. na podłogówkę.
    Pytanie jak to jest w przypadku kotła gazowego bo przecież ten kocioł nie działa ciągle z jednakową zadaną temperaturą?
    Co doradzacie, jakie zastosować sterowniki i gdzie tak żeby podłoga o wybranych porach dnia była ciepła?
    Z góry będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie.
    Ostatnio edytowane przez Michal_Dom ; 21-08-2019 o 10:06

  20. #3460
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar patrykf
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-100
    Posty
    79

    Domyślnie

    Witam. Od pewnego czasu mam problem z kotłem Victrix 24. Na wyświetlaczy pojawił się błąd E37 (niskie napięcie zasilające). Niby wszystko działało bez zarzutów, aż do niedawna. Teraz piec nie grzeje już nawet ciepłej wody. Podobno jest to problem płyty głównej. Stąd moje pytanie, czy ktoś z Was ma pojęcie co mogło się uszkodzić? Gość na jednym z portali sprzedaje regenerowane płyty za 300zł, ale może to być jakaś pierdoła, którą trzeba przelutować?

Strona 173 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony