dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 175 z 205
Pokaż wyniki od 3.481 do 3.500 z 4095
  1. #3481
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał EdiM Zobacz post
    Witam
    Prześledziłem znaczną cześć wątku, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujący mnie problem.
    Ostatnio zmieniłem sposób ogrzewania z kotła na ekogroszek na kocioł gazowy Victrix 12 TT. Sterownik CAR v2. Cały dom (ok. 150m2), to ogrzewanie podłogowe plus grzejniki - drabinki w łazienkach. W instalacji miałem zawór 4D aby obniżyć temperaturę zasilania podłogówki i podwyższyć temperaturę powrotu do kotła. Za zaworem pompa. Sterowanie było jedynie pogodówką na podstawie temperatury zewnętrznej. Sprawowało się to dobrze.
    Przy przejściu na ciepło z kotła gazowego napotykam na problem takiej natury, że piec załącza mi się na chwilę, temperatura szybko się podnosi i kocioł się wyłącza. Chciałbym mieć zasilanie grzejników na poziome np. 38-45 stopni, a podłogówki pewnie 26-32.
    Zanim założyłem sterownik CAR, to udawało mi się zmuszać kocioł do ciągłej pracy.
    Obecnie mam ustawiony zawór mieszający na 30%. Prawdopodobnie zasilanie zaworu to też pewien problem, bo jest krótka pętelka do zaworu o dużym przekroju, więc szybko do kotła wraca tylko lekko schłodzona, przy takim ustawieniu zaworu 4D, woda. Tutaj ten przepływ mogę trochę stłumić na zaworze kulowym, ale przecież takie zawory nie służą do regulacji.
    Ustawienia CAR mam obecnie jako modulacja ON, autoadaptacja. Kombinowałem z różnymi ustawieniami kotła. Według mnie przydało by się, aby moc załączania była niższa. Obecnie np. żądanie CO jest na poziomie 28*, a kocioł chwile po odpaleniu osiąga ponad 40 i nawet mimo tego, że temperatura zaczyna w końcu spadać, to się wyłącza.
    No i pytanie zasadnicze: czy układ z zaworem 4D powinien się sprawdzać w takiej instalacji? Może jakby był 3D, to by tak szybko kotła nie wyłączał, bo powrót byłby chłodniejszy.
    W sumie to aktualnie mam temperaturę pomieszczenia wyższą niż nastawiona. Mimo to piec się załącza na krótko, aby dobić do tej temperatury minimalnej CO. Pewnie jakbym wyłączył modulację, to po prostu by się nie włączał przy takiej temperaturze wewnętrznej.
    Z kotłem węglowym pracował bardzo dobrze nawet bez kontroli temperatury wewnętrznej.
    --
    Pozdrawiam

    Zawór 4D to mi się bardziej kojarzy z piecem węglowym aby utrzymać temperaturę powrotu żeby był odpowiednio dogrzany dla dłuższej żywotności. Raczej nim zakłócasz wszelkie ustawienia Car, musiałbyś na nim założyć jakiś sterownik choć to zbędny wydatek. masz dwa rozwiązania:
    Ustawić 4D w pozycji neutralnej tak by powrót z zasilaniem się nie mieszał. Ustawić na sterowniku autoadaptacje off oraz modul off oraz pozostałe ustawienia według danych dotyczących Twojego budynku (Offset, krzywą). W taki mwypadku zasilanie podczas temperatury 0 st będziesz miał pewno około 30 st.
    Jeśli w Twoim przekonaniu będzie za zimno, możesz sobie ustawić na Car v2 temperaturę minimalną na 38 st i powoli regulować ustawienie zaworu 4D dla obniżenia temperatury podłogówki. Przydałby Ci się termometr budowlany do mierzenia temperatury podłogi. uprzedzam że pierwsze rozwiązanie jest ekonomiczne, drugie to kilkakrotnie większe zużycie gazu.
    Układ mieszamy raczej nie służy niskim rachunkom, wysoka temperatura zasilania również. Lepiej żeby kocioł sobie "pyrkał" na minimum a długo niż krótko a na pełnej mocy

  2. #3482
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam. Na początek ustaw zawór 4D bez podmieszania, auto adaptacja off i podnieś temp zadaną np. na 32 jeśli dalej będzie przeciągał temp to jeszcze wyżej. Zawór 4D nie sprawdza się w takiej instalacji. Grzejniki masz tylko w łazienkach?
    Pozdrawiam.

  3. #3483
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuję.
    Wiem, że mogę skręcić zawór 4D na maksa i będzie instalacja tak jakby bez niego, ale nie uzyskam tak odczuwalnego ogrzewania grzejników w łazienkach. Mam ich 2 sztuki. Jest też grzejnik w garażu, ale pełni funkcję przeciwmrozową, czyli generalnie jest ustawiony na termostacie na "*".
    Tak jak pisałem to moim celem są ciepłe drabinki w dwóch łazienkach, ale to wystarczy 40*C, natomiast na pewno 28* to za mało.. Jeśli bym miał temperaturę CO na takim poziomie, to raczej specjalnie nie powinienem tracić na sprawności kotła przecież, więc koszt nie powinien znacząco rosnąć. Nie planuję przerabiać drabinek na prąd.
    Na autoadaptacji miałem tak, że offset mi przeciągało na -14, bo temperatura była osiągnięta. Wtedy zasilanie podłogi w granicach 26*C. Jak w końcu był rzeczywisty sygnał ogrzewania to ofsett przeleciał w drugą stronę. Temperatura żądana 37* i wtedy wszystko z sensem zaczęło działać. Tzn. kocioł przez dłuższy czas pracował na małej mocy.
    Myślę, że muszę spróbować bez autoadaptacji i bez modulacji. Modulację chyba się wyłącza w tym menu zabezpieczonym hasłem.
    Co do samego zaworu 4D, to przecież właśnie jak jest bez siłownika/sterownika, to nie zakłóca pracy sterownika kotła.
    Jak rozumiem, po wyłączeniu autadaptacji i modulacji będę miał taka sytuację, że temperatura wody będzie regulowana poprzez krzywą grzewczą, a w razie osiągnięcia temperatury pokojowej kocioł się po prostu wyłączy.

    Mam jeszcze problem z ekonomiczną temperaturą CWU. Według instrukcji:
    "Temperatura „ekonomiczna” odpowiada minimalnej temperaturze c.w.u. kotła, do którego CAR jest podłączony. "
    Nie widzę takiej nastawy w parametrach kotła. Chciałbym aby to było np. 40*C.

    Pozdrawiam

  4. #3484
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Na Car V2 masz 2 pokrętła, pod pierwszym od prawej masz ustawienie krzywej (narysowany kaloryfer), kolejnym pokrętłem ustawiasz temperaturę C.W.U

    Wracając do 4D to możesz założyć siłownik ale da Ci to tyle że ustawisz stałą temperaturę na podłogówkę, jeśli chcesz iść w tym kierunku to zaopatrz się w sterowanie pogodowe tym zaworem. Nie będziesz biegał i korygował ciągle temperatury. Ja mam zawór 3D i w tym roku otwarłem pełny przepływ. Przy dobrej konfiguracji kotła mam ciągle idealną temperaturę podłogi. Nie doczytałem w jakich pomieszczeniach masz podłogówkę. Na moim przykładzie drabinka plus podłoga przy zasilaniu około 27 st daje około 23 st w pomieszczeniu, to wszystko zależy od izolacji. W takim przypadku mam max 4 m3 zużycie, próbowałem kiedyś wyższą temperaturę na kaloryfery obcinając zaworem 3D na podłogówkę, rezultat to około 7m3.
    Przeprowadź próby spisując sobie licznik gazu żebyś nie obudził się z dużym rachunkiem.
    Jeśli chciałbyś spróbować ogrzewać niską temperaturą według krzywej to musisz autoadaptację wyłączyć oraz modul i dać ze 3 dni żeby dom się wygrzał. Dobrze po każdej korekcie sterownika wyłączyć zrobić restart kotła

  5. #3485
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mr. Do Zobacz post
    Na Car V2 masz 2 pokrętła, pod pierwszym od prawej masz ustawienie krzywej (narysowany kaloryfer), kolejnym pokrętłem ustawiasz temperaturę C.W.U

    Wracając do 4D to możesz założyć siłownik ale da Ci to tyle że ustawisz stałą temperaturę na podłogówkę, jeśli chcesz iść w tym kierunku to zaopatrz się w sterowanie pogodowe tym zaworem. Nie będziesz biegał i korygował ciągle temperatury. Ja mam zawór 3D i w tym roku otwarłem pełny przepływ. Przy dobrej konfiguracji kotła mam ciągle idealną temperaturę podłogi. Nie doczytałem w jakich pomieszczeniach masz podłogówkę. Na moim przykładzie drabinka plus podłoga przy zasilaniu około 27 st daje około 23 st w pomieszczeniu, to wszystko zależy od izolacji. W takim przypadku mam max 4 m3 zużycie, próbowałem kiedyś wyższą temperaturę na kaloryfery obcinając zaworem 3D na podłogówkę, rezultat to około 7m3.
    Przeprowadź próby spisując sobie licznik gazu żebyś nie obudził się z dużym rachunkiem.
    Jeśli chciałbyś spróbować ogrzewać niską temperaturą według krzywej to musisz autoadaptację wyłączyć oraz modul i dać ze 3 dni żeby dom się wygrzał. Dobrze po każdej korekcie sterownika wyłączyć zrobić restart kotła
    Bez przesady, takie podstawy wiem . Pytałem o temperaturę ekonomiczną w programie auto dla CWU, bo teraz potrafiło mnie rano zaskoczyć 30*. Trochę mało na zwykłą kąpiel.

    Zakładanie regulacji zaworu 4D na podstawie temperatury zewnętrznej, gdy kocioł reguluje swoją temperaturę na podstawie tej samej temperatury to moim zdaniem trochę bez sensu. Ustawianie stałej temperatury na zasilaniu podłogi tez jest bez sensu. W pierwszym poście wspomniałem, że dotychczas grzałem ten dom kotłem na ekogroszek, z tym samym zaworem 4D, gdzie jedyny sygnał sterujący pochodził z sondy temperatury zewnętrznej. Niestety jak sprzedałem kocioł, to nie mam dostępu do danych historycznych, jaka to była temperatura zasilania podłogówki, ale coś mi się kojarzy, że 28-32 st. w zależności od temperatury na zewnątrz.
    Jak widzę niektórzy zwracają uwagę na znaczny wzrost spalania, gdy temperatura jest wyższa. Zdecydowanie teoretycznie nie jest to aż taki wzrost, jak tutaj przykładowo +75% (!!), bo skąd on miałby wynikać? Sprawność kotła spada bardzo nieznacznie. Oczywiście jeszcze tego nie sprawdziłem.

    Właściwie ustawiając modulację na OFF, to jedyna rzecz jako wartość dodana regulatora CAR V2, to programator CWU. Porównując do prostego programatora ON/OFF.

    No nic, poprzestawiam te parametry i będę obserwował zachowanie. Na razie jest ciepło, więc zapotrzebowanie na energię minimalne.

  6. #3486
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    Cześć, dopiero co zaczął się sezon i w sumie moj pierwszy rok grzania domu 120 m2 po podłogach, wszedzie podłogówka. Kocioł To immergas Exa 24 z modulacja 5,5-24. Kocioł grzej CWu i Co. Mam zamontowanego DIMa (wiem ze drogi ale kupiłem wszystko naprawdę tanio razem z kociołkem i zaposbnikem) i sterowniki w pokojach (2 sztuki, góra domu i doł) Salusa z ustawieniem temp 23 komfort, i 22 eko. Ustawiłem temp zasilania podłogowki na 32 stopnie. Dotychczas poszło mi przez 3 miesiace 160m3 gazu.

    Powiedzcie mi czy warto schodzic z temperatura zasialnia nizej, bo kocioł i tak nie taktuje za czesto (chodzi dosc dlugo na niskiej mocy) czy moze jednak zwiekszyc temp zasialnia biorac pod uwage moc kotła. Jak to ustawic najlepiej?

  7. #3487
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    Cześć, dopiero co zaczął się sezon i w sumie moj pierwszy rok grzania domu 120 m2 po podłogach, wszedzie podłogówka. Kocioł To immergas Exa 24 z modulacja 5,5-24. Kocioł grzej CWu i Co. Mam zamontowanego DIMa (wiem ze drogi ale kupiłem wszystko naprawdę tanio razem z kociołkem i zaposbnikem) i sterowniki w pokojach (2 sztuki, góra domu i doł) Salusa z ustawieniem temp 23 komfort, i 22 eko. Ustawiłem temp zasilania podłogowki na 32 stopnie. Dotychczas poszło mi przez 3 miesiace 160m3 gazu.

    Powiedzcie mi czy warto schodzic z temperatura zasialnia nizej, bo kocioł i tak nie taktuje za czesto (chodzi dosc dlugo na niskiej mocy) czy moze jednak zwiekszyc temp zasialnia biorac pod uwage moc kotła. Jak to ustawic najlepiej?
    Pomyśl o sondzie zewnętrznej - stała temperatura zasilania napewno nie przekłada się na niskie zużycie gazu

  8. #3488

    Domyślnie

    Dawno mnie tutaj nie było bo wszystko z kotłem było ok aż do dzisiaj. Patrze a tu od spodu obudowy zaczyna kapać woda. Ściągam obudowę i widzę, spływa z prawej strony obudowy w lewo. Znalazłem. Ten mały, szary zaworek na pompie był poluzowany i z niego ciekła woda. Za co on odpowiada? Dokręciłem go i woda nie cieknie, ale czy dobrze zrobiłem? Tak powinno być?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7317.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	437457

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_7318.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	437458
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  9. #3489

    Domyślnie

    odpowietrzenie

  10. #3490

    Domyślnie

    No ok, czyli rozumiem, że powinno być dokręcone? Jakieś drgania spowodowały, że nakrętka mi się odkręciła i zaczęła cieknąć woda? Czy to jest po prostu zepsute?
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  11. #3491

    Domyślnie

    w moim kotle trzeba dokręcić mocno, bo "dochodzi" na sztywno, możliwe w twoim jest podobnie.

  12. #3492
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    EdiM, na temat korekty ustawień temperatury poczytaj tu: https://forum.muratordom.pl/showthre...ku#post7349541
    Ja ustawiam na 52 i często równocześnie prysznic i kąpiel kogoś w wannie nie robi problemu. Przy ustawieniu około 40 st przy długim prysznicu woda zaczynała być letnia.
    Co do sterowania zaworem, widzę że należysz do ludzi sam sprawdzę. I dobrze, pobawisz się i dojdziesz do własnych wniosków.
    Wzrost spalania nie jest tylko związany ze sprawnością kotła. Podczas większości startów kocioł pracuje na pełnej mocy przez pewien czas, zobacz w tabeli przy jakiej mocy ile Ci spali w ciągu godziny a potem podziel na minuty. Im masz wyższą temperaturę zadaną tym dłużej sterowanie utrzyma pełną moc.
    Pewno już sam doszedłeś do ładu ale nie miałem czasu wcześniej odpowiedzieć.

  13. #3493
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbox Zobacz post
    Cześć, dopiero co zaczął się sezon i w sumie moj pierwszy rok grzania domu 120 m2 po podłogach, wszedzie podłogówka. Kocioł To immergas Exa 24 z modulacja 5,5-24. Kocioł grzej CWu i Co. Mam zamontowanego DIMa (wiem ze drogi ale kupiłem wszystko naprawdę tanio razem z kociołkem i zaposbnikem) i sterowniki w pokojach (2 sztuki, góra domu i doł) Salusa z ustawieniem temp 23 komfort, i 22 eko. Ustawiłem temp zasilania podłogowki na 32 stopnie. Dotychczas poszło mi przez 3 miesiace 160m3 gazu.

    Powiedzcie mi czy warto schodzic z temperatura zasialnia nizej, bo kocioł i tak nie taktuje za czesto (chodzi dosc dlugo na niskiej mocy) czy moze jednak zwiekszyc temp zasialnia biorac pod uwage moc kotła. Jak to ustawic najlepiej?
    Wszelkie korekty ustawień dobrze robić podczas niskich temperatur. Wydaje mi się ze teraz jest za ciepło żeby cokolwiek sprawdzić. Mile widziane sterowanie pogodowe.

  14. #3494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Mam problem z poprawnym ustawieniem tego pieca pod kątem podłogówki. Wrzuciłem dane z projektu podłogówki do kalkulatora Montixe i ustawienia jakie mi wyszły to krzywa 1,9 offset -4. Tak też ustawiłem na piecu. Niestety, piec uparcie trzyma się temperatury max 21-22 stopnie, pomimo zadanej 23-23,5. Taka temperatura była zakładana w projekcie ale ustaliliśmy na CAR 2 właśnie 23,5 bo bylo trochę zimno. Autoadaptacja wyłączona, 100% podłogówki (ok 180 m2). Przepływy na rotometrach również ustawione w/g projektu. Może odrobinę więcej ponieważ na projekcie przepływy podane w wartościach których trudno byłoby się precyzyjnie trzymać np. O,46. Możecie pomóc?

  15. #3495

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek2122 Zobacz post
    Mam problem z poprawnym ustawieniem tego pieca pod kątem podłogówki. Wrzuciłem dane z projektu podłogówki do kalkulatora Montixe i ustawienia jakie mi wyszły to krzywa 1,9 offset -4. Tak też ustawiłem na piecu. Niestety, piec uparcie trzyma się temperatury max 21-22 stopnie, pomimo zadanej 23-23,5. Taka temperatura była zakładana w projekcie ale ustaliliśmy na CAR 2 właśnie 23,5 bo bylo trochę zimno. Autoadaptacja wyłączona, 100% podłogówki (ok 180 m2). Przepływy na rotometrach również ustawione w/g projektu. Może odrobinę więcej ponieważ na projekcie przepływy podane w wartościach których trudno byłoby się precyzyjnie trzymać np. O,46. Możecie pomóc?
    To daj offset -3 albo -2 albo jeszcze wyżej, próbuj, szukaj w czym problem, nic nie zepsujesz. Kalkulator to nie wyrocznia tylko pewna baza wyjściowa , i w zasadzie liczy krzywą teoretyczną do pracy ciągłej wg danych z projektu, który też jest teoretyczny, bo potem np. ekipy mogą wykonać swoją robotę mniej lub bardziej dokładne. Jak chcesz żeby układ chodził w trybie on/off, to optymalna temp. zasilania podnosi 0,1*C na godzinę, jak trafisz wyższą, to po zatrzymaniu grzania temp. pomieszczenia jeszcze się podniesie przez bezwładność podłogi. Po zmianie offsetu, dobrze jest ruszyć na CAR pokrętłem od ustawiania krzywych żeby kocioł zaakceptował zmianę offsetu z resztą na wyświetlaczu kotła to będzie widoczne.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 27-11-2019 o 07:41

  16. #3496
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Dobrze by było gdyby piec włączał się częściej. Włącza się co jakiś czas na kilka minut i to tylko sama świeczka.

  17. #3497

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek2122 Zobacz post
    Dobrze by było gdyby piec włączał się częściej. Włącza się co jakiś czas na kilka minut i to tylko sama świeczka.
    jeszcze zależy czy masz włączony MODUL, a jeśli tak to istotny jest DIMEMS/BUILD żeby nie był poniżej 10.

  18. #3498
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Modul jest on bezwładność na 20

  19. #3499

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek2122 Zobacz post
    Modul jest on bezwładność na 20
    tak myślałem ze masz Modul ON. Spróbuj podnieść offset na początek i obserwuj dzień dwa, jak nie pomoże wyłącz MODUL. U mnie przy MODUL ON tez zazwyczaj nie dogrzewało nawet parteru gdzie jest CAR, a na piętrze to w ogóle była chłodnia, ze musiałem rozdzielić układ na piętra z osobnym sterowaniem

  20. #3500
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek2122

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    43

    Domyślnie

    Jeżeli to ma jakieś znaczenie, to wylewki to 5 cm anhydrytu a dom był budowany jako bliski pasywnemu. Wydaje mi się, że przy takiej grubości wylewki powinien nieco szybciej reagować ale może jest ok. Od wczoraj uzyskaliśmy tyle, że temperatury przestały spadać i podniosła się o 0,1 - 0,2 stopnia. Dzisiaj zmieniliśmy offset na -3, zobaczymy co sie będzie działo.

Strona 175 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony