dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 195 z 205
Pokaż wyniki od 3.881 do 3.900 z 4095
  1. #3881
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    daro.s

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    05-090
    Posty
    135

    Domyślnie

    Od kiedy mam panele to kocioł wyłączam na lato. Aby nie stanęły pompki, raz w miesiącu, na kilka minut go włączam. Podczas sekwencji startowej jest uruchamiana funkcja automatycznego odpowietrzania która przez kilka minut załącza pompki w kotle oraz DIMie.Jak do tej pory też bez problemów.

  2. #3882

    Domyślnie

    Witam
    Widzę że temat cały czas żyje potrzebuję pomocy wyskakuje mi błąd E02 wezwałem serwisanta na analizatorze wyskoczyło mu ze w zasysanym powietrzu jest CO... uznał że może być nieszczelny przewód spalinowy.... rozebrałem osobiście przewód od kotła (rura w rurze) a w kominie jest przejście już tylko na odprowadzenie spalin....okazało się ze na kolanie było całkowicie zatkane jakimś osadem nagarem..... myślałem, ze to załatwi sprawę poskładałem odpaliłem i cały czas błąd E02 może ktoś miał takie problemy ?

  3. #3883

    Domyślnie

    Wygrzewam podlogówke, pogodynka odłączona, steruje kotłem ręcznie. Gdy nastawilem na sterowniku 25 stopni to też tyś było na kotle, jak było 30 stopni na sterowniku to też tyle było ja kotle. Obecnie mam nastawione 40 stopni, A na kotle 27. Czy kocioł się zawiesił? A może w podłodze faktycznie jest 40 stopni, a kocioł sobie dozuje, aby takową temperature utrzymać? Może mi to ktoś wyjaśnić?

  4. #3884

    Domyślnie

    Nikt nie wie jaka temperaturę pokazuje kocioł? Wejścia, wyjścia, to co w podłodze?

  5. #3885
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Nikt nie wie jaka temperaturę pokazuje kocioł? Wejścia, wyjścia, to co w podłodze?
    Wyjścia.

  6. #3886

    Domyślnie

    Witam mam prosbe jak ustawic piec 12tt bez car a mam pogodowke (sonde) zeby piec dzialal w ciagle a nie co chwila sie włączał ? Bardzo dziękuję za pomocą.

  7. #3887
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewy7776 Zobacz post
    Witam mam prosbe jak ustawic piec 12tt bez car a mam pogodowke (sonde) zeby piec dzialal w ciagle a nie co chwila sie włączał ? Bardzo dziękuję za pomocą.
    Witam. Prawdopodobnie kocioł nie jest w stanie utrzymać niskiej temperatury która jest zadana. Odbiór ciepła jest mniejszy niż jego minimalna moc. Jest to częsty problem w okresach przejściowych. Ustaw wyższą temperaturę zadaną.

  8. #3888
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Można też na CAR (jeśli masz) ustawić trzy dwugodzinne okresy grzania (temp zadana 22) i resztę doby na 21.5C
    Wówczas przez te dwie godziny kocioł działa nieprzerwanie.
    Jeśli nie masz CAR, i masz grzejniki to może być problem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #3889

    Domyślnie

    Witam,
    Mam pytanie odnośnie sterownika car v2 oraz sondy zewnętrznej tzw. pogodynki.
    Czy na tym sterowniku się coś ustawia? Krzywą grzewczą albo coś? Czy tylko się podłącza, a kocioł i sonda robią swoje?
    Mam ustawione na sterowniku 22,5st oraz maksymalna temperaturę grzania 40st. Czy ta maksymakna temp, która może iść w ogrzewanie podłogowe ma jakiś sens? Czy ta sonda oraz kocioł i tak będą regulować po swojemu?
    Kocioł immergas 12tt

  10. #3890
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Krzywą grzewczą się ustawia, przecież każdy budynek jest inny.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #3891

    Domyślnie

    W jaki sposób ustawić krzywa grzewcza na tym sterowniku?

    W instrukcji jest zapis, że robi się to kręcąc pokrętłem od c.o. Jednak mi zamiast pokazywać od 0 do 9 pokazuje normalnie temperaturę
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 26-10-2021 o 21:16

  12. #3892
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A masz na wyświetlaczu sterownika ikonkę krzywej grzewczej ? Na prawo od temperatury ?
    Jesli jej nie ma, to może znaczyć, że albo sterownik, albo sonda nie są poprawnie podpięte.
    Nie wiem, jak Jest w Twoim modelu, ale w moim przy podłączeniu CAR trzeba było zdjąć zworkę z dwóch pinów na panelu podłączeniowym kotła, bo dopiero wtedy kocioł "widział" CAR i zmiany na nim dokonywane.
    Tutaj seryjnie pojawiali się użytkownicy, którym instalatorzy zworki nie ściągali i kocioł nie komunikował się ze sterownikiem
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #3893

    Domyślnie

    Już jest dobrze podłączony i jest ikonka krzywej grzewczej. Tylko co dalej? Jak najlepiej ustawić ta krzywa grzewcza? Regulować od 0 do 9 i sprawdzać jak się kocioł zachowuje? Czy jeszcze powinienem coś poprzestawiać? Mam ogrzewanie podłogowe 100%.

  14. #3894
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Musisz dopasować. Raczej niższą, niż wyższą
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #3895

    Domyślnie

    A czy jest jeszcze gdzieś do pobrania arkusz do wyliczenia krzywej?

  16. #3896

    Domyślnie

    tu masz arkusz,
    pobierz do siebie nie mieszaj w tym.
    https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
    jak nie ogarniesz opisz co chcesz osiągnąć to pomogę.

  17. #3897
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Użytkownicy Immergas . Robicie co roczne przeglądy ? Mam ostatnio rok gwarancji (jeśli zrobię przegląd) jednej o mało z butów nie wypadłem jak Elmar Certyfikowany Immergas z Lubonia zawołał mi 379zl brutto przegląd + 50zl dojazd. Jaki jest sens przeglądów w takich cenach jeśli po 5 latach takich przeglądów prawie mamy nowy kocioł w cenie zakupu netto ? Ja rozumiem że trzeba dodatkowo czyścić wymiennik u nas w 12tt ale bez przesady . Jak wygląda u Was.?

  18. #3898
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    895

    Domyślnie

    ja zrobiłem jeden i sobie odpuściłem.

  19. #3899
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ja robię co roku (TT 12kW) i jest co czyścić. U mnie ~250zł (w styczniu 2021).

  20. #3900
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomaszkoo

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mam błąd E27 w Immergas victrix Exa 24. Sytuacja wygląda tak, że ten błąd pojawia się raz na 2-4 dni, chyba zawsze w wieczornej porze, czyli kiedy korzystamy w dużych ilościach z ciepłej wody. Umyje się dziecko, żona, ja idę pod prysznic po jakimś czasie i już ciepłej wody nie mam, piec jakby startuje i wyrzuca E27. Czyściłem filtr siatkowy pod piecem, ale nic to nie zmieniło. Za każdym razem tylko restart urządzenia pomaga i piec zaczyna działać (odłączenie od zasilania bo sam przycisk reset nic nie robi). Był już ktoś autoryzowany oglądać piec, ale nic nie zauważył niepokojącego przy pompie i zaworach, kamienia po odgłosach pracy też nie ma za wiele. Jestem na etapie szukania, jak wywołać ten błąd za każdym razem, a nie losowo, żeby zbliżyć się do znalezienia przyczyny. Nie wymieniać wszystkiego w ciemno. Spotkał się ktoś z was z czymś takim? Co to może być?

    Z takich podstawowych informacji, piec ma 4 lata, sterownik typbox i termostaty na grzejnikach, są tylko grzejniki i jedna podłogowa na powrocie. Woda ustawiona na 47, C.O. na 45.

Strona 195 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony