dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 205
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 4091
  1. #21

    Domyślnie

    Witam,
    Immergas Victrix 12 kW, starsza wersja, kupiony lipiec br, wystartowany wczoraj rano. zasilany LPG, bez sterownika CAR, z czujnikiem pogodowym ale póki co nie podpiętym.
    Dom 170m2, na razie grzeje tylko dół ok 96m2. Ogrzewanie niskotemperaturowe : 85% ogrzewanie ścienne, 15% podłogowe.
    Na razie temp czynnika ustawiona na 25, zaczynam wygrzewanie (wszystko wyziębione).
    Kocioł po kilku godzinach na wyższej mocy jedzie teraz na małym płomieniu, za to grzeje nieprzerwanie.

    Przy starcie kotła przez serwis okazuje się, że nie ma zawleczki mocującej siłownik zaworu trójdrożnego. Nie wiadomo, czy powinna być przy kotle czy przy siłowniku, wiadomo, że nie ma. Prawdopodobnie będzie trzeba zamówić w immergasie. Rano jadę do małego wiejskiego sklepiku ze śrubkami, kupuję uniwersalną zawleczkę. Wracam, montuję, pasuje, zawór zaczyna działać.

    Z syfonu od kondensatu od początku kapią skropliny (nieszczelność). Konsultacja tel. z serwisantem zaowocowała kontrolą przeze mnie o-ringu uszczelniającego i ponownym montażem syfonu (dostęp od zewnątrz). Po kilku godzinach znów kapie. Biorę oryginalny o-ring jadę do pobliskiego motoryzacyjnego, kupuję za 1 zł nowy ciut grubszy, Montuje. Przeciekanie przechodzi.

    Zaczynam lubić ten kocioł.
    Ostatnio edytowane przez desmear ; 10-11-2011 o 21:11
    desmear

  2. #22

    Domyślnie

    Witam

    Ja (a raczej pan z serwisu) dzisiaj również uruchomiłem piec Immergas Victrix X 24 I + zasobnik + sterownik CAR UNIVERSAL (3.020946) + SONDA ZEW (3.014083). Całość zakupiona jeszcze w zeszłym roku.
    Pojawił się niestety następujący problem: na sterowniku nie ma żadnej reakcji na naciskane przyciski. Serwisant stwierdził, że może być to problem ze sterownikiem i nie współpracuje on z tym piecem bądź problem z wer. sterownika. Z tego co udało mi się sprawdzić to powinien on działać.
    Czy ktoś może potwierdzić jednoznacznie czy ten sterownik współpracuje z tym modelem pieca ?

    pozdrowienia

  3. #23

    Domyślnie

    To akurat powinien wiedzieć właśnie "pan z serwisu", czyż nie?
    W razie czego dzwoń do centrali Immergasa. Chętnie odpowiadają na wszelkie pytania.
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał swistak81 Zobacz post
    To akurat powinien wiedzieć właśnie "pan z serwisu", czyż nie?
    W razie czego dzwoń do centrali Immergasa. Chętnie odpowiadają na wszelkie pytania.
    Też tak myślałem, ale niestety to klient musi się znać na wszystkim.
    Dzięki za podpowiedź, jutro spróbuje zadzwonić.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam. To ja chyba najdłużej użytkuję ten kociołek poprzednia wersja ( różni się panelem kontrolnym ) Victrix 12 kW + zasobnik 100 litrów ( teraz był dał większy na czteroosobową rodzię ). Kociołek u mnie chodzi od 15 grudnia 2010 spali mi przez rok około 2350 m gazu, dom po podłodze około 280 m ( skosy na górze ), dom ocieplony 20 cm pianki poliuretanowej ściany, 30 cm czarny styropian podłoga, 30 cm skosy, 40 cm sufit na piętrze, ciepłe okna, rekuperator bez gwc. Myślałem że mi mniej spali ale to woj. podlaskie i długa pierwsza zima. Stosunkowo dużo pochłonęło grzenie wody latem bo około 2 m/dobę, dlatego że mam mały zbiornik i pojedyncze naczynia myjemy w zlewie ( kocioł wtedu często dogrzewa wodę i nie grzeje co zimą jest niewielkim problemem przy kaloryferach, gdyż jest kilkuminutowa przerwa w grzaniu, a jeżeli ktoś się myje, za parę minut ktoś pozmywa naczynie to ta przerwa robi się długa, piec po nagrzaniu cwu robi przerwę i za jakiś czas dopiero grzeje co, może w nowych modelach nie ma tej przerwy ?.) Teraz dałbym większy zbiornik na cwu i staram się nie myć pojedynczych naczyń. W większości mam kaloryfery, podłogówka łazienki, kuchnia, hall, sterownik bezprzewodowy euroster w najchłodniejszym pokoju dobrze dobrane kaloryfery i wszędze jest dobra temperatura, bez zaworów termostatycznych. Sam ręcznie ustalam temp grzania na piecu gdy na dworze do 0 * to temp na piecu 38, do -5 40* -10 42* maksymalnie grzałem 46 * przy mrozach poniżej 20 *. Lepiej jak piec stale chodzi na niższej temperaturze niż na wyższej pracuje z przerwami. Wcześniej nie było wątku z tym piecem i sam kombinowałem. Jak kończę ten pierwszy sezon to widzę że chyba spadło zapotrzebowanie za gaz, ale i tak 4500 tyś za grzanie i gotowanie uważam za niezłe. Kupiłbym jeszce raz ten piec, nic się złego przez ten sezon z nim nie działo.
    salata

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123 Zobacz post
    Witam. To ja chyba najdłużej użytkuję ten kociołek poprzednia wersja ( różni się panelem kontrolnym ) Victrix 12 kW + zasobnik 100 litrów ( teraz był dał większy na czteroosobową rodzię ). Kociołek u mnie chodzi od 15 grudnia 2010 spali mi przez rok około 2350 m gazu, dom po podłodze około 280 m ( skosy na górze ), dom ocieplony 20 cm pianki poliuretanowej ściany, 30 cm czarny styropian podłoga, 30 cm skosy, 40 cm sufit na piętrze, ciepłe okna, rekuperator bez gwc. Myślałem że mi mniej spali ale to woj. podlaskie i długa pierwsza zima. Stosunkowo dużo pochłonęło grzenie wody latem bo około 2 m/dobę, dlatego że mam mały zbiornik i pojedyncze naczynia myjemy w zlewie ( kocioł wtedu często dogrzewa wodę i nie grzeje co zimą jest niewielkim problemem przy kaloryferach, gdyż jest kilkuminutowa przerwa w grzaniu, a jeżeli ktoś się myje, za parę minut ktoś pozmywa naczynie to ta przerwa robi się długa, piec po nagrzaniu cwu robi przerwę i za jakiś czas dopiero grzeje co, może w nowych modelach nie ma tej przerwy ?.) Teraz dałbym większy zbiornik na cwu i staram się nie myć pojedynczych naczyń. W większości mam kaloryfery, podłogówka łazienki, kuchnia, hall, sterownik bezprzewodowy euroster w najchłodniejszym pokoju dobrze dobrane kaloryfery i wszędze jest dobra temperatura, bez zaworów termostatycznych. Sam ręcznie ustalam temp grzania na piecu gdy na dworze do 0 * to temp na piecu 38, do -5 40* -10 42* maksymalnie grzałem 46 * przy mrozach poniżej 20 *. Lepiej jak piec stale chodzi na niższej temperaturze niż na wyższej pracuje z przerwami. Wcześniej nie było wątku z tym piecem i sam kombinowałem. Jak kończę ten pierwszy sezon to widzę że chyba spadło zapotrzebowanie za gaz, ale i tak 4500 tyś za grzanie i gotowanie uważam za niezłe. Kupiłbym jeszce raz ten piec, nic się złego przez ten sezon z nim nie działo.
    Musisz coś pomyślec z tym CWU, bo spalanie 2m3/dobe na cwu to zdecydowanie za wysokie. Powinno ci wychodzić maks 1m3, wtedy na rok zaoszczędziłbyś ok 350m3 gazu to jest ok 600 pln w kieszeni. Może utrzymujesz CWU na wysokim poziomie przez 24h/dobę, a to oszczędne nie jest. Grzej sobie np rano i wieczorem, a potem wyłączaj.
    PS Twoj pierwszy rok grzania skończy się 15 grudnia to jeszcze za miesiąc. Sprawdzałes ile ci dziennie wychodzi gazu np teraz obecnie? Masz co prawda duży dom, ale dobrze zaizolowany, a to zuzycie do malutkich nie należy.

  7. #27

    Domyślnie

    Na dzień dzisiejszy mam 2020 m zużycia. Nie wiem jak wyłączyć grzanie cwu, mogę ustawić CWU+CO, lub CWU bez CO na lato, ale nie wiem jak wyłączyć grzanie CWU. Chętnie bym to zrobił a grzał tylko rano i wieczorem ( kocioł cały zasobnik nagrzewa b szybko więc nie problem). CWU nagrzewam do 50 stopni. W sprawie wyłanczania CWU chyba zadzwonię do Immergasa. A może wiecie jak to zrobić ? Dzięki i pozdrowienia.
    salata

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał salata123 Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy mam 2020 m zużycia. Nie wiem jak wyłączyć grzanie cwu, mogę ustawić CWU+CO, lub CWU bez CO na lato, ale nie wiem jak wyłączyć grzanie CWU. Chętnie bym to zrobił a grzał tylko rano i wieczorem ( kocioł cały zasobnik nagrzewa b szybko więc nie problem). CWU nagrzewam do 50 stopni. W sprawie wyłanczania CWU chyba zadzwonię do Immergasa. A może wiecie jak to zrobić ? Dzięki i pozdrowienia.
    A twój euroster nie ma takiej opcji włączania czy wyłączania cwu? Ewentualnie możesz np wieczorem przed kąpielami podgrzewać sobie zasobnik do np 60 stopni i ustawić temperaturę cwu na 20 stopni, wtedy nie bedzie ci podgrzewał. A potem ewentualnie rano jak jest potrzeba to do 50 stopni podniesc i jak zagrzeje to znowu na 20 stopni Ale nie chce mi sie wierzyc, że twój sterownik nie ma opcji czasowego grzania cwu do żądanej temperatury. Dużo też wychładza zasobnik cyrkulacja, jak masz blisko od niego punkty pobory wody do kilku metrów to mozna zrezygnować z cyrkulacji.

  9. #29

    Domyślnie

    wyłaczyc grzanie CWU jest dosyć prosto, wystarczy odłączyc czujnik temperatury z zasobnika (piny 1 i 2 w skrzynce przyłączeniowej kotła) i podłączyć zamiast tego rezystor (tak jak kocioł skonfigurowany jest oryginalnie gdy wychodzi z fabryki). można zainstalować przełącznik, albo na upartego podpiąc do zegara to wejście który raz przyłaczać będzie do końcówki 2 rezystor albo czujnik temperatury.
    desmear

  10. #30

    Domyślnie

    Sory jeśli głupio zapytam bo się nie znam jeszcze dobrze - ale czy ten kocieł ma własną pumpę którą napędza podłogówkę? Jeśli tak to z jakimi długościami daje u Was radę? Nastawiałem się się na małego Junkersa Smarta, jego pompa u mnie powinna sobie poradzić (będzie 4-litrowy, 240m2), nie wiem jak w tym Immergasie, ale jego min. moc jest imponująca (mimo że deko niższa max. niż w Junkersie).

  11. #31

    Domyślnie

    Ma swoją pompę. U mnie goni 600mb rurki. A poza tym to w nim pompka jest bardzo mocna.
    Spokojnie pociągnie i drugie tyle. Nie ma obawy.
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  12. #32

    Domyślnie

    W Immergasie jest grundfos UPS 25-50

    kwestia jest nie w długości rurki, tylko w ilości obwodów równoległych. ja mam 8 na dole, 5 na górze i niestety jest lipa. Jeśli otworzę wszystkie max. przepływy mam ok 1litra/min. Trochę mało.
    desmear

  13. #33

    Domyślnie

    Jak pamiętam wewątku podłogówkowym jako optimum długości pętli mówią ca. 80m? U mnie kroi się jakieś 1100m, co da podobny wynik. Nie wiem czy ilość rozdzielaczy jest istotna, ale najlepiej jakbym miał cztery (tyle ile stref indywidualnie sterowanych temp.)... Zawsze (chyba?) jest opcja przy budowie instalacji wstawić odcineczek rury do ew. wymiany na mocniejszą pumpę?

    Jak się ma ta pompa do tej ze Smarta 14? Warto się wogóle tym kryterium kierować przy wyborze kotła?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Jak pamiętam wewątku podłogówkowym jako optimum długości pętli mówią ca. 80m? U mnie kroi się jakieś 1100m, co da podobny wynik. Nie wiem czy ilość rozdzielaczy jest istotna, ale najlepiej jakbym miał cztery (tyle ile stref indywidualnie sterowanych temp.)... Zawsze (chyba?) jest opcja przy budowie instalacji wstawić odcineczek rury do ew. wymiany na mocniejszą pumpę?

    Jak się ma ta pompa do tej ze Smarta 14? Warto się wogóle tym kryterium kierować przy wyborze kotła?
    Za dużo kasy masz chyba, zeby walic 4 rozdzielacze Jak masz tylko parter to jeden, a wiekszy rozdzielacz daj, jak masz pietro i parter to dwa, jeden na dole jeden na górze. Pompą sie nie sugeruj, bo jak coś zawsze można dać pompkę, zwłaszcza jak masz dwie kondygnacje, bo woda pod górę ma gorzej iść i bedzie wybierała sobie droge gdzie jej łatwiej czyli po parterze
    Temperature na poszczególnych pętlach bedziesz sobie regulował albo na rtl'ach albo na rotametrach. Podziel odcinki na równe mniej wiecej, nie wazne czy po 50 czy 80 m, ale żeby równe były.
    Ostatnio edytowane przez greg28 ; 15-11-2011 o 17:36

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    W Immergasie jest grundfos UPS 25-50

    kwestia jest nie w długości rurki, tylko w ilości obwodów równoległych. ja mam 8 na dole, 5 na górze i niestety jest lipa. Jeśli otworzę wszystkie max. przepływy mam ok 1litra/min. Trochę mało.
    Dlaczego uważasz, że 1l/min to mało?! Nie robiłeś czasem obliczeń?
    Ja mam 9 na dole i 6 na górze. Przy otwartych mam tez ok 1l/min na każdym.
    Wszystko musiałem poprzykręcać do obliczonych wartości. Nie podam teraz dokładnie (mam na innym kompie), ale nigdzie nie potrzebowałem 1l/min.

    Nie jest prawdą, że z punktu widzenia pompy ważna jest ilość obwodów.
    Ja powiem, że im więcej równoległych obwodów tym lepiej.
    Daj 30 obwodów po 30mb, a potem 10 obwodów po 90m. Kiedy pompie będzie łatwiej?
    Łatwiej płynąć rzece szerokim korytem niż wąskim gardełkiem
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  16. #36

    Domyślnie

    świstak81
    przepraszam jeśli nie doczytałem, jaka masz temperaturę wody na zasilaniu ?
    desmear

  17. #37

    Domyślnie

    Aktualnie 26-27st (na piecu). Na początku się też wyłączał (było +5-6st). Teraz chodzi non stop z taką temp. (na zewnątrz -1 do +1). Raz się trafiło że temp spadła bardziej i dogrzewał wówczas 32st przez jakąś godzinę.
    Cały czas się uczy .

    A mierzyłem temp. podłogi pirometrem.
    Ma 21,7-22,2st w pomieszczeniach mocno zdławionych.
    Oraz 23-23,5st w pomieszczeniach o przepływie ok. 2l/min.
    Ostatnio edytowane przez swistak81 ; 16-11-2011 o 07:09
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

  18. #38

    Domyślnie

    ok, ale popytam jeszcze dalej. Przy temp. podłogi 21-22 st. jaka temperaturę masz w pomieszczeniu ?
    to pierwszy sezon grzejny ?
    od ilu startowałeś, tzn. jaka temp. miałeś w domu uruchamiając ogrzewanie ? (czyli jak mocno dom był wyziębiony)

    po jakim czasie rozgrzał budynek i się ustabilizował na tej temp. którą teraz masz ?
    desmear

  19. #39
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bjwsb

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem użytkownikiem Victrixa 26 2l od 28.10.2011. W domu mam wyłącznie ogrzewanie podłogowe na pietrze 100m2 i na parterze 100m2 w chwili obecnej używam i grzeje wyłącznie parter w na początku do wygrzania domu z temp wew. 12 stopni do 20 piec chodził przez 20 godz non stop i zużył 15m3 na temp zasilania 40stopni. Później do ostatnich nocnych mrozów brał w granicach 4m3 natomiast obecnie przy temp zew dzień ok 3 stopni i nocnej -5 stopni zużycie wzrosło do 9m3. Dom ocieplony 12cm styropianu na wylewce 10cm podłoga i 5cm sufit dach bez ocieplenia.
    Nie posiadam pogodówki ani regulatora wew CARV2 ani innego regulatora pokojowego gdyż instalator i serwisant Imergassa sugerował ze nie ma sensu przy tak duzej podlogówce instalowanie sterownika gdyż bezwładność podłogówki jest na tyle duża że straty przy sterowniku moga byc wieksze. Sugerował mi zeby ustawić piec na 30 stopni na zasilaniu i zeby piec chodzil w tej temperaturze non stop. Zrobiłem tek jak sugerowali i moje zuzycie wynosi 9m3 na dobe czyli na godzine ok 0,33m3 a temperatura wew. 17 stopni.
    Macie jakieś pomysły jak można ustawić piec myśle ze jak ustawie piec na niższej temperaturze zasilania to mi temperatura wew. spadnie a jak mu dam więcej na zasilanie to zużycie gazu wzrośnie. Eksperymentalnie wczoraj na godzine poniosłem temperature zasilania z 30 na 34 stopnie i zużycie gazu wzrosło z 0,33 do 0,53 m3. Dzisiaj kupiłem sterownik pokojowy TYBOX 710 na CAR mnie nie stać. Zobacze czy sterownik ograniczy moje zużycie gazu.
    Prosze o pomoc.

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał desmear Zobacz post
    ok, ale popytam jeszcze dalej. Przy temp. podłogi 21-22 st. jaka temperaturę masz w pomieszczeniu ?
    to pierwszy sezon grzejny ?
    od ilu startowałeś, tzn. jaka temp. miałeś w domu uruchamiając ogrzewanie ? (czyli jak mocno dom był wyziębiony)

    po jakim czasie rozgrzał budynek i się ustabilizował na tej temp. którą teraz masz ?
    Pytaj pytaj, nie ma problemu.
    W pomieszczeniach mam 21-21.5st.
    Jeden pokój na poddaszu mam z temp. nieco ponad 20st (chłodno), podłoga ma tam blisko 24st (tam mam przepływ prawie 2l/min).
    Dlaczego tak? Tym pokojem leci nieużywany komin systemowy. Mierzyłem temp. ścian i zewnętrzna ma 17,5st, wewnętrzna ponad 19, a ten komin ma 15st.
    Muszę go pozatykać (otwarte fi200 w kotłowni i na dachu, niczym nie przysłonięte).
    Kupując komin pytałem ludzi czy trzeba go izolować. Mówili że nie, po co. Spaliny go rozgrzeją i nic niedobrego się nie będzie działo.
    Ale u mnie on jest awaryjnie (wymysł niedowierzającej żonki). Teraz widzę, że trzeba było go ocieplić.

    Jest to pierwszy sezon grzewczy. Zacząłem grzać końcem września, gdy tylko temp. wewnątrz spadła poniżej 20st.
    Dom nie był wyziębiony. Gdy miałem koło 19st i pierwszy raz włączyłem kocioł (na 45st) - dogrzał do ponad 22st w 2-3h. Zdziwiłem się że tak szybko.
    Ale to zasługa wysokiej temp. czynnika.
    Wilgotność mam 51% przy reku na 0,4 wydajności obliczeniowej (100m3/h). Raz na noc wyłączyłem go, rano miałem 55%.

    Teraz spalanie przy okazji:
    03.11-14.11 - 58m3/11dni=5,27 (w tym okresie przegrzewanie domu i opisywane tu problemy z CAR)
    14.11-15.11 - 4,7m3 (t zewn. średnia +1st)
    15.11-16.11 - 6,6m3 (t zewn. średnia -1st, włączyło się wygrzewanie antylegionella)

    Cytat Napisał bjwsb Zobacz post
    dach bez ocieplenia.
    Jak to naprawisz to zużycie spadnie ci o dobre 40-50%.
    W moim domku mam obliczeniowo 4,5kW, jak zdjąłem ocieplenie dachu wyszło mi 10,3kW.
    Sterownik nawet i za 1000zł nie zrobi ci czegoś z niczego.
    On nie ograniczy ci spalania. On ma za zadanie mądrze dysponować mocą kotła, aby dogrzać do ustalonej temp. (może ograniczyć taktowanie)
    Jeżeli masz stałe 20st w domu i kocioł chodzi non stop na pewnej temp. czynnika, to tyle właśnie potrzeba ci ciepła=paliwa, nie taktuje. Jeżeli przegrzewa i nie potrafisz sobie z tm poradzić manualnie - wówczas sterownik pomoże zaoszczędzić co nieco.
    Ostatnio edytowane przez swistak81 ; 16-11-2011 o 10:09
    Projekt Malachit z Archetonu. 155m2 podłogi (ok. 125m2 pu).Mieszkam od 23.09.2011!
    BK24cm+16cm styr. Poddasze żelbet+25cm styr. Podłogi 10cm styr + panele.
    WM+reku+GWC. 100% podłogówka, PPC Hewalex 300l+Immergas 12kW. Kominka brak.
    Dziennik Budowy Update 05.10.2011
    Komentarze do Dziennika Budowy

Strona 2 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony